Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

TERRORDROME

To isté čo prvý diel. Dlhé, neakčné, ukecané a napriek tomu vôbec nie zlé. Tony Stark sa zo všetkých svojich nešvárov proste dokáže elegantne vyhovoriť a k tomu prihodí ešte pár vtipov, takže sa na neho nedokážem hnevať. Oproti jednotke to predsa len má výhodu a to lepšieho zloducha. Mickey Rourke ako rusák Ivan sekajúci elektrickými bičmi formule na kusy je neprehliadnuteľný, ale tvorcovia jeho potenciálom pomerne plytvajú. Také impozantné monštrum a on väčšinu filmu len sedí za počítačom. Akcie je presne toľko ako v prvom dieli, čaká sa na ňu dlho a nakoniec je hneď po nej. Je zaujímavé, že napriek všetkému čo by sa na to dalo nakydať, mi to veľmi svižne a príjemne ubehlo. ()

Marrty3

Rozhodně lepší než jednička.Víc akce,víc problémů,víc překvapení a nové hvězdy.Mickey Rourke jako ruský dron mi udělal velkou radost,role na něj vyloženě padla.No a o Scarlett snad nemusím ani nic psát,protože je to vážně kvalitní kus ženský.A příběh ?! paráda,žádné schovávání za maskou,ale naopak ukázat světu kdo je superhrdinu umí jen Robert Downey Jr. v opět dokonalé formě.Jsem zvědav co nás přinese 3 díl. ()

peetriss

Prakticky totéž co první Iron Man. Skvělá inteligentní a rozumně dávkovaná akce. Opět výborný casting, angažování jednoho z největších hollywoodských specialistů na záporáky - Mickeyho Rourka - byl skvělý tah! Potěšilo mě i obsazení mé křehké oblíbenkyně Scarlett Johansson, i když v tomto snímku svou křehkost odložila poněkud stranou. Druhé pokračování Iron Mana nabralo oproti prvnímu dílu jemně na obrátkách, film má větší spád, akce je skvělá, nadhled a humor stále výborný. Opět se jedná o příjemný akční počin, který kvalitativně zaostává za svým předchůdcem jen o chloupek. 70%. ()

ClimbVibe

Ani Downey Jr. ani Rourke mi z tohoto snímku neudělali extra zábavu. Po pár měsících už si ani moc nedokážu vzpomenout o čem to bylo. ()

Hanes88

Už to sice není jednička, ale já nevidím jediný důvod proč nedat také 4 hvězdy. Výkony hlavních herců spolu s efekty je určitě dostatečná záruka kvality. 75%. ()

Lefty86

Kvalitativně srovnatelné s prvním dílem. Robert Downey JR. hraje narcistického, nafoukaného snoba velmi přesvědčivě. U Iron Mana je zvláštní že všichni vědí kdo se pod maskou skrývá. Mickey Rourke byl jako záporák výborný ()

Hyb_rid

Oproti jedničce skvělá přehlídka vedlejších rolí. Všechno působilo naprosto přirozeně a každému herci postava perfektně padla. V mých očích asi o trochu slabší než předchozí díl, ale ne o moc. ()

Darth Maul

Podarený návrat šarmantného darebáka, hoci zo začiatku to tak vôbec nevyzerá... Prvá polovica filmu je poriadne rozháraná a jej jediným svetlým momentom je vypočúvanie Starka senátnou komisiou. Potom to naskočí do starých koľají. Zábavné dialógy a skvelé postavy sú opäť spoľahlivým motorom filmu. Navyše, Tony si doma v kuchyni postaví urýchľovač častíc a v záverečných titulkoch zaznie Highway to Hell. Jednoducho... Neodolateľné! /// "Je mi cťou, byť dnes tu a vyznamenať týchto dvoch mužov. Plukovník James Rhodes a pán Tony Stark, ktorý je, samozrejme, našim národným pokladom." ()

Milodar

O dost horší než první díl. Zatím to ale u Marvelu platí u všech filmů - čím novější, tím horší. Ať už si tu megalomanskou počítačovou digišou strčí do prdele. ()

Bucounit

Jediné pokračovanie ktorému som fakt veril, že ma nesklame a to sa aj stalo. Celý film máte ten priblblý úsmev na tvári a to hlavne tím aké je to sympatické a uvoľnené za čo možu hlavne herci (u mňa Sam Rockwell), hudba a super bitky. A Iron-manovský oblek je to najlepšie čo v komiksových filmoch je vidieť. Som nadmieru spokojný a somnou bolo aj celé kino a to sa cení. ()

MkSallam

Datadisk, jen a jen pouhopouhý datadisk. Vlastně to samé co v jedničce (Rockwell + Rourke = Bridges, jen jeden je na intriky a druhý na "akci"), jen s větším rozpočtem, prapodivným rozšiřováním univerza a hromadou klišé jak ze špatné romantické komedie. Akce vykrádá vše co může a je docela slabá, finální konfrontace s Mickeym imho fraška. Něco více zde ()

Tomin88

Pokračování výborné komiksovky, které svému předchůdci rozhodně ostudu nedělá. Sice už v něm není cítit ten závan originality, švihu a určité drzosti, ovšem stále platí za kvalitní letní blockbuster! Je s podivem, že Favreau dokázal udělat kvalitní lehkou oddechovku s minimem akčních scén a pořádnou vrstvou dialogů bez nudných pasáží. Musím rozhodně zmínit kvalitní našlapanou hereckou sestavu, včetně děsně sexy Scarlett Johansson a parádního Mickeyho Rourka, který nemusí ani mluvit, stačí jen jeho pohled a vizáž. I když je vidět, že si Favreau není jistý v kramfecích v akčních pasážích, pořád má svůj film pevně v rukou. Rozhodně nedoporučuji zmršený český dabing, který z toho chvílemi dělá nekoukatelnou záležitost! Jinak u mě spokojenost! Tak zas za nějakej rok železňáku! ()

Marys

Úprimne som čakal po tej jednotke niečo lepšie. Dosť priemer vo svojom žánre a tie technické vymoženosti sa zdali až rušivé už a dosť absurdné. ()

Ant_Antony

Downey Jr. rocks... Scarlett is fabulous... Neni asi co vic dodat, snad jen to, ze videt to v originale, to pozveda film hodne vysoko, jelikoz sarkasmus v podani Downeyho je proste cool. Celkove je film na ***, ale zaver to zene do vysin zanru, takze si neodpustim tentokrat mirne nadsadit. Tenhle film do puntiku naplnil ma ocekavani a i po vsech dalsich blockbusterech tohohle roku ho po Inception radim na druhy misto - je to precejenom dvojka. 70% PS: Po dlouhe dobe sequel, ktery jen obcas kulha oproti jednicce, ale v par mistech ji dokonce i prekonava. ()

Zombi

Na to, že se jedná o akční komixárnu je to sakra ukecaný a ta akce naopak nějak chybí. Downey je opět fajn i když jeho postava je snad ještě větší narcis než dřív, na Scarlett se pěkně kouká, ale já se těšil na pořádnou destrukci a robotické bitky a toho je tu pomálu. Logika děje taky není zrovna košér, což by jindy nevadilo, ale při sledování víceméně konverzačky si takových věcí začnete víc všímat. Silnější 3 hvězdy. ()

Oňďo

Neviem či sa to zdálo iba mne , ale neviem si pomocť. Mňa to miestami neskutočne nudilo. Svetlé momenty boli na začiatku filmu keď z ničoho nič vletel Tony na párty ako Iron Man , ďalej keď sa ho pokúsil Ivan zabiť na formulovej dráhe a potom na konci tá skvelá asi 15 minútová akčná scéna ktorá ma neskutočne chytila. No na mojom hodnotení to aj tak nič nemení... ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)