Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

Fionor

Nádherná práce s motivem nájemných vražd - bohužel místy se film snaží tvářit jako běžný akční snímek, což mu vůbec nesluší. Naštěstí jsou to jen drobné výstřelky a dost možná ústupky producentům. Pro mě osobně Stalloneho nejlepší film (herecký výkon) 90. let. ()

AxelWers

Kvalitná prestrelka dvoch zabijákov, ktorá nezávisí len od toho, kto vie ako presne strieľať, ale aj mozgovou huspeninou rozmýšľať. ()

Kingjiri

Tenhle snímek je stejně podivnej jako bratři Wachovštích, kteří k němu napsali scénář. Nejenom, že se toho o nich moc neví, ale jeden z nich si údajně nechal změnit pohlaví. No, ale zpátky k Nájemným vrahům. Po technický stránce je to zvládnutý skvěle, což jsem i tak nějak očekával vzhledem renomé režiséra. Stallone hraje slušně a Banderas se do svý role vcelku hodí. Co však dost pokulhává je příběh, ve kterém je sice dostatek akce, ale přesto jsem se během sledování dost nudil. Možná za to mohla příliš dlouhá stopáž, dovedl bych si představit zkrácení o takových dvacet minut. Každopádně to ale podruhý vidět opravdu nemusím, tři slabší hvězdy. ()

GlamourCat

Ale tak jo, na akční filmy moc nejsem a trošku mě to uspávalo, ale Banderas byl legrační (doufejme jen, že to byl záměr) a Stallone byl roztomilej. Jinak zápletka byla trošku prvoplánová, člověk dost věděl dopředu co se bude dít. Ale hodnocení to má dost vysoký, tak to lidi asi bude bavit, což na druhou stranu chápu, protože to fakt bylo plný akce. ()

Ondr@932

Po naprosto skvělém začátku filmu přichází slabší prostřední část která chvílemi i nudila, ale zas konec to doostřil :-) Takže dávám 8/10 ()

Stíba

První polovina je famózní naháněčka ve stylu těch klasických akčňáků přesně dlé mého gusta ve které se používá jen pramálo moderní techniky (a nutno podotknout, že v tom nejlepším možném stylu - ach ty diskety, to byly časy!) a staví se na genialitě postav. V té druhé tempo sice poleví a místy to trochu ztrácí šťávu i tak je to ale výborný akčňák s velmi zajímavou proti sobě stojící hlavní dvojící kdy hlavně Banderas dodává patřičnou šťávu a zatápí pod kotlem. ()

Odpadlik

Těžko říct, jaký z tohodle filmu mám pocit ... působí hodně syrově. Největším lákadlem asi bude kombinace Stallone / Banderas, ale komu fandit? Scénář napovídá že byste měli fandit Stallonemu, ale je to přece jen nájemný vrah, tak proč mu fandit? Někomu přece člověk ale fandit musí? Nebo ne? ()

Titus

Člověk by si myslel, že jde o tipickou Slyovku. Ale pak se děj trochu zvrtne a vyvrcholí naprosto nečekaně. Ani se nedivím, že vyzdvihl Julianne Mooreovou do "áčkových" výšin. ()

Trixi

Je to výborná akční podívaná s trojkou opravdových hvězd v hlavních rolích. Neměla jsem vůbec představu, jak může vypadat generační boj mezi nájemnými vrahy. Teď už tu představu mám a zaplať bůh, že mám normální práci. A ta pohádka o malém ptáčku, krávě a lišce je naprosto fantastická. ()

mak.

První dvě třetiny filmu jsou výborné, potom je to už slabší. Ústřední trojka je ale skvělá, hlavně tedy Banderas. Trochu mi připomíná toho vrahouna z "Tahle země není pro starý"... 75% ()

Acrobat

Tento film je akosi v zabudnuti. Pricom ide o Donnerov po LW podla mna najlpesi film. Je to akcny film ako sa patri, zo vsetkym co musite namiesat. Pribeh je vcelku obstojny, na akcny film dostacujuci, priam ho prenikajuci. Ustredna dvojica nema chybu, snad Stallone nevysiel zo svojho tiena, ale aspon je realny. Kdezto Banderas je uzasny, vynikajuci, inspirativny. Jeho zivelnost je genialne zvladnuta, hrajke uzasne tvrou, gesami, pohybom vsetky. Je stelesnenim sibnuteho zabijaka. Miguel Bain je a zostane najzivelnejsim zabijakom pre mna. To vypluvanie slin z ust, take penenie. Detailnost kamery ked si vsimnete. Uzasne. staci. :) Akcia je zvladnuta tak ako to chcem. JAsne cisto, profesionalne, od uvodu, cez cintorin, rodinny dom, nahancky v uliciach, hotel, az po zaverecny duel. Je spravne namiesana s dobrym "timengom". Nestrielnie naslepo, ale isto, priamo, hrdinovia vedia svoje " deviny" ovladat. Realnost zvuku strelby za pouzitia tlmica je velkym plusom. V tomot filme sedi naozaj vsetko. Je vyvazeny, ackiechtivy, herecky dobre zvladnuty. Reziser drzi opraty filmu isto a hrdo nam ukazuje co este dokaze. ()

Likan7

Podobný případ jako Demiliton Man. Skvělá dvojice Sly vs. Banderas. Člověk by až fandil coolovějšímu Antoniovi. Když jsem to viděl nedávno, potěšila mě tehdy naprosto neznámá Julianne Moore. Sice to trochu postřádá tempo, ale kdo by si neoblíbil nahánění dvou špičkových nájemných vrahů ^^. ()

10Domik10

Tak asi sa nenajde nikto kto by v tomto filme fandil Sylvestrovi, pretože výkon Banderasa bol perfektný. Vyžaruje z neho chytrosť, inteligencia, zmysel pre humor..... film zachránený jediným človekom výborné. ()

haWranka

Antonio zahrál toho šílence naprosto perfektně. Upřímně, kdyby tam nebyl on a ještě Julianne Moore, dopadlo by tohle dílo jako většina horších akčňáků se Stallonem. Takhle to má ovšem úplně jinej rozměr :) ()

Enterprise

Stalloneho herecký projev je dlouhodobě dosti omezený, ale do role unavených, životem protřelých profíků se jeho postava perfektně hodí. Ve své žánrové kategorii film patří k těm lepším, mladý Antonio zde možná zbytečně přehrává (opravdu těžko může být jedničkou ve svém oboru člověk takto nervově labilní), Julianne se celkem snaží a nic vyloženě nezkazí, jen ten závěr mohl být trochu stylovější. ()

Mithranin

Obsazení nadprůměrné, typicky kamenné obličeje Stalloneho tady skvěle doplňuje přehrávající Banderas. Jestli něco vytknout, tak snad jen ten vlažný, ničím nepřekvapující konec. ()

josieaddms

Jak už jsem psala, dvě hvězdy v mém hodnocení znamenají průměr. Hlavně kvůli té slabé zápletce. Od autorů bych čekala více inovace a nápaditosti, než s jakou byl nakonec konec vysvětlen. Ovšem obsazení byla ve hře dobrá karta, protože Stallone a Banderas jsou nejen dobré obličeje, a také mají oba velmi specifický styl hraní, mírně parodický a i přesto přesvědčivý. Mooreová mě nijak nerušila. Akce tam bylo docela dost, sice se jednalo o dva vrahy, a tak bylo trošku těžké hledat v sobě sympatie a nesympatie vůči tomu "hodnému" nebo "zlém" nájemnému vrahounovi. Mírně pobaví, na chvilku i zabaví. Škoda že v tom nebylo ještě trochu víc, protože základ byl dobrý. Takhle šlo jen o příjemnou podívanou, která člověka nijak nezasáhne. ()

Brinkley

Obvykle mě akční filmy nudí a zřídkakdy je dokoukám; navíc Slye nepovažuji za charakterního herce a Banderase za idola. Přesto mě tato válka dvou zabijáku jednoduše bavila a určitě nikoli jen přítomností mé Top10 herečky Julianne Moore. Sniperská tématika mě zkrátka oslovuje, no... ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)