Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Blackadder

Může mi někdo vysvětlit proč prostě někdo toho dementa na okruhu v Monacu nezastřelil a byl by to super úžasný rychlý konec? Anebo je scénárista a režisér jen dvojice, která chtěla vytřískat ze značky Iron Man prachy. ()

vodkasesemte

Im not saying that from the ashes of captivity never has a greater phoenix metaphor been personified in human history - Legacy, about whyt we choose to leave behind for future generations - First time since 1974 - TECHNOLOGY - Looking for you. You found me - He doesnt like to be handed things - You come from a family of thieves and butchers. And now, like all guilty man, you try to rewrite your own history - If you can make God bleed, the ppl will cease to believe in him - Dron better. Ppl make problem - Nemuže Iron Mana porazit na jeho pudě - Musíš vymyslet něco lepšího - Dont got too attached to things (a co ten tvuj pták) - Learn to let go - Better rock my word - FN-2000 - This isnt disco enough for you - Tear gas, smoke. Hippie control - You are tough (to se mi líbilo) - Size does matter - M134 7,62 Minigun (jak to napsal dohromady) - The torso taker - Uncle Gazpacho or Puff the Magic Dragon - Its capable of bursting the bunker under the bunker. If it were any smarter, it would write a book - This is my Rachmaninoffs Third - You are like a sphinx. I cant read you - City of the Future - Everything is achieveable through TECHNOLOGY - Im limited by the technology of my time - Prismatic accelerator - I can make presentation, not demonstration - Overpriced paperweights - New face of the united states military - Oracle - You lose - You guys are like two seals fighting over a grape - Compulsive behaviour. That was last week - Self-destructive tendencies - Textbook narcissism. Agreed - Victory - Highway to Hell - Máte pravdu, ta píča Patlrowová je otravná ()

HellFireFery

Druhý Iron Man mě nejprve zklamal. Opravdu nejsem zvědavý na opilého Tony Starka, který se chová jako idiot. Na druhou stranu jsou triky perfektně zpracované, oba padouši dobře vybraní a závěrečná akce vše nepěkné vynahradila. Postupem času jsem však filmu přičichl a jednu hvězdu přidám, protože Starkovo chování vlastně chápu. ()

swinevenca

Hrdina (vtipnej génius) - ***** , support (Jarvis, létající Bombař) - *** , kočenka (konečně se odkopavší peprná sekretářka) - *****, tokání - *****, záporák (Wrestlerovy bitche)- **, akce (závodní nakládačka, klonová válka vyřešená na plocho paprskem) - ** ()

WeeLass

Akčnější než jednička, ale bez nápadu. Recasting Rhodese byl podle mého názoru špatný tah. Neznám případ, kdy by to fungovalo, jeho náhražka vyzařuje úplně jinou energií a mnohem radši bych se obešel bez něj. Nejzajímavější postava byl Ivan Vanko, a to myslím už o něčem vypovídá. Nemastné, neslané. ()

BaronMartin

Upřímně si myslím, že se svým hodnocením to lehce přeháním a myslím si, že druhý Iron Man by si zasloužil o trošku horší hodnocení, nicméně díky tomu, jak jsem se u tohoto filmu bavil a možná i díky tomu, že k němu mám celkem velkou nostalgii, tak zatnu zuby a dám mu ještě ty 4 hvězdy :D To každopádně nic nemění na tom, že druhý Železný muž je o level slabší, než jednička. A vysvětlení, proč tomu tak je, je vlastně hrozně jednoduchý. Po úspěchu Iron Mana se studio totiž rozhodlo, že chtějí mít co nejdřív pokračování a tak tento film vznikl za neuvěřitelně krátkou a uspíšenou dobu a to je na něm strašně vidět. Iron Man 2 je totiž hrozný bordel, který má v sobě asi miliardu tématů, z nichž nedokáže žádné pořádně rozvinout, celý snímek má v sobě asi tunu myšlenek, dějových linek, postav a všeho možného, že z toho prostě nemohlo vzniknout nic jiného, než takováto matlanina. A proto mě až překvapuje, jak zábavná a funkční tahle matlanina vlastně je. Každopádně, začněme těmi pozitivy. Robert Downey Jr. byl dle mého to nejlepší už na jedničce a i tady je boží. Downey si to hrozně užívá, je charismatický a energetický a díky němu má film tak strašně příjemnou a pohodovou atmosféru, která vám ihned zlepší den. Jakákoliv jiná postava je ale bohužel dost meh. Rovnou sfoukněme Black Widow a Nicka Furyho, kteří se tímto filmem plnohodnotně představují. Natasha je upřímně fajn, i když nemá moc prostoru (ale to asi nikdo, k tomu se ještě dostanu :D), každopádně Scarlett Johansson je vynikající herecký cast a v tomhle filmu je boží. Nick Fury trpí na nedostatek prostoru ještě víc. Objeví se tak v třetině filmu, vlastně jenom popostrčí hlavního hrdinu a žádnou větší roli nemá. Ale opět, Samuel L. Jackson je naprosto perfektní casting. V tomto filmu jsme též dostali recast Rhodeyho a jelikož mám celkem dost rád Dona Cheadla, jeho postava mi přišla fajn, i když jeho přeměna na War Machina je jedna z nejvíc random, nejvíc náhodných a nejvíc prapodivných dějových linek v celém MCU. Ještě bych zmínil postavu Pepper, která je v tomto filmu brutálně otravná :D Furt na všechny ječí, stěžuje si a nadává. Opravdu nevím, jestli to byl záměr, ale její postava mě totálně triggerovala celou dobu :D Abych se vyjádřil k záporákům, ti jsou tady dva a ani jeden není moc dobrý, každý ale z naprosto jiných důvodů. Tak zaprvé, Justin Hammer. Ať už si tu roli Sam Rockwell užívá sebevíc, jeho postava je naprosto zbytečná pro celý děj filmu, celá jeho osobnost je založená na tom, že je to Tony Stark z Wishe, jeho charakter působí víc jako parodická karikatura na záporáka a je to takový ten padouch, který má jediný účel a to je ten, aby si z něj hlavní hrdina dělal srandu. Druhý záporák je Ivan Vanko a ten by byl upřímně skvělý. Poprvé ho vidíme v úvodních titulcích, které jsou hlavně díky skvělé hudbě a výborné atmosféře moje nejoblíbenější scéna filmu. Bohužel, Vanko má v celém filmu maximálně 20 minut screentimu, jeho charakter není vůbec rozvinutý a i přes to, že Mickey Rourke má charisma jako blázen, jeho charakter je kvůli absolutnímu nedostatku prostoru, času a vlastně čehokoliv, naprosto nezapamatovatelný. Navíc, jeho motivace jsou přinejmenším podivné a podobně jako Iron Monger z jedničky bych spíš řekl, že ty motivace tam jsou jen tak, aby tam nějaké byly :D K samotnému příběhu, když se nad tím tak zamyslím, je to vlastně úplný opak jedničky. Příběh v prvním díle byl hrozně jednoduchý a tak trochu až prázdný, tady je naopak příšerně překombinovaný, plný uspěchaných částí a obsahuje i několik do očí bijících nelogičností. Jakože, ten děj by svými tématy a zajímavými nápady bohatě vystačil na třeba i 3 filmy, ale on je nacpaný v jednom dvou hodinovém filmu, takže je to sakra uspěchaný a je vidět, že se asi hodně stříhalo a spousta scén musela být vystřižena. A párkrát jsem se fakt solidně plácnul do čela, jak hloupý to je. Ještě k těm tématům, těch je tady tak moc, že některá z nich film v půlce naprosto přestane rozebírat a prostě se na ně vykašle. Nejlepší stopáž pro Iron Mana 2, pokud by chtěl zachovat všechny své části, by byla tak 3 hodiny, aby to stihl všechno pořádně rozebrat. Ne vážně, máme tady Tonyho Starka, jeho umírání na radioaktivní palladium, jeho vztah s americkou vládou a spor o Iron Mana. Je tady Pepper, její kariéra jakožto ředitelka Stark Ind. (čímž se mimochodem stane v asi 10. minutě filmu...), její vztah s Tonym. Řeší se tu Rhodey, jeho vztah s Tonym, jeho přerod na War Machina, je tady Black Widow a Nick Fury, Justin Hammer a jeho cíle, Vankova pomsta, celé téma toho, že Tonyho postupně sežere společnost, Tonyho otec, jeho vztah s ním, vynalezení nového prvku. A to jsem určitě na něco zapomněl. Prostě neskutečná hromada témat, dějových linek a myšlenek, u kterých musí každému být jasné, že se do dvouhodinového filmu prostě nemohly vejít tak, aby to bylo uděláno pořádně. Takhle má vlastně každé z těchto témat tak 10 minut prostoru ve filmu, navíc kvůli nim snímek musí dělat hloupé a nelogické kompromisy, aby to všechno zapadlo dohromady. Třeba moment, kdy se Tony jen tak rozhodne, že bude závodit na trati. Nebo moment, kdy se jen tak poperou se svým kámošem v robotických oblecích. Nebo scéna, kdy objeví nový prvek pomocí 70 let staré desky jeho otce. A takovéhle, brutálně hloupé momenty jsou to, co kazí tento film. Aspoň soundtrack je docela fajn, i když se nám nevrátila ikonická hudba z jedničky. A vizuál je taky dost super, například celé finále je upřímně, nejen vizuálně, fakt super. Celkově, Iron Man 2 je hrozně zvláštní film. Je hrozně moc vidět, že tvůrci na to neměli vůbec čas, že museli brutálně stříhat a že pracovali docela pod tlakem. Špatný film to rozhodně není, jenom je to nelogická a hloupá akční blbinka, která dost očividně vznikla co nejrychleji po úspěchu prvního filmu a která vás i přes všechny své chyby stále dokáže zabavit. Je to překombinované, je to hroznej bordel, který občas nedává smysl, ale nějakým záhadným způsobem to drží dohromady a je to aspoň sranda. Určitě to nemá na jedničku, ale je to zábavná hloupůstka. Iron Man 2 je pokračování, které sice zabaví, ale zkuste u toho raději nepřemýšlet :D Pořád je tu skvělý RDJ, dobrá akce a fajn vizuál, to se ale dorovnává s šíleně nahodilým a hloupým dějem. Hodnocení: 63% () (menej) (viac)

Dukekuky

Tentokrát se to už tolik nepovedlo, Iron man 2 je dobrý film, ale není to žádný zázrak. Nějaký scény byly dobré některé už zas tak ne. Záporák taky ušel ale nejedná se o jeden z těch nejlepší Marvel filmů, spíš do těch dobrých. Iron Man 2 je dobrý film ale Iron Man 1 se více povedl. Film doporučuji, pokuď jste fanoušci Marvelu nesmíte vynechat ! 7/10 ()

PetraMishka

Druhý Iron Man mě kdysi moc neoslovil, protože jsem ho srovnávala s prvním dílem. Po letech a více shlédnutích však zvyšuji hodnocení, protože je to kvalitně natočený a zábavný komiksový film, který plní svou funkci mnohem lépe než se původně zdálo. ()

sebuLba

Velké zklamání ? Rozhodně ne, Favreau přizval do filmu další herecké hvězdičky a na výsledném obrazu je to znát. Ať už je to záporácký Sam Rockwell, kterého mám dalším novým filmem radši, Scarlett v roli černé vdovy, jenž by si imho zasloužila i vlastní sólovku a nebo ruský polobezdomovec a vědec v jednom Mickey Rourke. Druhý železňák navázal tam, kde první skončil plus začal připravovat základy pro Avengers. Postav je na plátně dosti a podle toho taky vypadá výsledný obraz snímku, který není moc akční, ale i přesto nenudí. Může za to pochopitelně Tony Stark a jeho hlášky na všechny strany ( s jahodama to zabil :D ). Ve filmu chybí minimálně ještě jedna akční scéna, ktera by se hodila někam doprostřed snímku. Dvě velké akční scény z nichž jedna je ta finálová je opravdu málo a mohli by se nad tím páni od Marvelu pozastavit. Letní sezóna pro mě začala otřesným soubojem titánů, pak přišel Downey a spravil mi chuť a dál už to bude jenom lepší, protože se na nás nezastavitelně valí Kick-Ass a jeho bandička.. :) ()

Akyno

Nic som necakal - po prvom diely som cakal dalsiu zlataninu - a k mojm prekvapeniu to bolo svizne, vtipne a nadmieru pohodove akcne sci-fi pre uplny mozgo-vyplach. ()

Obenny

Pěkné pokračování dvojky plné dobrého humoru a skvělých akčních scén, kde se filmaři činili opravdu pěkně. Film Vás pohodlně usadí do jisté koleje už od začátku příběhu a v téhle koleji nadále pokračuje. Nové postavy, které se ve filmu vyskytují jsou vtipné a nebyli jen ve stínů R.D. Pokud se bude cesta Iron Mana vyvíjet tímhle způsobem, jako bylo doposud, tak je tu nový zástupce marvelu a ve kvalitním provedení. ()

l.bejk

Děs,bída,utrpení po skvělé jedničce je tu katastrofální pokračování , které akorát láká do kin hězdnou sestavou.100 minut dialogů a pár uspávajících scén,konečný souboj stojí za to ale na pokračování je to hodně málo 40% ()

Killik

Mm... Iron Man 2 nebyl az takovym zklamanim, jak jsem predpokladal. Akcni sceny, i kdyz jich bylo poskromnu, jsem si vychutnal. Takova lehce akcni oddechovka. 3.5* ()

Johnysman

Jako fanda komiksů (takhle se na to dá pouze koukat) dávám tři hvezdičky. Některé záběry mávaly nápisem - Já sem to nejotřepanější klišé! Ale třeba to byl záměr. Všechno se dalo zhltnout...parádní Mickey Rourke a Downey se zkrátka předvedli. Ale ta super trinitiovská scéna se Scarlett Johansson...co to mělo k čertu být? Jako oddechový snímek tenhle film splňuje svůj účel. ()

filip333

Zklamání, asi do velké míry dané mou hloupostí - nechtěl jsem hodinu čekat na titulkovanou verzi a šel na dabovanou. I tak některé částky této akční mozaiky oceňuji - Rockwell slizký až do morku kostí, Gwyneth měla lepší přestřelky se šéfem v jedničce, ale i přesto zde byla skvělá. Kupodivu okouzlení z Juniora pominulo (že by se v plechovce okoukal?). Rourke solidní padouch. Filmařsky nepřináší nic nového, chvílemi jsem se v kině ošíval. 50% ()

Grázl83

Skvělá zábala od začátku až do konce. Spousta humorných scén a kvalitní herecké výkony. Ale českej dabing se absolutně nepovedl. Downey mluvil jak hrdina bez koulí :-) ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)