Vojdi do prázdna

• Česko Vejdi do prázdna (viac)

Po tragické smrti rodičů při autonehodě jsou sourozenci Oskar a Linda rozděleni. Znovu se setkávají až v Tokiu – v rušném, tajemném a pro dva mladé lidi nebezpečném městě. Oskar pracuje jako drogový dealer, Linda ve striptýzovém baru. Oba si slíbí, že už se za žádných okolností nikdy neopustí. Jedné noci je Oskar při policejní šťáře zastřelen. Ale slib, který si dali, mu nedovolí opustit tento svět. Jeho duch bloudí nočním Tokiem a realita ztrácí pevné obrysy. Přítomnost se začíná míchat s minulostí i budoucností ve vizuálně úchvatný a přitom děsivý koktejl. Podmanivý film z prostředí tokijských nočních klubů, který vypráví o životě, o smrti a o lásce. Režisér Gaspar Noé v tomto snímku posouvá hranice filmu a nabízí divákům nevšedně silný zážitek. (oficiálny text distribútora)

pekarekoto

Taký psychologický trip. Alebo psychologický znamená trip? Slovo psychologický nahradiť slovom trip... Bude to trip trip a keď sa jedno z duplikovaných slov vynechá, zostane nám slovo trip. Ale nie, to je blbosť... Celkom iste je to na rozdiel od neznesitelne depresívneho Requiem for dream psychologický film a skutočne trip. Takže konečne von z kruhu. Smrť na nerozoznanie od bad tripu alebo smrť pri bad tripe? Výsledok by bol "spojler". Po hodine a štyridsaťpäť minútach sám s istotou neviem. V každom prípade zaujímavé vracanie sa k detstvu, desivej autonehode rodičov, odlúčeniu od sestry a k celému vývoju posledných rokov života v Tokiu z tej najponurejšej perspektívy a tiež perspektívy migrantov. Pozornosť si zaslúži tiež snové prevedenie moonlight sonaty ktorá často znie v pozadí. Koniec je sklamanie 15 minút záberov z izieb bordelu ktorý je teoreticky len malým modelom v miestnosti a žiadne hlbšie uzatvorenie filmu ani zlomový moment. Obzvlášť nechutné je kombinovať tieto zábery s pôrodmi... Možno by som opäť dal najradšej 3 a 1/2 hviezdičky. ()

P/\/EL

...i přesto, že druhá půlka, nebo poslední hoďka...slabší....až na ty přelety na městem či modelem....ale všecko je to tak úžasně blur......real-unreal.....život..smrt...........incest...né..neni to pornografie, soft.....ale.....ale tak....lecktérýho nezkušenýho diváka(myslim, co neví, že tohle je ve filmu dávno zbouraný předsudky, ale né každej to už ví)....tak může víc než překvapit......tohle bych tam jako nepostrádal.....ale prostě.....zase někdo to třeba ocení....prostě sem si přál aby to skončilo(nemám moc rád opakování....ve filmu...jasně...mohl bych sem vypsat stopadesát výhrad...ale celková forma to přebíjí....hlavně to mý hodnocení..platí zhlediska roku 2009 a co jsem z tohoto roku měl možnost vidět...viděl sem toho ale náhodou docela dost...dobrého...).....dřív....ale......je to holt film, ikdyž tenhle levnej, tak pořád drahej špás a tak to tam prostě museli dát....jo...vlastně sem zapomněl od jakýho to je režiséra.....takže 5ka to bejt nemůže.........no....je tam kde co.....já myslim, že ta kamera je fakt moc skvělá.....pro mě jednoznačně vizuální filmovej zážitek roku........a je to pro mě vlastně i lepší než všechny Avatary a klasický postupy...a tak....ty PC abstrakce byly taky moc pěkný.....páč se o to zajmám o tyhle arty, tak to dokážu docenit.....možná si zjistim, kdo to pro ně dělal.... First person včetně mrkání...zrcadlo.....řemeslně velmi přesvědčivý....to se myslim, že zatim nikdy tak dobře nepovedlo....v jinejch bijácích.....já nevim, kde všude zkoušeli pohled první osoby, on je tam taky pohled jakoby 3. (v hrách 3d person) - prostě zezadu - záda.. Jasně, napadlo mě Rekviem za sen....tam byl ten vizuál spíš o střihu a tak.... úvodní titulky.......prostě velice stylové....co se obsahu, příběhu týče...lehce absurdní......to ale ani nehraje roli.......od toho sou zase jiný filmy......no, nemuselo by se tam řada scén teda opakovat......ale herecky...to dost ušlo....ta holka je třeba fakt pěkná a pěkně hysterčí..... No, já nevim, co ještě......je to plně noční film(já sem prostě asi fakt upír - ujíždim na nočních fotkách, mám rád noc a tmy sem se nikdy nebál)....krásně tmavej.....zřídka denní záběry - když už, tak pouze flashbacky..... No...prostě to byl zážitek..né, že né... PS: Ty přelety nad městem, ta ptačí perspektiva....ty rychlý přelety přes baráky......fakt super..... PS2: Jo, forma skvělá, ale jistě příběh, hlubší myšlenky........no, tak to nic moc......a co........od toho jsou zase jiné filmy.............oceňuju prostě čistotu formu........něco víc.....by to zbytečně komplikovalo....kazilo..nebo....prostě...tvůrci měli jinej záměr(ikdžy třeba se pletu....třeba...ta druhá půlka byl cíl a ta mě moc nebrala).......pokud chcete něco víc, tak raději víc čtěte.....pozorujte skutečnej svět a přemejšlejte..................já to v kině zas tolik nepotřebuju.....nebo mě teda ještě napadlo, co člověku ve filmu schází, to si může domyslet.....začít přemejšlet.....nebo taky ne..............já drogy....nemusim, ale bavilo mě to i bez drog, ale to je prostě tím, že mám rád vizuální umění, abstraktní.....mám pro to smysl......a....chápu ostatní...jen by si měli připustit, že proto prostě nemají smysl a obtížně se dá získat, naučit.....a co se týče dýlky......tak já mám rád vlastně dlouhé unávné filmy.......................pohltí vás mnohdy více než ty krátké...........no, ideálně, teď nevim, na čem to demonstrovat, ale dlouhý film, co neunaví......určitě sem jich pár viděl......................ne, rozhodně nemám rád příliš krátké filmy - potom už mi to příde jako docela jiný žánr.....to vím. () (menej) (viac)

JakubB.

"trainspotting 21. století", "pouťová virtuální realita", "requiem for a dream"; v první polovině filmu se autoři blíží oběvu nového filmového výraziva ()

maaca

Tahle více než dvě a půl hodiny trvající podívaná vás prostě pořádně chytne a protáhne důkladně promíchanou minulostí, současností, budoucností, sny a halucinacemi a nenechá vás ani na chvíli vydechnout. To vše se odehrává mezi feťáky a striptýzovými bary někde na periferii Tokia. Hlavní hrdina v tom vlastně skoro vůbec nehraje a navíc je většinu času mrtvý. Z kina jsem si neodnesl hluboké otázky ani odpovědi, ale někde hluboko v mozku mi zůstane navždy vypálený obraz toho filmu. ()

Tomcat Tom

Dalsi vecer v zajeti Noeho nepopsatelnych predstav, pocitu a myslenek. O skvele kamere tu mluvit nemusim, a o vizualnim stylu(tripu?) take ne. Do poloviny filmu neskutecnych 5*, absolutne skvostne preneseni divaka z mista do mista pri retrospektive celeho zivota okamzitym strihem, ktery pusobi tak prirozene, ze tomu po smrti snad tak i je. Avsak jakoby Noe lehce zacal ztracet tu vysokou latku co nasadil, a jak intenzita (az na konec a dva neskutecne zabery) tak kreativita v druhe pulce zacina upadat a lehce se opakovat. Konec, a vlastne cele uzavreni onoho kruhu je mozna predvidatelne, ale urcite ne nedotazene. Noe se akorat rozhodl sledovat druhou polovinu trochu jinak, a me osobne Oscar chybel. Secteno podtrzeno = Originalni zamysleni se nad zivotem, smrti, laskou, pratelstvim a vlastne vseho co se v zivote deje, podane naprosto skvostnym vizualnim a kamerovym stylem, tak jak to Noe umi u vsech svych filmu. Lehnete si na gauc, a pripravte se na jizdu sveho(Oscarova) zivota. ()

crossík

Prvá polovica filmu je zážitok, ktorý u iných filmoch nezažívam a to už od úvodných titulkov, ktoré sú vynikajúce. S druhou polovicou filmu jeho kvalita klesá, kvôli naťahovaným udalostiam, ktoré vedú k predvídateľnému koncu. Spracovanie je však bezchybné, bohužiaľ mne sa stalo, že rôzne kamerové prelety už mi začali byť otravné ale museli tam byť kvôli deju. Niekoľko minútová jednozáberovka na konci filmu to však vykompenzovala. Určite treba vidieť. ()

rado3105

Cakal som od toho podstatne viac. Po takom dokonalom diele ako Carne, ktore bolo vrcholove vo viacerych smeroch, bolo to majstrovske dielo a pravdepodobne aj autorov vrchol. Je toto len "mozno" vysledkom vyvoja autora, ktory pravdepodobne sa prehlbil do tajov sexu, drog a budhizmu. Lebo len o tychto troch veciach to bolo akurat to čo sa dalo povedat 10 minutami bolo roztiahnute na 140. Myslim ze ked chce clovek zazit nieco podobne na podstatne vyssej urovni siahne radsej po tripe. MOzno to niektorym ludom robi pozitok, hlavne ked su odpaleni. Ale mne pri plnom vedomi to prislo priemerne, nicim ma neuchvatilo ani nezaujalo. ()

Triskáč

Vstúpil som do prázdnoty a bol som nadšený, neskôr prekvapený a nakoniec znudený dlhým záverom. Skvelý nápad, ktorý stavia film do úplne originálnej úrovne, ale po čase začne nudiť. ()

BEZHLAVY

...aneb pohled do hloubi feťákovy duše.... Jde o jeden zdlouhavý trip, pravděpodobně na základě vlastních prožitků jeho tvůrců. Dvě hvězdy a to jen za zajímavé filmové zpracování, jinak nevidím žáden přínos tohoto jistě věrného zobrazení prožitků dlouhodobých uživatelů drog.. ()

A.ZziK

Zajímavý vizuální podání. Vypravěčská technika je však na mě až příliš ujetá. V celkovym součtu pro mě nepřekonatelná stopáž byla utrpením. Dám tomu za čas ještě druhou šanci, pro zatím ale 40%. ()

klukcz

jako nápad možná zajímavé téma. ovšem provedení . . . .. Už po 45 minutách jsem měl chuť utéct z kina a ten zbytek mě nepřesvědčil o chybě že jsem to neudělal. nuda nuda nuda. jediný smysl filmu bych viděl v možnosti naládovat se lsd a užít si výlet do barev. prostě hrozné. ()

Soldier_666

Dost sugestivní film, při začátku filmu jsem měl pocit že to nebude zrovna moje kafe, ale po pěti minutách sem se nemohl odtrhnout (obzvlášť při halucinogenních výjevech po inhalaci drogy na začátku filmu). Rozhodně velmi dobře natočený psychologický film u kterého stojí za to přetrpět pár opravdu nudných chvílí. ()

cheprer odpad!

Z tohoto filmu se Vam doslova bude chtit zvracet - toceni a treseni kamerou cele 2.5 hodiny, jen pro silne zaludky. Vesmes ani nevim o cem to bylo, protoze celou dobu jsem se jen soustredil abych se nepoblil. ()

stuj

Ztráta času. Pokud si dlooouhé záběry zrychlíte osminásobně a ony jsou stále moc dlouhé, tak je něco špatně. Po hodině a kousek jsem film vzdal. Myšlenky feťáka o životě a smrti mi přišly ohrané a dlouhé poletování kamery po ulicích Tokia od postavy k postavě nudné. Sry. ()

nedory.k

Tak to je velká jízda, hodnotím přístup, kameru i hudbu a hlavně jak mě to vtáhlo, byl jsem s ním po celou dobu.nazval jsem si to jako drogové POV. Musím ale ještě vidět nezkrácenou verzi... ()