Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

filmfanouch

Tvrdit, že je Iron Man 2 jako Temný rytíř by bylo přehnané. Celkem účelové však Iron Man 2 jde do kostí Tonyho Starka a jeho konfliktu se sebou samým. Jeho jedinou slabinou je..... že to prostě není Temný rytíř.. ()

Shakers

No musím povedať, že oproti jednotke to je trochu slabšie. Dvojka IM je vždy o krok pozadu pred IM jednotkou a to v každom smere. Akcie fajn, ale už nemajú ten super nádych, záporák oukey, finále je trochu nevýrazné, príbeh je dobrý, len už nie tak zaujímavý, nové postavy super (Black Widow) ale zmena Terenca Howarda sa fakt nevydarila. Všetko je to dobre, fajn a oukey len mám pocit, že to čo mala jednotka už dvojka nemá. Dokonca aj soundtrack mi príde o chlp horší ako v jednotke. Bavil ma ale Fury a jeho prepojenie na Avengers a tak isto potešila aj scéna za titulkami napojená na Thora. Možno to tu popisujem trochu prísne, ale hodnotenie je stále na vysokej úrovni :-). 80% - 4* ()

lamps

Sterilní je to správné slovo. Méně vtipu, horší záporák a nudnější režie než v jedničce. Highlighty filmu představují ukrutně hot Scarlet a charismatický Downey, zbytek je řemeslně kvalitní, ale absolutně zapomenutelný komiksový odvar. ()

ladynka

Jako primárně akční blockbusterový film Iron Man 2 rozhodně neobstojí, spíš jakoby šlo o několik dohromady poslepovaných sitcomových dílů. Samotný snímek nemá velkolepé akční finále, ale je v něm několik akciček, které zakončují jednotlivé "epizody". Jejich vrcholem ale nejsou akční scény. Iron Man se honí s protivníky a vyústění netvoří akce, ale její vtipné následky (spuštění alarmu u aut, ex-wife apod). Proto pro mě osobně fungovala dvojka jako konverzačka a ztřeštěná komedie, a to dokonale. Viděno v původní verzi s titulky. ()

Jacinda

Nejvíc mi z filmu v hlavě utkvěla věta: Slezte z toho koblížku a potom samozřejmě scény s milým robůtkem, který spíš věci zkazí ale jeho roztomilost je nedozírná. Líbily se mi scény s hologramy a novými prvky, protože to byl starý Iron man. Bohužel půlka filmu byla spíš handrkování namyšlených majitelů železa. Sem tampřijde na mysl nějaká ta nepřesnost nebo přehnanost. Celkově o stupeň slabší než první díl ()

Pepinec

Vylepšený MacGyver podruhé na scéně. A je to stejně bezkrevná zábava jako vytahovat si zpod hlavy přeleženou ruku. Hitparáda známých ksichtů je sice moc príma, ale na to stačí udělat jeden plakát a ne dvouhodinové omalovánky bez kulí. ()

KlárkaS

Ta klišovitost se ještě dá přehlídnout. Ale to, že se u letního blockbusteru můžete ukousat nudou už ne. Ani rusovlasá Scartlett Johansson v úplé kombinéze to nezcharání (když vidíte Kick-ass a Iron Man 2 ve 24 hodinách, tak je jasný, že jí HIT-GIRL hravě překoná). Tenhle film jednoduše neobsahuje ani špetku originality, akorát ta příprava na Avengers není špatná. A Sam Rockwell je mistr! ()

DaliX

Včera som bol v kine na filme Iron Man 2 a som rád, že som si to nechal preletieť hlavou a hodnotím ho až dnes. Tak ja ani neviem čo písať, režisér Jon Favreau opäť ukazuje, že vie ako ma "železňáka" viesť tou správnou cestou. V podstate by som povedal, že nejde ani o sequel, film presne začína tam, kde končila jednotka - "I am Iron Man". Len sme nevideli to, že na druhom konci planéty konkrétne v Rusku umiera jeden vedec, ktorý, no povedzme, že mal s Tonyho otcom veľa spoločného a jeho syn Ivan sa rozhodne pomstiť. Whiplash, čoby záporák, ktorého hrá Mickey Rourke je perfektný, keďže jeho predstaviteľ je priam preslávený zápornými charaktermi. Ostatné herecké výkony tiež rád zmienim hoci výkon Roberta Downey Jr. je opäť neuveriteľný, je pravda, že som sa takmer celý film len smial, Gwyneth Palthrow alias Pepper a scéna s jahodami ma fakt pobavila, Scarlett Johansson ako agentka Romanovová a Tonyho asistentka sexi, možno trochu zamrzí preobsadenie Terrenca Howarda za Dona Cheadle ale zvykol som si a Sam Rockwell ako Tonyho večný konkurent Justin Hammer je taký arogantný a sarkastický až je svojim spôsobom sympatický a režisér Jon Favreau nám ukáže ako sa správne "boxuje":) Čo sa týka akčných scén tak tam nie je snáď ćo dodať, sú perfektné a výborne doplnené špičkovým soundtrackom, hoci ich mohlo byť viac, vizuálne efekty takisto výborné, ILM opäť boduje na plnej čiare. Je však dvojka lepšia ako jednotka? Nie nie je, ale nie je ani horšia, je to tak narovnako. Je to skrátka nespútaná, akčná, zábava, ktorú sa oplatí vidieť. Pokračovanie, ktoré je úspešné na plnej čiare. ()

JohnnyD

This is it! Ultimatívny nášup! AC/DC, Robert Downey Jr. v kríze stredného veku superhrdinu, rozkošná sekera Gwyneth Paltrow, väčší priestor pre Nicka Furyho a hrôzostrašný Mickey Rourke! Perlivé dialógy najmä medzi Pepper a Starkom, konečne bombová akcia (bohovská formula v Monaku) a kvantum odkazov na Avengers (pri objavení disku Kapitána Ameriku mi skoro slza vyhŕkla!). Takto sa točia filmy! ()

sheen

Sice jsem viděl bohužel dabing verzi, v programu kina bylo napsáno, že to bude s titulkama ale jakmile se film pustil a začalo to žvatlat v češtině, tak mě to bylo jasné, že nás zase převezli.....dabing byl fakt SHIT...ale film? bomba, šupa, nářez, horská dráha nekonečné zábavy! Downey je ještě vetší showman než v předeslém díle, Rourke je drsný záporák a Scarlettka krásná prdelka xD Jěště více velkolepější akce, další komixové narážky - spoiler- štít, kterým si Iron Man podkládal, nebyl štít nikoho jiného než Capitána Ameriky, pilotmana hrdinského seskupení Avangers. Film jsem si užil totálně na plné pecky, nenašel jsem žádné hluché místo, byl jsem zašroubovaný do sedačky a užíval jsem si. Nesmím zapomenout na výtečného Sama Rockwella, tomu to sako businessmana opravdu sedlo a seklo. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +Scarlett Johanson, Mickey Rourke, Don Cheadle, Nick Fury, akce, efekty dynamická hudba, příběh, motivace postav, universum Marvelu, občas jsem se i pousmál -Robert Downey Jr., přesněji melancholické nálady jeho postavy, no a už se nemůžu dočkat dalších filmů ze stáje Marvel, bohužel čekání bude dlouho, jo a má to otřesný český dabing, ten to hodně moc kazí/// Spokojenost a to dost velká. Opět je to akční nářez podobný té z jedničky. Změnil se záporák, je tu cítit jiná atmosféra, ale jinak je to pořád stejně dobrý Iron Man jako předtím. Super je, že přibilo zajímavých postav. Scarlett jako Černá vdova (říkám to dobře) je pak ten typ postav, které můžu vždy a za všech okolností. Je možná na škodu, že se tu víc kecá a vztah mezi Tonym a Pepper mi úplně nesedl, ale jinak jsem hodně spokojen a hlavně jsem rád, že se tu nevaří z vody. Klidně bych si dal i třetí pokračování a tak nějak se začínám těšit na Thora .-)/// Celkem 83%/// ()

Aky

Ne tak často se stává, že dvojka ve vztahu k jedničce vydrží s dechem, ale zde se to evidentně povedlo. Je to skvělá podívaná plná akčnosti a triků, ale současně je to také film o něčem, dýchá z něj člověčina, přičemž ani tato rovina není plytká. Vše korunují výtečné herecké výkony v čele s charismatickým Roberetem Downeym. Váhal jsem i nad pátou hvězdou. ()

Rosaviva

O něco horší než první díl, ale já to tak trochu čekala, že se prvnímu dílu nevyrovná, takže jsem aspoň nebyla zklamaná. Co mě ale pořád bavilo byl Tony Stark, viděla jsem už pár superhrdinů, a nevim jestli to dělá charisma, které mu propůjčil Robert Downey Jr., ale Tony je z nich prostě nejlepší, nejvtipnější a pár dalších nej bych tu mohla hned vyjmenovat. Musim přiznat, že závěrečná scéna mě trochu zklamala, čekala jsem, že se tam budou mlátit o chvilku dýl. Scarlett Johansson byla jako agentka výborná. A já opět celý film přemýšlela jak to Tony dělá, že mu ta věc na hrudi svítí jen přes některý trička. Dávám 4* ale přiznávám, že ta jedna navíc je za Roberta. ()

GilEstel

Popravdě nevím, co stále vidí v USA na komiksových filmech. Pár jsem jich viděl. Některý byly dobrý. Zdá se mi ale, že je to čím dál tím horší. Jediný, co mají tyto filmy za úkol, je vydělat peníze. K tomu se uzpůsobí vše. Hlavní je vždy obsazení a reklama. Pak se přidá pár efektů a máme film. Tohle je fakt bída. Tisíckrát obehraná scénka superhrdiny bojujícího proti neporazitelnému zlu nekonvenčními způsoby. Před zraky bezmocného Pentagonu chrání životy Američanů. Kdyby mi bylo 12, tak by se mi to možná i líbilo, ale tady jsem se vážně nudil. Když už to tam lítá, tak dejme tomu, ale nejhorší jsou ty kecy o ničem, které mají přemostit čas mezi akcemi. Tam tvůrci vážně tápou a nevědí, jak to zaplnit. Výsledek podle toho vypadá. Jediné pozitivum filmu je pro mě Scarlett Johansson, která film posouvá na 2 hvězdy. 35% ()

Ruut

Dvě hvězdičky za Mickey Rourke - nejlepšího mutanta ever, jednu si rozdělí šarmantní Gwyneth a prdelka Scarlett. Roberta beru jaksi mimoděk, předvedl na chlup to samé co v jedničce. ()

HAL

Velice chabé pokračování které zhruba do půlky dělá z Tonyho Starka a všech postav kolem jen nudného nesympatického blba, a snaží se přitom předstírat vyprávění "hlubokého" příběhu. V druhé polovině už to sice konečně získá trochu té správné popcornové jiskry s rychlým vršením jedné exploze za druhou a zběsilým hláškováním všech na všechny, ale už je příliš pozdě a pořád příliš málo. Příliš málo na pořádnou blockbusterovou špičku, i příliš málo na stylovou jedničku. Jen vcelku zbytečný přešlap, seriálová epizoda v sérii která nepřinese nic podstatného, ale zabije čas a představí do universa pár dalších postaviček které snad časem budou moci pořádně zazářit. Favreau je lama, v jedničce ho podržel scénář, tady ale nemá nic a tak tápe, není divu že pak tak moc zmizel v propadlišti režisérských dějin. 6/10 ()

ChewieDC

Vlastně dost jako jednička. Iron Man 2 má výborné momenty, ale tu nejvíc klišé komiksovou slupku, jakou lze v Hollywoodu nalézt. Na jedno podívání dobrá zábava, ale do Síně slávy ten film nikdy nevstoupí. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)