Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Butch71

Avengers jsou jedna velká akce se skvělým vizuálem a triky, na kterých se nešetřilo. Celý film se bojuje a celý film se ničí. Když se jdete podívat na film plný superhrdinů, nic jiného ani nečekáte... Film má komiksové ladění, moc se tu neřeší co a proč, prostě se jde do akce, hrdinové mají charaktery, které odpovídají komiksovému pojetí a hercům jejich postavy padly jako ušité. V tomto směru autoři splnili úkol na jedničku. Co možná trochu filmu chybí jsou takové ty drobné detaily a informace, které si postupně dává divák dohromady a které ve filmu vytváří pozadí a atmosféru, Avengers jsou v tomto směru jako rozjetý vlak, do kterého vás autoři bez varování hodí. Nutno však poznamenat, že akce to byla parádní. Ovšem můj subjektivní zážitek z batmanovského zakončení Avengers nepřekonali. ()

LooX

Skvěle natočené, výborně provázané s jinými filmy (Captain America, Thor, Iron Man), ale především luxusně nahláškované (Jsi slabý bůh...) Tomuhle se říká comicsový velkofilm. ()

Bejk518

Nahuštěný akčnák, možná až moc. Člověk si říká, co tam někteří hrdinově dělají, když by stačil na vyřešení problému HULK! :D A snad na potěšení oka i Black Widow alias Scarlett Johansson. Film se drží dějové linie marvelovského komiksu celkem pevně, diváka nic nepřekvapí. ()

kolema

Pravoplatně 3. nejvydělečnější film :) byla to pekelna jizda v plnem ocekavaní co pro nas scenaristé vymyslí v Avengers 2. ()

Semir_Gerkhan

Podle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších comiksových adaptací na film. Je zde akce, výborné efekty, děj a spoustu dalšího. Jednoznačně nejlepší film co se týče spolupráce se společností Marvel ()

Paulie2

Wow! Konečně pořádný akční film! Při sledování se jeden opravdu nenudí. Spousta akce, výbuchů, elektřiny, šípů a svalů, všude létají šrouby, kusy železa a kulky. Každou chvíli někdo prohodí nějakou tu hlášku, při které se každý alespoň jednou musí zasmát. Nevím, co bych vytknul, možná nějakou tu hodně epickou písničku při bitvách (ne, že by tyhle nebyly dobré, ale nějakou hudební pecku, při které leze mráz po zádech, bych opravdu uvítal). Můžu říct, že bych si to pustil klidně ještě jednou, někdy s kamarádem, který ten film neviděl, a vychutnal si to všechno znovu.Při rozmýšlení mezi 4 a 5 hvězdičkami dávám 5*, protože .... prostě už jenom proto, že to je tak skvělý film! ()

mmajjkii

Abych se přiznal, je tento film o mnoho lepší než jsem čekal. Pořádná akce propletená občasnými zábavnými scénami a opepřená několika dobrými hláškami, tak tohle jsou akční filmy, které mám rád. Za celé dvě hodiny a kousek jsem se nenudil. Ale abych jen nepěl chválu, opět si musím postěžovat, a to jak na Lokiho rohatý kostým (to je děs nechápu proč to tam cpali) a taktéž opět rudé vlasy S. Johanssonové prostě a jednoduše vůbec nesluší... A místy mi to přišlo malinko zmatené, ale jinak super 4*, IMDb 8/10. ()

zurivymlok

Tak takto nějak si představuju kvalitní popcorn - jednoduchý příběh, ale kvalitní scénář; příjemný a nenásilně vložený humor; charismatický padouch; výborné herecké výkony, spousta akce a Scarlett Johansson v upnutém oblečku. :-) ()

TThom

Alfa a omega komiksovích filmov. Skvelá vizuálna stránka, špeciálne efekty a hudba dohromady vytvárajú pri sledovaní tohto snímku maximálny zážitok od prvej do poslednej minúty. ()

Standey

Parádní vypalovačka. Takovou řežbu jsem, přiznám se ani nečekal. Akční podívaná roku, které nechybělo vůbec nic. Efekty, hudba, obsazení, vtip...atd. Nemůžu jinak než dát 100% ()

ill Nino

Já jsem osobně velice potěšen....Především hláška s muflonem mě položila...Trochu jsem se bál Hulka, ale koneckonců je velmi povedený a já jsem nebyl zklamaný.....Celkový dojem z filmu nezkazil ani český dabing (možná Thor byl nepřirozenej, ale to nevadí) souboje uprostřed města byl neskutečnej zážitek......Jsem připravenej na další márvelovský nášup akce... ()

Mr.Lordi

Tento film má vše co má mít - napětí, humor, akci, skvělé speciální efekty, obsazení, herecké výkony, propracovaný děj. Žádné zdržovačky, nudné představování postav, potrhlé nelogičnosti ani přeslizlí slizouni se zde neobjevují, Namistrovaný Loki se chová přesně jak by jsme to od něj čekali. Předchozí filmy od Marvel pictures se zde prostě spojují do jedné osudové linie (pouze mi tak nějak chybí samostatný film s Hawkeye v hlavní roli...) Prostě, když to nemůžete porazit, mlaťte s tím o zem jako s žokem slámy a ono z toho nakonec něco zůstane - nebo spíš nic moc, příp. jen ucházející kus čehosi :D :D 90% ()

Agnostik

Stejně jako mnoho dalších mám rád komiksy,a o to víc mě vždycky zajímá jak takovej komiks vypadá,když se octne na filmovém plátně.Vynikající triky,obsazení..Snad jedinou výtku mám k dějové linii,kdy jsem se při první půli filmu,začal lehce nudit.Naštěstí druhá polovina filmu,mi to nádherně vynahradila již pořádně rozjetou akcí která si nebrala servítek.Přesto bez této mírně podstatné vady je to hezká podívaná! ()

endoskop

Najlepší film od marvelu. Zo začiatku a vlastne až do finálneho mega suboja ide o vpohode film zapadajuci do rámcu marvelu. Pobaví, je priam super, ale na 5 hviezd to neni. To však zmení veľkolepé finále - toľko zosynchronizovaných súbojov, efektov a výbuchov sa len tak nevidí. Vadilo mi, že na konci boli niektorí z vyšších miest rozhnevaní zásahom avengerov proti mimozemskej invázii. Veď keby neboli zastavení, spáchali by väčšie škody, ako tie, ktoré vznikli pti bitke s avengermi. Ale to len tak, aby sa nepovedalo, že film nemal žiadnu chybu. ()

johnysd

Avengers. Komiksová adaptace jak má být. Pořádně svižnej mix akce, hlášek a vůbec toho co od komiksové adaptace čekáte. Pokud chcete vážnou komiksovou týmovku, kde budete nuceni přemýšlet volte Watchmany. Pro ostatní, kteří chtějí svižnou týmovku, s pořádným tahem na branku. Avengers jasná volba. Malou výtku pouze k tomu, že Tony a Hulk všechny ostatní v hláškách válcují a soustředí pozornost hlavně na sebe, ale snad v dalším díle i ostatní dostanou pořádné ostruhy. ()

sakac

Zo začiatku chvíľu nuda, potom začne akcia doplnená humorom Tonyho Starka, ale pre mňa najmä vynikol (aj keď v menšom množstve) vtip Hulka. Myslel som si, že v záverečných scénach ma nedokáže nič prekvapiť (keďže som mal prezreté všetky trailery asi stokrát), ale aj tak som nakoniec dopozeral film so zatajeným dychom. Občas som síce tam našiel scény, ktoré boli mierne trápne a dosť decké, ale bolo ich naozaj málo. Moje očakávanie sa vyplnilo. ()

klaranapoli

Nebýt mého oblíbence Iron Mana a jeho skvělých hlášek tak ten film snad ani nedokoukám. Musím se ale zase přiznat že jsem neviděla ani jeden film s těmito hrdiny kromě Thora a již zmíněného Iron Mana. Přečíst si komiks by možná bylo daleko lepší než se koukat na tenhle film. Ale určitě bych zase žádné velké chyby nenašla, jen nejsem příznivcem akčních filmů, spíš jsem se na to dívala jen z pouhé zvědavosti. A Captain America? Ten mi tam přišel bohužel úplně zbytečnej. Každopádně doporučuji zkouknout všechny filmy o těchto hrdinech a poté koukat na Avengers aby jste nedopadli jako já, kdy prostě netušíte o co jde. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)