Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

wege

Dohánění restu, Marvel: Jednička se mi líbila více, tady jsem nemohl nějak sžít s tou první půlkou filmu. Hlavně dějově byla příšerná, chyběla pořádná akce. Druhá půlka a Tony Stark zpátky v akci to relativně zachránilo. Nicméně slýchával jsem na všechny tři Iron Many chválu, možná chápu proč, ale nedokážu se s tím více ztotožnit. Jelikož jsem neznalý komiksové předlohy, některé postavy mi přijdou strašné. Zároveň ale oceňuji, jak se v tom umě buduje ten vesmír, ta provázanost na ostatní filmy. ()

Kraty

Druhý díl byl vcelku výzva, protože troufnout tak ikonický první díl bylo nemožný. Film je za mě ale zklamání z pár ohledů, nějaké věci tam nedávají smysl, film má docela dost problém s tempem a je to místy šedá nuda. Neříkám ale že druhý díl není koukatelný, dá se. Pár plusových bodů samozřejmě má a to charismatického Tonyho Starka, sexy mladou Black Widow a tak dále. Film si ale jednou za čas rád pustím. ()

Dub-C

Kdybych srovnaval s jednickou, tak tohle ma 5* a jednicka tak 3!!!! Tohle je naprostej narez od zacatku do konce! V porovnani s nejmenovanou dvojkou od pana Baye je tohle vytiracka ---- zraku xD. Jon Favreau se zase prokazal, ze mu Iron Man vyborne sedi. Uzasna hudba, mnohem lepi pribeh, nez v TFM 2. Mnohem lepsi akcni sceny a proste mnohem lepsi ve vsem!!!!! Jdu zhodit dalsi hvezdicku Transformers dvojce.... P.S.: Ten konec po titulkach si nenechte ujit!!!!!!! ()

Pai-Mei

Dúfam, že trojka uprace bordel po dvojke lebo toto je velké sklamanie. Zopakovalo sa to, čo aj v prípade Transformers 2 - komédia. K celkovo zlému dojmu prispel aj netradične zlý český dubbing, absolútne nevhodný výber hlasu pre Tonyho Starka. Herecky ale znovu skvelý Robert Downey a k tomu Mickey Rourke - paráda, toho trafili. ()

vieriX

Tak nějak takhle si představuji blockbuster vtipný,svěží a akční. Tony je tu ještě za většího narcise než v prvním díle, nový záporák s tváří Mickeyho Rourka je naprosto skvěly a konečně se dozvídáme něco více o organizaci Shield v čele s Nickem Furym. Marvel si postupně buduje cestičku všech svých hrdinu a za 2 roky je uvidíme v The Avengers. Nemůžu jinak než za 5*. ()

Asdas

Piatu hviezdičku som si nechával pre pokračovanie ,ktoré je už ale v mnohom nudnejšie a krečovitejšie. Tony Stark(Downey) síce je cool viac ako v jednotke a hláškuje ako o dušu (áno ani ten príšerný dabing mu v tom nebráni) ale ostatné postavy sú tam trestuhodne nevyužité. Film bez výraznejšieho záporáka (v komiksoch nutnosť) je o skôr sexi oblečkoch dvoch dám a Cameo výstupe režiséra Favreau. Iron-Man 2 sa miestami utápa vo vlastnej prepichovosti a jeho vrcholná scéna prichádza zhruba v polovičke filmu (oslava) . Je to škoda dvojky u komiksových filmoch bývajú lepšie. ()

Borecz

Pěkný film o němž (vzhedem k tomu, že jsem jej naštěstí neviděl s dabingem) rozhodně nemohu mluvit jako o zklamání. Bohužel o něm však nemohu mluvit ani jako o příjemném překvapení. Pokračování Iron Mana je zkrátka takové, jaké jsem očekával: nenudí, místy (více či méně) dobře pobaví, ale také nepředvede nic nového ani nic, co by vyloženě stálo za zapatování. Příběh je čitelný i bez brýlí a neobsahuje snad žádné nečekané zvraty. I tak ale snímek zasluhuje nadprůměrné hodnocení, protože co ztrácí na scénáři a režii, to dohání výborným hereckým obsazením předvádějícím výborné výkony. Ve zkratce je Iron Man 2 nepříliš akční film s minimem inovací, který ovšem obsahuje výtečné herce a množtví robotů nebo aspoň lidí v robotích oblecích, což mu musí být přičteno k dobru :) ()

Kellerman

Skutečně nezávidím lidem,kteří zhlédli dabovanou verzi,protože s dabingem muselo zmizet minimálně 40 % všech špičkových hlášek a zhruba 80 % Downeyho charismatu.Já naštěstí viděl v originálním znění,ve kterém to bylo zhruba na úrovni jedničky,tedy velmi dobrá oddychová zábava na otevření léta,která si nehraje na vyšší umění a to je dobře.Herci jsou špičkoví,kromě Downeyho vyniká zejména dvojice záporáků Rourke-Rockwell,hlavně druhého jmenovaného jsem si neskutečně užíval každou minutu,co byl na plátně.Jediná výtka směřuje k akční stránce.Když se neakčnost vytýkala jedničce,jen jsem nechápavě kroutil hlavou,ta byla podle mého akční až až.Ale ve dvojce se Favreau neskutečně krotí,což je chyba,dvojky jsou od toho,aby to po akční stránce pořádně rozjely.Takže až na chvilkovou scénu v Monaku je to v podstatě dvouhodinová konverzačka.Ale nevadí a na trojku se docela i těším. ()

Creony

Obsahuje spoiler! O trochu slabší než jednička, ale i tak dobré. Downey je opět perfektní, vtipný, jeho Tony Stark zase skvěle egocentrický, bohužel jen v první půli... Stopáž je moc dlouhá, některé scény by se určitě daly zkrátit či vypusit, hlavně zbytečné vysvětlování věcí, které jsou všem jasné, či dojemné scény o lásce otce a syna... Naopak bych uvítala něco víc ohledně vzniku a hlavně výmyslu jeho tajemného prvku. Miniaturní urychlovač a záhadný paprsek mi jaksi nestačil. Vyvrcholení je podobný případ jako v jedničce. Sice asi o minutu delší, ale i tak bych si představovala hlavní souboj krapet napínavější a ne jen spojíme své síly a hups, je po něm. Jinak mě film bavil, rozhodně jsem se nenudila. Konverzační scény jsou dokonalé, všichni mluví přes sebe, žádné servítky a scény se tak stávají svižnými a zábavnými. Rozhodně žádné nudné tlachání...Viděno v angličtině a rozhodně doporučuji. ()

Stranger77

Podobné jako minule, nahláškovaná záležitost bez silného hlavního záporáka (byť je Rourke super a má dobré hlášky). Dabing je bohužel v tomhle případě zlo! ()

Sparky

Iron Man 2 má všechny kvality na 5 hvězdiček, ale prostě nejde vychutnat si film s tak opravdu zku****ým dabingem hlavní postavy... ne to fak ne. ()

george82

To co mě na tomto kousku opravdu bavilo byl Jon Favreau a Mickey Rourke. V druhém případě mi bylo líto tak málo prostoru. Sakra vždyť Mickey se jako záporák narodil, tak proč ho víc nevyužít. Finální bitva trvala několik desítek sekund a to mě zklamalo. Proto jsem rád, že mi náladu ač opět jen chvílemi zvedal Jon Favreau. Pro mě se ctí odehrála i Scarlett Johansson. Kouzlo Iron Mana zmizelo...dočkáme se vzkříšení u Avengerů??? ()

L3G1ON4R

Vskutku famózní pokračování železného muže a jeho rodiny. Na scéně se nově objeví WarMachine a ruský potomek ex-kolegy, otce Tonyho Starka. Hudební vybranost doplňuje akčně egoistický styl I-mana, a to všechno nám pěkně okoření ex-asistentka Pepper. ()

zly.dvojce

Dilema dnešního večera. Chtěl jsem dát čtyři slabé hvězdy, namísto toho dávám tři silné. Protože dát do filmu o superhrdinovi s dokonalým oblekem dvě pidi akční scény, z nichž jedna je vycucaná z prstu, je trestuhodná nedbalost. A nezachrání to ani závěrečná jízda. Nemám nic proti konverzačkám, ale tady nebýt luxusních herců v čele s Downeym, výborným Rourkem a excelujícím Rockwellem tak by to potěšení bylo o stupeň nižší, neboť by mi v hlavě furt rezonovali zhovadilosti ve scénáři jako takovém. Stále velmi dobrý film. PS: Tak mi tam naskočili čtyři, budu to brát jako znamení osudu, ale příště už s takovým štěstíčkem nepočítej Favreau. ()

Kaszos

Takýto film vždy poteší, zabaví, nadchne a rád si ho pozriem viac krát. Určite aspoň tak dobrý ako jednotka a možno aj trošku lepší. Milujem Downeyho a jeho arogantné postavy ktoré stvárňuje a milujem jeho slovné fóry a hru tváre - Downey ako Iron Man je proste fantastický! Trocha sa mi zdalo uletené keď mu jeho kamarát uletel s jedným Iron manom ale dobre, aspoň to nebolo nudné a som rád, že to tam pichli. Príbeh nie je veľmi napínavý ale keď sa to tak vezme nechýba to tu, hlavné, že je zábavný a akčný. (93%) ()

tartan

Nijako uchvacujúci, ale nadštandartne príjemný, menej ako viac akčný komiksový film, z ktorého najzaujímavejšie boli pre mňa pasáže súvisiace s Avangermi (Nick Fury, štít Kapitána Amerika a záverečná scéna po titulkoch) a najviac som si užil akciu - paradoxné vo filme o Iron Manovi - v podaní Scarlett Johansson aka Čiernej vdovy. ()

JajinkaBec

Nepochybovala jsem o tom, že to bude dobré, ale musím říct, že mě to stejně překvapilo - velice mile! Co jsem tak četla recenze, tak si hodně lidí stěžovalo na to, že oproti jedničce tomu chybí akce. Té je tam asi vážně méně, ale já rozhodně nemůžu říct, že by tam vyloženě chyběla. V některých směrech to trošinku připomínalo drama, zvlášť první část filmu, kdy Tony zjistil, že umírá a kdy se snažil přiblížit tomu, na čem lpěl jeho otec... Samozřejmě, že by to asi ani nebyl on, aby v době, kdy kolem sebe ty lidi potřeboval nejvíc, je odehnal... Moc se mi líbí, jak se postava Tonyho vyvíjí a Robert jí skutečně dává obrovský kus ze sebe. Stark a Downey ruku v ruce ušli pořádný kus cesty! Líbila se mi hláška s jahodami ("Ale udělal jsem pokrok, věděl jsem, že k nim máte specifický vztah!"), uječená "manželská" scéna, kdy Pepper zjistila, že Tony umíral a neřekl jí o tom a pak samozřejmě scéna ze střechy ("Vypadni" - "Já tady byl první. Vy si najděte jinou střechu."). Zhlédnuto v originále - díkybohu! ()

RyanRainheart

Ale jo, mě se to nakonec líbilo a film jsem si užívala. I když - jednička byla lepší. Herci hráli velice dobře, soundtrack od Johna Debneyho byl skvělý. Zážitek z filmu přidal i fakt, že jsem film viděla s titulkama a ne s dabingem. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)