Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

pan Hnědý

V roce 1995 toho bylo na stříbrném plátně i dvd projekcích opravdu moc a tenhle film na špičku nešplhá. Dobrá režie Richarda Donnera, který akční průstřely umí a Sylvester Stallone zahrál podle očekávání v normě, ale Antonio Banderas byl pro mě lepší v hereckém výkonu. Jeden z filmů, kde dokážu přijmout známkování od 1* do 4* méně ani více. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ne každý, kdo se na tebe vysere, je tvůj nepřítel. Ne každý, kdo tě vyhrabe ze sraček, je tvůj přítel." Uvedený poučení o krávě, kočce a vrabčákovi má něco do sebe. Ovšem tady nejde o poučení, tady se bude zabíjet. A mě ten generační souboj zabijáků, hackerky a kočky dost baví, i když se přiznám, že za vyvrcholení závěrečnýho souboje mám chuť scénáristovi třikrát prostřelit hlavu a pak ho to nechat přepsat. ()

H34D

Na poměry akčního filmu velice chytrý scénář, který do detailů rozpracovává až příliš nebezpečné setkání dvou zabijáků. První hodina je plná akce, mini-zvratů a celkově intenzivního nahánění mezi chytrým Stallonem a polo-šíleným, energickým Banderasem. Wachowští se snažili do filmu vepsat spoustu oživujících kliček, jenže režisér je nedokázal poskládat do vyrovnaného celku, a tak tempo filmu po hodině razantně klesá. Stopáž má opravdu dobrých 20 minut nadváhu, a to je velká škoda... Čtvrtá hvězda jen pro ty, co si libují v akci devadesátek... 7/10 ()

igi B.

Řemeslně zručně vyvedený thriller, kterému však dle mého chybí více propracovaný scénář (ve vší té vážnosti, ve které se celý děj nese) a závěr - v rámci celého příběhu - ten už je značně přitažený za vlasy a vlastně i celá ta role J.M. je v jednání postavy poněkud více než je zdrávo plná rušivých klišé... Škoda, mohlo to být výborné >drama o souboji (nevědoucího) učitele a (umanutého) žáka< , drama o posedlosti odsouzené k nezdaru a zmaru... Ale to by asi nemohla hlavní role patřit S.S :-)... Tři a půl hvězdičky v rámci žánru, však v tomto případě bez důvodu zaokrouhlit nahoru. ()

Arx

Tenhle film má v sobě něco nepopsatelně příjemného a hlavně neuvěřitelně stravitelného. Antonio Banderas vs Sly coby nájemní vrazi tvoří výbornou filmovou dvojku, kterou doplňuje Julianne Moore. Z filmu je přímo znát režie Richarda Donnera, kterému se daří natočit opravdu skvělý akční film na který se vždycky rád podivu. Film už jsem viděl tak sedmkrát a klidně bych se na něj podíval poosmé. Po Rambovi a Rockym jsou pro mě Nájemní vrazi jedním z nejlepších Stallonových filmů. ()

choze

Jeden z mých nejoblíbenějších akčňáků, ve kterém se v polovině 90. let potkávají veteráni, jejichž doba končí (Sly, Donner) s nastupujícími dravými nováčky (Banderas, Wachovští) a šéfuje tomu věčný Joel Silver. Hra dvou koček o myš a téměř nonstop akční jízda podle přímočarého, ale v detailech neustále komplikovaného scénáře s noirovým feelingem má jen několik příjemně melancholických zastávek a eso v rukávu v podobě Banderasova famózně excentrického hereckého výkonu. A poprvé mi představila Julianne Moore. S těmi copánky byla vážně rozkošná. ()

Gilmour93

Procházka mokřinami v gumácích: 4 mil.USD, tuzér za svezení El Mariachiho ve žlutém taxíku: 4 mil.USD, snězení malé hotelové čokoládky: 3 mil.USD, čekání v pohodlném bankovním křesle: 4 mil.USD, závěrečná udivená grimasa při "nečekaném" objevení se jisté osoby: k nezaplacení.. Suma sumárum to máme 15 mil.USD, což je Slyův paycheck za průměrný výkon v průměrném Donnerově filmu o nájemných zabijácích postrádajících profesionalitu. Za ty peníze by šla docela hezky zrekonstruovat ta zvonice.. ()

Hal_Moore

Tohle je jeden z filmů, na kterých jsem vyrůstal. Stylový zabiják před odchodem do důchodu Sly Stallone versus šílený Antonio Banderas. Poctivá akční podívaná z poloviny let devadesátých. Sly v jedné ze svých nejlepších rolí a Antonio stále ještě na počátku kariéry. Příběh předvídatelný, zápletka nepřekvapující, ale všechno ostatní je na svém místě. Richard Donner ví, jak na diváka zapůsobit a akční scény jsou všechno jen ne nudící. Herecké výkony až na Banderase žádné, ale to snímku paradoxně pomáhá. Banderas tak působí odlišně než všichni ostatní, což jen podtrhuje jeho šílený a posedlý charakter. Plky, to už jsem dlouho neslyšel.. plky. ()

genetique

Z dnešného pohľadu dvíham hodnotenie. Priemerná zápletka, spracovanie na úrovni, ale hlavne kulťáci v hlavných úlohách. Po prvom Rockym najlepší Slyho film, v ktorom dostáva priestor zaujímavá psychológia postáv. Najmä Banderasov psychopat bol vskutku psychopatický. 80%. ()

sniper18

Jedna z tých Stallonových klasík, ku ktorej som si nikdy cestu nenašiel. A pritom to na prvý pohľad vyzerá tak dobre, tématika nájomných zabijakov podporená výbornými hercami, na poste režiséra klasik Richard Donner a ideálny rozpočet, ale všetko kazí obyčajný, až mdlý scenár a málo akcie. Jedine úvodná polhodina mi príde úplne ideálna, obaja nájomní zabijaci dostanú svoj priestor, pričom chémia medzi nimi funguje výborne, dej je zaujímavý, dynamický a ešte aj tá akcia sa mi tu celkom páčila. Ale potom to už upadne, príchod ženského elementu pokazí čo môže, dejovo mi to už príde úplne priemerné, tempo výrazne upadne, ale stále sa na to pozerá pomerne dobre, no druhá polovica už pokazí, čo môže. Prenesenie deja do exotiky mi vôbec nesadlo, toto prostredie mi pri tomto type filmu vôbec nesedí, celý dejový motív s bankou ma absolútne nezaujímal, akcia tu už nie je takmer žiadna a finále mi vôbec nevyhovovalo. Pozerať sa na to dá už vlastne len kvôli vynervovanému Banderasovi a zaujímavému vyrozprávanému príbehu s poučením. Sklamaním je aj akcia, ktorej je nielen veľmi málo, ale je aj dosť jednotvárna a pôsobí až moc pasívne. Jedine tá úvodná polhodina mi v tomto vyhovovala, prestrelka na cintoríne a aj následná sekvencia s policajtmi sú celkom slušné, ale potom už nie je moc o čo stáť. Vizuálne sú bez problémov, ale obsahovo a zaujímavosťou mi prídu na úrovni akčných scén z priemerných seriálov, takže dá sa na to pozerať, ale chýba im akýkoľvek zaujímavejší okamih. A nevyhovovovalo mi to ani po stránke usmrtených obetí, buď v prestrelke neumrie nikto, alebo je to len o využití momentu prekvapenia a rýchleho vystrieľania všetkých v dosahu, chcelo by to aspoň jednu klasickú žánrovú prestrelku. Obsadenie stojí vlastne len na týchto troch postavách, Sylvester Stallone tu síce mohol aj niečo trochu zahrať, takto tá jeho potreba chrániť osobu určenú k likvidácii nefunguje až tak dobre, ako by mohla, ale dá sa nad to povzniesť, viac ma bavil energický Antonio Banderas, ktorý svojim scénam dáva ten správny náboj, ale Julianne Moore nepatrí medzi moje obľúbenkyne a povrdila mi to aj tu. A Richard Donner sa snaží, ale z tohto scenára viac nevyťaží. Takže nie je to zlý film, dokonca som ho už videl viackrát, ale pre mňa je to s výnimkou úvodnej polhodiny sklamanie. Chcelo by to zaujímavejší scenár, dynamickejšie prevedenie, viac akcie a odstrániť ženskú postavu, aby súboj dvoch špičkových zabijakov bol postavený na niečom zaujímavejšom, než ochrane človeka. 58% ()

Le_Chuck

Slabé štyri hviezdičky, ale to len vďaka démonickemu Banderasovi a výbornému záveru. Príbeh originálny a celé spracovanie v rámci žánru ničíim nejak extra neprekvapí ale neurazí. Je to poctivá práca, aj keď na Donnera ... no vie aj lepšie. ()

Kaka

Strhující bitva mezi Stallonem a Banderasem. Stallonova prkennost tady tentokrát šikovně posloužila. Co ovšem zaslouží největší pochvalu je výkon Banderase. Ten je tak ďábelský a charismatický zároveň, že nahání hrůzu. Jen se podívá a jeho výraz ve tváři dokáže říct mnohem víc než 10 slov Stalloneho. Geniálně kontrastní herci se však střetávají ve filmu, kterému ke konci silně dochází dech. Okenní scéna je ještě fajn, ale závěrečné překvapení si tvůrci mohli odpustit. I tak je to však příjemná podívaná. ()

sud

Po nepovedeném "Specialistovi" se Sly Stallone vrátil s dobrým akčním thrillerem o souboji dvou nájemných vrahů. Sly je zde příjemně civilní a líbil se mi víc, než užvaněný a roztěkaný Banderas. Richard Donner odvedl dobrou práci, i když má na víc. Není to nic světoborného, ale nemusí se za to stydět ani Donner, ani Stallone a ani Banderas. ()

viperblade

Pokud někde hraje trio Stallone, Banderas a Moore, tak si pište, že tomu nemůžu dát malé hodnocení. A pokud to režíruje Richard Donner, tak to tuplem ne. Takže asi tak. :-) ()

castor

Atmosféru to má i dnes, ne že ne!! Dohodnou cenu přes počítač, záhy poznají tvář oběti. Pak už je to jen na jejich trpělivosti a jednom dobře mířeném výstřelu. Drsňáci řídící i na počítači píšící jednou rukou, používající tlumiče, odmítající chyby. Tahle zakázka měla být posledním balíčkem bankovek do penze. Jenže v cestě nečekaně stojí nelítostná a dravá mladá krev, která chce stárnoucího zabijáka vystřídat na postu toho nejlepšího v oboru. Navíc přijde nabídka, která se těžko odmítá. Cíl? Mladá zlodějka dat. Netriviální thriller má hned několik trumfů – zajímavé trio scénáristů (Andy Wachowski, Lana Wachowski, Brian Helgeland), které si nicméně závěrečný zvrat mohlo odpustit, ostříleného producenta (Joel Silver – Smrtonosná past, Matrix) a zkušenou režisérskou legendu (Richard Donner), k tomu přičtěme Slye, jehož beránčí image a melancholicky zadumané grimasy nijak zvlášť neruší, a pikantního hispánského protivníka s tváří skvostného Antonia Banderase. V mé sbírce mají Nájemní vrazi své místo a nějaká střihově a barvami přepálená současná jednohubka je jen tak nevytlačí!! ()

ClintEastwood

Zatraceně dobrá kombinace válečných strojů. Sly, jako zkušený matador mezi zabijáky a Antonio, jako mladý, šílený nástupce, který se chce stát jedničkou. Richard Donner nezklame. ()

MM_Ramone

Assassins - "Nájomní vrahovia". Robert Rath versus Miguel Bain. Uhladený, chladný, americký profesionál versus mladý, ambiciózny Španiel. Sylvester Stallone versus Antonio Banderas. Na tejto výraznej, ústrednej macho dvojici stojí celý tento akčný krimi thriller. Dostali dosť priestoru na vzájomnú hereckú konfrontáciu. Bol to zaujímavý a vyrovnaný súboj. Bez týchto dvoch hollywoodskych hviezd by však tento film nemal moc čo ponúknuť. *** ()

Wacoslav1

Původní hodnocení upraveno a komentář kompletně smazán, protože v něm byly hrozný kraviny a dneska jsem shledal, že jsem byl asi v době sepsání hrozně kulervoucí kverulant. Nebo možná platí i to co například u té Hrozby smrti a sice, že jsem měl prostě tenkrát jiný favority. Jako Sly mezi ně určitě patřil, ale tohle je film který jsem měl spojený spíše s obdobím úpadku jeho kariery než s dobou kdy byl na vrcholu a prostě jsem ho nedokázal plně docenit. Teď na opakované shlédnutí musím konstatovat, že se jedná o další zcela krystalický chlapácký film z devadesátých let se střetem dvou silných charakterů. Stallone jako zabiják gentleman je ok, ale o jeho vnitřním myšlení a změnách jeho motivace se toho moc nedozvíme. Daleko větší prostor a výraznější postavu se mi zdá, že tu má Banderas a musím říct, že jeho neřízená střela Miguel Bain mě bavil od začátku až do konce. Až mě mrzelo, že ač to byl ve svý podstatě hajzl co zabíjel lidi, že to s ním na konci dopadlo tak jak to dopadlo, ale to už si tak trochu zavinil sám. Každopádně dává tady do toho ten svůj typicky živelný herecký projev a neskutečnou energii. Jeho rozhovory se Slyem nemají chybu a celá ta rivalita mezi nimi, ale i vzájemný respekt z toho filmu přímo čiší. Richard Donner to pak jako zkušený režisérský profík dokázal celé perfektně ukočírovat ať už po stránce nejen dialogových scén, ale i akce která je opět stará dobrá poctivá a analogová jak už je ve filmech z této doby samozřejmostí. Ano uznávám, že finále je trochu klišé. Jednak kdo je ten hlavní zadavatel v pozadí je víceméně jasný už tak v polovině filmu. No a jak už jsem psal nevadilo by mi kdyby celý ten komplikovaný vztah mezi oběma hlavními hrdiny měl jiný vyústění. Mohli si třeba navzájem popřát štěstí projevit si respekt a rozejít se. Tak nějak to k tomu směřovalo, ale nakonec tam muselo být tak trochu na sílu to vítězství jakože dobra a potrestání zla. Přitom Sly tak nějak reprezentuje jenom o něco menší formu zla než Banderas, ale ok nebudu se v tom pitvat platí, že v dnešní době kdy už se tyhle poctivý filmy pro fanoušky starosvětský akce prakticky netočí je třeba nerejpat se v detailech a tyhle klasiky patřičně ocenit.95% ()

pepo

nadpriemerný akčný thriller.cool stallone,vynikajúci banderas a slušná julianne moore.Donner umí.len to sem tam bolo rozťahané ale pár scén je pre mňa nezabudnuteľných napr.záver v banke ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)