Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

kajas

Heath je sice naprosto nádherný a fantastický, ale zas takový zázrak "Příběh rytíře" nebyl. Jednou do roka ta podívaná stačí. Dala bych možná vyšší hodnocení, ale představitelka Williamovy lásky mi nějak neseděla. Hezká byla, to ano, ale tak nějak moc exotická na anglickou šlechtičnu. ()

Aleee89

Popcornová zábava. Nejedná se o nijak zázračně kvalitní film, přesto ale potěší. Před shlédnutím tohoto filmu se musíte oprostit od jakékoliv historie a domněnek, že tohle je historický film, naladit se spíše na zábavu, srandu, místo historie na něco dobrodružného, pak trochu romantického a nakonec i dojemného a potom se vám to může líbit. Pokud však očekáváte další historický film, jste na omylu a raději se ani nedívejte. Pokud se chcete bavit, pak směle do toho! Tenhle film sice není nijak extra kvalitní, ale nenudíte se při jeho sledování, docela příjemně to ubíhá a ještě se pobavíte. Nic pro náročného diváka, spíš opravdu na odreagování - v čele se sympatickým Ledgerem. A taky se dočkáte hezkých kostýmů a vcelku ušlé hudby. ()

Parlay

Miluji filmový patos. Až by se dalo říci, že ho svým vlastním způsobem vyhledávám. "Příběh rytíře" je ho plný, avšak nemůžu jej ohodnotit lépe nežli dvěma hvězdičkami. Výjimečně budu zlým kritikem: snímek dle mého názoru naprosto selhává v oblasti romantiky, komičnost úvodní rádoby humorné smrti rytíře Hektora je mi záhadou a Rufus Sewell v roli záporáka navozuje všemožné emoce, jen ne strach a respekt. Choreografie soubojů a herci (Paul Bettany je největším trumfem snímku) jsou sice fajn, ale jinak obrovské zklamání. ()

Petroff

Docela zoufalost... Zbytečně dlouhej fiktivní "dokument" o jezdeckých soubojích. Nejlepší vtip je vypotřebován hned při úvodních titulcích, pak už zbývá hodina plkání a hodina záběrů na koně cválající směrem k sobě, dřevce, rytíři...bum... další... ()

Gereth

Tak buď to dotáhněte jako komedií/muzikál se vším co k tomu patří, nehrajte si na nějaké vážné tváře a proslovy se slzami v očích anebo z toho ten epický dramatický příběh opravdu udělejte a vykašlete se na připitomnělé všudypřítomné meziherní vložky, které se do takového příběhu vůbec nehodí. Já takhle pořád nevím, jestli se mám smát, brečet, nadávat nebo dojímat. Ale nebudu pokrytec, přestože mi uvnitř hlavy neustále skandoval malý naštvaný hlásek, že je něco špatně, dost slušně jsem se bavil. Je to na křižovatce...mezi komedí a tragedií, mezi dobrým filmem a slátaninou. // 70% ()

Bonaparte.

Dobrodružný příběh rytíře, kterým je Heath Ledger... v tomto filmu si mě získal, tady předvedl své herecké úmění. Plno skvělých scén... vždy se na to rád podívám 90% ()

OG_Swifty

Velmi příjemná "pohádka" o falešném rytíři a lásce .... takový hodně předvídatelný, ale stejně to funguje a baví .. a Shannyn Sossamon je vážně kočka :p ()

dee-key

Možná těch pět hvězd jsem trochu přepálil, ale navzdory všemu je to pěkně natočená, vtipná, dobře obsazená, akční a ač naprosto ahistorická, tak i příjemně romantická pohádka. ()

Had6

Vím, že pět hvězdiček je pro tento snímek zřejmě moc, ale já si nemohu pomoci. Tento film mám prostě rád. Hlavně pro jeho skvělou atmosféru a dobré fórky. Ani po několikátém shlédnutí jsem se u něho nenudil....Je to prostě moje srdcovka!!! ()

SonG

Zábava jak má být...ani chvíli jsem se nenudil, ba naopak......Heath mne přesvědčil, že hrát umí, moderní prvky dodávají filmů šťávu a hlavní hrdina je klaďas až nad mraky....80% ()

kagemush odpad!

Jsou filmy co nedokoukám a přesto je nevnímám jako odpad. Jen mi třeba zrovna nesedly,ale to je můj problém. Potom tu jsou ovšem díla jako toto,kdy uraženě zvednu rypák a zhnuseně(vyděšeně) odpochoduju(z kina),případně vypnu(TV). Vysoké hodnocení ostatních tady toho vnímám pozitivně,-velmi se omlouvám ostatním koukačům na tohle za můj naprostý nedostatek humoru.Sem to ňák nepochopil,či co. (pamatuju se ,že jako malí kluci jsme si s bráchou na sebe navázali nějaký ty plechy /já byl v sudu s otvorama/,sedli jsme do kárek, které tlačili naši méně stateční a méně urození bratranci a s násadami od hrábí jsme se jeden druhému snažili vyrazit oko,-sem tam se zadařilo. Škoda že jsme si k tomu nepouštěli Kvíny,třeba by to pak někdo zfilmoval) ()

applause

Viděla jsem tento film už potřetí a za tu celou dobu se mi líbil nejméně, takže jsem musela snížit hodnocení. Já vím, je tam plno nesouvislostí, ježek a barevné vlasy se ve středověku také nenosí, ale hlavně první polovinu jsem se bavila. S herců tam vyčnívá jasně Heath. Ja nevím, někomu to tak nepříjde, ale chvílemi to může být dojemné, já měla takové chvíle dvě. Není to úplně nejlepší film, mohl být lepší, je tam bohužel nevyužitý potenciál. Ale myšlenka je jasná: Je jedno, jak už se narodíš, jestli jako chudý nebo jako rytíř, pořád můžež změnit svůj osud. A pro mě je to třetí nejlepši film, kde hrál Heath... ()

MartinNDL

Nahý Chaucer byl důvod, proč jsem se k Prvnímu rytíři dostal. Přišlo mi to jako úlet. A ejhle, film byl super. Vážně zábava. Dobrá hudba, romantika, dobrodružství, trocha humoru. Bavil jsem se víc, než jsem doufal. ()

Nuala

Slušné souboje, překvapivě dobré herecké obsazení a skvělá hudba. Navíc se zasmějete, protože scénky a dialogy v tomhle filmu prostě fungují a jsou opravdu vtipné. Vlatně ani nenacházím nic, co bych mohla vytknout, takže se podívejte a sami uvidíte... ()

ZoltanCZ

Tomu se říká film pro dobrou náladu. Příjemné herecké osazenstvo, hudba od Queenů, humor a nadsázka. Potěší role a roličky českých herců (Václav "Upír" Krejčí jako kovář, to byla mňamka). 8/10 ()

SallyZen

Film, který mě tolik oslovil kvůli Heathu Ledgerovi. Přiběh celkem zábavný a romantický, ale Ledger byl úžasný. Pěkná podívaná. 80% ()