Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

MaxBodycount

Zrejme najlepšia časť série robí všetko správne - fungujúca chémia ústredného dua je obohatená o extra komický prvok v postave ukecaného záhradného trpaslíka Lea, prekvapujúce zvraty ktoré nielenže odhaľujú Riggsovu minulosť ale zároveň napomáhajú tomu, že sada zlosynov ktorej naši hrdinovia tentoraz čelia je extra svinská, ohromné komické výstupy - Lethal Weapon 2 je presne tým kinečkom, ktoré diváka zdvihne zo sedadla a donúti ho bučať alebo jasať podľa potreby. Zlatý fond akčného filmu dostal v 89-tom fantastický prírastok. Moment filmového blaha: Death by surfboard, alebo Rogerova emigrácia do JAR, alebo záchodová anabáza, alebo zrušenie diplomatickej imunity, alebo ... ()

Fed25

Tenhle díl je velice slušná zábava, která má výborné záporné postavy, které jsou hodně nevypočitatelné a zákeřné. Vždycky říkám, že kvalitní film, akční, sci-fi a tam, kde jde o život musí mít výbornou zápornou postavu a zde se to podařilo dvojnásobně. Jak Ackland, tak O´Connor to zvládli důvěryhodně a díky nim je to suprový film, který má i vynikající hudbu na konci, jak při sestoupení Rogera k Martinovi v domnění, že umřel, tak závěrečná pecka Cheer Down. ()

supg

Nadprůměrně dobry akční film se starými známými. Dobré hlášky, akce tak akorát, fungující chemie mezi hlavními protagonistky a sexy bloncka s rozkošným dolickem, dávám 3.5☀️ ()

Máraˇ5ˇ

Jednička se držela celkem při zemi, ve dvojce už se režisér a scenarista pořádně utrhli ze řetězu :D Pro mě to bylo na škodu. Víc mi seděla atmosféra prvního filmu než dvojka, kde se z hlavního hrdiny stal v podstatě Terminátor... Film určitě zabaví, ale veskrze jde o normální detektivku s ne nijak překvapivým rozuzlením ani žádným nezapomenutelným zvratem. ()

Gilmak

Ty jsi černej a já šílenej... bude sranda... Myslel jsem si, že jedničku už nic nemůže napodobit, ale joe pesci dodal filmu další pohled vtipu, a to je, co říct už u tak skvělé a sehrané dvojce. Dvojka obstála neskutečně v porovnání s jedničkou a Patsy Kensit, no kdo jí nemiloval jako teenager? 90% ()