Možno sa vám nepáči, čo robí, ale môžete mu odobrať právo robiť to, čo robí?... Životopisný film o majiteľovi striptízového klubu Larry Flyntovi, ktorý sa preslávil ako vydavateľ pornomagazínu Hustler, ignorujúc spoločenské normy a tabuizované témy. Celý život ho sprevádzali škandály, obvinenia z užívania drog, voľné manželstvo, dlhé roky strávené na vozíčku a preslávený súdny proces v mene ľudu. (RTVS)

Slarque

Film o svérázném bojovníkovi za svobodu slova výborně zapadá do Formanovy filmografie. Režisér dal velkou příležitost Woodymu Harrelsonovi a ten se ji skvěle chopil. Courtney Love je další Formanem výborně obsazená neherečka, která je tu víceméně sama za sebe. Při opakovaných sledováních mě čím dál víc ruší Jan Tříska. Nějak mi připadá jako parodie na profesionálního zabijáka. A tohle asi mělo být myšleno vážně. ()

kinej

Lid vs. Larry Flynt je jeden z Formanových filmových klenotů. Ač to bude znít odvážně, není o nic horší než Amadeus, či Přelet nad kukaččím hnízdem. Na silném dramatickém příběhu se mi líbí to, že ukazuje amreický sen tak trochu jinak. Kontroverze, jež tento film vzbudil je jeho nejlepší vizitkou, protože tento film musí skutečně běžné američany mást. Jak je možné, aby byl bojovníkem za lidská práva, člověk s tolika špatnými vlastnostmi? Asi to není jedoduché strávit. Každopádně film je zvládnutý po všech stránkách naprosto parádně a Woody Harrleson zde září. ()

Ivoshek

Souboj pornomagnáta o právo vydávat prasárničky jako boj o svobodu slova. Dobrá kombinace životopisného filmu se soudním dramatem. Skvělé výkony ve všech hlavních rolích. Jediná výtka je asi ke stopáži, protože v téhle délce se film chtě nechtě nedokázal vyhnout některým slabším nebo nudnějším místům. Celkově vysoký Formanův standard. ()

castor

Miloš Forman zase po letech objevil scénář, který ho nadchl. A to i přesto, jak sám tvrdí, že nikdy si u stánku nekoupil časopis Hustler. Pornografický magnát, pohrdajíc soudem a bojujíc za svobodu projevu má dvě poloviny. Flyntovo stoupání kariérním žebříčkem a jeho mimořádně intenzivní vztah se striptérkou na straně jedné, a výjevy ze soudní síně na té druhé, které jsou však mnohdy zdlouhavou moralitou. Přesto Forman nabízí velmi zajímavý a velmi angažovaný kousek, který předkládá výtečné herecké výkony a jistou režii. A ze židle zvedne nejednoho ateistu a puritána. ()

troufalka

Nemám ráda ani americký způsob života (konkrétně to, co považují za svobodu), nemusím ani Formana a už vůbec ne takové týpky jako je Larry Flynt. Přesto se Formanovi nevyhýbám, asi dva jeho filmy se mi opravdu líbily (poznámka pro méně chápavé uživatele - tenhle to nebyl). Dívala jsem se hodně pozorně a dodívala se až do konce. Nemůžu říct, že by mě někateré aspetky filmu neujaly (chápavější uživatelé to možná správně odhadují na kameru nebo hudbu). Skutečnost je ale jiná. Film má vcelku jednu prostou myšlenku. A sice tu, že svoboda je i pro prase. Hurá, ať žije Amerika! ()

• Právník Alan Isaacman (Edward Norton) nebyl jediným Flyntovým advokátem. Například ve scéně, kdy jsou Issacman a Flynt postřeleni, byl ve skutečnosti zasažen kulkou advokát Gene Reeves Jr., který se stal v dubnu 2012 soudcem v Gwinnett County v Georgii, a to ve stejné budově soudu, ze které Flynt a Issacman vycházeli před atentátem. (Dr Lizal)
  • V České republice film v kinech navštívilo celkem 318 465 diváků. (hrumsrt)
  • Film se stal na domácí scéně propadákem – při rozpočtu 36 milionů amerických dolarů vydělal v Severní Americe jen 20 milionů. (Varan)

Miloš Forman 1932 - 2018

Miloš Forman 1932 - 2018

14.04.2018

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny

10.05.2017

Od roku 1988 uděluje evropská filmová akademie filmové ceny pro evropskou kinematografii. Původně se ocenění jmenovalo Cena Felix a od roku 1997 bylo přejmenováno na Evropské filmové ceny. Udílení… (viac)

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (viac)