Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

ecceHOMMO

Popravde som čakal elegantnejšiu a efektnejšiu show. Nový Robocop je síce konzumný, ale myšlienkovo deravý jak ementál (hlavne jeho druhá polovica). A jeho finálne gradovanie je, no ako to nazvať... čajíček. ()

LiborGondek

Příběh se stejným názvem zase trochu jinak. Ale jo, hezký. Sice mají skoro všechny americké filmy společný neduh - jsou americké a dávají to notně najevo, a ani tento není výjimkou, bohužel budeme si muset asi zvyknout. Připadá mi to jako novodobý druh cenzury. Dříve (a na některých místech ještě dnes) se v filmu některá slova, nebo slovní spojení nemohla objevit. Dnes to vypadá, že je naopak povinností u každého filmu z USA, důrazně upozornit na to, že pochází z nejlepší země na světě. Ale jinak dobrý. 75% ()

Johnny.ARN

Mne prišiel nový RC ako Dredd z iného pohľadu. No limited ammo, pekný oblek, priezor a motorka. RC má pekne vykreslený vzťah robota a človeka, kde sa tieto dve entity medzi sebou bijú. Neskôr, keď človek prevládne, dostáva to akčný ráz. Prestrelky sú pekné, tá v sklade zaujímavá, ale stále som mal pocit Dredda, ktorý ma bavil viac. Oldman obsadení perfektne, Keaton opäť dobrá postava. Výprava sa minula účinkom ale na druhej strane nechytilo to tronovský feeling a nebolo to až tak vizuálne prehnané. Scenáristicky to nie je prekvapivé a dosť predvídateľné. Škoda že armádny technik so svojimi "chlapcami" nedostal viac priestoru, napr v tom Iraku. Áno viem, bola by to odbočka, ale zaujímavá. Jeden súboj bol predsa len málo. Dokonca som nepostrehol ani WTF momenty, aj keď by sa dalo polemizovať. Celkovo nový RC pôsobí dojmom, že sa chce niekde posunúť, chce využiť novú technológiu a jednu z osemdesiatkových klasík priblížiť aj dnešnému divákovi. Zatiaľ to je tak na pol ceste. 3 z 5 ()

viperDavid

Od prvního robocopa poměrně hodně odlišné. Tvůrci si tak nějak řekli, že bude lepší, když z chápajícího chlapa od rodiny se šroubovákem v noze udělají plastového panáka s nefukčním mozkem. Takže místo citlivého dokonalého protivníka tu máme zombí. Ale zase na efekty jsou machři a celý snímek je zajímavý a koukatelný. Z boje tam vlastně nic není až na pár přestřelek a je to spíš o sociálním cítění, ale nechme buřta buřtem a užijme si to ()

Mrkvič

Po devadesáti minutách, kdy odcházel kamarád, si říkáme, že se ve filmu ještě nic nestalo. Pořád se dalo srovnávat s originálem, který měl silné scény. Tady jsou utopené peníze v trikách a vizualizaci filmu, ale jinak je to prázdné jak ústa staré plesnivé indiánky. Už se těším až mrknu na skutečného Alexe Murphyho! Nedalo mi to a dokoukal jsem závěr, který jsem prospal. No, byl hodně slušný. Akce výborná a mělo to i nějaké emoce. Přidal jsem hvězdičku a možná bych se i těšil na další díl, který by snad už netrpěl absencí dvou pořádných varlat a nabídl by trochu toho brutálního násilí, které si tento hrdina zaslouží. ()

Honzíno

Po velice dlouhé době jsem viděl remake klasiky, který měl smysl a nedrží se striktně dnešních blockbusterových standardů. Bohužel je nový Robocop tak úplně neopustí, což je nejvíc cítit v závěru, který je skutečně odfláknutý (SPOILER nemyslím tím finální monolog S. L. Jacksona). Všichni herci ale byli příjemně výrazní a dobří, proto se nakonec přikláním k lepšímu průměru. Mrzí mě transparentní dušení Padlihových nápadů, z čehož vyplývá i zjemněný rating. ()

Lachtaan

Nenene, nikdy jsem neviděl původního kultovního robotického poldu z roku 1987 ani jeho podřadná pokračování a dokud mi jednou nedojdou filmy (smích..), tak se na něj ani nevrhnu. Jeho novodobý reboot jsem smlsnul především proto, že v době jeho uvedení jsem žil efekty obohacenými sci-fi filmy a neřešil jsem okolní aspekty filmu. A i když bych dneska zrovna na RoboCopa zhlížel dosti jinýma očima, tehdy jsem si ho ohromně užil. Měl šmrnc, říz, na jména bohaté obsazení a zápletku, která velmi svižně utekla. Vzpomínám na tenhle fantasmagorický zážitek rád, a tak bych si jej nejlépe nikdy nechtěl zamlžit druhým zhlédnutím. ()

BS

BS před dvěma týdny: "Ten novej Robokap bude sračka." Do kina jsem šel stím, že ten vstup mám zadarmiko, takže to nebude ztráta cashe. Začalo to dobře: úvodní scéna na Blízkém Východě byla super, stejně jako všechny další scény s Jacksonem (ne opravdu to není pravičáctví, to co tam předváděl, to je bohužel těžké neokonzervativní levičáctví). A dál pak v kostce: chvíle nudy, zrození nového hrdiny, cool záporáci v čele s Keatonem, klaďácký Oldman, nudné přestřelky, pěkný drony, trocha policejního klišé a jedna nezapomenutelná hláška od Baruchela. A jak to fungovalo vcelku? Překvapivě dobře, k dokonalosti tomu ještě kousek chybělo! BS den po zhlédnutí: "Ten novej Robokap je pecka!" ()

venison

Starý "Robocop" šel tenkrát tak trošku mimo mě - v době jeho vzniku mi byly dva roky a později jsem se k němu už nevrátila - tak jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu.. Čekala jsem nějaký bezcitný akčňák a v tomto ohledu jsem byla silně překvapena, že nový "Robocop" byl spíše o marketingu a politice.. Hlavní hrdina není superman, ale spíše oběť.. Hezký příběh z blízké budoucnosti, který není až tak nereálný.. Na hlavního protagonistu Joela Kinnamana jsem se těšila, protože jsem ho zatím potkala jen v seriálu "The Killing", kde jsem si ho oblíbila a byla jsem zvědavá na jeho herecké výkony v jiné roli.. Na tomto poli jsem byla spíše zklamaná, protože nedostal takový herecký prostor, který bych si představovala.. Na můj vkus měl film dlouhatánský úvod a jádro příběhu nějak moc nikde.. Jako odpich dobrý, ale ráda bych zažila Robocopa více v akci.. Tak třeba nám naservírují nějaké pokračování.. ()

noriaki

Ale jo, ta snaha o morální apel se cení. Scénář se nebál ani hlubšího zabrouzdání do etiky a sem tam si rýpnul do role Ameriky ve světě. Nic z toho bohužel nedotáhl do konce. Po pár minutách se štvavým demagogem v podání Samuela L. Jacksona jsem měl chuť mu dát pár facek mokrou hadrou. Sám o sobě ovšem film do satiry nepřeklopil a nikdo další mu v tom nepomohl. Jako dystopie je tedy Robocop slabota. Jako akčňák už si vede lépe. Souboje neoplývají originalitou, naštěstí jsou alespoň přehledné a vypadají efektně. Remake tak jde ve šlépějích originálu, jen pominul veškerou hloubku a přesah originálu. ()

elanius

(59/2014) / Zamrzí predstava aký film MOHOL byť, poteší to akým filmom bolo nový RoboCop v prvej polovici, nasere tá polovica druhá. V sumáre tesný nadpriemer. (6/10) ()

lennyd

Technologickému gigantu OmniCorp, jehož droni jsou plně využívány v bojových situacích všude na světě, ale stále chybí jeden trh k ovládnutí - ten domácí. Senát stále odmítá využití plně automatických robotů, a tak OmniCorp přichází s nabídkou - policistovi, který přijde o nějaké končetiny či orgány, dodají jejich mechanickou verzi. Ideální by mohl být Alex Murphy (Joel Kinnaman), který při jedné akci přijde téměř o všechno. Náročná vědecká práce je korunována úspěchem, a nový robotický policista vyráží do ulic bojovat proti zločinu. Ale přitom nezapomíná na svoji minulost, rozhodnut objasnit, kdo stojí za jeho zraněním... Na nového Robocopa jsem se docela těšil, protože už původní byl docela příjemná podívaná - které ale chybělo modernější vizuální zpracování - to vše by měla nabídnout verze roku 2014. A i když vezmu jakoukoliv oblast z filmu, tak nejsem zklamán - vizuální stránka, scénář, herecké obsazení - vše je téměř dokonalé, ale dohromady tomu všemu něco málo chybělo. Možná trochu víc emocí, možná trochu hlubší myšlenka. Takhle jde o bezpochyby skvělý akční film, který svým autorům své náklady nahradí, ale k dokonalosti ještě pár krůčků chybí.. ()

_DAVE_

Špatné, velmi špatné. Prkenné herecké výkony ústřední dvojice, snad jen Michael Keaton potěšil. Oblek Robocopa opravdu působil jako oblek. Vůbec nevypadal jako robot, celé to vypadalo, že vykradli Nanosuit z herní série Crysis. Takže vlastně ani triky za moc nestály. ()

ywo666

No moc som tomu neveril, ale príjemne ma to prekvapilo. Napriek tomu, že námet nebol predurčený na úspech, film sa vydaril. Snímok ťahajú hore herci, režisér a solídna akcia. Originál bol prvý a Rkový. Ale aj Kinnaman má svoje čaro a ako sa s ním zahráva korporácia je zaujímavé sledovať. Malé plus J.E. Haleyho. Nenápadný ale kvalitný herec. Kľudne by som si ho pozrel niekde aj v budúcnosti.Neviem, čo viac sme mohli ešte od filmu očakávať. 75-80% 4* ()

Koocik

Robocop není špatným filmem, to vůbec ne. Jenže nemůžete od filmu čekat něco, co vám v něm nejde najít. Padilha je skvělý režisér a jeho dvojdílnou sérii Elitní jednotky vnímám jako nejlepší svého žánru. Ačkoliv se řadu prvků očividně snažil přesunout i sem, tak to bohužel nemá takový efekt a vlastně celkový nádech, jako jeho předešlé snímky. Ale pro mě to naprosto dostatečně a jasně vystihuje současnou politiku USA aneb "my jsme nejlepší a ostatní nás budou poslouchat!". Pěkně to zpracoval a po celý čas filmu to na vás smrdí na tolik, že je vám z toho blivno. A pak se podíváte během filmu na nějakou zprávu, která ze státu vyjde, tak vám to trkne, že to je vážně pravda a je vám na blití ještě víc. Myšlenka celého filmu je skvělá, můžu říct že špičková. Za to ale kvalita samotného filmu už taková není nebo spíš není to takové terno, které by mě zvedlo ze židle. ()

Bobik9

Má to své plusy a minusy. Plusy jsou zajímavý začátek a akční konec, minus je hluchá půlhodinka veprostřed. Hlavním tahákem filmu je jeistě obsazení. Stoupající hvězda Joel Kinnaman sehrál Robocopa suprově, to jo. Gary Oldman a Michael Keaton jsou prostě megastars. Ale ten nejlepší je jednoznačně neskutečně vtipný a přehnaný Samuel! Je to hezky udělané, docela vás to zabaví, ale ničím to neuhrane. Nemá to žádnou nadstavbu. Prostě scifi akňák, co se určitě dá vidět. ()

romajz15

Jak někteří lidé rádi připomínjí - "opravdu dobré věci nepotřebují reklamu." V případě Robocopa s velkou marketingovou kampaní je to pravda. Toto nebude hit roku. Je zde spoustu přehnaných scén, příliš mnoho akce a žádná vyšší pointa či dramatická situace. To z filmu dělá jenom akčňák ve stylu - "Běžím, střílí po mně 30 lidí, ale nikdo mě netrefí a kdyby náhodou tak mě stejně nezraní." ()

hroubek

Jelikož, jsem původního Robocopa neviděl, takže nemůžu posoudit jak moc remake ubližuje originálu, ale na rovinu říkám, že se mi nový Robocop líbil. A navíc jde o film, který má co říci, což vždy potěší mnohem více, než jen tupé vykrádání originálu. Hodně mile mě potěšil přístup režiséra José Padilha, který na to jde trochu jinak, než konkurence. Možná to neocení všichni diváci, ale mě se tento přístup hodně zamlouval. Díky tomu Robocop nabídne více, než trailery napovídaly. Režisérovi se rozhodně povedlo dát filmu svou vlastní tvář a myšlenky. Navíc Robocopa prodal jako člověka, a ne jako robota. Člověka plného strachu, hněvu a emocí, odtrženého od své rodiny a bez vlastního těla. Tahle dějová linka ve filmu moc dobře funguje, jenom je trochu delší. Samotné začlenění do společnosti je živější, ale postrádá kouzlo začátku. Joel Kinnaman odvádí slušnou práci a divák s ním nebude mít žádný problém. Gary Oldman opět podává parádní výkon, ale co jiného by jsme od něj čekali. Michael Keaton si svoji roli nesmírně užívá a je vidět, že rád za každou svou scénu. Jay Baruchel potěšil i na malém prostoru. Jackie Earle Haley si naprosto vychutnává svojí zákeřnou postavu naprosto vládne v hláškování. A v neposlední řadě je tu Samuel L. Jackson, který se mile předvádí. Akce je velmi slušná, jediné co jí ubírá na působivosti je nepřehlednost. Robocop je povedený film, který sice nehýří moc akcí, ale myšlenkové pochody má srovnané, jako málo, který dražší film, což se vždy cení dvojnásob. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)