Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

WoWoW

Myslím, že slovo blockbuster bylo vymyšleno podle tohohle filmu. Tohle je blockbuster jak podle předlohy, ale navíc je zábavný, vtipný a hlavně moc a moc skvělý. Bavil jsem se tak skvěle, že na konci jsem si říkal, že bych si dal další díl. O hercích v čele Downey Jr. nemá cenu mluvit, jsou úžasní. Ale stejně jsou některé věci, které mi nedají spát a to je v první řadě role, kterou hrála Scarlett. Přišlo mi, že má hrozně málo prostoru a to samé si myslím i o Rourkovi. Ještě jednou věcí mi Iron Man 2 dělá radost a to jsou odkazy na další marvelovské kousky. ()

Rocky88

To samé co jednička, čili minimum akce (což vždy nemusí být minus), průměrné dialogy, osobitý Downey Jr., hlavní záporák v super obleku a rocková hudba. Rozdíl je v tom, že záporák je tentokrát lepší, dialogy horší. Klasický průměr s bonusem v podobě Scarlett Johansson v latexu. ()

Petoss1

Nieje to dokonalé, ale je to dobrá zábava. Hlášky, akcia, hlášky, Downey Jr., Rourke, Scarlett atď. Záporák tentoraz lepší ako v jednotke a aj sympatickejší. Dostal som presne to, čo som očakával. Iron Man nesklamal, má svoj štýl a vie ako potešiť diváka. AC/DC na záver je ako čerešnička na torte. Sečteno podtrženo 80% ()

MrPierc

Pokračování Iron Mana je hrůza. Tony Stark je trapný, hlášky nefunguji, vše je zmatené, vše vytvořené tak jednoduše. Jedině Rourke udržoval správnou esenci zla během filmu. Efekty nádherné, scénář jak pro pětileté dítě. Film upraven pro teenagery do kina, protože jinak si neumím vysvětli tak velký pokles od 1. dílu. Plitké, nudné, hrající jen na efekt. ()

shyster

Tohle bylo hodně šlápnutí vedle. Nejenže akce je tu jen poskrovnu. Hašteření Roberta s Gwyneth je tu odsunuto na vedlejší koleji. Největší chyba byla ale ve scénáři, když půlku filmu musí Roberta hrát neskutečnýho parchanta a sobce a to když si uvědomíme, že jednička stála jen na sympatičnosti Roberta, je opravdu šlápnutí vedle. ()

Tomik12345

Takovéhle komiksové adaptace si nechám líbit. Akce, vtipy (i když jich mohlo být i více), spousta skvělé techniky, po kterých chlap může jen slintat. Herecké obsazení příjemné, opět to táhne Robert Downey. Opakem je role Scarlett Johansson, která je ve filmu úplně zbytečná a ani nehraje. Nicméně na takovéhle filmy se vyplatí chodit do kina ;-). ()

bourec

Ne,aby sem byl objektivní,nelze než přiznat,že dvě hvězdy jsou málo.Nová projekce ukázala,že na trojku,ale ani na jedničku to nemá,ale nelze v týhle(zatim)trilogii dvojku nějak opomíjet.Je to míň akční,Stark chvílema hezarduje se sympatiema,ale na solidní hodnocení to má.70%. ()

cariada

Jako, že první díl se celkem nechal a měl aspoň náký smysluplný děj a pořád se něco dělo, ale tohle jednoduše spadlo k nudě. Dlouho se nic neděje a pak když už něco tak je z toho kýč a křeč. O nákém pořádném ději se mluvit nedá. Hlavní hrdina mě spíš rozčiluje. Komiks na plátně mě nikdy moc nebral. ()

Attta

Dvojka postrádá tu apartní část jedničky!!!!! Rád bych dal tomuto filmu 4 hvězdy, ale nemůžu protože celkově to není vůbec zcelené a i přes to, že se dočkáte AC/DC a jiných parádiček, tak film působí všelijak, jen né "ironmanovsky" !!! Škoda!!! ()

Elyssea

Překvapilo mě, že se v Iron Manovi nějak moc mluví a míň jedná. Tony Stark se půlku filmu chová jako rozmazlený spratek, aby na konci mohl namlátit pár robotům. Titulního hrdinu, zastínila Black Widow, to je prostě fakt. Nejlepší akční scéna z filmu patří jí. P.S. Odkazy na jiné Marvelovky mě prostě baví :)) ()

DrBuznička

Odvážný kousek umístit do komiksového dvouhodinového filmu jen tři akční scény a přitom se vykašlat na nějakou silnější dramatickou linii. ()

O´Neill

Pokračování a opět luxusní! Oproti prvnímu dílu je sice kvalita o něco menší, přesto však luxusní. Downey je Downey a celé to táhne. Soundtrack je skvělý, akce je hodně, originalita vtipu zde pořád je. Je to prostě paráda! ()

joker.george

Zvláštní, jak akční film s minimem akce dokáže zabavit, ale to vynahrazujou svižné dialogy a herecké obsazení. Film se nese v duchu jedničky, jen je více nadsazen a přidáno na humoru. Za ten akční konec by si měl ale Favreau radši nafackovat, aspoň, že konec zachránil Fury a potitulková scéna. ()

Streeper

Je to pro mě naprosto neuvěřitelné, ale dvojka se mi líbila daleko víc, jak jednička. Nevím čím to bylo. Možná lepším příběhem nebo novým přírůstkem. Scarlett Johansson, která byla vážně skvělá. Možná se mi líbilo, že na konci filmu konečně došlo ke spojení Roberta a Gwyneth a vznikl z nich pár. Vážně nevím, ale moc se mi to líbilo, což mě samotnou vážně překvapuje. ()

apacka

Mickey Rourke je totální hovado, připomíná mi šéfredaktora Sparku. Jeho imprese na Grand Prix de Monaco zabila, ale všechny dobrý akční scény končily, nevím proč, hysterickým záchvatem některé z vedlejších postav. Downeyho charisma furt nic. ()

Crawler-D

V odlišení nového dílu od předchozího tkví kardinální problém pro každého, kdo sice nečeká výraznější narušení vyprávěcí kostry, ale rád by originálnější prvky, kličky a motivy. Posledně jmenované jsem už zhodnotil a ani ostatní nevychází z poměřování dobře. Jakýsi pocit deja vu vybízí k myšlenkám, že tvůrci vyprávění příliš neoživili, ale jen geometricky navýšili počet klaďasů v brnění a množství šrotu na opačné straně barikády. Opět se totiž Stark musí vypořádat s technologickou konkurencí, která se ale bez jím používaného patentu neobejde. Opět je to kov proti kovu. Střelba proti střelbě. Iron Manova podstat spočívá na americké příslušnosti ke zbraním a technice, ale vždyť musí mít pestřejší sortu nepřátel. Motiv, který by mohl posloužit jako nosná konstrukce odlišující druhý díl od prvního, jsou stíny minulosti. V prvním díle Stark bojoval s přítomností, se lstivým spolupracovníkem Obadiahem. To, co mu v tomto díle zavaří, je minulost. Pořekadlo o kostlivcích ve skříni je však zoufale nevyužité. Je sice záminkou pro uvedení jednoho ze záporáků, ruského, potetovaného fyzika Ivana Vanky, ale následně se stává pouze prázdným nástrojem pomsty. Pro Starka to nepřináší žádnou duševní proměnu, protože není zapotřebí. Slibovaný rodinný šrám z dávných dob je totiž jen nepatrnou jizvičkou. Zloduch tedy důvod má, diváci pro sledování ne. ()

-Bomba-

Právě jsem se vrátil z kina.. Typický příklad, kdy by se nemělo dát na názory a výčitky recenzentů a pisálků. Je sice pravda, že se tam hodně kecá ale pořád to má nějaký spád a něco se děje, nekecá se o blbostech. Velký akce jsou dvě, přičemž ta druhá na konci je bombastická, prostě super. Dabing taky není tak hrozný, je stejný jako u prvního dílu, kde mi vůbec nevadil. Právě naopak, kvůli většímu počtů dialogů je to lepší, protože by se divák neustálým čtěním titulků mohl unavit (jeden příklad za všechny - Zodiac), jinak jsem vyznavač hlavně originálního znění - sem to ale prostě pasovalo. Rozhodně doporučuju a kino navštivte. A nezapomeňte na scénu po titulkách :) ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)