Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Rastman

Jen malinký kousek mě drží od maximálního hodnocení a to občasná mírná amatérskost zpracování. Pravda, čekal jsem další Horizont Událostí, ale Pandorum mě překvapilo. Nikoliv prostředím, jež je prostě typicky kosmicko-loďové, ani bitkami, které nejsou ničím příliš zajímavé, ani střihem (nemám rád zrychlování záběrů), ale ten příběh. Možná je to jen moje vlastní klamné pandorum, ale od začátku je každý kus příběhu podáván jen po kouskách, malých ochutnávkách a ve finále se zkombinuje ve výtečný pokrm. Dočkáte se i wow momentů a nejen jednoho. Ve filmu jich je hned několik a na konci filmu si budete říkat "ježiši, jo tak takhle to bylo" a to vůbec ne ve špatném slova smyslu. Vše do sebe logicky zapadá, nic nepřekáží, nic vás nebije do očí. Mezi asi nejlepší nápady celého scénáře bych zařadil: Pandorum, urychlenou evoluci, chybějící hvězdy, dvojí výklad jedné a té samé události. Že nevíte? Tak šup pro film. ()

MaxPower

Velmi těžké pro mě hodnotit. Mám totiž rád sci-fi a tohle není úplně špatné. Má to dokonce místy celkem hutnou atmosféru. Úvodní část je dokonce velmi dobrá, dokud ovšem nepřijdou "příšery". Proč proboha většina sci-fi dnes musí být horrorové? Přitom základní námět by šel rozvinout i bez těch mutantů nebo co to bylo. Ti jsou navíc velice špatně nastříhaní a hned při první akční scéně je vám jasné, že se jedné při nejlepším o béčko. No stejně sem se docela bavil dal bych i 70%, ale jen protože je to sci-fi. Dám tedy 3*, ale mohlo to být mnohem lepší. ()

Bird59

Nejlepší Sci-fi snímek roku 2009 a vůbec od dob Sunshine ... až na opravdu podivnou kameru na konci jsem z filmu nekriticky nadšen, obzvlášť poté, co jsem hrál Dead Space je tohle naprostá mňamka :-) ()

jack_scott

"Klasický" scifi snímke, který přináší vše oblíbené - již viděné- ve svěžím kabátě. Osobně se mi námět úplně líbil, akorát je škoda že místo trapných mutantů prostě nebyla jen tlupa pomatenců, to by nemělo chybu. I tak je to ale skvělé, depresivní atmosféra je snímkem úplně nasáklá, tuposti a přehrávání herců navzdory. Snímek kromě ubohých mutantů dále kazil místy scénář a dialogy, občas vážně tupost.... Režie také skřípla sem tam,ale nijak výrazně. Zábavné to ale je, dávám příjemných 65% a ***. ()

asader

Tohoto filmu je velká škoda,ten námět je fakt super,ale to zpracování to je hrůza,skoro celý film se odehrává ve tmě a je dost nepřehledné co se tam vlastně děje a samotná loď mohla být vevnitř o hodně zajímavější,vůbec to nevypadá jako vesmírná loď,která má poskytnout pohodlí cestujícím na dlouhé cestě,ale vypadá spíš jako kanalizace.3/10. ()

Umpa-loomp

1 * dávam iba preto, že úvodných 10 minút (dovtedy kým sa objavila prvá retardovaná maska) sa film tvári veľmi seriózne a atmosféra je výborná. Zvyšok filmu by si ale s kľudným svedomím zaslúžil aj odpad... ()

Cechyno4

Předem musím napsat, že filmy jako Vetřelec atd. mě nijak neberou. A ani Pandorum mě nenadchlo. Chápu, že pro milovníky scifi to může být něco fantastického. Ale pro mě ne. Pandorum bych nazval spíše akčním scifi než hororovým scifi. Prvky hororu tu opravdu chybí. A to velice silně. Prvních 45 minut jsem vydržel, zbytek filmu jsem přetáčel. Tento film mě prostě neoslovil. ()

jjimmy

veľmi dobré sci-fi, aj keď hororové je to skôr len zo začiatku... záver k tomu pasoval asi ako riť na nočník, takže nemám výčitky... len vážna škoda tej hororovej časti, čakal som niečo v štýle alien-a alebo event horizon-u... Antje Traue bola rozkošná :) ()

CrazymanM

Já nevím jak ostatním,ale mě se to líbilo.Dobrou sci-fi tak často nevidím a tento snímek mě potěšil.Byl temnej,místy děsivej,i když ti mutanti byli trochu jako z béčka,ale to tvůrcům odpouštím,jako i nějaké drobné stupidity. ()

djbarrel

Tenhle typ filmů mám docela rád ... zdánlivě opuštěná vesmírná loď, podivné zvuky, pár hrdinů co se snaží nezbláznit a vyřešit zdánlivě neřešitelný problém a samozřejmě tajemné původní či nepůvodní bytosti co mají na naše hrdiny chuť ... takové filmy mám rád a Pandorum to zdánlivě mělo, ale vše bylo podáno příliš nudně, naši hrdinové byli trošku nadlidi, obludky s apetitem na lidské maso byli vysvětleny jen částečně atd ... prostě film kulhá a ani atmosféra není tak hustá jak se v prvních chvílích zdála být. Bohužel jsem nedostal to co jsem čekal. 40 % ()

ali-n

Po dlllllllllllllhom čase opäť niečo Alienovsky stiesnené, klaustrofobické, v odtieňoch sivej a blikajúcich červených alarmov. Bena Fostera si skutočne obľubujem čím ďalej, tým viac, dáva so seba všetko a to ho prvý krát vidím na scéne po vačšinu času. Zaujímaví lovci ľudí, jeden pozoruhodný vesmírny syndróm a nečakaný koniec .... pretože práve tam som si predstavoval posledný odpal na spôsob Krajných medzí, ktorý by len potvrdil ako ľahko sa dá človek zmiasť, najmá, keď si myslí, že koná jednoznačne správne. ()

Virusman666

Když jsem tento fim koupil, nečekal jsem od něj nějaké zázraky, ale děj mě posadil hluboko do křesla, něco tak napínavého a hlavně precizně natočeného jsem neočekával ani náhodou, zasloužených *****. Z 10-i bodové stupnice by to bylo asi přece jen 9, ale takových filmů víc a jsem spokojenej divák... ()

chrustie

Silně nevyužitý potenciál daného tématu je k pláči. Přakvapující zvraty protíná pěkně debilní kamera, která akční scény ve výsledku jenom kazí. Vyměnit celé osazenstvo herců, režiséra, kameramana a scénáristu a jednalo by se o parádní sci-fi bonbónek. Na to, že je film z roku 2009, tak by po speciálních efektech neštěkl ani pes. ()

maldoror16

Parádní, zábavný a velmi koukatelný kousek. Potěšilo mě, neb sci-fi nijak moc neholduji, naštěstí to tu chutně okořenili hororovými prvky. Mělo to své mouchy (v první řadě třeba slabé postavy, ty se žel celkem nepovedly, a ještě horší herce...), ale mělo to temnou a houstnoucí (alespoň po větší část, ke konci to bylo citelně slabší) super atmosféru (a prostředí), zajímavé a povedené dějové zvraty, bylo to napínavý, zrůdičky byly úžasný... Jako fakt to mělo tempo, napětí, které mě drželo celou dobu, povedlo se. 70-80% ()

MrBaker

Právě jsem dokoukal tento film a hned musím udělat menší recenzi. Tak v rychlosti.. Příběh je na jedničku, atmosféra, strašidelné zvuky, které nepřeslechnete. No prostě skvělý film, který stojí za to ho zkouknout. Fanoušci filmů, kteří rádi sledují filmy typu jako je tento odehrávající se ve vesmíru, určitě nebudou zklamáni a rádi se podívají na tento film po nějaké době znovu. Aspoň já mám tu nutkavost se na to podívat opět. Co se výkonu herců týče, tak všichni jsi vedou na jedničku, ale Cam Gigandet jaksi pokulhává.. Dle mého názoru to prostě musíte vidět! ()

x_ander

Pandorum mi nachystalo milé překvapení. Drsných atmosférických sci-fi á la Dead space mnoho není, a tady máme jedno velice povedené. Úvodní půlhodinka je geniální, následně se sice s nástupem potvor dostavuje zklamání, ale konec mě zase uvedl do spokojeného vrnění. Solidních 70%. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (viac)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (viac)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

14.05.2008

...otevřou dva muži, kteří se probudí v útrobách kosmické lodi a nemají nejmenší ponětí, odkud se tam vzali, ani co jsou vlastně zač. V temném, klaustrofobickém sci-fi thrilleru Pandorum je ztvární… (viac)