Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

SeBig

Na stejné urovni jako skvělý první díl, akce, Downeyho hlášky, parádní hudba od AC/DC! Rourke mě jako záporák moc nezaujal spíš se mi libil víc záporák v jedničce i přes to parádní. ()

iamek

Pokračování Iron Mana je úplně jiné než první díl což hodnotím spíše pozitivně. Všechno je větší, mohutnější, vidíme více akčních scén, triků, hereckých hvězd. Na filmů mi vadila jen skrytá reklama na Audi a hnusná Scarlett kteoru prostě nemám rád a nikdy nebudu i když herečka to je dobrá. Hláškujicí Iron Man byl vážně sakra cool. Vůbec by mi nevadilo třetí pokračování se stejným obsazením. Samuel L. Jackson se do role v komiksem skvělé hodí a už se těším na řadu dalších komiksů kde ho budu moct spatřit. ()

korbitch22 odpad!

Hollywood opět dokázal,jak potopit nadějně rozjetou sérii.Doslova imbecilní scénář,který Iron Mana neskutečně zesměšňuje a dělá z něj vykastrovanou podívanou,pro jednoduché,nebo dětičky.Stark chlastá,topí se ve svojí nadutosti a impotenci,hlavní záporák nemá žádné charisma,příběh není procítění a chybí mu jakákoliv hloubka,pointa nebo či snad emoce.2há verze Iron Mana a jeho vznik mě rozesmála úplně nejvíc.Po nadupané jedničce,kterou v mnoha ohledech považuji za jednu z nejlepších komixovek,přichází ve dvojce slet scén,které nemají smysl,idiocismus režiséra korunoval napsáním si ještě dementnější role než je on sám a to nemluvím o tom,že jeho postava je úplně zbytečná.Přes dvě hodiny koukáte na sračky s jediným cílem,dopracovat se k polibku mezi sekretářkou a šéfem...super,to sem si moch pustit porno a věřit,že až jí vyprcá duši,vezmou se.Velkolepý slepenec pro tupé masy,který je prakticky parodií na film jako tvůrčí umělecký čin.Povrchní blábol,který mě opravdu velmi vytočil,urazil a rozesmál....dokonalý odpad. ()

Jirka_Šč

Má to smysl jako "vycpávka" mezi prvním dílem a The Avengers, ale jinak slabší. Vpodstatě mě zajímala jen chemie a vývoj vztahu mezi Iron Manem a Pepper. Uvedení dalších postav z The Avengers neurazilo, ale ani nenadchlo. ()

mcb

Žádný upgrade, ale velmi osobité prodloužení výborného prvního dílu. Skoro nic se nezměnilo, druhý Iron Man pokračuje v trendu jiného přístupu ke komiksovým filmům, než na který jsme zvyklí. Favreauovo universum se hlavně soustředí na výborně obsazené charaktery a jejich vzájemné interakce - většinou dialogové. V tom právě spočívá mnohými avizované mínus - ve velkém letním blockbusteru je jen pár minut akčních scén. Ale upřímně - who gives a f***? Železňákovy šroubky jsou opět dotažené skoro na maximum, i když trochu páry vypouští u akce, která se stejně jako v rámci jedničky příliš pozdě rozjede a příliš brzo skončí. Neříkám, že je špatná, ale rozhodně je sterilní. Tvůrci si evidentně šetří velkolepost na další filmy (neboli Avengers :), nebo jim jen došly nápady nebo rozpočet. Každopádně se nejedná o žádný viditelný průser. Ve všech dalších situacích útoči všemi obávaná dialogová vata, která se od nemastného, neslaného, jaksi se nerozjíždějícího začátku přesune do hláškující roviny, kde si snad každá postava ukousne tu svoji zapamatováníhodnou větičku. Bez prvoligových herců by šel totiž Iron Man o třídu níž. Příběh není zrovna z nejchytřejších - jedná se o přímočarou, až tuctovou fabuli, která však na povrchu vyvěrá v "něco víc", pod rouškou chytře napsaných dialogů pronášených charismatickými herci. Ale kdo chce nějaké seriózní umění, vedle v sále přece dávají Cestu :) Jediné, co film táhne na míle před další tuctové komiksárny, jsou čím dál zajímavější postavy (ať už z hlediska očekávání Avengers), jejichž minipříběhy se i přes jejich velké množství nerozpadají Favreauovi pod rukama jako například v Raimiho trestuhodném třetím Spider-Manovi. Sice taková Scarlett je zde nahozená jen pro potěšení mužského oka a Samuel jen jako pojítko pro další filmy, ale nepůsobí nadbytečně, i když zbytečně. Nakonec stejně ale spokojenost převládne i přes nenaplněné očekávání epické zábaby. A když se schyluje k boji a Tony řekne: ,,Pusť tam nějakou vypalovačku.", víte, že je něco správně a nějaké drobné zadrhely mu odpustíte. Jde tu především o zábavu a o tu se stará výborně. Release the Hammeroids! 7+/10 P. S. Stále si nedokážu představit, kdyby se nadchazející Thor či Kapitán Amerika skládaly z 90% dialogů a 10% akce. To už by se asi opravdu jednalo o špatný film. ()

Marze

Downeyho hrdiny, totiž šťavnatou aroganci, obrušuje dabing v pouhou lehkou pobavenost, čímž se půlka kouzla ztrácí. Vadí to i proto, že na svůj žánr vede Iron Man 2 nečekanou spoustu řečí. První pořádná akce se dostaví až na Velké ceně Monaka, kam mezi rychlé vozy vejde Rourke s elektrizujícími biči a párátkem v koutku úst – zřejmě korektnější rekvizitou zlosynů, kterou současný Hollywood nahrazuje cigarety. ()

heyda

Nejvíc se mi asi líbily ty do očí bijící odkazy na Avengers. Jinak viděno bohužel s dabingem, ale pokusím se to sehnat i v originále. Mickey Rourke ukázal, že nepatří do starého železa a neustále může překvapovat. Ze Scarlett nešlo spustit oči, ta baba je prostě neskutečná. A příběh velmi jednoduchý, ale je to prostě čistá komiksová oddechovka, na kterou pravděpodobně bude navazovat letošní Marvelovští Avengers. Tak jsem na to ohromně zvědavý. Mně se Iron man 2 líbil a je hrdým pokračováním jedničky, takže 4 hvězdičky. ()

Stanislaus

Druhý díl Iron Mana je kvalitativně srovnatelný s jedničkou, přičemž do děje vstupuje tentokráte více už i Nick Fury a hlavně Black Widow, takže obsazení se začíná čím dál více plnit a vylepšovat. Navíc se na scéně objevuje charismatický záporák s tváří Mickeyho Rourka, který hlavnímu hrdinovi řádně zavaří. Z technického hlediska opět pěkně odvedená práce, takže společně s ucházejícím příběhem jsem byl spokojený. Film, který funguje zejména jako takový spojovník a živná půda pro pozdější týmovky - nicméně funguje, a to se počítá. ()

jojinecko

Iron Man séria je tak akurát hravá, hi-tech, cool, akčná a infantilná zároveň. Od Downeyho cez prechlastaného Rourkeho až po červonovlasú Scarlett - všetci sú na svojom mieste a zapadnú. Skvelá zábavka, teším sa na trojku... ()

packa

Takhle nějak vypadá popkornový blockbuster, když je natočen takříkajíc na jistotu. Klišé na klišé, sem tam vtípek, spousta hvězd, úžasně zapomenutelný děj a výsledkem je celkem spokojený divák. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale čelist mi nespadla ani jednou a kouzlo prvního dílu je také definitivně pryč. Co mě skutečně zamrzelo, byl totálně nevyužitý potenciál Mickeyho Rourka. No a mdlé finále film definitivně strhává do průměru. Za tři, jako ve škole. ()

Flego

Neviem či sa mi páči Iron Man prepadnutý pocitu mesiášstva, pózerstva a samoľúbe. Aspoň v prvej polovici filmu som mal taký pocit. Pri pochopiteľne všadeprítomných high-technologiach a trikoch sa dosiahlo neuveriteľnej veci : hoci sa poväčšine nič nedeje, napriek tomu príbeh nenudí. Lenže toto konštatovanie by som ako kompliment nebral... V podobných filmoch je dôležitá charizma alebo zvrátenosť hlavného zloducha, v tomto prípade máme dvoch, ktorí sa dali dokopy, ale práve požadované vlastnosti sa na škodu veci trieštia. Aby neprišlo k omylu, že stále kritizujem, druhý železňák nie je zlý film. A odľahčené humorné vtípky fungujú dokonale, takže ak sa divák nepobaví na súbojoch, príde na rad inteligentný humor. Dvojka je horšia ako jednotka, dávam 3+. ()

virus10

Tak nějaký ty hluchý místečka by se našli, ale jinak příběh zajímavý, efekty povedený, zdařilých hlášek je taky hodně a herci jsou skvělí. Scarlett je sexy pokaždý, to se neni čemu divit a ještě k tomu je nebezpečná:-) ()

HellFire

První velké letošní zklamání :( První Iron Man byl úžasně vyladěný, zatímco ve dvojce je zbytečná spousta keců a akce se skoro nekoná. Když nakonec na nějakou dojde, tak vypadá jako dost nucená. Například celá scéna na závodišti je naprosto nelogická a stěží ji člověk může brát vážně. ()

honajz

Už jednička mi přišla jako neskutečný blábol bez děje, ale aspoň to zachraňovaly hlášky. Tady nejsou ani ty hlášky, bere se to moc vážně, a konec vypadá jak z Transformers. ()

Roman.Ticka

Ještě lepší jak jednička. Hodně mě rozesmály scény jako Tonyho poslední leč "Myself", (non)verbální setkání záporáků v hangáru, rozjímání v koblížku atd. a moc potěšilo ústřední trio Bobík-Miki-Sam. Režie tradičně na vysoké úrovni, tvrdá muzika a bezchybná mystifikační jízda od začátku do konce. Krásně se tu potvrdilo, že celé to primitivní pachtění po zbrojení a vojančení souvisí s věčnou touhou malých velkých chlapečků po neustálých soubojích v mužnosti. Proto mě zaráží zdejší nízké hodnocení. Výjimečně dám vzácnou radu - nezapírejte dítě v sobě, určitě ho tam máte. Nezbývá než konstatovat, že tahle peprná kličkovaná byla výhradně určena elitě formátu Tonyho Starka.(nad 4hvězdy) Na velikosti záleží, obvzlášť ve filmu. "Highway to Hell" A závěr po titulcích? Thor. Zábava pokračuje...☺ ()

eraserhead666

Oproti jedničce takoví sympatičtí záporáci a oni tam hodinu a půl jen kecají, než se prokecají k nějaké akci. Aby pak Iron Man stál zase proti "svému" upgrade obleku jako v jedničce. Ach jo... Stejně jako v jedničce, díky alespoň za Gwyneth. ()

jonyyy

Do kina naprosto ideální ptákovina. Akorát ten český dabing, nebo alespoň dabing hlavního hrdiny NAPROSTO nesedí :-( a poprve se mi líbila Scarlett a to fakt moc! 75% Zkouknuto v kině - 75 kč. ()

Deschain

V druhej polovici sa to slušne rozbehlo, takže 3 dávať nebudem. Je tam veľa vecí robených pre efekt, ale dialógy stoja za to. Páčili sa mi odkazy na Avengers, so štítom Captain America rozhodne zabili :) Downey tradične dobrý, Cheadle sympaťák, Scarlett mi prišla trochu nevyužitá ale na druhej strane bola to ve-vedľajšia postava. Najviac ma zaujal Rockwell, s postavou hňupa Starkovho konkurenta robil divy a kradol si pre seba každú scénu, v ktorej sa objavil. 70% ()

GigaPudding

Až mě úplně dostalo s jakou lehkostí se dá udělat film o komiksovém superhrdinovi, ale bez toho, že by obsahoval jakoukoli akci :), teda skoro. Možná v tom není už takový ten svěží feeling, který měla jednička, ale nedá se donekonečna točit jenom ironmanův začátek. Líbilo se mi hodně ze začátku jak byl z Tonyho Starka takový Superstar, nebo možná Superstark :), a podle toho i jednal u soudu a na zahájení toho svýho veletrhu a podobně a vůbec i ve zbytku filmu to bylo tak sympaticky konverzačně vtipné a to asi nejvíc díky tomu, že to mělo pořád dost sympatické obsazení, i když se to netočilo už jenom kolem Tonyho Starka. Don Cheadle je dobrej, takže od toho jsem nečekala nic jinýho, když tu měl dělat náhradníka za Warmachina z prvního ironmana, Scarlett Johansson byla dobrá v těch civilních scénách a na konci už to bylo jen takový nastavený, aby jako teda předvedla něco víc, a Mickey Rourke tu zase byl akorát od toho, aby vypadal Rourkovsky vyjetě, protože moc dalšího ten jeho zloun nepředvedl :). Jinak teda prostě ironman, je tam dost takových těch marvelovských vtipů, má to zábavné dialogy a sympatické obsazení a hlavně je na tom hrozně zajímavé jak jde z opancéřovaného a po zuby ozbrojeného bijce vytvořit pravděpodobně asi nejmíň akčního superhrdinu všech dob a zároveň aby to bylo ještě dost slušně zábavné, protože tohle přesně Ironman 2 byl :). ()

Pítrs85

Robert Downey je jako hláškující Tony Stark opět ve formě (snad v ještě lepší, než v prvním díle), ale hlavní hvězdou je tu bezpochyby Černá vdova v podání neskutečně sexy Scarlett Johansson, která řeže protivníky ve stylu Hit-Girl z Kick-Ass. Ono vůbec je ten druhej díl tak nějak víc cool, páč i protivník v podání über drsného Mickeyho Rourka je vážně řízek a jednomu může být jen líto, že nedostal víc prostoru. Stejně tak bitky jsou tu ještě vychytanější než posledně, hlavně laserový dělo mě dostalo :-) Pokud se půjde s co do kvality takto nahoru, třetí část slibuje skutečný terno! ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)