Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

ScarPoul

Rovnaký problém aký má asi každé súčasné sci-fi. Nevyužitý potenciál. Príde mi to ako keby Johnson chcel natočiť veľký film a tak tam musel dal všetko a dokázať nám, že to dokáže namixovať tak, že to dáva zmysel. No všetka česť - zmysel to dáva, ale to čo sa javí ako originálnost vytriskne do neuveriteľnej nudnosti a to čo sa javí ako dobrý nápad, je následne zabité množstvom neznesiteľných klišé a bizarností. Malý chlapec ma neuveriteľne vytáčal. Tieto typy múdrych detí som nikdy nemal rád a nikdy mať rád nebudem. Problém je stotožnenie. Aj keď je Levitt dobre zamaskovaný a hrá svoj štandard a Willisovi stačí hodiť ten svoj typický pohľad, obidvaja sú jednoducho príliš chladný k divákovým emóciam, takže vlastne ich hašterenie nie je ničím zaujímavé. Je to skrátka dvojica ľudí, ktorý sa nechápu a zhodou okolností ich delí od seba doba. Vedľajšie postavy spomínať nebudem, pretože sa zase zbytočne rozčúlim. Jediné pozitívum je nahá Piper Perabo v jedinej scéne filmu, ktorá mala atmosféru. Ukážkový príklad premárnenej šance. ()

Lacike

V jadre je to taká klasická časová smyčka typu Dvanásť opíc, ale s pôsobivejšími akčnými scénami a horšie prevedenými časovými paradoxami nad ktorými je lepšie sa príliš nezamýšlať. Inak by sa dej zrútil ako domček z kariet. Do polovici filmu, kým sa dej nepresunie na farmu, to má svižné tempo a cool oldschool prevedené akčné scény dokonca aj v šťavnatom R-kovom ratingu. Ale na farme sa tempo výrazne spomalí a zápletka začne drhnúť. Dej začne príliš vykrádať iné filmy. Hlavne terminátora na ktorého sa tu začne hrať Willis. Prekvapivo ale toho zlého z jednotky. Ten sa tu ešte snažil hrať. Síce je dosť ťažké rozohnať jeho snaživý minimalistický prejav od jeho súčasného mám to v piči výrazu, ale skúsený divák si to všimne. Dosť divne pôsobí Joseph Gordon-Levitt s upraveným ksichtom, aby pripomínal mladého Willisa. Márne. Vo výsledku nevyzerá ani ako jeden alebo druhý. Príliš mi nesedel Jeff Daniels ako drsný šéf. Zato ma bavil neschopný poskok, ktorý zakaždým všetko poserie. Škoda, že väčší priestor nedostal môj obľúbenec Paul Dano. Emily Blunt je pekná, ale tentoraz mi liezla na nervy aj s tým divným deckom. Celkovo to je síce dosť ambiciózne sci-fi, ktoré ale nakoniec dopadlo ako priemerný akčný výplach. Čo by sme ale dnes aspoň za niečo takto kvalitné s Willisom dali? 5/10. ()

maseer2

inteligentní komorněji laděná sci-fi, která trochu trpí opadnutím tempa v prostřední části.. i přes to velké množství originálních nápadů z Loopera samozřejmě kult typu Matrix či Inception nebude (na to krom jiného nebyl rozpočet), já bych si ale hrozně přál vídávat takové chytré sci-fi snímky na velkém plátně častěji.. ()

PROROK14

Zo začiatku to nebolo príliš prehľadné, ale potom to začalo do seba pekne zapadať, nejasnosti sa vysvetlili a keď som si začínal myslieť, že sa trocha nudím tak prišiel záver, ktorý nebol nijak zvlášť strhujúci, ale dobre natočený, páčil sa mi a nečakal som to. ()

GeusX

Cestování v čase. Jo, to je fajn námět na sci-fi. Čert vem ty časové paradoxy kolem toho. Námět je zajímavý, ale film nemotorný a nemůže si přijít na chuť, zda být akčním filmem či dramatem. Pár akcí střídá mdlá dramatická šeď. Že je to sci-fi mají zřejmě reprezentovat ty trapně trikové létající motorky. Ty si mohli odpustit a udělali by lépe. Závěrečné finále je sice strhující, představí nám adepta na "studium" školy u profesora Xaviera i dobrou pointu, ale nenechám se opít rohlíkem. Není to špatné, ale očekával jsem větší řachandu. Tři nebo čtyři hvězdy? Toť otázka. Rozhodování jak dnešní volba prezidenta! 70% edit: Druhé a třetí shlédnutí mne utvrdilo v tom, že víc než 3 hvězdy nedám. Vše před poslední výbornou půlhodinou filmu mi opravdu připadalo jen jako průměrné kafíčko... ()

BoPo

Tému cestovania v čase dotiahol k vrcholu Terminátor. A teraz prišiel Looper. Ide cestou, že privádza k divákovi myšlienky o zmenách budúcnosti a súčasnosti za súbežného pôsobenia, a nechá ich pracovať. Našťastie sa film nehrá na tajomného. Neustále podáva nové a nové informácie. Prvá polovica šľape tak skvelo, že keby sa tempo udržalo, tak jasných 5* a film roka. V druhej polovici však príde spomalenie, ale našťastie vďaka ústrednej trojici všetko dostalo dobre sediace vyústenie. Pre Emily Blunt definitívny prechod do áčkovej ligy. Pre Joseph Gordon-Levitt najlepší film v ktorom mal hlavnú rolu a pre Bruce Willise posledný vydarený film jeho kariéry. Zaradil by som medzi najlepšie filmy s témou cestovania v čase? Jednoznačne. ()

Caszidy

Opravdu dobrých filmů o cestování časem je jako šafránu a proto je třeba hned z kraje říci, že Looper k té hrstce patří. Nicméně ani jemu se nevyhýbají klasické chyby těchto filmů, jež nám nejlépe vysvětlil teoretický fyzik, doktor Sheldon Cooper v epizodě Big Bang Theory s názvem Time Machine. Zpátky ale k Looperu. Ten se s tímto problémem vypořádává určitým zlehčením, kdy nás "starší" Joe (Bruce Willis) odkáže, pokud bychom se v tom chtěli "vrtat", na diagramy a následnou bolest hlavy. Příběh samotný je povedený, byť stojí právě kvůli lehce pochybnému kauzálnímu nexu na vratkých nohách. Oceňuji obzvláště vykreslení prostředí a herecké výkony, stejně jako režii a střih. Obvykle mě dětské postavy ve filmech iritují, ale v tomhle případě tomu tak není a z výjimečného chlapce jde chvílemi opravdu hrůza. Závěr snímku je jediným logickým vyústěním příběhu. Každopádně Looper je velice nekompromisní (a tím mám na mysli i poměrně krvavé) sci-fi o cestování časem, jemuž pouze drobné chyby brání v dosažení plného hodnocení. ()

Baxt

Slabota. Pravidla cestování časem nedávají smysl a byla už nesčetněkrát zručněji zpracována (není náhoda, že Looper pracuje nejlépe v první čtvrthodince, kdy ještě logicky nevysvětluje všemožné paradoxy). Co mě ale vyloženě zklamalo, je neustálé narážení do mantinelů omezeného rozpočtu. Něco, čemu se například District 9 zručně vyhýbal. Vizi hi-tech budoucnosti tak hlavně utváří několik městských panoramat, motorka a podivné hrátky s telekinezí. ()

CiTrus007

Akční sci-fi pro milovníky časových serepetiček a složitých konstruktů. Jestli se rozhodujete pouze na základě Gordon-Levitta a Willise, tak nedostanete, co očekáváte. Levitt už není takový jako v Inception (kde se mi líbil), a Willis, od kterého byste čekali Johna McClane po sto dvacáté třetí, se spíš snaží vytvořit postavu, která bude mít s Levittem něco společného. Pokud jste jako já, tenhle film oceníte jen tehdy, až dáte hlavní protagonisty stranou a začnete se soustředit na samotný příběh a jeho okolnosti. Ani blíže nespecifikovaný stroj času, pípací žabičky nebo divně narovnaná upilovaná brokovnice totiž tuhle věc neženou dopředu. Film rozhodně není špatný. Trpí ale, jako většina akcí, na příliš silném kontrastu mezi honičkami a nicneděláním. Na druhou stranu, místy najdete hezké scenérie, zajímavé vychytávky, extrémně originální část o dospívání Levitta, až se z něj stane Willis (s černými vlasy vypadá fakt divně), nebo třeba pár typicky willisovských gagů (u jednoho jsem měl pocit, že si tak trochu hraje na terminátora). Kameře a režii asi nevytknu skoro nic (až na ten přílišný kontrast). Dá se na to dívat a působí to přirozeně, to mi stačí. V každém případě, zajímavá věc. Ale Forresta Gumpa to fakt netrumfne. 4/5 ()

Johny_fork

Pokud se nevyžíváte v teorii cestování v čase a neberete film jako soustavu rovnic, jež musí být vyřešena, nýbrž jako prach sprostou zábavu, budete odměněni nejen kvalitním příběhem, ale i parádním ústředním duem (Willis prostě nestárne a na Gordona-Levitta si od Počátku dávám velký pozor). Skvělý zvuk, vizuál i výběr lokací. ()

Dale

Ďalší filmársky pokus o spracovanie cestovania časom, tradične plný logických lapsusov a aby tých blbostí nebolo málo, tak sa nám tu primiešala ešte telekinéza (žeby inšpirácia starými kingovkami?). Rozpisovať nezmysly v tomto filme by bolo minimálne na dve A4, keďže scenáristovi asi nič nehovorí butterfly effect, takže to skrátim, komplet celý dej stojí na vode, keďže po tých zásahoch do svojej minulosti by Willis asi ťažko mohol bojovať o svoju budúcnosť, ktorá by bola určite úplne iná, takže jediné, čo tu dávalo zmysel, boli posledné tri minúty filmu, čo je na dvojhodinový film sakra málo. A tá osudná časová slučka, že keby sa nevrátil v čase zmeniť minulosť, tak by sa mu vlastne v jeho súčasnosti nič zlé nestalo, to je čerešnička na torte, navyše očividne ukradnutá z Terminátora. Je v tomto filme vôbec niečo originálne? Dokonca ani akčná stránka filmu nie je nič extra, zaujímavé sú len odbachnutia loopov. Willis čistiaci základňu zabijakov už vzbudzuje skôr úsmev a spomienky na staré časy, ako 60-ročnému dedkovi mu to už nežeriem. Konečné zhrnutie - nudný pseudosci-fi akčný film, ktorý by za iných okolností mohol figurovať vo filmografii Dolpha Lundgrena alebo inej vyhasnutej hviezdy točiacej jeden brak za druhým. Nezachránil to ani Levitt s novou nosnou prepážkou. ()

MoiJe

Opäť jeden nevyužitý potenciál. Nevyužitá Willisova sarkastická drsňačina, nevyužitá G-Levittova roztomilosť, nevyužitý námet... Vtipné snáď akurát že Bluntina postava sa volá Sára. :) ()

Terva

CITÁT - Cestování časem ještě nebylo vynalezeno, ale od teď za třicet let............ Další z mnoha filmů o cestování časem. Zde je budoucnost ovládána mafiány, kteří se pomocí stroje času zbavují lidských těl. Z toho scénáře vyzařuje velký akční potenciál, ale je silně nevyužit. Akce je tu převážně soustředěná jen na jednu věc - dodání budoucí mrtvoly - jinak je to jen čajíček, kterému dodává temnou barvu přítomnost Bruce Willise. Ve filmu se hodně mluví a málo děje. Do první půle filmu jsem se celkem nudil. Teprve až ke konci je vidět pár povedených akčních scén o kterých však možná řeknete, že už jste je někde..... Speciální efekty scén jsou sice pěkné, ale akce v nich působí spíš směšně. CITÁT - Maminka tě má ráda......... Příběh samotný je hodně smutný, což je možná taky na škodu. Jsem pro velkou část brakových filmů a dávám jim převážně lehce nadhodnocené hodnocení. Je to o cestování časem, což mám rád, ale jako celek je to spíše podprůměr. Dám tři hvězdy plus jednu za nové využití cestování časem. A přidám ještě jednu. A máte to. ()

Pink.Panther odpad!

Nevím co toto sci-fi vystihuje lépe – jestli to že rozstřílené auto havaruje udělá několik salt dopadne na střechu a malé dítě řekne omlouvám se, nic se jim nestane a s matkou utíkají do polí nebo to že v kině po skončení večerního promítání výjimečně střízlivý kalda vstane a křičí top, top opakovat, opakovat! ()

ambron

V prvom rade oceňujem, že ide o veľmi originálny snímok, ktorý ukazuje cestovanie v čase inak. V druhom rade je to skvelé herecké obsadenie, predovšetkým pútavé výkony dvojíc Levitt/ Willis a Blunt/Gagnon. Plusom je aj zaradenie príbehu do futuristickej budúcnosti. Vo filme je síce menej akcie, ale mňa bavila práve ta vyváženosť s emocionálnymi chvíľami. Najväčšou výhodou filmu je však, že je plný prekvapení a zvratov. Ide o vysoko inteligentný film, ktorý bude ešte viackrát rozoberaný. ()

Chermy

Není to špatný film, ale úplně si mě neomotal. Tváří se chytře, ale zase tak chytrý není. Šikovně se to snaží maskovat, ale jakmile ztratí tempo, dává prostor k úvahám nad logikou a to mu také podráží nohy. Nemá smysl tu rozebírat co a proč podle mě nedává smysl, časem nikdo z nás necestoval. Jsou tu ale jiné filmy, které se s tím popraly chytřeji. Alespoň tak jak to já vidím. Looper určitě stojí za vidění a pokud pojedete na stejné vlně, ani si nad logickými nesrovnalostmi nebudete lámat hlavu, podobně jako třeba v Návratu do budoucnosti. Tak do očí bijící totiž zase nejsou. ()

JohnCZ

Zajímavé natočené a solidně zahrané sci-fi, ale že bych z toho byl odvařenej, to se taky říct nedá. Na můj vkus je to až moc průměrné a závěr se dal odhadnout notnou chvíli dopředu. Navíc chvíli se film snaží tvářit reálně a potom tam pošle Bruce s dvěma "pédevadesátkami" vykropivšího armádu kriminálníků. Špatné to ale rozhodně nebylo, nudné také ne, ale film postrádá to, co by mě donutilo přihodit čtvrtou hvězdu. ()

jahol

Párkrát jsem tento film slyšel/viděl komentovat jako novou verzi Dvanácti opic. Tak tím, podle mého názoru, rozhodně není. Jde o filmově víceméně průměrné scifi, které hodně ozvláštňuje problematika cestování časem - do té doby, než Vás ze střídání časových rovin rozbolí hlava. Kamera, scéna, zvuk, dílčí zápletky(kromě té hlavní), herecké výkony (silně tlačené k zemi scénářem) - vše nic moc nového (velmi často máte dojem, že jste danou scénu viděli v jiné filmové skládačce) a uchvacujícího. Znovu a znovu si jsem si říkal, jak je stále těžší přijít s originální zápletkou a pointou. Konec je ale docela hezký a vytahuje mé hodnocení na 3/5. Filosofický přesah jako u Dvanácti opic nečekejte. A ještě jedna věc - logickým rozporům se dosti věnují jiní a já nebudu, ale je jich tam mraky. Na rozdíl od jiných si ale myslím, že v principu nelze udělat film, napsal knihu, nazpívat operu o cestování v čase, aniž bychom se logickým rozporům vyhnuli (takže jde vlastně o mlácení prázdné slámy... A Emily Blunt je dobrá žabička... ()

Skrk

Nemůžu si pomoct, ale od části, kdy se na scéně objeví Emily Blunt a nesympatický malý spratek Gagnon, začíná jít (nad)průměrný Looper slušně do kytek. 40% ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)