Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

Goldbeater

Guy kam si nás to dostal? A kde je ksakru ten Sherlock? Tohle je po RocknRolle jen další totálně nezvládnutá krávovina, která staví na zvučném obsazení a klasickém námětu. Nemohu dát pěkné hodnocení filmu, u kterého jsem usínal každou minutou (stopáž pracuje) a který postrádá třpetku zajímavosti. Pravý Sherlock byl v '58 Peter Cushing. Robert Downey Jr. se na tuhle roli fakt nehodí a o Watsonovi v podání Juda Lawa ani nemluvě. Tenhle Ritchieho snímek je jen další pohřeb jedné klasické literární a filmové postavy. Už teď si z něj nic nepomatuju, vážně velké zklamání. Ta dvojka bude děs. PS. Jindy mám soundtrack Hanse Zimmera rád, ale tady mi nevím proč opravdu lezl krkem. ()

Javert

Silné 3* či slabé 4*? Vysokým hodnocením by se nemělo plýtvat, ale nakonec stejně volím druhou možnost. Ač je to film jako celek příliš nefungující a těžící jen z jednotlivých situací, dokáže i přesto diváka na celé dvě hodinky vtáhnout do ponurého starého Londýna, aby ho posléze vypustil se zvláštní chutí na všechno viktoriánské a doylovské. Tolikrát kritizované upozadění Marka Stronga coby hlavního záporáka mně osobně vůbec nevadilo. Jeho mystický Lord Blackwood byl zaprvé záporákem celkem tradičním a předvídatelným a zadruhé jsem si mohl o to víc užívat akčních/humorných kreací Downeyho i Lawa. Co říct nakonec? Těšíme se na Tě, profesore Moriarty! ()

mzss1

(55%) Tento SHERLOCK HOLMES od úspěšného režiséra G. Ritchiho mi teda moc nesedl. Holt mi režisérův styl asi nesedí … Bez nějakého okecávání, nejlepším kladem tohoto snímku byl jednoznačně můj velký oblíbenec Robert Downey Jr., který zde sice neoplýval až tak mimořádným výkonem jako třeba v roli Iron Mana v marvelovkách apod., ale upoutal aspoň mou pozornost, abych neusnul … Technická stránka je celkem slušná i celkový vizuál – to vše má dostatečnou úroveň, ale tím to končí. S detektivkou to nemá skoro vůbec nic společného, alespoň já jsem to tak vnímal, možná až na závěrečné rozuzlení v obdobě krátké pointy, která vše vcelku smysluplně vysvětlí. Celkový případ filmu byl tak nudný, že jsem ho skoro ani nevnímal. Zimmerova hudba nebyla špatná, zde taková jednoduchá no … Krom Downeye mě zde možná chvílemi zabavil příjemný Jude Law a tím to klady končí. Kdyby nebylo Roberta, dal bych určitě o hvězdu méně. Až tak mě to nepohoršilo, ale čekal jsem o něco více. ()

kingik

Závěrečné titulky jsou mnohem lepší, než celý více jak dvouhodinový film. Mají totiž dynamiku, přehlednost, invenci a ráz, který filmu zřetelně chybí. Jenže jaký je pak "zbytek" filmu? Jedním slovem nudný. Guy Ritchie posílá geniální proslulou postavu stvořitele sira A.C.Doyla do jiné dimenze a definitivně ji uvrhl do NICOTY. Holmes si stačí párkrát zabafat ze své oblíbené dýmky (to aby se neřeklo), a za pomoci své geniální dedukce a úsudku, se pustí do vyšetřování banálního případu zlosyna Marka Stronga, který "vstal z mrtvých", touží ovládnout svět a komplikuje chudáku Holmesovi život. Nesmí chybět dr. Watson, věrný to Holmesův přítel a krásná Rachel McAdams. A teď už jen poslepovat celý příběh a doufat, že snaha o demýtizaci Holmesovi klasické postavy na modernější, ve které ovládá bojová umění, obléká se jinak a má tvář Roberta Downeyho, bude fungovat, ale musím konstatovat, že funguje jen napůl. Downey si se svou legendární postavou poradil dobře a obohatil ji o charisma a dodal ji množství "cool" prvků. Horší je to s Judem Law, kterému Watson moc nesedl, a přátelství mezi Holmesem a ním, jsem mu moc nevěřil, spíše pro Holmese představoval jakousi přítěž a i na Downeym byla znát větší spokojenost a úleva, když pak později vedl vyšetřování bez něj. Rachel McAdams je jenom hezká a Mark Strong v roli záporáka rozhodně nic nezkazil. Ritchie nikdy nebyl dobrý vypravěč a je to znát i zde. Dialogy jsou poměrně prázdné, a já jsem před začátkem filmu spoléhal dost na jejich sílu, ale kde nic tu nic. A tak vše nahradila akce, kterou rozhodně Ritchie zvládá lépe a jen jsem litoval, že s ní scénář nakládal tak rozvážně. Po technické stránce je film dokonalý. Pochvalu zaslouží výprava, kostýmy, kamera Phillipa Rousselotta a hudba Hanse Zimmera. Bez Downeyho by tahle nová verze Sherlocka Holmese stěží dosáhla průměru (pokud jen na okamžik slezl z plátna, film se vlekl hlemýždím tempem), a hlavně, chtělo to více si pohrát se scénářem. Takhle je to nuda bez pořádné invence. 60% ()

Snorlax

Akčního kung-fu Holmese nechám Američanům, já si vystačím s tím britským intelektuálem, který zázračně neuniká výbuchům, ale o to lépe mu to myslí. ()

InJo

Na hollywoodské reimaginaci mé milované literární postavy je mi sympatická minimální míra scénáristické demence (jinak řečeno: je to celkem chytré a hlavně to vyloženě neuráží znalce předlohy) a velká míra kvalitních hereckých výkonů (Downey a Law jsou dobře sehraní) a hudby (ta je asi úplně nejlepší). Akční scény (kterých není moc, ale to rozhodně není na škodu) jsou nadprůměrné, místy skvělé (např. souboje s dvouapůlmetrovou gorilou) a zajímavý nápad byly ty Sherlockovy "přípravy" na nadcházející boj. Ritchie má řemeslo stále v ruce a celkově film šlape, ale přijde mi, že to mohla být ještě větší jízda, než to ve výsledku je. Chvilkami na mě vyprávění působilo lehce zmateně, či dokonce ospale a tah na bránu jakoby se občas zcela vytrácel (s tímhle většina Doylových povídek naprosto nemá problém). Nemohu to přehnaně pomlouvat, ale bohužel ani chválit. Za návštěvu kina "New-Age Sherlock" ale každopádně stojí. Už kvůli té zdařilé výpravě (viktoriánský Londýn přeci jen nevídáme na plátnech kin zas tak často...). 70 % ()

Šakal

.....tentokráte (trošku) jinak, říkejme tomu pracovně po " Ritchieovsku " , tedy v notně odlehčeném, vtipném, kupředuseřítícím hávu (tónu). Jedním dechem dodávám, že nikoliv nezajímavým. Nepamatuji se, kdy naposledy jsem se u filmu takovýmto způsobem královsky bavil a přiznávám, to jsem tak úplně nečekal. Robert Downey Jr., jako legendární Sherlock Holmes si snímek " krade " téměř pro sebe. Naprosto fascinující výkon ( přesně ten typ role šitý jemu na míru). Proti jeho " modernímu Sherlockovi 21. st. " nemám nejmenších námitek a vítám to jako příjemné oživení (změnu). Mark Strong jako jeho úhlavní nepřítel Blackwood tradičně přesvědčivý ( ikdyž bych uvítal, kdyby dostal více prostoru). Rachel McAdams v roli Irene Adler( jediné ženy, co se kdy dostala Holmesovi " pod kůži " ), podává sympatický výkon. Kdo mě naopak zklamal, to je Jude Law v roli věrného Holmesova kolegy doktora Watsona. Downeym se nechal jednoznačně zastínit! Co je potřeba určitě vyzdvihnout, to je dokonalý VIZUÁL a působivý Zimmerův hudební doprovod, který snímek posouvá o stupínek výše a dělá ho ještě dynamičtějším než ve skutečnosti je. Smekám klobouček a běžím si opatřit soundtrack. Výsledný resultát: kdyby si snímek udržel kvality prvních 25 minut, bylo by to za čistokrevných 5*, takto..... 1* za VIZUÁL, 1* za LEHKOST, VTIPNOST, ORIGINALITU, 1* za Downeyho Jr., 1* za HUDBU....silné 4* s dovětkem, že již teď se těším na pokračování :o) ()

gilmore_girl

Po vsech tech prevazne kladnych ohlasech jsem byla trochu zklamana. Robert je samo sebou uzasny jako vzdy a ackoli Judea moc nemusim, tady jako verny partak ujde. Krasne se kouka na stary Londyn i zpomalene zabery, ale pribeh me proste straslive nudil. ()

Sobis87

Jestliže v Rocknrolla na to Guy Ritchie takříkajíc šlapal jen na půl plynu, tak v této reimaginaci nejslavnějšího detektiva to rozbalil v plné parádě. Z hlediska osobitého stylu se ke kultovnímu Podfu(c)ku sice nepřiblížil, ale upřímně díkybohu za to, protože k tomuto filmu by se to ani moc nehodilo. Ritchie je formálně tentokrát umírněnější a spíše se zaměřuje na samotné postavy, pokud ale dojde na akci, je to paráda. Zakomponování Holmesova analyzování situace a naplánování akce ještě před jejím provedením je skvěle nasnímané a působí svěže, přičemž akční sekvence jsou vynalézavě vystavené, nemalou úlohu v nich hrají i samotná prostředí, ve kterých se odehrávají a choreografie soubojů taky není k zahození. ___ Akce ale v Holmesovi není zrovna moc a scénář se více zabývá samotným vztahem Sherlocka a Watsona (potažmo Irene) a právě v těchto pasážích se naplno projevuje, jak skvěle byly postavy obsazeny. Downey Jr. jako Holmes je jakýmsi retro Tony Starkem, drzost a hulvátství se v něm mísí s výstředním humorem a až groteskním vystupováním, které Downeymu rozhodně není cizí, vždyť ztvárnil i samotného Chaplina v jeho životopisném filmu. Spíše ale připomíná Bustera Keatona, přičemž jeden z jeho snímků se dokonce jmenuje Frigo jakoSherlock Holme). Jude Law jako Watson je tím šarmantnější a spořádanějším z dvojice, přičemž ani on se nezdráhá někomu pořádně nakopat řiť, když na to dojde a ve slovních přestřelkách s Holmesem má mnohdy i navrch. Právě dialogy mezi Watsonem a Sherlockem jsou hned vedle parádních akčních pasáží tím nejzábavnějším na celém filmu, ačkoliv někomu se možná budou zdát příliš umírněné a ocenil by ze strany scénáristy větší tlačení na pilu. Takto mi ale ty dialogy přijdou více přirozené a nenucené.___Mezi oběma postavami je nepopiratelná chemie a zdá se, že Law s Downeym se na place sešli jako staří přátelé, kteří se škádlí jako školáci, žárlí na sebe, ale jsou moc hrdí na to, aby se vyznali ze svých citů…Jay s Tichým Bobem by je nazvali heterosexuálními partnery.___ Pokud jde o samotnou zápletku, tak tady se nedočkáme ničeho převratného a jednotlivé Holmesovy dedukce jsou rozhodně rafinovanějšími, než celý ten případ kolem lorda Blackwooda v podání démonického a bohužel i trochu více upozaděného Marka Stronga. Nutno dodat že nad deduktivním uvažováním Sherlocka Holmese by kroutil hlavou i samotný zrzek z Kriminálky:Miami. Dílčí aspekty příběhu jsou ale dobře zvládnuté a stále jde především o ty slovní výměny, nový přístup ke známým postavám (z filmového hlediska) a celkovou atmosféru starého Londýna, který vypadá opravdu skvěle, a to hlavně vzhledem k poměrně nízkému rozpočtu (na žánrové poměry).___Film po bombastickém úvodu sice v druhé třetině trochu ztrácí dech, potenciál záporáka také není plně využit a zápletka mohla být originálnější, přesto ale Holmesovi udělím i tu pátou hvězdičku, neboť takto kvalitních buddy-movie se už moc netočí (teď už prakticky žádné), postavy jsou dobře napsané a hlavně zahrané, Ritchieho režie svěží a soundtrack Hanse Zimmera patří k tomu nejlepšímu, co jsem od něho slyšel. Objektivně to je tak na 85%, subjektivně si ovšem těch 5% ještě rád přidám. 90% () (menej) (viac)

IQ Tiqe

Robert Downey Jr., Rachel McAdams a nějaký ten děj na pozadí. Tihle dva udělají dobrou podívanou i bez děje :). 70% ### Druhé zhlédnutí: Hvězdné hlavní trio skvělé, vtipné narážky a žertíky taky, ale, stejně jako někdy před dvěma lety, mě to dnes nijak zvlášť nechytlo - neslaná nemastná režie; nechybělo napětí, akce, dobrodružství, humor, ale nic z toho na mě příliš nepůsobilo, příběh šel kolem mě moc stop nezanechal. # příběh 6 | hudba 6 | humor 3 | akce 5 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5 ()

Sonnery

No dobře...pro jednou se s místníma fajnšmejkrama shodnu, protože mě taky příběh nezaryl do sedačky tak, až by tam po mě zbyla upocená skvrna. Jenže jelikož se řadím mezi diváky nenáročné a dle měřítek CSFD hloupé, líbilo se mi to. Líbil se mi starý Londýn, mladý Watson i Holmes. Líbili se mi povedené bitky, špičkování hlavních protagonistů, blonďatá prodavačka lístků a holka, co seděla po, nebo na, mý pravý ruce. ()

Jordan

skoro som dal 4, ale i napriek tomu, že na herectvo, šarm, slovné i pästné súboje R.D.Jr. a Jude Lawa je radosť sa pozerať a neomrzí to ani po dvoch hodinách - práve buddy dvojica mladí holmes/watson práve v podaní tak skvelých hercov, práve v tak nezvyčajne žánrovo akčnom poňatí tejto klasiky, práve v réžii Ritchieho, ktorý má na svojom konte Barrely, Snatch a Rocknrollu, práve kvôli tomuto všetkému to malo iskriť, dialógy mali byť o tri levely vtipnejšie, brisknejšie a prepracovanejšie a detektívne metódy, zvraty a celkovo scenáristická príprava prípadu premyslenejšia a hodnejšia toho, aby ju rozlúskol Holmes! Inak ale akcia strhujúca, ústredná dvojica geniálna, Londýn vyzerá super, no Guyov vkus na ženy mi je záhadou - zo všetkých možných herečiek na celom svete vybral dve, ktoré ma nechávajú totálne chladným! Nula bodov! V kine si však túto jazdu zaručene vychutnáte. ()

HoneyBunny

Nový Sherlock Holmes je poctivý mainstream. Je zručně natočený - až na zpomalené akční záběry, které jsou efektní jen u Holmesova boxerského zápasu. Má specifickou atmosféru špinavého Londýna topícího se v mlze a záplavě kriminálních živlů. A má skvělou ústřední dvojku Holmes-Watson, mezi kterou to pořádně jiskří. Robert Downey jr. kromě anglického přízvuku nepředvádí o moc víc, než jsme u něj už viděli jinde. Jen je roztomilejší, protože si přes svůj geniální mozek nedokáže poradit s mezilidskými vztahy, což je vidět jak u Watsona, tak u jeho femme fatale Ireny Adlerové (mimochodem, taky mě mrzí, že ve filmu se neobjevila "Buďte dáma!" scéna z traileru). Překvapením je ale sympatický Watson Judea Lawa, který je konečně Holmesovi rovnoceným partnerem. Problém je ale v případu, který Holmes řeší - i přes napřirozené prvky totiž není moc zajímavý a vlastně ani nemá moc společného s detektivkou. Od začátku víme, kdo je vrah, zjišťujeme jen, JAK zabíjí. Až moc mi to připomíná viktoriánskou Kriminálku Las Vegas. ()

Socrates

Po zhlédnutí traileru jsem se dlouho bál do toho jít. Režie vyfetlej Ritchie, Holmes nevypadá ani trochu jako Holmes, s někým se tam dokonce i bije v ringu a nakonec je po líbací scénce připoutanej zcela nahatej k rámu postele - že by ještě ke všemu svůdník? No Fuj. Po prvních deseti minutách ale bylo po nejistotě a já se slušně bavil. Tenhle Sherlock je jinej a chápu milovníky klasiky, že ho absolutně odsoudí. Mně ale nakonec vůbec nevadilo, jak Holmes vypadá, že je šáhlej a umí rozdat ránu, že film není "zadumanej, temnej a pomalej", jak to u Sherlocka bývá, a že je hozenej do komedie... Zábava, vynikající Downey a po prvnim zkouknutí téměř pět hvězd. ()

Carol Pifková

Záhadné, vtipné a dobrodružné... veľmi pekná hudba a dej je zasadený do nádherného obdobia a prostredia (Londýn)... Obidvaja herci mi perfektne sadli a už si ani neviem predstaviť niekoho iného v ich úlohe... ()

Anderton

Akceptovateľný stret americkej veľkoprodukcie a britskej filmovej a literárnej školy. Kto by to bol čakal? Dokonca viac ako akceptovateľný. Scenáristi si dali so scenárom prácu, je typicky Holmesovský, iba pridáva do deja monumentálne scény z Londýna, s ktorým si dali prácu zase špecialisti na výpravu. Pri propagácii som si hovoril, že lepším Holmesom by bol Law, ale presvedčivý je aj Downey, ktorý ho pojal trochu modernejšie. Podarilo sa mu to bez toho, aby narušil ducha predlohy. ()

Frajer42

První věcí, která upoutala moji pozornost byla úžasná hudba. Zbytek už tvoří prostě taková ohraná šablona, kde v hlavní roli je superchytrý a neporazitelný borec. Ovšem tahle šablona je mírně přepracovaná, neboť tento frajer má ještě přicmrndávače a společně chtějí zničit jednoho zvláštního superchemika. Ve filmu je spousta akce, takže vysoká oblíbenost je zajištěna. Z filmu je cítit neustálá snaha být vtipný, která ovšem vždy vyzní na prázdno, což ovšem nijak zásadně nevadí. Prostředí Londýna je totiž krásné. Dobové kostýmy také, takže ty vynaložené peníze někde vidět být musely a vidět byly. 3* ()

boshke

Toto moderní zpracování má s originálním Sherlockem pramálo společného, co si budem´ povídat. Těží hlavně z Holmese jako značky, protože příběh dvou anonymních detektivů z Londýna by sám o sobě asi moc netáhl. Ten originální Sherlock určitě nebyl vyšinutý génius vydělávající souboji v aréně a libující si v akčních bitkách se záporáky. Což o to, nevadí mi, že se nejedná o příběh uhlazeného a hloubavého lorda v baloňáku, spíš o to, že leckdo může být (ne)mile překvapen, čeká-li, jak název hlásá, pravého Sherlocka... Na spolupráci vzájemně se špičkujících Downeyho jr. a Lawa se opravdu hezky kouká. Povedené kostýmy, hezké prostředí, na můj vkus trochu uřvaná a vlezlá hudba. Pěkná akční historická detektivka s nádechem humoru... 80% ()

AppleCore

Bylo to přesně takový jaký jsem chtěl aby to bylo, ale nebavilo mě to tak, jak bych čekal, že bude. Sherlock Holmes na mě působí tak trochu jako poslední dva díly Jamese Bonda (Sherlock stejně jako Bond jsou výrazně drsnější a s nikym se neserou. To se o jejich filmovejch předchůdcích říct nedá). Je to dynamický, je to svižný, je to zábavný a po technický stránce bezvadně provedený (i když efekty mohly bejt lepší), hudba je opět fenomenální (prostě Zimmer) a hlavní herecký duo Downey Jr. a Jude Low je taktéž perfektní stejně jako třeba kamera, ale filmu zkrátka chyběla nějaká esence, která by mě donutila udržovat nad filmem stálou pozornost a fakt, že jsem si kupodivu nejvíc užil závěrečný titulky posouvá film na slabší čtyři hvězdy. Kdyby to nebyl Ritchieho první velkej film šel bych na tři. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)