Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Zombiepod

Takéto hry s cestovaním v čase jednoducho zbožňujem. Svieži a zaujímavý koncept plný zvratov a výborne prepojených súvislostí, v dokonalom hereckom obsadení. Výborne nakrútené sci-fi, ktoré sklame jedine niekoľkými zbytočne hluchými miestami a hŕstkou dosť výrazných nepresností. Hlavné je, že to od začiatku do fantastického konca baví, a len málokedy to pripomína niečo "podobné". Záverečná Willisova vyvražďovačka na nezaplatenie. ()

dj.coffee

Mám rád filmy s tématikou cestování v čase. Téměř v každém se dá najít nějaký logický rozpor a nejinak je tomu v Looperovi. Líbí se mi, jak scénárista vyřešil problém promítání změn v minulosti do současnosti / budoucnosti. Nápad s pravděpodobnostním rozložením a zamlžováním vzpomínek mi příjde docela elegantní řešení. I přesto dávám "jen" 3* a to hlavně za slabší konec a za větší počet hluchých míst. Navíc jsem nepochopil důvod, proč by měl každý looper zabít sám sebe. Nebylo by jednodušší posílat loopery pro ukonční smyčky jiným looperům? ()

xylofonka

Po dlouhé době film, který dokáže něco sdělit. Nejen to, že když někteří muži střílí je to zatraceně cool a sexy, hlavně to, že budoucnost je tak těsně propojená s minulostí, až to bolí a také to, že pokud nikoho nemáte, pokud nemáte pro co žít a za koho bojovat jste to vy, kdo to má zabalit první. ()

frmoll

Pro mě osobně trochu zklamání. Po shlédnutí traileru jsem se těšil na akční, dějově složitý, dubstepový, kyberpunkový mazec... Akční to nakonec bylo, ale cestování časem dopadlo fiaskem, jelikož si na konci člověk uvědomí, že to celé nefunguje. Dubstepu jsem v celém filmu zaslechl jednou, snad ani to ne, a kyberpunkových scén moc, moc málo. Pokud bych toto všechno vůbec neočekával, tak by mne film příjemně překvapil jako drama o vyhrocených mezilidských vztazích a jejich propojeních. Jenže zde se dostáváme k největšímu problému filmu. Je naprosto nekonzistentní. Divák očekává jedno, filmaři zase něco jiného a tak vzniká podivná směsice všech možných žánrů, která nakonec nefunguje. Přitom nám nedávno Atlas mraků připoměl, že žánry míchat jdou. Škoda, mohlo to být velice dobré. 60% ()

syphoon

Po skvělém začátku přichází velice nudná pasáž, která se odehrává pro tento film na né příliš vhodném prostředí. Nápad výborný a však to je asi tak jediný! Škoda, takhle pouze 58% ()

LukH

Velmi zajímavý nápad a dobře filmově zpracovaný. Jen s jednáním hlavního hrdiny jsem se úplně neztotožnil - ale ono je to docela těžké se do těchto nereálných situací a dilemat vžít, nicméně já bych byl sám na sebe (dokonce na své rozumnější já) asi hodnější :-) ()

Oudee33

Na pětihvězdu to úplně není snad jen kvůli několika vlažnějším pasážím, kdy jsem měl pocit že sleduji nějaké drama.. Nicméně k vykreslení charakterových vlastností jednotlivých postav to bylo důležité a splnilo to tedy svou roli. Jinak výborná volba, která padla právě na hlavní dvojku Willis a Levitt. Ta podobnost je neskutečná. Určitě v ní hráli roli i jejich výkony.. Žádná křeč. Výborný nápad, scénář snad nemá ani škvírku a pan Johnson tedy palec nahoru. Film, kde se nebudu bát druhý projekce a to se cení! 85% ()

hyundai

Ne vždy sází filmy s Brucem Willisem na propracovanost děje. U tohoto filmu se ovšem něco změnilo. Podle mne zahráli přesvědčivě jak již zmiňovaný Bruce willis, tak Joseph Gordon-Levitt, výborná je zcéna, kdy mladší část Bruce Willise hleděla na sebe sama, v okamžiku, kdy se měla zlikvidovat a poznala se. Pokud nejste příliš nároční, film vás chytne už v prvních minutách, a neodejdete od něj. ()

Don82

Velmi příjemné překvapení. Už dlouho se mi nestalo, že se film nakonec vyvíjel úplně jinak, než bych řekl v prvních 30 minutách. Musím přiznat, že mě styl, s jakým se Rian Johnson ujal dějového vyprávění a rozvíjení postav opravdu nadchl. Ve filmu je všechno děláno tak trochu po svém a divák nemá šanci odhadnout, co má režisér v úmyslu, byť jen v dalších několika okamžicích. Hodně je zde cítit snaha o nekonvenční snímek, bez ultra klišé hrdiny a hraní si na dobro a zlo. Vše se krásně postupně zamotává a počet otázek v hlavě spíše narůstá, než klesá...ale, to dělá film ještě zajímavější. Promyšlený scénář, Willis v dobré roli a velmi originální stavba děje, dávají dohromady velmi příjemnou podívanou. Dvěma slovy: chytré Sci-Fi. ()

PanPaniscus

Pár hodně špatně zahraných scén od vedlejších herců, bezchybnej Gordon-Levitt a Willis, krásná Blunt, několik sakra dobrejch scén, přehršel skvělých nápadů a pro mě naprosto neuvěřitelnej, dokonale dokonalej, nejvíc úžasnej a bůhví co ještě Pierce Gagnon. ()

fridge

Jako není to zlé. Pokud víte, že tam jsou, nebudou vám logické chyby nijak zvlášť vadit. Co mi ale vadilo byla absence nějakého... něčeho. Ačkoli třeba taková Inception je myšlenkově vyprázdněná jak projevy některých našich představitelů, ta (téměř) perfektní kauzální kontrukce tomu dává jakýsi charakter, kvůli kterému si to zapamatujete. V tomhle filmu si zapamatujete jen to, jak vtipně JGL vypadá namaskovaný za Willise. Jo a samozřejmě Emily. Ta je výborná všude. Čtyři hvězdy tomu ale s čistým svědomím dát nemůžu. Pokud chcete levné, ale zajímavé sci-fi a nevadí vám logické díry, podívejte se na In Time. ()

Anopheles89

Sakra, jak já chtěl, aby to skončilo jinak. Stačilo by méně outlocitu a o nějakou tu dobře mířenou kulku navíc... No, každopádně se jedná o zajímavý úkaz, kdy je příběh, jehož zásadním motivem je cestování v čase, natolik logický a přehledný, že je naprosto v pohodě sedět u bedny s mozkem, na jehož postsynaptických membránách je na GABA receptory navázáno hojně molekul etanolu (a spokojeně další metlu lidstva usrkávat) a přesto být bez problému v obraze. Jistě, kdyby se nějaký zasraný ultrašťoural vrhnul do víru kauzalit, určitě by se dopátral nesrovnalostí, ale to by musel být vážně příšerný trotl. Tak například: v původní nezměněné dějové lince se Willisův cíl stal zmrdem i bez zásahu W+L, čili prve zmiňovaný outloucit by neměl mít hlubší dopad na osud onoho cíle a tudíž ani smysl (čili hlavní hrdina je imbecil). Navíc zcela evidentní fenotypová neshoda splanchnocraniálních kostí (a co si budeme povídat, i ostatních lebečních kostí, především os frontale), vylučuje na první pohled příbuznost jednovaječných dvojčat - ekvivalent podobnosti genomů Willise a Levitta. Tak tak, jsem ultrašťoural a hovado. Každopádně tenhle příšerný komentář, za který bych zasloužil zastřelit hovnem, je napsán pod silným vlivem alkoholu. Závěrem: Přes mírně statickou střední část je to zábavný kousek a i když už se na to asi nikdy znovu nepodívám (protože tady je mnohem důležitější konečné rozuzlení, než samotná náplň, ve které chybí to, proč se na filmy dívám obvykle víckrát - lidožraví nebo masakruchtiví emzáci, zobie, nesmyslně brutální scény se švarcíkem a kulometem DŠKM 1938/46 ráže 12,7 x 107mm, kulervoucí atmosféra, pivní vodotrysk nebo něco podobného), s kulturním zážitkem zprostředkovaným touhle komorní scifárnou jsem spokojen. ()

viky13

Přijde mi jako by ve třetině filmu vyměnili Josepha Gordona-Levitta za někoho úplně jiného...ale to je asi jen můj pocit, protože jsem ho najednou v jedté části filmu přestala poznávat...jinak klasikcé scifi z blízké budoucnosti, kde zkorumpovanost a prohnilost naší rasy vládne světem. ()

HarqAlAda

Veľa už bolo videné, čítané alebo inak zrecyklované. Vízia miestami bezútešného sveta našej veľmi skorej budúcnosti sympatická. Neviem tu však nájsť jedinú originálnu myšlienku. To na zábave alebo zážitku nič neuberá, každopádne len veľmi silné tri a trištvrte hviezdy. ()

Stanix

Mám velice rád sci-fi snímky, jež si nehrají na efekt, nýbrž na "ducha". Za sebe bych řekl, že tady se to celkem povedlo. Když k tomu přičtu zajímavý herecký soubor, z něhož mě nejvíce potěšil Jeff Daniels, vychází mi nadprůměrný snímek. Samozřejmě Bruce Willis už těžko kdy bude kabrňák při šesti křížcích, tak jako kdysi, neb hraje stále jen sám sebe. Dokonce si zarputile odmítá vysvléct koženou bundu, kterou před dvaceti lety nafasoval pro Pulp Fiction, čímž mě definitivně donutil vymazat z hlavy úsloví, že zvyk je železná košile. Nicméně zde hraje "pouze" takové druhé housle, takže "zabírá" z děje tak akorát. Co se týče námětu cestování v čase, který mi nevím proč neustále připomínal Terminatora 2, je vcelku obstojně vyveden a i když je paradox návštěvy svého budoucího a současného já zcela logickým nesmyslem, pohlížel jsem na to z nadhledem a bavil se až do konce. ()

Gromit

V poslední době chodí Bruce Willis z jednoho blbého filmu do druhého a nedávno se dokonce zasloužil o likvidaci veleúspěšné série Smrtonosná past. Ovšem sci-fi thriller Looper je jiný. Scénárista a režisér Rian Johnson natočil chytrou a originální podívanou o cestování v čase. A také mimořádně zábavnou a napínavou podívanou! Jinými slovy, Looper byl pro mě velmi osvěžujícím zážitkem a nelze vyloučit, že za nějakých deset let se pro mnoho diváků stane podobně oblíbenou klasikou, jakou je dnes (máme-li zůstat u žánru sci-fi) třeba Smrtihlav nebo (máme-li zůstat u filmů s Willisem) Vyvolený. Více takovýchto filmů, více takovýchto zážitků! ()

DaveSmith

V první řadě jsem si řekl, co se to dop.dele stalo Josopehovi s obličejem. Trochu mi připoměl vybotoxovanyho Slye. No po příchodu Willise na scénu jsem pochopil. I tak na mě ten jeho ksicht pouštěl celou dobu hrůzu. Jinak to ovšem bylo celej film hodně peněz za málo muziky, nebo tak nějak. Povedená práce s kamerou i režie, no a Emily je prostě k sežrání. Palec hore. ()

Nyenor

Tomuto filmu ze všeho nejvíc uškodil nízký rozpočet, který nedovolil rozkreslit do hloubky dystopický svět budoucnosti. Westenové ladění mu naopak dalo vnitřní konzistenci, kterou si film udržel navzdory cestováním časem a mnoha dalším věcem vzpírajících se logice; např. proč používají tak nemožné zbraně? - (Odhadem tak z 19. století). Nechybí osudová láska (možná jich bylo/je hned několik, v tom jsem se trochu ztrácel), creepy dítě, a parádní finále. ()

Alojs

První půlhodina skvělá, plná nápadů a očekávání z minut následujících... Pak se ovšem dostává ke slovu rozhráraný kočkopes, který servíruje kolísavé tempo, ploché postavy, nulovou dávku emocí a TO, co považuji ve filmech o cestování v čase za nejzásadnější - věrohodný motiv, následnou motivaci a závěrečné zacyklení, případně šokující přestřižení cyklícího se celku. Škoda... dlouho jsem si tento "zdánlivý majstrštyk za pár šupů" odkládal na krušné chvíle... v domnění, že nemine mé náročné libido. Lepší tři hvězdy. Za úvod, za Levitta a sexy Emily Blunt. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)