Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

Zbysek69

Patrick má charisma, sympatický blonďák, díky, kterému jsme mnohdy přemýšlel, zda to opravdu může fungovat i v reálném životě :-) ()

keyzar

Psychologie mě zajímá. První díly se mi opravdu líbily, jenže potom to začalo být pořád dokola. Mentalista je pořád geniálnější a uhádne každou blbost na člověku a seriál přestává být zajímavý. ()

Dave_ff

No, z počátku zajímavé, neokoukané a lákavé, ale postupně se začali dostavovat stereotyp, linearita, nudnost atd. Prvních pár dílů opravdu mělo co nabídnout, ale po několika dílech opadla veškerá originalita, protože se neustále jedná o to samé... ()

Forum.

Mám rád když můžu dát pětku tam kde ostatní dávají 2/3. Perfektní seriál ,který je minimálně stejně dobrý jako Dr.House. Mám toho herce rád 85%. ()

Matamoroz

Nic moc. Simon Baker mě nepřesvědčil o svých schopnostech. Role teplouška v L.A. Přísně tajné mu seděla víc. Seriál, který se pokouší vybočit z řady, ale nemá na to. 50% ()

Luswani

Jeden z mála výtečných krimiseriálů poslední doby. Patrick Jane je skvělá postava, která velmi často zachází za hranici slušného chování, ale s takovou lehkostí, že je to velmi vtipné a sympatické. Nejvíc mě zaujal zatím v ČR poslední vysílaný díl (Jahody se smetanou, 2. část), kdy Patrick konečně dostane Rudého Johna. Myslel jsem, že je to poslední díl, ale ještě je čtvrtá řada, tak jsem zvědavý o co tam půjde. Jen doufám, že to nebude jen takové vaření z vody a pouhé stavění na předchozím úspěchu. 85% ()

Ados12

Takový obyčejný neobyčejný krimi seriál. Herci sympatičtí a ikdyž je to celkem pořád dokola, každý díl je zábavný a nedá se u toho nudit. ()

Mikakel

Chytré,vtipné a někdy dost vtahující děj, A celkově krimi seriál,který si i díky dobrému Simonu Bakerovi zaslouží z mé strany určitě 3* ()

prochy95

Do konce čtvrté série jsem měl na tento seriál vcelku ucelený názor. Tím bylo, že Janovi finty jsou hezké a pobaví, dobré je, že seriál má nějaký cíl, čímž je chycení Rudého Johna a občas byl i nějaký díl napínavý či zábavný, jinak celkem průměrný kriminální seriál. To vše se ale změnilo pátou sérií. Nevím jak se to stalo, ale od páté série mají díly větší šmrnc, jsou zábavnější, zajímavější no prostě celkově zajímavější. Poté v šesté sérii se podařilo chytit Rudého Johna a napadlo mě, zda ten seriál onen šmrnc opět neztratí. Naštěstí mě seriál vyvedl z omylu. Celý seriál změnil prostředí, přidal pár nových postav(ze kterých jsem si opravdu oblíbil Dennise Abotta) a dokonce přešel ze CBI na FBI. Občas se objevili staré postavy a začal se řešit vztah Janea s Lisbonovou. Jen doufám, že seriál bude v tomto pokračovat. ()

AndrewNewman

Hlavný hrdina je veľký sympaťák ale to je inak všetko. Niektoré prípady trochu zaujímavé inak to len kopíruje mnohé známe či menej známe krimi seriály. ()

DandaPiper

Faux paux s Rudým Johnem tu bylo zmíněno již dostatečně. Paradoxně poslední, sedmá série, byla za mě ze všech nejlepší a fakt se mi dost líbila. První cca tři byly solidní. Čtvrtá, pátá a šestá jsou pro mě s odstupem času (asi tak 14 dní) naprosto zapomenutelný, takový upachtěný a pro děj poměrně nepodstatný série. Vtip - často nedotaženej, akce - často nedotažená. Vyloženě se tu hodí srovnání s Psych (stejné téma, jiný žánr), které vychází jako daleko komplexnější a zábavnější variace na bystrýho podvodníka, co se zamotal do řešení krimi případů. Průměr, tři. ()

jungewolf

Viděl jsem jen pár dílů. Jejich hodnocení? Od 3 do 4,5 hvězdy a 57 až 72 % . Faktická poznámka k Obsahu : v USA jsou vedle FBI též vyšetřovací úřady jednotlivých států - těch je 50 ... . Proto je tam neustálým problémem rivalita mezi 1)městskou policií, 2)okresními šerify, 3)státními kriminálkami(kalifornská CBI a další a 4)několika federálními agenturami : FBI, protidrogová DEA a další .... . ()