Britt Reid (Seth Rogen) je synom jedného z najprominentnejších mediálnych magnátov v Los Angeles. Vedie bezstarostný život plný večierkov a zábavy. Všetko sa zmení v momente, keď jeho otec (Tom Wilkinson) záhadne umrie. Synovi zanechá svoje obrovské impérium. Britt uzavrie podivné priateľstvo s jedným z otcových najpodnikavejších zamestnancov, ktorý sa volá Kato (Jay Chou). Prvýkrát v živote vidí šancu urobiť niečo zmysluplné - bojovať proti zločinu. Ako Zelený sršeň spolu so svojím sluhom ignorujú právny systém a sami sa púšťajú do boja s nebezpečnými zločincami. Kato vytvorí vďaka svojim schopnostiam nezničiteľné auto. Zelený sršeň a Kato si veľmi rýchlo urobia meno a pomocou Brittovej krásnej sekretárky Lenore Case (Cameron Diaz) začnú pátrať po mužovi, ktorý kontroluje podsvetie v Los Angeles. Tento prípad však nebude taký jednoduchý, ako si pôvodne mysleli. (TV Markíza)

Beastmaster4

Tak tomuhle říkám příklad všem komiksovým filmům, které nemají pouze vážný základ lpící na řešení hrdinovy postavy. Dynamická jízda, která mě svou ulítlou image nadchla. Seth Rogen je tady stejně dobrý jako např. v Travičce zelené a spolu s Jay Chouem tvoří perfektní dvojku. Zeleného sršně nelze brát vážně, je to prostě komiksová šaškárna. Mě ale hodně bavila a to tyhle filmy nemám moc v lásce. Cameron Diaz svou krásou dodala filmu šarm a sexy náboj. Zasmál jsem se, obdivoval káru a celkově pobavil a o tom myslím komiksové "slátaniny" jsou. Konečně tu hrdina neřeší otázky "Proč já?, Dělám dobře nebo špatně?" a podobný nudný kraviny, jako v každým podobným filmu. Green Hornet je jiný, je odlišný a je to určitě směrem k lepšímu. ()

matestlust

Je to teda ukrutná krávovina, s ukrutně nesmyslným dějem, která ale vcelku pobavý, efekty skvělý a Waltz jako hlavní záporák opět vynikající. Takže pro nenáročného diváka určitě příjemná zábavička. ()

Hogun

Ružový panter v zelenom. Rovnako trápne a rovnako vtipné ako úbohé. Ešteže to bolo aspoň neskutočne nudné a dlhé, ináč neviem neviem. ()

Sawy

"Podle tupého výrazu,který máš už skoro pět minut,soudím,že se snažíš tomu všemu přijít na kloub." Pětihvězdičkové nadšení,kterému jsem propadal těsně po zhlédnutí,už přece jen přes noc opadlo,ovšem to nic nemění na faktu,že Zelený sršeň je neskutečně třeskutá akční komedie,která letošní filmovou sezonu nakopává tím nejlepším možným způsobem.Michel Gondry se svého prvního velkého filmu zhostil bravurně a rozhodně nenatočil řadový komiksový blockbuster,ale krásné retro kopnutí do žánru,které možná není tak sofistikované jako Kick-Ass,ale má dost odvahy a politické nekoreknosti,aby se mohl superhrdinským flákům zlehka vysmívat a přitom jim netypickým způsobem vzdávat hold.Všechny tyto znaky filmu se snoubí v ústřední dvojici filmu,ve které je všechno přesně naopak,než by se slušelo.Britt Reid je v Rogenově podání hovado s alkoholickými sklony,který se na dráhu hrdiny dá spíš z trucu než z ochoty pomáhat lidem.Kato má být jeho sidekickem,ale přitom je to právě on,kdo má všechny rysy hrdiny.Umí kung fu,je geniálním vynálezcem,charakterově Reida ve všech směrech převyšuje a ke všemu dělá to nejlepší kafe.Jejich vzájemné špičkování a bratrské hádky jsou vždy jedny z nejlepších scén filmu.Originálně natočené akce je tak akorát,aby se neokoukala a Gondry má tolik vizuálních nápadů,že by to vystačilo na celou trilogii (rozdělení obrazu na šestnáct polí je tak skvělé,že je ho pro film tohoto typu skoro škoda).Překvapuje i Cameron Diaz,která je se zbytkem hereckého týmu skvěle sehraná.Ovšem hlavní problém se zcela nečekaně vyskytl u hlavního záporáka.Myslel jsem si,že Christoph Waltz je sázka na jistotu,ovšem jeho mafián se ke zbytku filmu absolutně nehodí,bere se příliš vážně (možná záměr,ale nesedlo mi to) a bez pořádného záporáka nemůže film šlapat stoprocentně.Ovšem i tak je Sršeň s přehledem nejlepší komiksovkou poslední doby,svou svěžestí a nadsázkou připomíná prvního Iron Mana,kterého navíc v mnoha směrech převyšuje.A hlavně,letošní rok je až neslušně přecpaný velkými komiksovými filmy (Thor,Capitan America,Green Lantern) které se jistě budou brát naprosto vážně.Nic proti nim,určitě budou zajímavé a obzvlášť na mytologického Thora se dost těším,ale tahle nahláškovaná oddychovka představuje tak skvělou protiváhu,že se k ní určitě ještě mnohokrát vrátím.Je totiž nejen vysoce zábavná,ale taky solidně promakaná a ty detaily jsem jistě nepochytil všechny.A dvojku chci okamžitě! 85 % ()

Morholt

Chvílemi vtipné, jindy zase příšerně trapné, jednou mi Rogen sednul, podruhé lezl na nervy a takhle jsem to měl po celou dobu. Jedinými pevnými body byli Cameron Díaz a Christoph Waltz. Jí nemůžu vystát a on prostě umí. 60% ()

Lucasion

Tento film jsem v roce 2011 vynechal v kině a jsem za to opravdu vděčný. Když vidím jméno Christoph Waltz, tak vidím úspěch a výborný výkon. Škoda jen, že to je vedlejší role. Seth Roger v hlavní roli je blbý a neskutečně otravný. Floutek, co zdědí panství a chce si hrát na Batmana. Ovšem všechnu práci odře jeho kolega. Kolega, co se dostal od kafe ke kung-fu. No vážně lidi. A k tomu připočtu nezničitelné auto, které jezdí dokonce na dvou kolech, komedii bez humoru a dvě hodiny, kde se každá postava chová divně. No koukali byste na to? Já znovu už opravdu ne. Jestli se tohle podobá Kick-Ass, tak zdaleka mu nesahá ani po kotníky. Dvacet bodíků za Waltze. (28 procent) ()

EXpenza

Čekal jsem něco podobného jako byl film Scott Pilgrim a oléé.dostalo se mi!:) Řekl bych ,že to bylo parádní komiksové dílo ve kterém chybělo jen trochu vážnosti,ale asi tam bejt neměla. JInak technologie kterou prosperují Zelený sršen a jeho parták(Kato) je úchvatná! Plynová zbran nebo kulomety ve dveřích :) Určitě stojí za to,to shlédnout. ()

hendrich6

Moje první čsfd premiéra : Očekávání před Zeleným sršněm nebyly velké, ale o to více jsem mohl být spokojen a překvapen.Očekával jsem průměrnou akční podívanou nabitou nereálnými scénami a nesmysly, ale dočkal jsem se povedené, místami dost vtipného filmu, kde se občas objeví trochu přehnaná scéna.Námět bezesporu zajímavý,herci slušní (hlavně Christopher Waltz mě potěšil) a akce dobrá a rozhodne nenudi.Ale oproti, tady již srovnávanému, Kick Ass bezesporu slabší. 75 % ()

RelaxMan

Hned na úvod začnu , asi srovnáváním s " Kick-Assem " , což se dalo i čekat . " Kiss-Ass " mě bavil prostě o něco víc ! Hlavní hrdina v " Kick-Assu " dostává často na frak a to mě baví , je to prostě reálnější . " Zelený sršeň " je místy hodně přehnaný , což se dá i odpustit , když jde o komedii , ale někdy to prostě filmu ubírá na kvalitě . Což , ale neznamená , že " Zelený sršeň není povedený kousek , protože on je . Na celém filmu mě nejvíc bavil Christoph Waltz jako záporák Chudnofsky ( on je prostě pan herec ) , dále v malých , ale výrazných rolích J. Franco , E. Furlong a T. Wilkinson . Seth Rogen v hlavní roli , taky nebyl úplně zlej , jen jsem mu jako herci ještě nepřišel na chuť a to jsem s ním viděl , už cca 5 filmů . Jsem rád , že jsem viděl film ve 3D , protože to fungovalo fakt dobře . Jako mínus , který bych filmu vyčetl jsou , nadpřirozené schopnosti společníka " Zelenýho sršně " Kata , které zbytečně dělají z filmu nereálný komiks , což je škoda , když už to pro jednou vypadlo reálně jako např. v " Kick-Assu " . Jinak je , ale film , aspoň pro mne , velkým překvapením tohoto roku , což jsem hned na úvod , ani nečekal . Po shlednutí traileru jsem čekal docela shit a opak byl pravdou , což je jedině dobře . Přeji si víc takových příjemných překvapení v tomto roce . ()

Lacike

Prve tohtorocne komixove sklamanie. Podla trailerov som ocakaval retro stylovy komix s obcasnymi infantilnymi prizemnymi vtipmi. Vysledok je ale nonstop prizemna malokedy vtipna komedia s par retro odkazmi. Rogen si znova vybral slabsiu chvilku. Chou vie este horsie anglicky ako Jackie Chan. Cameron diaz bola uplne zbytocna. Chemia medzi ustrednou trojkou vobec nefunguje a Waltz je totalne nevyuzity. Scenar premysleny ako slaboduche plany ustredneho hrdinu. Cele to zachranuje napadita Gondryho rezia. Film na jedno pozretie. Na Iron Manov to nema ani nahodou. 5/10. ()

ScarPoul

Film je zábavný. Gondry si ním napravil trochu pošramotenú reputáciu, ktorá bola zapríčinená filmom Be kind rewind. A aj napriek tomu, že žánrovo sa tento film radí k úplne iným filmom na aké sme u režiséra zvyknutý zvládol ho previesť na plátno z nezabudnuteľným osobitým štýlom, ktorý je sympatický, vtipný a akčný. Dvojica hlavných hrdinov si skvelo sekunduje aj čo sa týka akcie a aj počtu prenesených hlášok. Má to správny feeling a hlavne prvá polovica je naozaj perfektne zvládnutá. Čo sa týka polovice druhej tam mám viac výhrad. A to takých, že to filmu uberá na zábavnosti a robí ho mierne preplácaným. Akcia - hlavne finále je tak naťahované a pritom postráda nejakú pamätnú akčnú scénu, ktorá by robila finále skutočne zaujímavým - hlavný zloduch, ktorý bol v prvej polovici démonický sa zmení na šaša v červenom a celkové vyústenie vyšumí do prázdna, kvôli zvláštnemu koncu, ktorý nemá z prirodzeným vývinom postáv - z prvej polovice nič spoločné. Tým myslím, že celá tá zmena v myslení hrdinov sa nekoná. Zostanú jednoducho efektnými hlupákmi. Ale okrem toho sa jedná o veľmi netradičnú jedno hubku, ktorá si ale zaslúžila silnejší príbeh. ()

Genero

Když chceš vypadat jako krásný, moudrý a všestranně nadaný ynteljakulát, pořiď si za nejlepšího přítele retardovaného tlouštíka a pak máš nadějnou vyhlídku dostat se do trenek i dojemně seschlé diblíkovské Cameron Diaz. To chápe i Kato, čínský Saturnin ve službách jednoho z nejpolitováníhodnějších obyvatel Svatého lesa Setha Rogena. Výsledkem je ale veselohra rozjetá hned v úvodu nečekaně zábavným Waltzem ve tříčtvrťovém taktu a plná dementního humoru, až mi zůstal rozum stát při zjištění, že jsem do kudrnaté slizké hoomoo panenky třímané v upocené levé paži zabodl pletací jehlici pouze dvakrát. ()

Caszidy

Wow, tak to byl přímo ultimátní nářez! Komu se líbil Kick-Ass, tomu se zajisté bude líbit i Zelený sršeň a paradoxně, komu se Kick-Ass nelíbil například kvůli přemíře krvavých scén, tak tomu se i tak bude Zelený sršeň líbit(je přeci jen v tomhle ohledu trochu mírnejší). Film je sice budován na naprosto klasické a obyčejné příběhové konstrukci snímů podobného ražení, ale to mi zde vůbec nepřekáží. Musím vyzdvihnout obsazení, jelikož ústřední dvojice se skvěle doplňuje a unikátnímu komediálnímu talentu Setha Rogena zdatně sekunduje Jay Chou, kterého pravděpodobně v Hollywoodu čeká zářivá budoucnost. Christoph Waltz si tento projekt dle mého názoru velice užíval a Cameron Diaz funguje jako takové příjemné zpestření. Rozhodně chválím i skvělé 3D zpracování, jenž se tu opravdu vydařilo. Některé akční scény sice působí trochu chaoticky, ale je jich minimum a nijak nesráží celkovou vizuální stránku filmu, která je opravdu na velmi vysoké úrovni. Suma sumárum: černý humor, zběsilé akční scény, výborné obsazení, atraktivní vizuál = pro někoho možná nečekaně, avšak zaslouženě akční hit roku. ()

BoPo

Zelený sršeň má príbehový základ v Batmanovi. Ide však inou cestou. A to cestou, ktorá by sa mala páčiť fanúšikom filmov Iron Man a Kick-Ass. Teda dostať Vás svojou zábavnosťou a kvalitne zvládnutou akciou. A výsledok? Lepšie než Iron Man, avšak na Kick-Ass rozhodne nemá. Takže popcornový zážitok ktorý očakávate, aj dostanete. ()

Tommassi3

"Páni, to je jak z Bena Hura, kamaráde !!" ;) No, není to sice noční můra, ale ani přílišný důvod křičet hurá.. Zkrátka zvláštní film.. Opravdu skvostně gondryovský a zároveň dokonale rogenovský biják, v němž zákonitě dochází k hlasitému střetu obsahu a formy, který však v důsledku nemálo žánrově inspirativním režijním jednotlivostem a vlastně i značné zábavnosti navzdory není ničím jiným než ne(zcela)funkčním hybridem a dočista průměrným komiksem.. ()

BigDeal

(Komentár obsahuje menšie spoilery) Tak si to zhrňme. Klasický superhrdinský film: charizmatický antihrdina zabije hrdinovi otca, zrod hrdinu z pomsty, hrdina má buď superschopnosti, ovláda bojové umenie, alebo úžasnú výzbroj. Bojuje proti zločinu s pomocou neskúseného sidekicka, padne si do oka s krásnou ženou a noviny sú plné tohto neznámeho záchrancu. Green Hornet: antihrdina, ktorému sa vysmievajú, že z neho nejde strach, hrdina, ktorý sa spojí s otcovým pomocníkom v boji proti zločinu, pretože ich oboch spája nenávisť k mŕtvemu hrdinovmu otcovi. Hrdina nemá žiadne schopnosti, ani neovláda bojové umenie, zato jeho sidekick je hotový Chuck Norris. Zahľadí sa do krásnej ženy, ktorá ho vykopne spred dverí a noviny o ňom píšu ako o obávanom zločincovi. A nejde len o to, ako sa Green Hornet vysmieva superhrdinským klišé, milo ma tiež prekvapil Gondry, ktorý sa aj pri takomto popcornovom filme dokáže s látkou krásne pohrať a tak má človek chuť niektoré scény vrátiť späť a pozrieť znovu (hneď prvá akcia). Ale hlavný bod, vďaka ktorému sa u mňa Green Hornet prehupol do 5 hviezdičkovej kategórie, bol buranský Rogenov humor. Čakal som, že pôjde o akčnú komédiu a teda, že sa pár krát zasmejem, ale to, čo sa mi dostalo, bol úplne iný level. Nepamätám sa, kedy som sa naposledy takto dobre zabával. Ešte aj "romantická" rovina s Cameron Diaz, ktorej som sa toľko bál, vyústila do ďalšieho vtipného súperenia. Všetko pekne s humorom a nadhľadom. Dvojku by som bral hneď. ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (viac)

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)