Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiálny text distribútora)

P1tr

Poměrně bezduchý film, který by sám o sobě neuspěl. Do nadprůměru ho zvedají pouze herecké výkony, které jsou u tohoto snímku nejklíčovějším faktorem. Oscara za nejlepší film bych ze svého pohledu vyloučil, ovšem o sošce pro Penna bych určitě uvažoval. Jeho homosexuální role působí důvěryhodně a poměrně umírněně, nežene věci do extrémů. Zbytek hereckého pole se nenechá zahanbit a příjěmně překvapí James Franco a Emile Hirsch. Režie Guse Van Santa je poměrně distingovaná a nudná a vyloženě se spoléhá na herce, sama o sobě je nedostatečná. Harvey Milk je příjemný člověk, který se nestydí za svojí odlišnost a bojuje za svá práva a práva jemu podobných. Ačkoliv víte, jak to s ním dopadne, přejete mu lepší konec. ()

Madlene

...to byl ale silný filmový rok, tenhle 2008...a tohle byl/je skvělý film. Sean Penn hodně přesvědčuje, že na toho Oscara má, tak vudiíme, jak to celé dopadne... ()

JančiBači

Herci boli skvelí, ale inak, veľká nuda..Sean Penn hrá dobre, miestami prehráva, no ale má Oscara. A inak by už mohol popustit od všetkých náročnych uloh a zahrat si v nejakej komédii. ()

Almásy

Harvey Milk bol hrdina a Sant o nom natocil film s rovnakym duchom. a ma to najlepsiu zabijaciu scenu aku som nevidel od Zabitia Jesse Jamesa. Oscary za muzske vykony este neboli vyrovnanejsie. ()

TroiMae

"If a bullet should enter my brain, let that bullet destroy every closet door.”  „It hurts because it’s not so different from the violence we experience every day. Until you’ve been scared to hold your partner’s hand in public, unless you’ve faced fear of revealing yourself to those closest to you; you can sympathise, but you can’t understand.“    „The anger and the frustrations that some of us feel is because we are misunderstood, and friends can’t feel the anger and frustration. They can sense it in us, but they can’t feel it. Because a friend has never gone through what is known as coming out. I will never forget what it was like coming out and having nobody to look up toward. I remember the lack of hope - and our friends can’t fulfill it.“ ()

Mr.Jackass

Přiznávám, že jsem dost velký odpůrce homosexuality a viděl 2 líbající se muže mě skutečně nenadchne ba přímo naprosto odpudí. Přesto mě tento film skutečně zaujal zajímavým příběhem a dosahování základních práv člověka (homosexuála) v USA. A hlavně mě naprosto dostal Sean Penn. Zevřením a spoustou rolí relativní tvrďák se změní až neskutečně a když jsem ho poprvé uslyšel promluvit spadla mě čelist. Když jsem pak nadále viděl naprtosto změněnou mimiku a koordinaci pohybů byl jsem v šoku. Sean Penn si dle mého názoru zaslouží Oscara no uvidíme za necelý týden :-) ()

Hortenzia

priemerná životopisná dráma...nič viac,nič menej...van sant sa nás zase snaží rozplakať,sean penn v druhej hodine už vyťahuje aj triky z i am sam a emile hirsh je čím ďalej tým lepší,toť vše ()

nightevan

S životopisnými filmy se v poslední době roztrhl pytel. Lákají svým dokonale působícím vzhledem, zvučnými jmény a svou monumentálností . A jak se zdá, vábničky na dolary jsou to účelné. Sean Penn v roli Harveyho Milka coby Matky Terezy homosexuálů vyzývá ke zhlédnutí. Není to však tak trochu vábení na kůrku od chleba? Film je nevyvážený, skoky mezi roky 1970 až 1978 jsou na stopáž 2 hodin až zbytečně urychlené a pohledy, kdy Harvey neuspěl ve volbách, jsou zase takřka stejné, tudíž zcela zbytečné. Prostřihy původními materiály nejsou až tak šťastně zvolené a vůbec, vše působí značně nesourodě. Navíc je v něm na dobu, kdy se děj odehrává, výrazný nedostatek hudebního podkladu. Penn sice hraje, ale čistě mezi námi, že by to bylo na toho oscara? Od filmu se dalo NĚCO čekat. A čekal jsem tedy víc. Takhle ve mně dřímá jenom pocit, že bych nikdy nechtěl poznat Harveyho Milka. (A rozhodně to není homofóbní postoj.) Tak snad příště, milý Van Sante... 3* (Malá reakce na "oficiální text distributora": Z filmu rozhodně nevyplývá, že Milk zaplatil životem za svou orientaci. Zaplatil za to, že "nepek" s Danem Whitem.) ()

svačinka

nevím, nevím no..můj oblíbenec Sean Penn mne v tomto filmu příliš nezaujal, na druhou stranu nejsem zrovna příznivec homosexuálních gest a mimik (nic proti:-) ()

ZkuKol

Klasický politický životopis se skvělým obsazením a skvělými hereckými výkony. Nese si sebou všechny tradiční plusy a minusy, protože Gus Van Sant už poněkolikáté dokázal, že filmy umí jen nekazit, přidanou hodnotu od něj nečekejme. Scénář je rozporuplný, postavy jsou napsané moc hezky, ale některé rozhovory jsou horší než v českém filmu. Velmi překvapivá je hudba Danny Elfamana, který zcela opustil své tradiční postupy a dal celému filmu svěží (gay:-) atmosféru. Portrét amerického gay politika, který stojí za to vidět, ale film roku to není... 75% PS: Sean i ostatní hrají skvěle, ale Oscara měl dostat Mickey! ()

kisha

příliš prvoplánově mi bylo celou dobu přikazováno postavit se na stranu Harveyho (naprosto nic proti), ale soudě podle mý reakce na ten dojemnej závěr to Gus van Santovi asi vyšlo ()

ranp

Tenhle film si vyžaduje komentář, a to komentář delší než obvykle. Už u první půlky jsem si říkal, že film je velmi působivý. Na konci jsem si však říkal, že velmi působivý je moc slabé vyjádření toho zážitku. Milk je naprosto strhující film. Ani já se sice zrovna netetelím blahem, když ve filmu vidím, jak se líbají dva chlapi, k tomuhle snímku to však svým způsobem patří. Děj mě naprosto vtáhnul. Zatím jsem na čsfd hodnotil něco kolem 700 filmů. Ještě se mi nestalo, že bych u filmu brečel (a nestalo se to ani u Milku), ale na konci jsem byl dojatej. A abych byl u filmu dojatej, to se stane tak jednou za rok, ani to ne, prostě takový filmy by se daly velmi snadno spočítat na prstech jedný ruky. Btw. Sean Penn se svým druhým Oscarem za hlavní roli zařadil (podle mě naprosto zaslouženě) po bok takových hereckých velikánů jako je třeba Tom Hanks. Imho tenhle film patří (minimálně) do top 200, průměr jen 76% tady fakt nechápu, tohle je jeden z mála případů, kdy si trochu rýpnu do ostatních uživatelů, ale dát Milku *** a řadit tak film do průměru, tomu fakt nerozumím. MILK byl můj nejsilnější filmový zážitek za hodně dlouhou dobu, zaujal mě ještě víc, než Gran Torino, a to už je fakt co říct. Oba Oscary udělený tomuto filmu považuju: 1. za naprosto zasloužený a 2. množstvím 2 kusy nedostačující :-) ()

mohamedsfinger

Velmi dobře natočený životopis, který ale jako plnohodnotný film padá do lepšího nadprůměru. Ale díky perfektnímu výkonu Seana Penna pravděpodobně nezapadne. ()

sedm.1

Milk má bohužel jeden velký zápor, ovšem zároveň je i vyvažován dvěmi neotřesitelnými klady. Oním záporem je kupodivu děj. Harvey Milk byl bezpochyby zajímavý, pestrý a výrazný člověk a právě v tomto filmu zmíněná etapa jeho života patřila jistě i k té nejdramatičtější, ovšem zároveň na mě zapůsobila téměř až monotóním dojmem. Prakticky za více než dvě hodiny je divák svědkem "pouze" několikaterých příprav na volby a jejich výsledků. Až finální úspěch ke konci snímku trochu příběhově vyskočí ze zajetých kolejí, ale celkově mi to i tak přišlo prostě překvapivě málo. A zde musím zmínit první velké pozitivum, a to pana režiséra. Gus van Sant totiž i přes zmiňovanou nevýraznost a nekošatost děje dokázal udělat z Milka opravdu nevšední a hlavně strhující filmový zážitek, kde je úplně jedno, jakou má divák sexuální orientaci, ale pokud má všech pět pohromadě, musí po celou dobu zkrátka Milkovi držet neskutečně palce, aby se mu podařilo porazit a do země zadupat všechny ty zasraný panbíčkáře a prospěcháře v jednom. Navíc si myslím, že se mu podařilo i velmi poutavě vystihnout tehdejší komunitu gayů a trefně popsat celospolečenské poměry, atmoféru a náladu, která v té době v Americe panovala. Ovšem největším a nejvýraznějším prvkem celého tohoto snímku je samozřejmě fantastický Sean Penn, který předvedl další ze svých neskutečných filmových výkonu a sledovat jeho postavu, jeho výrazy, gesta, emoce bylo jednoduše dechberoucí a dokonalé a zcela poprávu byl za svůj strhující výkon Sean odměněn Oscarem. Potěšujícím je ovšem i fakt, že ani ostatní herci nezůstali příliš pozadu a i Franco, Luna a Brolin se svých postav zhostili skutečně výborně a byli tak více než důstojnými spoluhráči úžasného Penna. Milk zkrátka není až tolik zajímavý svým dějem, ale jeho zpracování a hlavně obsazení ho posouvá do té nejvyšší ligy a mezi ty opravdu nevšední a nezapomenutelné filmové klenoty. ()

Sdoom

Solidně natočené životopisné drama, které bylo dostatečně vyvážené, zaměřené na konkrétní věc bez zbytečných odboček. Navíc opravdu zajímavý exkurz do poměrně nedávné historie USA, která opět ukazuje, že Američané určitě nejsou žádný vyvolený národ hodný ve všem následování. Ovšem na ty 4 hvězdičky ho vytahuje až Sean Penn svým excelentním hereckým výkonem. ()

coscarelli

Ponizujuce jest vnimat buzny cisto len ako klaticov prdelí a vsetko ostatne okolo toho hadzat do kanala. Vsetky zakladne hodnoty sa nachadzaju aj u preorientovaných, nielen u heterosexuálnych bledých tvari. Harvey je jednym z dokazov. Vansantovsky (autenticky hravo a veselo) spracovana zakladna zivotna etapka sympatického bojovníka za prava chlapov co chodia s chlapmi ma dost dostala (sice mi sanka nepadla), nepotreboval sokovat postelnymi scenami (totalna absencia gay sexu) a priamociaro vybojoval prava , ktore samozrejme nieco stoja. V dnesnej zakonzervovanej spolocnosti to maju tazke a H. Milk je jednym z motivov nebat sa a zit naplno. Dokonaly Sean vyzaroval extremne mnozstvo optimizmu a lasky, az sa mi "prehriala" obrazovka a dokonca i na Franca sa dalo pozerat. Som naozaj prekvapeny a nepreorientovany. ()

DavidS.

Životopisný a naplno angažovaný film. Film, který doslova křičí jak moc je vážný, a jehož téma opravdu vážné je...Nejlepší jsou na něm herecké výkony a samotný Sean Penn, který si oskarovou nominaci určitě zaslouží. Vyobrazení dané doby, včetně zakomponování dobových záběrů, se také nedá nic vytknout. Jenže je to ale spíše něco do hodiny dějepisu a na diskuzi o lidských právech a úzkoprsosti. Jako na film na to ale brzy zapomenu. Nejslabší článek letošní oskarové pětky. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Nákladná adaptace slavného a mnoha žánrovými cenami ověnčeného sci-fi románu, kterou pro studio Lionsgate natočil Gavin Hood, má problém. Jeho jméno je Orson Scott Card. Ten, kromě toho, že je… (viac)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI

13.03.2010

Na úvod si dejme obvyklé: Clint Eastwood je nezastavitelný. Zatímco na Oscarech se díky hereckým nominacím mluvilo ještě o jeho Neporaženém, Clint mezitím dokončil další film (nadpřirozený thriller… (viac)