Dylan Moran: Monster

(TV film)
všetky plagáty

Záznam predstavenia írskeho komika Dylana Morana v Dubline. Zabávač preslávený najmä úlohou kníhkupca v seriáli BLACK BOOKS vedie nepretržitý monológ o všetkých možných aspektoch života v modernej spoločnosti - drogy, ľudský potenciál, technika, hotelové izby, rôzne účinky rôznych druhov alkoholu, deti, výchova, hudba, politika, lži, spolubývajúci, televízne spravodajstvo, Francúzi, náboženstvá, homosexuáli, Ježiš, dômyselnosť designu mužských genitálií, dialekty a dokonca aj fenomén známy ako "írske vlasy". (tomashrabek)

Vironey

Vystoupení Dylana Morana mě vždycky zaručeně vytáhnou z nudy či špatné nálady. Jeho humor je prostě neskutečný - přirozený, samozřejmý, cynický, roztomilý, sarkastický, uličnický, ujetý, hluboce lidský, úžasně lehký a přitom nikdy povrchní. Nevím, jestli to dělá ten merlot, který si vždycky k projekci dám, ale nic tak úžasně osvěžujícího snad ani neexistuje (když nepočítám Like, Totally a What It Is). ;) ()

P1tr

Moran skáče od tématu k tématu a Vám to ani nepřípadá nepřirozené, neboť Dylan to ze sebe chrlí tak rychle, že je zkrátka nemožné přemýšlet nad strukturou jeho projevu. Jediné, co jste schopní zachytit je spousta výborného bezbariérového humoru. Bohužel některá témata jsou slabší a Monster není dokonalou zábavou, ovšem i přes těchto několik zaškobrtnutí se jedná o výbornou zábavu. ()

bloodvomit

Dylan je opravdu zvíře ;-) Vulgární pásmo joků ze současnoti, postřehy, vtipně podaný situace a doměnky, fakt paráda. maximální hodnocení! ()

mohamedsfinger

Mírně slabší začátek odplouvá s doušky vína k branám božské zábavy. I když Moran často přeskakuje, tak jsme svědky mnoha nadčasových životních mouder, jimž mnozí se slzami smíchu v očích dají za pravdu (Gin jako ředidlo na řasenku...). ()

casioa....

Pri sledovaní stand-up počinov Dylana Morana som začal nanovším, a skončil najstarším. A musím skonštatovať, že práve tento najstarší, bol pre mňa najlepší. Oproti novším, mi tu síce chýbalo: viac Fuckovania (ako v Like, Totally) alebo "hang-over vagus look" (ako v What It Is), ale aj tak, skvelá prvotina. Dnes to schytali najmä náboženstvá, všetky druhy alkoholu, a tradične aj vďačná téma muži VS. ženy.///////////////////////////// "I got my pecs, I got limos, I got bitches, and all my limo's powered by bitch juice, and my spare pecs are in the limo." ... "I'm gonna fuck you up. I'm gonna dig up your dad, and shove him up your mum and drink your blood from a drinking cup, you fuck!" (Dylanov príklad textu rapovej hudby :)..........I don't want to make any huge generalisations about women, I'm not here to do that, it's — it's vulgar. But all I'll say is that they have no feelings. Because it's actually men, you'll find, who are the far more romantic. Men are the people you will hear say, "I've found somebody. She's amazing. If I don't get to be with this person, I'm fucked. I can't carry on, no, I mean it, she's totally transformed my life. I have a job, I have a flat, it means nothing. I can't stand it, I have to be with her. Because if I don't, I'm going to end up in some bedsit, I'll be alcoholic, I'll have itchy trousers. I can't — I can't walk the streets any more." That is how women feel about shoes. (o ženách, a kurva výstižne :)).............................."Death before dishonour." I always used to wonder, Hey, exactly how much dishonour are we talking about here? 'Cause I could handle quite a lot. I would, for instance, fellate a Smurf before I picked death. I'd cook him a little Smurf omelette as I was doing it, you know, I'd be perfectly happy doing that. Seasoning it with thyme, you know, listening to his happy satisfied Smurf lip smacks. But every man thinks about Smurfs. They don't say it, but they do. That's why I'm here—to be honest. Just once, you know, what would it be like? Nobody needs to know, you go away for the weekend. Just once, to have the blue salty bulb lolling on your tongue... if I don't say it, nobody else will." (zosmiešnenie motta britskej špeciálnej jednotky SAS :))) A čo Vy, aj Vy by ste dokázali vyfajčiť Šmolka? :D lebo Dylan ÁNO :P ()

Lukoboss

To vám takhle přijde na podium borec s rozcuchanýma vlasama, nedbale upravenou košilí, se skleničkou vína a cigárem v hubě a začne něco vykládat. Chvílema špatně artikuluje, nevím, jestli kvůli vínu nebo přirozeně, a absolutně vás dostane do kolen. A tohle platí pro všechny 3 stand-upy, který jsem s ním viděl. Jeho humor je svéráznej, ale komu se líbil seriál Black Books, nemá pravděpodobně o čem dlouho přemýšlet. ()

lukasch

Toho kluka fakt můžu. I když nemám rád stand-up komedie, Dylan Moran mě vážně dostal celou 1,5 hodinu jsem se skvěle bavil. Takhle zaujmout dokáže málokdo. Pro milovníky Black Books je to povinnost. Až jsem na pochybách, jestli Moran toho Bernarda fakt hrál, nebo jen prožíval, protože v tomhle představení je úplně stejný :) ()

Rssa

Pořádně nacpané hláškami, Moran v podstatě je Bernardem Blackem. I když až neskutečně odbíhal od témat a nedokončoval myšlenky, přesto jsem se celé představení smál. 95 % ()

NeosinneR

Geniálne. (Mám pocit, že už som takto jeden film komentoval, ale ono sa na to ani nedá moc čo iné povedať, aby som sa neopakoval, tož ostanem pri tom najvýstižnejšom) ()

VIPerson

Neskutečně vtipný...snad krom 15-ti minut po přestávce,kde jsem se trochu ztrácel (buď špatným překladem a nedostatečnou angličtinou nebo kvůli menšímu rozhledu dění v Anglii a její politice a zpravodajství...nebo kvůli obojímu). ()

Shedom

Pri sledovaní Monster som sa len utvrdila v domnienke, ktorú som nadobudla už pri sledovaní Black Books. A síce, že Dylan Moran sa podľa všetkého s pohárom vína a cigaretou v ruke už narodil :). Najviac som sa bavila na jeho pojednaní o "mladistvých" a samozrejme na konci, pri demonštrovaní úkazu írskych vlasov! To som išla do kolien! Napriek tomu, nemôžem dať 5 hviezd. Je síce fakt, že v Monster na ploche 85 minút zaznie viac a lepších hlášok ako vo všetkých častiach Black Books dohromady, neubránila som sa tomu pocitu, že takto, podávané jedna za druhou sa trochu strácajú a že jednoducho lepšie vyniknú v menších dávkach a v kontraste s naivným dobrákom Manym. Povedané inak: myslela som, že toľko srandy naraz neprežijem! ()

Schuldiner

Už dlouho se mi nestalo, aby mě něco rozbrečelo smíchy!!! :-))) Opravdu mi v jednu chvíli tekly slzy a nemohl sem popadnout dech a bolelo mě břicho a nešlo to zastavit... Ou..díky za tento humor.. Díky!!! Díky, protože celej ten svět je už takovej jakejsi prazvláštní, no..to je na dýl.. Každopádně s Dylanem Moranem sem prožil parádní hodinu a půl! Obzvláště posledních asi 60 minut :-), kdy si vzal na mušku veškerý možný různý společenský jevy a já nevim co všechno.. hip-hop, hudbu všeobecně, Američany, náboženství, politiku, samozřejmě alkohol a drogy, TV zprávy atd... No, já věděl, že se budu bavit, ale překvapilo mě jak moc:-) Připouštim, že sem na to čuměl v dobrym rozpoložení, ale tohle, tenhle druh humoru by mě asi pobavil kdykoliv! Díky Dylane!!! Vždy musim poděkovat člověku, kterej mě rozesměje k slzám, protože, to je jedna z nejlepších věcí který znám!!! Absolutní momentální štěstí! :-) PS: I´m not fighter.. you know.. I´m bleeder :-))) ()

ThomasCrown

Čo povedať? Moje prvé stretnutie so stand-upom Dylana Morana a hneď dokonalé. Každá veta čo povie je neobohraná, zabŕdne do života mužov, žien, francúzov, neortodoxne, ale skvele do kresťanstva....v polovici je síce trochu cítiť útlm, ale po prestávke sa tempo a množstvo humoru znásobí natoľko, že mi to spravilo náladu na celý týždeň. ()

.MJ.

Nejlepší vystoupení co jsem kdy viděl! Cynické, zvrhlé a absurdní. Moran vypadá jak po prochlastané noci někde v irském pajzlu a s touto "příchutí" vede hodinu a půl dlouhý monolog u kterého jsem se celou dobu řezal smíchy. Moranův humor ale není pro všechny dostatečně stravitelný, ovšem kdo si ho zamiluje jako já bude se skvěle bavit. 95% ()

Nebešťan

Irsko dalo světu jen dobré věci - Joyce, Becketta, kupu dalších plodných literátů...a Morana! Jeho kultivovaný stand-up nemůžu stoprocentně docenit, už jen těch výrázů kterým pročesává publikum bez mrknutí oka, vtípků, zvyklostí, etc...co ale mohu hodnotit je on jako člověk - ležérní, nepodbízející se, ze své podstaty vtipný, svůj v každé jízlivosti. On třeba jede přes půl světa do Austrálie - tam je v pěti minutovém vstupu urazí, sklidí nebávalý potlesk a sympatie všech - takový on je, přitom v tom není nic negativního či agresivního, spíše říka věci, které si mnozí myslí, ale málokdo má ty koule to říct. Co z toho plyne? Nepít ten gin, pokud nejste čtyřicetiletá ženská....atakdále ()

TheKiw

Je možné, že mě ovlivnil Eddie Izzard a proto nedávám plný počet. Jeho stand-upy beru jako referenční. Velice vyrovnané, nenajdete v nich slabší místo a naprostá většina témat je geniálních. Na rozdíl od Morana/Monster. Naprosto nebeské kousky (zesměšňování francouzů, děti jako opilí zakrslíci) doprovází jen lehce nadprůměrné gagy. Pořád ale jde o fantastickou exhibici výborného herce (Nebo postavy? Spíš bych řekl, že po pódiu chodil Bernard Black než Moran). . . . Po několikerém opětovném zhlédnutí zvyšuji na pět, protože ty skvělé části, jsou opravdu božské a více než vyvažují pomalejší úvod. ()