Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

RAFT

Všechny hrdiny sme mohly časem vidět ,každého v jednom filmu.Ale ,tu je vidíme všechny po spolu.A jak se zdá ,tak vše klape jak se na pravém místě patří.No a právě máme tu ty hrdiny : Iron man to tam asi ,tak přiměřeně vede a ty jeho hlášky ve filmu byli dosti dobré.Thor no ten se taky do filmu hodil a i tu to zvládl docela dobře.Sice ,pro mě je nejlepší hrdina Captain america,moc se těším na jeho další třetí solovku,tady v tomto filmu toho docela pěkně předvedl,akce za akcí.A do filmu nemohla chybět účast pěkné herečky Scarlett Johansson roli ve filmu prostě dobře zahraná,ale kdyby časem natočili filmovou solovku se s Scarlett ,tak bych byl pro.Dále scény ve filmu sou opět dobře natočené ,humor ve filmu dobrej ale co mě asi ve filmu dostalo nejvíc co asi nikdo znás nečekal ,tak je bojová scéna Hulk vs loki : já sem bůh ..... dosti slabej bůh.Režisér ,prostě natáčet takovéto filmy umí , velké díky za skvělý film ,těším se na další díl .85% ()

megan017

Čmuchám, čmuchám Whedona. Když jsem Avengers viděla prvně, byla jsem unešená. Obdivovala jsem ten nadhled bez nadsázky. Teď když jsem to viděla poněkolikáté, vidím i určité nedostatky. Slepit 4 superhrdiny jednou tvrdou zápletkou, není zrovna hračka a bohužel se snímek nevyhl navoněným klišáckým částem,ale copak to jde u Marvelu jinak? Obří nebeský letoun byl něco originálního, ale v polovině filmu mi už začal lézt na nervy.  Hulk, America, Stark a Thor měli každý svůj film, proto měli v tomto menší prostor, ale kámen urázu tu je, že je k sobě tlačí násilím, což pak působí jako rozladěné housle. Sice Whedon dokázal ty postavy spojit, ale nedokázal zařídit, aby to bylo věrohodné. Tedy spíše v případě Ct.Americy, i když s Ironmanem to ladilo. Herecké výkony se tu mlátí jeden přes druhý. Scarlett Johanson byla v Iron Manovi absolutně nemožná. Tady se ale vyšvihla, její postava mě bavila snad nejvíc. Robert Downey JR, jeho Tony Stark byl jako vždy stylový, zábavný, geniální. Chris Hemsworth, ten když nemá svůj film, je absolutně nezajímavý. Ale nic proti němu. Chris Evans má sice ksichteček k zulíbání, ale připadá mi, že tam zapadá nejmíň. Mark Ruffalo, byl takový spojovací článek celé čtveřice a překonal má očekávání vůči této roli. Cobie Smulders, jinak dobrá herečka, byla hrozně nevýrazná. Jeremy Renner byl naopak jeden z nejlepších. Jako vždy se tu zníčila polovina velkoměsta. První polovinu filmu byla opravdu chytlavá, nápaditá, plná napětí. Ale abych jen nekritizovala, film má hodně co nabídnout, tedy po příběhové stránce. Šovinistický Loki, se svojí ideou je originální, akční scény fantastické, humor by mi roztrl bránici, nadhled grandiózní, nemluvě o vsuvkách typického Whedona do scénáře. Ač toto dílo není dokonalé, tak to neznamená, že není jedno z nejlepších. Není snadné tohle vše propojit do čistého příběhu, aby všechno dávalo smysl a film diváku udržel ve střehu. Nevím, který režisér by s tím poradil lépe. Za poslední léta to je jistě nejlepší film od Marvelu. Whedon se držel marvelovských kritérií, ale hladce to přiblížil svému stylu, což je poznat hlavně na Coulsovi a Furym. Vyzařuje z toho osobitý styl a kdyby to Whedon rozjel naplno, určitě by to bylo lepší. Doufám, že mě druhý díl překvapí. Jinak nikdy nezapomenu na scénu Hulk vs. Loki...když se totak vezme, Hulka na něj mohli poslat rovnou. A finální scény se záběrem na A, to se mi zvedl tep, stejně jako mě pobavila scéna po titulkách v bistru. I přes ty menší hrubky, mi Whedon opět dokázal, že není žádné zeléne střevo, ale dost inteligentní, kreativní a nadaný režisér i scénarista, kterého právem obdivuji za to, co vkládá do filmu a jaký požitek z jeho tvorby divák má. Určitě se těším na jeho další filmy. ()

Shitonit

U tohodle dílka jsem se hodně pobavil. Od začátku to má šťávu a je to dobře ujetý. Nemá smysl to pitvat, je to prostě "svoje". . ()

Gardis

Zdarec...lidi...do Avengerů jsem zažrán až do kostí, viděl jsem všechny díly a příběh se postupně a geniálně rozrůstá a to je to co na Avengerech zůstane boží. Lidi co tu dávají odpad! jsou velcí ignoranti a jsou to jen trefené ovce, co ničemu nevěří a na vše nadávaj. Film Avengers, filmy před ním i po něm jsou pecky s fantastickou retro hudbou a hudebním doprovodem. Přeji filmům zpoustu úspěchu a ať se jim daří i v dalších letech. ()

DrobekSKS

Marvel to opravdu dokázal! Roky příprav na tento kousek se opravdu vyplatily a vznikla úžasná komiksová zábava. Ani druhý díl kvalitou nezaostává. Souboj s Thanosem ve třetím díle snad bude skvělým vyvrcholením. ()

LdaVinci

Super! na jejich sjednocení jsem se už hodně těšil. A Loki si to dobře dával, i když mě občas štval. :) Povedený film se všema před tím představenýma superhrdinama. :) ()

Scraffy

Epické. Epické v každom písmene slova Epické. Naozaj je to skvelé. Postavy tu sú parádne a všetko do seba zapadá. Jedna hviezdička dole za už prehnané vtipy, ktoré sa v istých situáciach nehodia. ()

Mr.Baboon

Hlavní aktér na poli filmů, na kterého nás čtyři roky připravovali předskokani Iron Man, Thor, Hulk a Captain America, se povedl na výbornou. Vůbec to není jen o tom oslnit pěkným obalem, ale i scénář, chemie mezi jednotlivými postavami, kamera... všechno bylo vymazleno do posledního detailu. Já nevím, co víc říct, je to prostě dokonalost a jako komiksový fanoušek mlaskám blahem vždy, když na Avengers koukám. Viděl doma ve 2D s titulky i s dabingem - 99% ()

snebka

Totální Blockbusterová nálož. Hrdinové komiksového světa se zjednotili, aby zabránili zániku světa. Pozvolné představování hrdinů následované skoro hodinou monstrózní CGI akce. Jak mi tam zprvu Hulk moc neseděl stal se nakonec asi nejzábavnější postavou celého filmu. 85/100 **** ()

papadoce

Pre mňa jedna z najlepších marveloviek. Určite v prvej päťke. Akcia, Sexi, zábavné. Navyše Loky je jeden z najlepších zloduchov ever. Thanos, Loky, Elektro. Slušný rozbeh grupovej ságy. ()

tlesk

Kultovní režisér a scénárista Joss Whedon se chopil kormidla a představil nejmocnější hrdiny světa v nahláškovaném, akcí nabitém spektáklu, kterým vyvrcholila celá První fáze, a jenž se už navždy zapsal do dějin komiksového filmu. Největší vadou prvních Avengers je záporák, protože ačkoli je Loki výborný antihrdina, nedostal zde zdaleka dostatek prostoru, a celý jeho plán vlastně ani nedával moc smysl (jak trefně poznamenal Tony Stark). Jeho přičiněním se totiž Avengers dali dohromady. Tato výtka však byla upozaděna oťukáváním  se jednotlivých postav, břitkými slovními výměnami, či závěrečnou bitvou uprostřed New Yorku. Největším kladem snímku je bezesporu prostor, věnovaný všem hlavním postavám, a jejich roli v dění. Nutno dodat, že v potitulkové scéně se zde vůbec poprvé objevil šílený titán Thanos, který se později ukáže být hlavním a největším záporákem celého universa… Ve vyváženém poměru zde dostalo prostor početné uskupení hrdinů, z nichž žádný zde není do počtu. Svého času šlo o něco dosud nevídaného a jakkoli je film možná slabší pokud jde o příběh, právě provázáním různých filmů a jakýmsi spojením jejich osudů v jednom počinu je úctyhodný projekt, na kterém Marvel dále staví a bude jej už jen rozšiřovat a obohacovat v podobě dalších megalomanských filmových fází. ()

wege

Dohánění restu, Marvel: Čtyři posilvestrovské giny s tonikem a bylo jasno, co si pustím. Měl jsem z toho filmu takový neustálý feel good pocit. Hodně dobře to fungovalo, super interakce mezi jednotlivými postavami, moc povedené akční scény, zejméně Scarlett to šlo. Jak doháním ten Marvel, byl to zatím jednoznačně nejlepší film. ()

PaRi odpad!

Jak je vidět pasáci dobře znají své ovečky a přijde mi to jakoby se občas snažili zjistit, co ještě stádo sežere a co už ne. Tenhle blivajs, který jsem vyplivl při prvních soustech a hodil ho do koše, stádu šmakuje. No výborně, příště můžeme stádu předhodit ještě větší šlichtu! ()

Kraty

Co víc tomu říct? Největší klasika! Miluju to. Je tu hodně osobních soubojů, hodně dialogů, hodně akce a záporák tu je skvělej. Vztahy mezi postavami tu jsou parádní. Nikdo by tehdy nevěřil, že se to stane a hrdinové, kteří měli vlastní filmy před tímto filmem, tak se dočkali vlastního spojení zde v tomto filmu. Wow... i po tolika letech a i po několika zhlédnutí to musím jen chválit. Vždycky mě to baví a bavit bude. ()

elishia

Pecka! Proste jeden z nejzabavnejsich filmu, ktery jsem kdy videla v kine a asi nejlepsi film v tomhle zanru. To, ze to neni charakterove propracovane jako x-man first class, nebo temny rytir vubec nevadi. U tohoto filmu takove veci nikdo neceka. Film ma spad, nenudi ani na chvilku, vizualni zpracovani me uchvatilo a komiksovy humor ve sve nejlepsi kondici. Ocekavala jsem porci zabavy s myma oblibenyma hrdinama a te se mi dostavalo az nad hlavu. Pod 5 proste nemuzu ani nahodou... ()

Avarga

No to bylo žrádlo :-) Faktem je, že kdo neviděl všechny "Marvelky", tak nebude mít asi tucha no. Přiznám se, že začátek byl otřesný a podělaná Cobie Smulders tam byla stejně potřebná, jako pšouk při průjmu. Ta by nezahrála ani rohlík od čaje. Na druhou stranu to bylo mega akční, a ruku na srdce, komu nesedl Downey a Ruffalo, tak je to hemoroid. Mega porce zábavy, parádní efekty a velká spousta hlášek (byl jsem účasten originální verze ve 3D, takže jsem zase úplně všemu nerozuměl.) by si zasloužila oprávněné 4*... Já ale Marvelky žeru, takže si tam tu hvězdu navíc dám :-) ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)