Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

kolodej1

Asi je to v rámci žánru komiks opravdu špička, jenže to pořád neznamená, že by mě to mohlo oslovit. Efektně natočená akce, to sice ano, ale mě prostě tyhle kousky, při kterých je nutno mít vypnutý mozek, nějak nedostávají. Někdo tady zmiňuje, že kladem filmu jsou dobré hlášky, podle mého se ve filmu nic takového nekonalo, vúbec dialogy byly velmi slabé, ovšem chápu, že o ně ani nešlo. Taková pohádka pro kluky kolem 15 let, pro mě jen napulírovaná slátanina, která nese všechny žánrové nectnosti a klišé. Myslím, že se jedná o opsaný nápad z Postradatelných, kde se sešli akční filmové hvězdy a bylo to velmi úspěšné. Tam ovšem byly opravdu vripné hlášky a sebeironie. Podle tohoto vzoru byl stvořen film, který byl syntézou posbíraných superhrdinů, který se ovšem bere naprosto vážně. Upřímně nechápu zdejší vysoké hodnocení, protože předpokládám, že sem nepíšou jen náctiletí ()

racing666

Ano, je to opravdu dosti dobré a hodné plného počtu hvězd. Tony Stark opět nezklamal svojim vtipem a ostatní hrdinové ho jen skvělě doplňovali. Skvělý triky, skvělá akce, skvělý hlášky, skvělý herecký obsazení, skvělej záporák, americký nápad :-) ba néé, srandu si nedělám... povedlo se to. ()

Edgerton

Skvělá podíváná, blockbuster jak má bejt. Sehraná parta superhrdinů, plno hlášek, slušná akce, rychlý tempo - fakt sem se nenudil. Po tomhle filmu už nemám zájem o marvelácký sólovky, chci je furt v partě pohromadě, jinak to bude nuda. ()

iceworld

Neverím že sa na takúto tuposť dá pozerať so "zapnutým mozgom". Ak ma naučíte ako sa dá vypínať tak možno zvýšim svoje hodnotenie z jednej hviezdičky ktorú aj tak dávam len preto aby som si tu nepripadal ako úplne iný, ako úplný debil. ()

Martiiiiinka

Jajs, mě to bavilo! Skoro bych myslela, že mi po shlídnutí měl začít ze žil stříkat popcorn s colou. A nemyslím to nijak pejorativně, naopak! Všechno vypadalo přesně tak, jak to vypadat mělo, nebo rozhodně tak, že to všude klaplo na výbornou. Postavy si mezi sebe rozdělily pozornost férově, komunikace mezi nimi byla zábavná moc, záporák byl charismatický (s tím, že to vlastně nebylo žádné překvápko), akce byla akční, muzika bombastická, efekty efektní... já nevím, co víc chtít? Dvojku? ()

Silblade

Tři a půl hvězdy. Docela dobře bych si Avengers dokázal představit bez Kapitána Ameriky, jehož kostým bych považoval za nejsměšnější kostým všech dob, i bez Black Widow, která tam byla jen jako taková přicmrndávačka. Původní Avengers, jakožto komiksový analfabet, neznám, mno takový Superman nebo Batman by se tam ale vyjímali daleko líp. Film i postrádal více záporáků, jenom Loki a banda bezejmenných emzáků nemůže soutěživou duši "co když se setká ten s tamtím? Kdo vyhraje?" uspokojit. Dobře, fight mezi Thorem a Iron Manem, Thorem a Hulkem, či Hulkem a Lokim (jo, tady jsem se docela zasmál) byly na pohled pěkný, ale taky jediný bojový scény, který si člověk aspoň trochu zapamatoval (a který si chtěl přetočit a podívat na rubačku ještě jednou). Sem tam jsem se od srdce zasmál, takže humor je jedna z věcí, které bych filmu nevytýkal. Ten Kapitán Amerika je ale doslova vy*írajcí a kdyby v příštích Avengers nebyl, půjde počet hvězdiček prudce nahoru. ()

jjjerry

Hezký efekty, ale jinak nuda a zase nuda. Přílišná stopáž, při "bitkách" jsem se nudil, všechno zbytečně nerozhodný a málo napínavý. Od začátku tušíte jak to asi dopadne. Velké zklamání a ani Scarlett to nezachrání. ()

Kits

Absolutně nechápu jak se tohleto mohlo dostat na pozici 26. nejoblíbenějšího filmu! Já sice respektuji názory ostatních, ale tohle je blbost. Setkají se všichni namakaní superhrdinové na další záchranu světa! Nejblbější je že skoro všechny filmy se superhrdinama (kde to myslí vážně) jsou naprostá blbost!!!!! ()

kishi_SO

Sice som mal miestami pocit, ze pozeram Iron Man 3, ale i napriek nadmiernemu preferovaniu Tonyho Starka to zhrnem takto: "Uffff, riadna porcia akcie, vtipu a napatia!!!" Hulk rulez. ()

RomanBond007

Toto bola pecka! Mojí obľúbený hrdinovia z Marvelu . Potešilo ma , že každý zo superhrdinov má jedinečné schopnosti , že ani jeden nieje nad ostatnými.Myslím si , že tento film má právo byť v prvej 100 obľúbených filmov. Každý si nájde to svoje . 95% za hrdinov a za skvelý príbeh!!! ()

blade23mc

Jakožto milovník marvelovek a jejich filmových zpracování jsem se na to tak těšil, že jsem ho shlédl hned 2x v prvním týdnu, kdy jsem měl možnost. Dějově to do sebe s ostatními kusy komixových hrdinů dobře zapadá. Nechybí ani nějaký ten vtipný žert a ani chvíle kdy má divák upustit nějakou tu slzu. Finálová společná bitva, je moc vyvedená i přesto, že z ní vyčnívá nezapomenutelná fráze po boji Hulka s Lokim: " A weak God! 99% ()

wray

avengersov som dal hned po thorovi, cakal som volne pokracovanie ale tu to bolo pokracovanie dalsich X akcnych hrdinov, niektorych pre mna menej znamych a asi preto mi to prisla napokon len taka zlepenina. Z pohladu postav je to proste u mna Iron man a - potom ti ostatni. Popri nom tam proste vsetci ostatni zaostavaju, obcas su tam dokonca podla mna navyse :) Obsahovo je to Thorovi (a dalsim akcnym superhrdinskym filmom) podobne - suprhrdinovia bojuju proti spezloduchom aby zachranili svet. Akoze cenim si ze sa tu podarilo dat dokopy vsetky tie slavne mena, len proste celkovo to na mna posobilo ako zlepenina, nech uz hocijako dobra. Okrem tohoto hlavneho "nedostatku" (ktory vlastne ostatni divaci beru skor ako plus) je to vsak uplne ok - efektov hafo, akcie tiez, scarelett johanson ako sexi zena ktora ku kazdemu dobremu filmu patri, jednoducho nic tomu nechyba, urcite sa to da odporucit, ja by som si asi ale tych hrdinov viac vychutnal po samom. ()

R.I.S.A

Marvel jede pecky Iron Man, Hulk, Thor, Captain America v jednom úžasném představení :) Vše zvláš se mi líbilo moc, je to sice pro malý děti, ale nářezově zpracovaný :) A hlavně Loki (Tom Hiddleston) to je dobrej zmrd :) ()

ZAUME

Miluji Marvel a filmy podle komiksu, tak jsou pro mě Avengers tak trochu srdcovou záležitostí. Tolik superhrdinů po kupě není v žádném z filmů. Každý z nich má své vlastní charisma, schopnosti a jedinečný příběh, který se v určitém bodě kloubí dohromady. Ten bod je Avengers a jakmile všichni superhrdinové spojí svou vlastní show v jednu, nemůže z toho vyjít nic jiného než jedna obrovská show! Epická podívaná plná nápaditosti, důvtipu, akce a hlavně všemi známými superhrdiny. Dychtivě očekávám druhý díl. ()

CAR0DEJ

Toto je tá najlepšia komiksová zábava akú som kedy videl a akú kedy vymysleli v mass-production. Dostatok priestoru pre všetky hlavné a dokonca aj vedľajšie postavy, vynikajúci dizajn, dej, postavy, kamera, čo viac si ešte priať ? Už len aby Tesseract mal väčší zmysel a hlavný záporák väčší priestor na ukázanie svojich ozajstných "schopností" ! Ale aj bez toho je to to najlepšie z komiksovej zábavy EVER !!! A to "neúctivé" prerušenie Lokiho reči je to úplne NAJ ! Ešte doteraz sa šúlam... ()

zodiak217 odpad!

Úprimne, vôbec vôbec ma to nechytilo. Prišlo mi to ako zlátanina všetkých komixových filmov, ktoré mám síce poväčšine rád, no v tejto forme mi to prišlo ako nezmysel za účelom zarobiť peniaze, ako nejaké funfiction, ktoré ma nudilo a vôbec som mu nepochopil. Prakticky nič ma tam nezaujalo, i keď osobitne mám rád film Thor, alebo napríklad Hulk ale takto to pomixovať dokopy, to nie je môj šálok kávy. Dokonca som to nezvládol dopozerať ani dokonca, lebo mi bolo doslova z toho zle! Nuž, ale viem si predstaviť ako veľa fanúšikov tento film musí mať keď sa spoja všetci superhrdinovia do jedného filmu. ()

Kassandra

Skvělé zpracování příběhu s komiksovými hrdiny, Marvel opět nezklamal. Skvělé obsazení, zajímavý příběh, perfektní grafika a velmi dobrá zábava. Pro mě, jakožto fanynku superhrdinů, to byl jednoznačně nezapomenutelný zážitek a rozhodně se těším na další pokračování. ()

LeePriest

Pro fanoušky Iron Mana nezbytnost. Rozhodně doporučuji vidět také těm lidem, kteří mají rádi ostatní komiksové hrdiny jako Spidermana atd. Triky a vizuální stránka super, hlavní záporná postava je opravdu zmetek na zabití, povedenou akci dost výborně kombinují vtipné okamžiky. Skvěle autoři vymysleli, jak zajistit, aby nebyla ani na chvíli nuda. Nejdřív padouch ukradne vzácný předmět a začíná pronásledování. Když se situace uklidní, padají vtipné hlášky, Thor a Iron Man se přesunou do lesa ve kterém je pěkná tma, čímž se zvyšuje napětí a tak dále. No a poté padouch uprchne a nastává obrovský litý boj. Tento zábavný kousek zkrátka musí mnoho lidí milovat. ()

Pute

Komiksovou předlohu, ani přibližně půlku těchto superhrdinů neznam, ale i tak si troufam tvrdit, že tenhle film moc pohromadě nedrží. ()

kyrysar

Všichni dohromady, tak to je pecka.... Marvel ví, jak krmit lidi.... a já se nechám krmit rád :) škoda jen, že mají prodaná práva, ještě by to chtělo Spidermana a Wolverina... Snad to někdy klapne :) Ale dalších postav je tam určitě škoda, že tam nemohli být. Ještě bych tam chtěl Ant-mana, Wasp, Falcona a další. Možná by toho bylo až dost :) no uvidíme :) ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)