Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

heyda

Průměrný blockbuster s dobrými herci ve vedlejších rolích a nezajímavým ústředním hrdinou. Za mě osobně - neurazí ani nenadchne. 60% ()

Flego

Vynovený Robocop neponúka nič, len sled udalostí, ktoré sú očakávané. Jedinou zmenou je zvýšený dôraz na myšlienku, či môže robot rozhodovať o živote a smrti grázlov na uliciach... ()

VášaVF

Spíše mírně nadprůměrný sci-fi, které mělo mnohem větší potenciál, který viděli pánové Gary Oldman, Michael Keaton i Samuel L. Jackson. Film je plný efektů a akce, přesto zde podle mě něco chybí. ()

BMW12

Původní film jsem neviděl, ale tento remake mě trošičku zklamal. Líbil se mi úvod filmu v tom Bagdádu nebo kde to bylo. Zbytek filmu už ale byl takový nemasný neslaný. Jako je to zajímavá myšlenka, že vloží kus těla do robotické těla a ten pak má chránit obyvatele proti zločincům a nebylo to úplně špatné, ale dalo se to natočit mnohem lépe, ten příběh mohl být lépe propracovaný, mohlo tam být více akce. Navíc mi to trochu připomínalo Total Recall. ()

anais

Hodně to připomíná Tropa de elite 2, a kdo předchozí Padilhův opus viděl, nemůže být překvapen. Ve filmu je totiž kladen mnohem větší důraz na zákulisní diskuze, než na přímočarou akci. Tenhle Robocop je o člověku, který byl připraven o možnost rozhodovat sám za sebe, mnohem víc, než satirou na současnou společnost. K té se mimo jiné vyjadřuje možná až příliš doslovně v osobě Samuela L. Jacksona. Vytratila se tak Verhoevenovská mnohoznačnost, ale objevil se celkem silný lidský příběh (který trochu shazují holywoodská klišé o rodině). Z principu bych všechny remaky zatratil, ale Robocop dokazuje, že když se neopisuje přes kopírák, ale látka se pojme trochu jinak, může vzniknout originální subjekt. (a ti herci tam jsou skutečně výborní!) ()

Jinny

Akční scény (byť jich není zase tolik) a nekompromisní politické a ekonomické komentáře jsou nejsilnější zbraní nového Robocopa, stejně jako sebejistí Keaton a Oldman. Co už potěší méně, to jsou v relativně chytrém filmu některé logické chyby a klišé, které vyniknou o to víc. Celkově jde ale o třídu lepší předělávku osmdesátkové akční klasiky než Total Recall a o dvě třídy lepší než Barbar Conan. Slabé tržby ve Spojených státech mě nepřekvapují, zbytek světa nad mírou sarkasmu v některých scénách spokojeně zvedl koutek úst, ale američtí diváci nejspíš otočili oči v sloup. ()

TheEvilTwin

Průměrná americká vybíječka, která je na etickou či psychologickou otázku stvoření robocopa až moc chladná a odtažitá (škoda, protože morálních otazníků se z toho tématu dá vytěžit mnoho), ale naštěstí to zachraňuje atraktivní vizuál a celkem dobrá, ačkoliv ne až tak výrazná akce. Keaton a Oldman klasicky potěšili a i zbytek vedlejších postav se povedl, ale představitel robokopa mi teda lezl krkem. Takový podprůměrný standart pro nenáročné diváky na zahnání nudy. ()

GigaPudding

Ze 121 minut je Padilha jen tak všehovšudy 15, zbytek je očividně producent, ať už to byl kdokoli. Z těch patnácti minut jsou to především první scéna, scény se Samuelem L Jacksonem a pak semtam někde, možná trošku v té přestřelce ve tmě a taky ta přestřelka v tom baru. Jinak je znát, že tohohle Robocopa producenti dost zkrouhli a všechny ty zajímavé motivy jsou tam vždycky jen tak nadhozené, aby je pak dál už nikdo neřešil. Prostě jak kdyby to měl být pilot k novýmu seriálu o Robocopovi, kdy se všechno to podstatné bude rozvíjet až v jednotlivých epizodách. Až na to, že to pilot není, takže přestože to není žádná hrůza, tak to taky není nic extra. ()

HellFire

Já vám nevím. Proč mi nový Robocop připadá jako pračka na peníze? Celý film je vlastně o tom, aby se Robocop prosadil, načež se do oběhu dostanou další a další roboti=více peněz pro dodavatele. První hodinu se jen řeší problematika lidského mozku v těle robota a když nakonec dojde na akci, není se moc na co dívat. Robocop je příliš dokonalá mašina, celé město je prošpicováno kamerami, aby to sedělo do děje a sledovat tak Robocopa v akci je nuuuudaaa. Na napětí hodně ubírá i vědomí toho, že nad Robocopem mají kontrolu a mohou ho kdykoliv vypnout. Emocionálně se nás snaží film vydírat díky rodince, ale tahle snaha pro mě šla též mimo. Nakonec ani ta volba Kinnamana pro hlavní roli není šťastná, tenhle herec ničím nezaujme. Alespoň v něčem film zaujme - v ukázce toho, že na vyšších místech se každý bojí, jelikož korupce je tady nepopíratelná. ()

Othello

Na rozdíl od mnohých jak koukám mi bylo již dopředu jasné, že Hollywood neumožní Padilhovi prohajlovat se filmem, jak se mu dařilo v jeho slumských opusech, takže jsem ve výsledku nadmíru potěšen. A to zejména tím, že režijní rukopis a nesmírný talent na udržení dynamiky sekvencí, které by klidně mohly být postaveny na prostřihávání mezi třemi statickými záběry si stále udržel. Díky tomu je průměrná délka záběru delší než u většiny žánrových přívlastků a kamera tančí často v akčních sekvencích tak, aby si udržela přehled zdánlivě neukotvené akce, kterou udržují v mantinelech pouze kulisy (přestřelka v uličce, bojová zkouška v tovární hale, destrukce ED-209 v lobby). Přestříhávání z velkých celků, v nichž Padilha velmi rád snímá akci, jakkoli je to realizačně dost náročné do pohledu hlavního hrdiny, je tak hladké a nevytrhávající, že by mu to mohl kdejaký Brannagh závidět a vůbec mě to celý bavilo. Oproti předloze to sice postrádá to punkový opájení se destrukcí jak těla, tak materiálu, ale krom obligátních citací si zachovává i jednotlivé elementy, které ale rutinně nekopíruje a nachází si k nim vlastní alternativy. Jmenovitě například Robocop porážející mecha-guardy ED-209, jejichž palebná převaha je dorovnána opět nedostatečnou obratností, ovšem tentokrát je k jejich poražení využito právě i to jejich množství a tedy jejich taktická nedostatečnost. ()

Ivoshek

Starej RoboCop je zcela vědomě béčko, které má roztomile podvratné tóny (zprávy a zábavné pořady v telce) a parádní přepálelnou brutalitu. A přesně tyhle prvky nové verzi chybí. Bohužel, lepší triky a psychologie první třetiny to nezachrání. ()

Hurley

Jó, přesně takovejhle měl být druhej Captain America. S decentní a nepřepálenou akcí a hlavně s inteligentníma tématama, který se dotáhnou do konce. Novej RoboCop je jeden z mála případů, kdy remake původního filmu vážně měl smysl. Hlavně tomu už ale nedělejte dvojku... ()

Thomick

Hm. Řadil jsem se k tý menší skupince milovníků originálu, co se zároveň těší na remake. Neměl jsem se těšit. --- Otravoval mě morální apel Jacksonovy postavičky (vyloženě jak pro dementy); otravoval mě nehláškující hrdina, co si sám zvedne hladinu dopaminu (celkově mi ty hrátky s jeho osobností připomínaly naše chemický laborky na střední), a pak se bůhvíjak vzepře vlastnímu nastavení (asi ten všemocnej dopamin.. opět?!). --- A vůbec, nebavilo by mě to ani s benevolentnim přehlédnutim těhlech blbostí. Na to Padilhova akce vykazovala pramálo svěžesti a humorná složka pramálo... existence. Ono vlastně asi stačilo, že ji měl "táhnout" na jazyk si šlapající Baruchel. ()

claudel

První polovina filmu věnována sestrojení, testování a přípravě Robocopa do akce je zoufalé nudná, druhá polovina je akčnější, krapet zajímavější, ale také místy trapná. V devadesátých letech jsem viděl Robocopa 2, který na mě působil jako průměrné béčko. Robocop 2014 je průměrné béčko tvářící se jako áčko. Na druhou stranu současnému Detroitu by se něco na způsob Robocopa náramně hodilo. Se zavřením obou očí slabší tři hvězdičky. ()

kajda.l

Současné akční filmy vůbec nemusím, ale dnes večer jsem neměl chuť u filmu přemýšlet a říkal jsem si, že si propláchnu mozek pěkně natočenou akcí. Chyba lávky, nejen že tam té akce, která by za něco stála moc není, ona je to hlavně strašná nuda a citečky. Nezapomeňme na citečky! A za Samuela L. Jacksona mi bude trapně strašně dlouho, ale opravdu strašně. Líto mi bylo i Abbie, když jsem viděl jak si z ní scénář utahuje. Z herců vlastně potěšil jen Gary Oldman, kterému to jeho milé přehrávání budu baštit vždy a také J-E Haley jenž si svoji zábavně/zbytečnou postavu alespoň užíval. A co proboha na tomhle psali tři chlapci? Scénář pro retardované. Slabé 2. ()

Necrotongue

Nového Robocopa jsem se velice obával, čekal jsem totiž další film z řady "úžasných" amerických remaků, ale dočkal jsem se příjemného překvapení, když jsem zjistil, že se kromě základní zápletky jedná o úplně jiný film. Namísto toho, abych dvě hodiny před obrazovkou zuřil, mohl jsem v pohodě relaxovat u zběsilých akčních scén a bavit se u pořadu Pata Novaka, který se stal okamžitě mou nejoblíbenější postavou, vzhledem k tomu, že všem ostatním tak trochu chybělo charisma. ()

ARI50

Přišel nový vylepšený děsivější borec v podání Robocopa a já to do prdele beru a chválím tohle nemá chybu, dokonalý starý vylepšeně nový je pecka. Herci prostředí příběh efekty akce všechno je na vysoké úrovni spokojenosti. Ano líbí se hodně a jsem rád. ()

JASON_X

Bezduchá a hlavně hrozně nudná záležitost s extrémně debilním scénářem. A to se přitom kameraman tak snažil, aby svým třasem dodal filmu aspoň zdání akčnosti... Ale to se mu těžko mohlo podařit, když přes hodinu(!) sledujeme jen rádobypsychologizující bezpohlavní plkání. A ta trocha zběsile rozstříhané a roztřesené akce, která přijde v závěru, je ubohá. Nemohl jsem se dočkat konce, oproti původnímu kultovnímu RoboCopovi z osmdesátek velké zklamání i velký pokles kvality - pokud se těšíte na jeho remake, tak na to zapomeňte - tenhle RoboCop nemá s tím původním mnoho společného. Nejlepší z celého filmu je asi jeho hudba (nemyslím jen The Clash v závěru). Z herců stojí za zmínku třeba přesvědčivý televizní komentátor Samuel L., tentokrát s vlasy, s typicky negerským příjmením Novak a s výbornou závěrečnou řečí, a pak taky příjemně překvapivý Gary Oldman, u něhož si stále nemůžu zvyknout na jeho obsazování do kladných rolí (jako už před časem třeba v Nolanově Batmanovi). A olysalého varana Keatona jsem zpočátku skoro nepoznal. Jo a začátek z Teheránu, po kterém chodili američtí vojenští roboti a anglicky vyzývali místní obyvatele k jakémusi skenování, no tak ten byl tedy opravdu kulervoucí (vlastně spíš mozkorvoucí). ()

Morholt

Takhle by to šlo. Padilha má očekávání víceméně splnil. Sice jsem čekal nekompromisní přímočarý nářez jako v Tropa De Elite, ale režisér to celé pojal překvapivě jinak. Akce tu sice byla a byla kvalitní, ačkoliv rutinérsky provedená, nicméně nehrála hlavní roli. V té byla přeměna člověka v robota, kdy si hlavní hrdina, narozdíl od původní verze, uvědomuje od začátku, že je především člověk a nemusí z hlavy dolovat žádné vzpomínky na svoji rodinu. Ta je naopak s jeho stavem srozuměna, protože k robotizaci musela vydat souhlas. Dalšími motivy pak jsou vztahy politiky a byznysu, či role USA jako světového policajta, kterou ironizuje Samuel L. Jackson ve své talk show, která film po celou dobu provází. Trochu jsem se bál, ale nakonec všechno dobře dopadlo a Padilha má další plusy. Tohoto režiséra se vyplatí sledovat. 85% ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)