Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

see_sawandrew

Whedon, podobně jako Bay, nemá šajn, jak zacházet s akčními scénami, a pak se není čemu divit, že když to Scarlett natře partičce Rusů, zapůsobí to víc než půlhodinová bouchající řežba v závěru, kam by se ze všech hrdinů nejvíce hodil Serious Sam. Ale to zdaleka není jediný problém. Pokud měli Avengers rozšiřovat marvelovské universum, moc mi nedochází, kde k tomu došlo. Ani jeden z hrdinů není až na pár character moments nijak osobnostně rozvíjen, všichni se chovají jako parta testosteronových středoškolských blbů a navíc jsou všichni do jednoho nezničitelní, takže není sebemenší důvod mít strach o jejich život - nevím jak vy, ale já tohle pro napětí potřebuju, ani nemluvě o emocionálním prožitku. Záporák, který dostane snad ode všech dokonale přes hubu, taky moc atmosféře nepomůže. Vůbec Avengers jsou takoví machři, že je nerozhodí ani invaze z paralelního vesmíru, čemuž se moc nedivím, když klony vypadnuvší z Crysis 2 přišly ničit akorát automobily a zmrzlinové stánky (samozřejmě na Manhattan a samozřejmě v PG-13). Vlastně jediný důvod, proč Loki není poražen v prvních deseti minutách, jsou přešlapy, kterých se hrdinové dopouštějí. Přičtu-li spoustu lapsů způsobených hrou na efekt, mám jasno: Avengers jsou další nudná pakárna, která ještě má tu drzost předstírat, bůhvíjak není promyšlená (ta řada "odborných" dialogů mezi Starkem a Hulkem mě rozsekala). A polibte mi všichni, co zkusíte argumentovat, že Marvel má právo na zhovadilosti, protože se drží základního ducha komiksu. Watchmen nebo First Class jsou taky komiks a zůstávají jím, i když mají barvité postavy a mnohem chytřejší universum. 30% PS: Nakonec jsem byl i rád, že se do filmu dostalo vůbec nejdebilnější klišé, a to řešení jakéhokoliv neznámého problému atomovkou. Na úžasně děsivou scénu v Terminátorovi 2 už asi všichni zapomněli. We have to nuke Marvel! ()

Spike23

Snad nemůžu být jediný, komu to připadá jako bezmyšlenkovitá blbost. Kdybych měl shrnout příběh, tak je to o týpkovi, který má depku z toho, že se nevyrovná svému bráchovi, a tak se rozhodne najmout si armádu emzáků, kterým bude patřit celý vesmír, když on ovládne Zemi. Zjistí to parta superhrdinů, kteří se ho snaží zastavit a vůbec netuší, jak to udělat a ještě navíc se jim ztratí kostka, takže už jsou totálně v hajzlu. No a tak se tam skoro nic celou dobu neděje, kromě ukázky nových technologií a efektů a přehlídky nových superhrdinovských hlášek, které si herci tak dlouho zkoušeli před spaním u zrcadla, až je dovedli k naprosté dokonalosti. Jediné, co film zachraňuje, je skvělý humor a epická bitka Lokiho s Hulkem, který ho vyrušil při zajímavém proslovu nebo neméně dobrá scéna, kdy Nick Fury už nemá stíhačku na dostřel RPG, a tak se rozhodne vytasit pistoli a nebo taky scénka po závěrečných titulkách, takže ne že je vypnete :-). Pokud v tom nevidíte tu demenci, kterou vidím já, zkuste si vsugenovat, že má film minimální rozpočet, že v něm hrají neznámí herci a hlavně totálně zapomeňte na Scarlett Johansson. ()

KoRner

Na to, že marveláckych superhrdinov až tak rád nemám, musím uznať, že toto bola paráda! Hlášky a akcia za 5*, zamrzela však trošku logika a očividné pretláčanie do popredia Iron Mana - a ako fanúšika Thora ma to trocha štvalo. Dám si to však určite znovu, možno aj ako maratón s ostatnými sólovkami. ()

Billie777

Tenhle film splnil moje očekávání do puntíku. Neuvěřitelně napínavý, zábavný, úžasný, plný skvělých herců. Někdo by mohl říct, že je to film založený převážně na efektech ale tohle je jednoduše neuvěřitelná podívaná, která vám nedovolí se ani chvilku nudit. Nikdy bych nevěřila, že mě nějaký sci-fi akčňák dokáže takhle zabavit a zaujmout. Jeden z nejlepších filmů roku 2012, jednoznačně! ()

Nemik96

Po tom co jsem trochu zkritizoval filmy Thora a Captain America jsem nic extra od Avengeru nečekal o to víc jsem byl milé překvapen. Příběh jede ve velmi svižném tempu a díky vizuálním a trikovým efektům, je se pořá na co dívat. Ozvučení i soudtrack rovněž parádní. Hlavní hrdinové Black Widow neznám, Hawkeye neznám, Captain America znám, ale přišel mi nejnudnější. Následuje trojice kvůli které se do kina prostě vyplatí zajít Thor oproti původnímu filmu, byl tady vidět a rozjížděl to ve velkém stylu. Iron man ten byl pro změnu stejně skvělý jako ve všech předchozích filmech hlavně jeho hlášky stojí opravdu za to :) a na konec GREEN KING HULK ten vám předvede jaký smysl má slovo Destrukce což na vlastní kůži zažije i hlavní záporák Loki který jak prohlásí HULK je slabej bůh :)) kdybych měl doma polici plnou comicsu od marvelu určitě dám 5 ***** takhle jako nic moc extra znalec zůstanu u 4****, ale na druhý díl se rozhodně těším. ()

jondoe

Asi takto ma vyzerat popcornovy blockbuster. Uzil som si to viac ako som cakal. Zoskupenie Avangers je vyborne z kombinovane. Cely film srsi akciou a vtipnymi hlaskami hlavne zo strany Ironmana. Marka Ruffala som si ako Hulka nevedel predstavit, ale bol som z jeho podani som viac ako spokojny. Jedine co mi trosku vadilo bol na moj vkus slaby zaporak. Ale to moje hodnotenie vobec nevplivnuje. Aj ked nie som velkmym fanusikom filmom o superhrdinoch na pokracovanie Avangers sa neskutocne tesim. 100% ()

Lisabellla

Tedy rozjezd nic moc, ale jak se tam začlo střílet ... Panejo ... řeknu vám - to byla jízda. Já měla skoro pocit, že si to ti herci užívají .. ()

serger

Bál jsem se, že Avengers budou jen nesmyslná slátanina, ale většina postav dohormady pasuje výborně a vznikla tak akční pecka se spoustou perfektních hlášek, které by se sice dalo místy něco vytknout, ale není to třeba, protože celkově to je rozohodně jeden z nejlepších blockbusterů tohoto roku! ()

DonQ

Jedna velká nuda, dlouho se mi nestalo, že jsem nestrávil více než půlku filmu. Zcela mne to minulo, příběh nezaujal a měl jsem velký problém udržet pozornost (na několikerý pokus o shlédnutí). Chvílemi mi to přišlo jako parodie. Pozn. - a to mám komiksový filmy jinak celkem rád.. ()

killjezor

Avengers zklamali. Nebylo to to, co jsem od Josse čekal. Holt Buffy a Firefly se už nevrátí. Ale zpět, celkem mě nudila první půlka filmu, která byla víc než roztahaná a nebýt dobře zpracovaných postav (bože - Jossi díky za změnu Thora v opravdovou postavu), asi bych BD vytáhnul z přehrávače a zahodil. Naštěstí se to časem rozjede a i vtípky celkem gradují. Loki ale stále zůstává jednou z nejlíp "stvárněných/ převedených animovaných postav" jaké jsem kdy viděl. Kdo mi ale stále nesedí, je Chris Evans. Táhle si sebou neuvěřitelný (myšleno, tohle ti nežeru, nechováš se jako člověk) punc Captaina Americy ze solo filmu. Bez Josse bych dal 2*, takhle to ale Avengeři dotáhli na 4. ()

terin.manka

Dobrý scénář,samozdřejmě skvělé vizuální efekty. Nejvíce byl ve filmu obsazen asi Robert Downey a jeho vtipné hlášky,což je dobře. Souboj na konci byl napínavý jak pro mě tak pro mého přítele. Opravdu jsem dlouho neviděla tak skvělý film. ()

joora1

Jedno z nejlepších zpracování akčního-scifi komiksu, které se dá vidět. První půlku filmu jsem si říkal, že je to docela dobrý, ale ve druhé půlce a hlavně v poslední dech beroucí bitvě se moje hodnocení vyšroubovalo na maximum. Nejsem zase tak velký příznivec komiksů a v podstatě všichni hrdinové (kromě tehdejšího Hulka s Ericem Banou) byli pro mě noví. Nicméně na ústředního Lorda Starka alias Iron Mana se nabalovali všichni s velkou noblesou a výsledek (Avengers) neměl chybu. Dokonale nevyzpytatelný a destruktivní Hulk, který to řezal hlava nehlava, epicky noblesně vyhlížející Thor, idealisticky hrdinný Kapitán Amerika a realisticky (nehrdinně) působící Legolas Hawkeye a Černý vdova.....no velkolepé představení. Do toho ďábelský Loki, který nikomu nedal vydechnout a je z toho rázem komiksový majstrštyk. A co teprve lidi, kteří komiksy berou za své? Ti musejí explodovat nadšením. O příběh, kde se řeší záchrana světa před nadvládou z vesmíru tu zase tolik nejde. Skvělé triky, bitky, akční scény, spousta humoru a narážek, to předčí vše negativní. ()

BlackTom

Presne taká kravina ako som očakával :) Ale nie je to tak jednoduché - je potreba mrte pátosu, primitívny patriotizmus, napätie v správnu chvíľu, dokonalé obsadenie (ani neviem kým začať, ale jedno je isté - tohto Hulka ničiteľa som si nakoniec obľúbil), skvelé hlášky (hlavne Starkove, i keď ostatní takisto solídne sekundujú) a hlavne to najdôležitejšie a síce... Čo sa deje na konci každého Spider-Mana? Tvárou v tvár zlosynovi, otvorený boj a bordel v uliciach a o to predovšetkým v Avengers ide. Je to rovnaká naivná a tupá zlátanina ako takmer všetky originy, no lákavý lesklý obal v americkej zástave tomu dodáva čosi viac, asi ako rozhodujúce boje v Návrate kráľa a Daroch smrti 2. Marvel v plnej paráde, tak ako ho mám rád. Dokonalosť s drobnými muškami. ()

korndaddy

No jo no. Když máte rádi comicsy, budiž. Jenomže já zrovna comicsovýmu žánru dvakrát tolik nehovím. Proto mi možná celou dobu vrtalo hlavou, proč kapitán America vypadá jako frajer z Albertu, proč Nicka Furyho kurva nehraje Hasellhoff, nebo proč mi většina supermoderních hi-tech přístrojů připomíná stroje ze stránek fuckingmachine.com. Né že bych to sledoval. Každopádně po technický stránce pěkná podívaná, ale prostě nic pro mě. ()

Torimmer

Jako tak tak... od průměru. Začátek nezajímavý a asi tak první třetina nezajímavá. Tradiční "bezmozková" akční jízda, kdy kecy jsou zbytečné (ale hold tu musejí být). Celé to nad vodou drží humor (který zajišťuje hlavně Hulk a Iron Man) a jistá odlehčenost, která chyběla Thorovi nebo Kapitánovi Amerika. Nejlepší je střed filmu, kdy se Avengers hádají a popichují se a následně čelí útoku a vzniká akce, která je hodně zajímavá a hlavně zábavná. Závěrečná velká bitva na zemi je už taková tradice takových blockbusterů, ale povedla se. Akce nijak moc nenudí a superhrdinové šikovně kooperují. Do příště bych tam, ale něco ještě vypiloval a trošku udělal dospělejší. Ale co, na to tu mám nové Batmany a lidem se to takhle zkrátka líbí. ()

CSSML

Jednou jsem viděl a stačilo mi to. Slovy mladistvého intelektuála: „Jak můžete sledovat takovou bezduchou slátaninu, vždyť je to standardizovaný produkt masové kultury prostý jakéhokoli hlubšího myšlenkového poselství.“ ()

Sygi

Tak tohle se vážně povedlo. Marvelovské postavy se sešly a perfektně jim to ladilo. A tím myslím i vykreslení negativních vztahů mezi jednotlivými členy (Iron man - Thor). Sehraná banda, chrlící hlášky, film plný akce, za mě prostě za 5. Ale většinu té zábavy tam odtahal Downey Jr. ()

Zagros

Komiksové adaptace nepatří k mým oblíbeným žánrům. Výjimkou je poslední zpracovaný Batman, který jako jediný dokázal překročit hranice žánru. Avengers se naopak žánrů až úzkostně drží. Chtějí být akčnější, vtipnější a mít více hrdinů a více bitev. Snaha se upřít nedá, ale u mě podobné snahy mají spíše opačný účinek. Akce jen nahrazuje plytký děj. Nedá se zde snad ani moc hodnotit herectví, jde jen o digitálně akční orgie. Jednoduše řečeno, nudil jsem se. ()

Wally

R. Downey srší vtipem a sarkasmem...prostě frajer, Ch. Evans je menší suchar než obvykle, Scarlett je ta nej sexy ´Černá vdova´, Ch. Hemsworth je možná polobůh, ale tím nej je pro mne Hulk! :-)) ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)