Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

BeranSon

Jako efektivní popcorňák beru, ale jinak se tvůrci příliš nevyřádili. Spíš jen chabě navázali nějaký jednodušší koncept, ale jinak nic. Robert Downey Jr. je ovšem velmi, ale velmi dobrý herec, který na své improvizaci utáhne takřka cokoliv, tak to má u herce jeho typu být. -6/10- ()

helloween93

O trochu slabší než první díl, nicméně dobrý záporák Whiplash v podání Mickeyho "zrůdy" Rourka. Památná scéna během závodů v Monaku. 3* ()

Nerd4Dreaming

Slabší než jednička, ale to bude tím, že začátky superhrdinů... jsou prostě nejlepší (až na výjimky - Nolanův Temný rytíř). Tady už začátky nejsou, ale Downeyho charizma zůstalo a akce je v mnoha ohledech lepší než v prvním díle. Zasloužený 4 hvězdy! ()

merigieren

hlavní záporák nic moc, takovej potetovanej opičák. Pořád si to udrží pozornost i když močení do obleku úžasný asi nebude. Když už musí mít reaktor, kterej ho zabíjí, tak proč si ho třeba nestrčil do zadku, Teď už z toho všeho zbyla jen mlátička s trochou romantiky a konspirací. Ale ty mě moc nebavily... No a věc kterou nechápu už asi od začátku, když elektromagnet působí na střepiny, jak se mu ho povedlo vyladit tak jemně, aby mu je nevytáhl z těla :-) ()

Lyžař

Iron Man 2, natočen 2010 a zkouknut až 2018, to je pro většinu nereálné. Ale co, nejsem komiksový fanda. Ale po líbivé jedničce jsem se pustil i do ostatních dílů a půjdu postupně i do dalších Marvelovek. Vtipu je zde o krapet méně než v jedničce, je tady komplexně trochu jiný náhled na věc. Už není jenom jeden neznámý hrdina, ale je tady spousta známých/neznámých nadpozemských bytostí, které bojují proti sobě a tak ničí zemi a ohrožují lidi kolem sebe. Tím už ta dobrá pohádka z prvního dílu trpí. Ale co. Zatím to ještě ujde. Režie: ***; Scénář: ***; Herci: ***; Hudba: *** ()

Shredo

NUDA. Pokračovanie Železného muža a jeho sledovanie ma nedokázalo odpútať od faktu, aké dvojhodinové utrpenie to bolo. Prázdny, bez napätia vytvorený príbeh. Výborná snáď len úvodná scéna s Mickey Rourkom vo väzení. Ale inak typická drahá americká srajda, s množstvom efektov, digitalizácie, výbuchov. Nezachránila to ani moja hviezdička Scarlett, na ktorú sa dá pozerať donekonečna. I keď svoju časť role zvládla na max, žiaľ netočilo sa to okolo nej. A narcistický a sebestredný Iron Man mi bude čím ďalej viac liezť na nervy. ()

BOURQUE

Dvojka Iron Manu ponúka zopár dobre zahraných scén (napr. Tony Stark na súde „obhajuje sám seba“), ale z hľadiska príbehu postráca na kvalitách. Jednoducho moment prekvapenia z prvého diela tu nevidíme. Z hereckej stránky M. Rourke (ako zloduch) a S. Rockwell (ako „pomocník“ zloducha) neboli zlou voľbou, ale jednoducho nedokážu posunúť film na väčšiu úroveň. Z vedľajších postáv najviac zaujme S. Johannson (a nielen so svojimi sexi vlasmi). R. D. Jr. opäť dobrý, ale teraz to „nestačí“ na väčší a pozoruhodnejší výsledok. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

MickeyStuma

Nabubřelost Tonyho Starka je markantní, ale svojí energii musí přeci jen využít ve vypořádání se svými novými protivníky, jako jsou vládní úředníci, agent tajné organizace, zlověstný šéf firmy, a hlavně pomstychtivý Rus, který mu dá setsakramentsky zabrat. V kůži Tonyho by skutečně nechtěl být nikdo. Ale když on to v zájmu lidstva myslí tak dobře. Scénář je takový jaký je. Při jeho psaní byla stále snaha vytvořit komiksové dějové dílo v zájmu popcornové zábavy a to se podařilo. Smršť akčních scén a naprosto úžasných vizuálních efektů už jen dokonává dílo své jednoznačnosti. Robert Downey jr. ve své roli opět předvádí doslova herecký koncert. Ze snímku číší naprostá svěžest, energie a patřičný filmový zážitek. Za zmínku stojí i agenti S.H.I.E.L.D. Jejich představení před televizní sérií 'Agenti S.H.I.E.L.D. (2013-2020) se tímto ukázalo jako dobrý tah v rámci propojení marvelovského vesmíru. A na co že nás upozorňuje potitulková scéna? ()

Ahsoka

Podobne ako to bolo pri IM1, tak aj pokračujúce dielo považujem za veľmi vydarené. Kvalitou ho ani nepredčil, ale ani nepodliezol. Robert Downey Jr. si zaslúži všetku chválu, ktorá na neho padá. Je skutočne unikátnym hereckým talentom, navyše po komediálnej stránke pôsobí obzvlášť prirodzene a tie americké vtípky mu zožeriem dokonca aj ja (!). Príde mi však, že akosi vyprchala chémia medzi ním a Gwyneth Paltrow, a kdežto záver sa snažil ukázať opak, tak so Scarlett Johansson tam prebiehalo rozhodne viacej chemických reakcií. Akcie v prvej polovici pomenej, ale v tej druhej sa to vynahradilo, navyše pekne ukočírované, nie príliš prehnané. Bavila som sa a tlieskam :) ()

saltonsea?

Tony Stark je zpět a ve skvělé formě. Tolik hlášek v jednom filmu jsem dlouho nezažil. Špičkování Downeyho, Paltrowové případně dalších je velice zábavné a akční scény jsou vynikajicí i když jsou pouze dvě. Mickey Rourke je skvělý jako vždy, výborný je i Sam Rockwell a Garry Shandling v roli soudce. Přesto si max. hodnocení schovám pro třetí díl. Doporučuji vyčkat do konce filmu na potitulkovou sekvenci, která uvede příchod dalšího z comicsových hrdinů. ()

Jakubik

Iron Man II je tím čím má být...jistě, film není úplně dokonalý a má své chyby které mě mrzejí ale pokračování Iron Mana mě po celkové stránce nezklamalo. Teď k těm nedostatkům. Mickey Rourke a Scarlett Johansson mohli dostat více prostoru. Hlavně Rourke byl ve své roli podlě mě skvělý, dále tu mohlo být více akčních scén. Co se týče role Iron Mana resp. Tony Starka tak je pro Downeye šitá na míru do obleku charismatického boháče se prostě hodí. Po celkové stránce v porovnání s jedničkou je Iron Man II o něco více "vtipnější" herci chrlí jednu hlášku za druhou což je dobře, protože v sekvencích ve kterých nejsou akce není čas na nudu. Toto všechno je zabaleno do 2 hodinové jízdy v podobném stylu jako byla jednička...zkrátka vynikající oddechovka ()

darkreider

Čerstvo po premiére v Palace Cinemas, kde nám prvých 5 minút pustili video o štvrtinu mimo plátno a nakrivo. Chlapci vedia ako mi zdvihnúť náladu! Našťastie sa spamätali a pochopili, že pískanie davu nie je pochvala ale káranie. Teraz k filmu. Nepoviem, že som sklamaný, ale mám svoje výhrady. Prvá polhodina je taká rozbehová, kde sa mi zdalo, že Downey nie je vo svojej koži a ani ho to moc nebaví, vyvrcholilo to až na mega party v Iron Man kvádre, kde som bol už fakt naštvaný, čo to na mňa hrajú. Prvý fajt dvoch Iron Manov ma ešte viac zničil. To tam fakt nemuselo byť, veľmi vykonštruovaná akcia. A prišiel zlom (FINALLY!!). Rurke po pol roku dokončil svoju baterku a mohla začat mela. Fajn, fajn. Downey začal hrať a hýriť sarkazmom (Like that!). Všetko sa to vyupgradeovalo až do záverečnej mely, ktorá stojí za lístok do kina. Akurát zase zamrzí záverečný bosskill, ktorý (ako aj v jednotke) je mierne lame (pre neznalých = slabota). Herecká eskadra na úrovni. Gwyneth tradičné pôvabná, Downey po prvej pol hodine štýlový, Rourke tradične ohavný a cool, Rockwell kravaťák na nepoznanie (tento chlap hral v the moon!?!), Jackson do počtu (Sorry Jules) a Scarlett, no, tá rastie do krásy, ale jej akčná póza je k smiechu, aj keď tie atletické premety som jej žral aj s naviákom. Jediné, čo by som rád v treťom (nehovorte mi, že nebude další.. a ďalší...) Železnákovi nechcel vidieť, je to prestrelené scifi. Kde v jednotke sa vynaliezavosť skrývala do príjemného hávu naivnej reality, tu už je to všetko o modrých svetlách, lejzroch a hračkách zo Spy Kids (Ano Scarlett, zase ty.). Slabšie ako jednotka, ale rozhodne to uvidím znova. PS: Povedali nám, za čo sa poruštelý Rourke vlastne chce pomstiť??? ()

Filmárik

U tohoto sequelu platí jednoduchá matematika komixového filmu a teda rovnaký štáb, rovnaké obsadenie + kopec nových tvárí a výsledok nemôže dopadnúť zle. Tak sa ani nestalo a jednotke hanbu neurobil ale ani ju neprekonal. Najväčšia slabina filmu, tak ako to tu už mnohí predomnou povedali, je miestami až príliš veľká ukecanosť. Nemusí to byť vždy negatívum ale od komixovky všetci očakávajú slušnú dávku akcie. Všetko je to ale zosynchronizované tak že si to počas filmu ani nevšimnete a proste sa necháte unášať skvelými hercami a to samozrejme Downeym ale hlavne nové tváre ako skvelý Rocwell a prekvapil ma aj Rourke ktorému postava Whiplasha sadla dokonale (ani sa mi nechce veriť že mu tiahne na 60). Proste stúpanie nahor ako napríklad u Batman begins < Dark knight sa nekoná ale Iron man 2 je dôstojné pokračovanie ktoré vás nezhodí zo sedačky ale ani nesklame pokiaľ nesklamal prvý diel. ()

salamandrr

Dle očekávání nechápu vaše kritiky, Iron man je opět tady a opět nás baví, sice není tak originální jako v první díle i Gwyneth P. není tak ultra sexy jako v jedničce, ale stále je na co koukat k tomu scarlet super špionka a mickey s elektro bičema, já jsem spokojen ()

desolator6

Bol som zvedavý či mám spáchať samovraždu, alebo ma ten film zabije sám... Trošku irónie: Vynikajúce strihy. A tiež pekne veľa akcie. Koniec irónie: Vďaka bohu za AC/DC na začiatku a na konci (za to asi ta 1*). ()

kuces

Neodvážil bych se říci , že to byla lepší podívaná než v jedničce. Ukecaný rozjezd filmu by tam vlastne ani nemusel byt. Zbytek je slušná podívaná, která Vás nezklame, ale po konci filmu Vám bude v hlavě znít hlavně soundtrack. :-) 7/10 ()

pepa3rd

Tony Stark alias Iron Man šokuje svět, když se veřejně přizná ke svému hrdinskému koníčku. To má dva zásadní důsledky. Ten první je skutečnost, že si od teď musí poradit s protivníky nejen na očích veřejnosti, ale také bez skrývání své totožnosti a druhý, že i tento film zůstává originální a to nejen vůči výborné jedničce, ale i vůči drtivé většině komiksových adaptací, které ohrávají stále stejný hrdinský scénář bez valné přidané hodnoty. Zde máme najednou úplně jiný pohled na život "superhrdiny". Výborně jsem se bavil už jen sledováním toho, jak si arogantní, sarkastický, ale především charismatický Tony Stark užívá své popularity a všechny protivníky uzemní s lehkostí uragánu i bez svého obleku jen dobře mířenou hláškou. Obrovské plus je pak skutečnost, že tu technická stránka nezvítězila nad obsahem. Vynikající herecké výkny, vtipné dialogy, zajímavý scénář a samozřejmě vynikající technické zpracování. To je záruka toho, že se budete bavit od začátku do konce. 80 % (viděno v originálním znění) ()

shereen

Uf, jak hodnotit? Prvních 20 minut je jízda, vse odsýpá akce i suchý humor. Rober Downey Jr. je vtipný a Mikey Rourke je opravdu charismatický zloun. Bohužel začnou film brzy kazit otřesné vedlejší postavy, předevšim Don Cheadle a Scarlett Johansson, která je největším castingovým omylem tohoto filmu. Část filmu od narozeninové oslavy už je opravdu k nekoukání a patetickou nudou už probleskují jen občasné momenty, kdy člověka nefackuje hanba. Všehovšudy se dá říci, že když jsou na plátně Mikey s Robertem, tak je to starý dobrý Iron man. Z Roberta se ale postupně stává politování hodná troska a Mikey moc rychle umře. Škoda. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)