Agentka budúcnosti

• Česko Duch ve stroji (viac)

Major je veliteľka Sekcie 9, špeciálnej policajnej jednotky, ktorá bojuje proti tým najhorším kyberzločinom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy je svet závislý na moderných technológiách ešte viac než dnes a každé narušenie technologického poriadku môže mať ďalekosiahle následky. Hrdinka filmu je tiež hi-tech produktom, dokonale vyváženou kombináciou robota a človeka. S ľudským mozgom a vyspelou robotickou schránkou sa Major snaží chytiť zločinca, ktorého cieľom je zničenie spoločnosti Hanka Robotics, lídra vo vývoji umelej inteligencie. Major sa však nestretáva len so zlom, ale tiež s vlastnými pochybnosťami, keď ju začína zradzovať jediná nedokonalá časť jej inak dokonalého tela – mozog. Čím ďalej častejšie sa jej v hlave vynárajú nezrozumiteľné vnemy, ktoré najskôr potláča, ale neskôr podľahne zvedavosti a túžbe odhaliť túto záhadu. Tieto vnemy by mohli byť odtlačkami jej predchádzajúcej existencie, mohli by byť kľúčom k spomienkam na jej ľudské Ja, ale mohli by byť aj kľúčom k otvoreniu jej osobnej Pandorinej skrinky, po získaní ktorého sa už na svet nebude pozerať rovnakými očami. Pretože všetko je inak... (Cinemart SK)

Torako.chan

Nemohu tomu upřít opravdu hezkou vizualitu. Ale samozřejmě jako znalec předlohy nebo spíše předloh, jelikož se jedná o miš-maš všech filmů Ghost in the Shell, nemohu hodnotit nijak zvlášť vysoko. To by se museli amíci víc snažit. Nepomůže jim ani Kitano. Scarlett Johanson se mi jako Major prostě nelíbí, nemá ten správnej kukuč. Batou je na tom podstatně lépe, ovšem s těma očima si mohli maskéři taky víc vyhrát..vypadá to poněkud nevábně. Každopádně vcelku to jinak docela ušlo. Vlastně jsem nebyla nijak zvlášť zklamaná. Dobrý a to je za 3. ()

Fordzy

Sanders je neschopný patlal a z těžce filozofické předlohy udělal nudnou slátaninu s nádechem romantiky. Příběh částečně odpovídá předloze, ale z předlohy si bere jen některé prvky a divákovi je předkládá ve formě hloupých dialogů a hlavní linka okolo Motoky je zdlouhavá a věnuje se jí zbytečně moc prostoru a Scarlett je mimořádně otravná a celou dobu se tváří jako by ji ulítli včely. Sanders je takový patlal, že jedinou scénu nedokáže natočit zajímavě nebo originálně a veškerá akce je průměrná, střih je špatný a koncepce záběru ani nedává smysl. Vizuál se za každou cenu snaží odlišit od Matrixu, který už původně vykradl myšlenky a vizuál z originálního GITS a paradoxně je lepší adaptací GITS než tento film a všechno je tudíž strašně přebarvené, CGI je hnusné a nepřesvědčivé. Hudba I přesto že se na ní podíleli dva věhlasní skladatelé je špatná a generická, nejlepší skladba zazní v titulcích a to proto že je přebraná z originálu. Líbilo se mi jakým způsobem vysvětlili, proč je Motoko beloška a badass Kitano s bouchačkou to měl těžce na háku a se všemi mluvil japonsky i když to nedávalo smysl. Silně nedoporučuji, pokud nemáte averzi na anime, tak se radši podívejte na původní filmovou i seriálovou verzi, případně si přečtěte originální mangu. 20% ()

iXtr3m3

Konečne som si našiel na to čas a pohodlie. Podľa mňa to vyšlo nad očakávanie dobre. Rozumejte tým, že ťažko dosiahnuť kvality originálu a v dnešnej dobe už kultu, podľa mňa to bolo urobené so cťou. Po technickej stránke je to úžasné, videné doma v kvalitnom aktívnom a nie kinopasívnom 3D formáte a fakt že super. Neriešim hranie-nehranie hercov, nakoľko väčšina boli v podstate kyborgovia, takže nikto neočakáva mimiku na Oscara. Štylizácia a hlavný hudobný motív driapali na chrbát zimomriavky. Jasné, že je to dokonalý príklad, kedy forma totálne prebíja obsah, ale tak pútavo, že super. A jediné väčšie mínus, ktorým je kopírka pôvodného, čo sa samozrejme očakávalo, berte v prípade neznalosti ako bezpredmetné, vtedy to bude mať na každého väčší dopad. Vôbec by som sa nebránil dvojke. ()

Zagros

Ověřený příběh, vyzkoušení herci, tradiční (digitální) kulisy, vcelku ucházející scénář… tohle přece nemůže dopadnout špatně. No, nedopadlo, ale také to nedopadlo ani nijak skvěle. Za mě jde o vcelku dobrý film, který vám ukrátí volný večer. Bohužel vás ale ani nijak více nezasáhne. Pár zajímavých myšlenek se sice objeví, ale vše již někde bylo a kolem vás spíše jen tak proplují a vy si na ně za pár dnů ani nevzpomenete. Stejně jako na celý film. Možná ještě někdy dám šanci i animované verzi z roku 1995, která pravděpodobně ještě sníží celkové hodnocení tohoto snímku o jednu hvězdu. ()

Han22

Tak Ghost in the Shell mě nakonec velice mile překvapil, navzdory hodnocení zde. Co víc, marně vzpomínám, kdy jsem naposledy viděl podobný hardcore cyberpunkový sci-fi. V Ghost in the Shell je všechno - neonoirové město, supertajné policejní komanda, kybernetičtí teroristi, zlotřilé korporace, robotické upgrady, pronikání do sítě. Je tu naprosto špičková akce včetně neskutečné bitvy ve finále s robopavoukem, ale také melancholie, hledání své identity a dojemné scény. A taky nejeden příběhový zvrat, kdy původní pátrání po teroristovi se změní v úplně něco jiného. Scarlett Johanssonová je sice nehezká a divná a ani příliš nehraje, ale do tohoto světa sedí dokonale A co se týče nápadu udělat futuristické město plné všemožných reklam na každém kroku, tak ten je k nezaplacení. Původní anime jsem neviděl, takže je mě buřt jak se film odklání od nějaké předlohy a jsem spokojen. ()

klukluka

Líbilo. Sílu Matrixu to nemá, ale nebylo to vůbec špatný. Zaujala mě hlavní myšlenka i kvalita zpracování. Příjemně mě to překvapilo, je to podhodnocené (62% - květen 2018). ()

Milano33

Veľmi priemerný film, Ghost in the Shell malo obrovský potenciál, ktorý takmer vôbec nenaplnil. U takéhoto druhu filmu som naozaj čakal, že si pri ňom poriadne zafilozofujem, ale nič z toho sa nakoniec nestalo. Myšlienky neboli dotiahnuté dokonca, chýbala tomu viacrozmernosť a komplexnosť. Filozofia a sociologické problémy išli viac-menej do úzadia, žiadny kontrast medzi stále omieľanou dušou a technológiou som vôbec nepociťoval a snímok sa určite mohol viac do hĺbky zamerať aj na dôsledky technologického pokroku. Verím, že japonská manga, z ktorej Ghost in the Shell vychádza, bola o jednotlivé témata obsiahlejšia. Film sa však celkom slušne sústredí aspoň na podstatu bytia, povahu vedomia a identity. Cyberpunkový svet pôsobí celkom genetickým dojmom - neónové svetlá, futuristický vzhľad, nechýba tomu ani nihilistický nádych, či inšpirácia orientom a dotyk japonskej kultúry, i keď lokality z tohoto filmy sú viacej inšpirované práve Hongkongom, než Japonskom. CGI efekty sú používané naozaj neúmerne a snímok tak môže pôsobiť dosť umelým dojmom. ()

Wally

A mně se to líbilo...po slabší první třetině mne pak ten cyberpunkový nádech, vizuál a atmosféra dostali a zbytek filmu jsem si pěkně užil... A ani to nebylo příběhově blbé 😄 ()

provitamin

Konečne poriadne akčné scifko. Síce origoš japonské animáky som nevidel, iba som o nich počul, ale trailery vyzerali dobre a neklamali. Veľmi sa mi páčilo zobrazenie pochmúrnej budúcnosti, jednak po hudobnej, jednak po vizuálnej stránke, vykreslenie futuristických miest, do toho Scarlett občas nie celkom oblečená a v porovnaní s Blade Runnerom nechýba celkom slušná akcia. Predvídateľný scenár mi vôbec nevadil. ()

Mafiapau odpad!

Opět další kopírák původního Kotaku Kidotai z 95. Scarlett já rád, ale tady je fakt její hraní jako kdyby ji někdo nedošrouboval. Naprosté zklamání bez doufání, maso do mlejnku. ()

Greenpeacak

Major je veliteľka RegioJetu 9, špeciálnej autobusovej jednotky, ktorá bojuje proti tomu najhoršiemu klientelizmu. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy je svet Nitry a Bratislavy závislý od novej štvorprúdovej diaľnice D1 medzi Triblavinou a Blatným ešte viac ako teraz a každé narušenie poriadku Národnou diaľničnou spoločnosťou môže mať ďalekosiahle následky. Hrdinka filmu je totižto fun-relax produktom, dokonale vyváženou kombináciou robota a autobusového sprievodcu. S Jančurovým mozgom a vyspelou ružovou schránkou sa Major snaží chytať IC-čkárov, ktorých cieľom je zničenie spoločnosti cpt. Danko a. s., lídra v pochovávaní inteligencie. Major sa však nestretáva len so zlom, ale tiež s vlastnými pochybnosťami, keď ju začnú IC-čkári otravovať otázkami, kde sú horúce nápoje a prečo nefunguje pojazdný záchod. Čím ďalej častejšie sa jej v hlave vynárajú nezrozumiteľné vnemy, ktoré najskôr potláča, ale neskôr neodolá a túžba všetkých vyfackať a vykotiť im kávu bez mlieka na hlavu je príliš silná. Tieto vnemy by mohli byť odtlačkami jej predchádzajúcej existenice v MHD, mohli by byť kľúčom k spomienkam na jej ľudské Ja, ale mohli by byť aj kľúčom k otvoreniu jej osobnej Pandorinej skrinky, po získaní ktorého sa už na svet Regiojetu nebude pozerať rovnakými očami. Pretože všetko je inak ()

Corpsegrinder

Jo jo tak tohle si nechám líbit. Kyberpunk s japonským nádechem jakej se naposledy objevoval před 20-30 lety (Blade Runner, Johnny Mnemonic), k tomu dostatek akce a o trochu míň náročná prezentace oproti originálnímu materiálu. Soundtrack je jedna z nejlepších věcí co Clint Mansell kdy nahrál a doufám že aspoň tu nominaci na Oscara z toho uškvaří. Jinak víte že jste na ČSFD když si tu lidi stěžujou na to že Scarlettka hraje špatně POSTAVU ROBOTA :)) ()

Hanys_

Snažil jsem se tomu filmu porozumět, ale on neměl zájem. Ta Scarlettina snaha vlézt do sebepodivnějších projektů by ji do budoucna (afterAvengers) mohla způsobit nemalé potíže. A ta umělá aura "skvělého filmaře" Sanderse aspoň zaslouženě splaskla. ()

Giggs

Zo Šarloty sa nam stava akčna hviezda. Škoda že v tak stupidnych filmoch. Ghost in the Shell mam rad, je to klasika. Ale rozhodne nie v tejto podobe. Opäť raz znasilnena predloha. Ako uz raz napisal niekto predo mnou u ineho filmu, človeka ktory sa vola Rupert, nemôžete brať važne. ()

SpaceOdyseus

Burty v lese jsou burty v lese, to je marny a original je proste original. Tady se nepovedlo temer nic. Hezky se na to kouka, to ano. Ale Sandersova verze kyberpunku je tak kycovita, ze bych si tim rozhodne pracovnu nevylepil. V originale mame silny pribeh, ktery seka opravdu hluboko, zde je debilni hledani puvodu, ktere jsme videli tisickrat. Akce je mnohem vic, ale proc je tak nudna a nezazivna? A proc je cgi tak spatne? Pozadi jsou fajn, ale animovane postavy jsou na zbliti. Abych jen nekritizoval, tak Scarlett a jeji umela kreace mi tu sedeli mnohem vic nez treba v Lucy. ()

Pttak

Film vcelku bez emocí hlavních postav. Ani nádherná Scarlett Johanssonová mě vůbec nepřesvědčila, abych s ní soucítil v tom, že si nemůže vzpomenout na svoji minulost a vrtá jí to hlavou. Chvílema jsem se, až docela i nudil. Ve filmu jsou děsně předvídatelné scény a prostě, tak nějak si nemůžu pomoct, ale celý film mi hrozně připomíná počítačovou a konzolovou hru Remember me. Jinak parádně vytvořené prostředí budoucnosti, to se musí nechat. ()

Ebon

Scarlett tohle jsi fakt nedala... Propadla si a s tebou hraná verze. Famózní Takeši, dokonce leší než v animáku, výborný Pilouův Badu a skvělá vize cybercity to bohužel nedokázali zachránit. ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (viac)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)