Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

korbitch22

johó:-)deset let,jsem si nechal tenhle film unikat a musim říct,že jsem vocas:-)kombinace starého prostředí s moderní muzikou je sázkou do loterie,která tvůrcům vyšla,dobře od vyprávěný příběh,velkolepá výprava a skvělý humor.čeští herci v pidi roličkách jsou úžasný(upír krejčí jako kovář rozseká:-)nádherná shannyn sossamon a vynikající ledger.bože toho kluka je taková škoda:-( ()

Marze

Středověká pohádka s rockovou hudbou. Jsou horší kriminální činy než potěšovat davy, ale je třeba to dělat s určitou noblesou. ()

Jirka_Šč

Napoprvé se mi kdysi Příběh rytíře nelíbil (nesedla mi rocková hudba a celkový styl), roky jsem mu však přišel na chuť. Značně originální, dobře obsazené. Plus nahý zadek Paula Bettanyho :). ()

heyda

Heath Ledger ve své druhé nejlepší roli hned po Temným Rytíři. Ale není to on, který upoutal moji pozornost, ale hlavně suprovej Paul Bettany a Mark Addy. Sice zde lze najít dost klišé či poněkud trapných filmových momentů, ale to se dá překousnout a nechat se unášet středověkými souboji a velice sympatickým humorem a zajímavým filmovým stylem. ()

lola3121

Ale no tak, přátelé, nebuďte tak upjatí... tohle přece není žádná historická freska, ale je tam psáno "komedie". Tak se zkuste bavit, chudák Heath Ledger už nemůže... ()

Natascha

Jednohubka na jedno zkouknutí. Když si člověk odmyslí pseudodojemnou zápletku o tom, jak se krásný mladý muž snaží změnit svůj osud a když překousne fakt, že rytířské souboje jsou jednotvárné a celkem nudné, zůstane vtipná komedie se zajímavými figurkami (téměř celá sebranka okolo hlavního hrdiny). Zkrátit by taky neuškodilo. ()

Nancy

Nad moje očekávání hodně povedený historický film. Heath Ledger je velice hezký, Rufus Sewell je taky skvělý a Shannyn Sossamon je taky dobrá herečka (i když její postava mi trochu vadila, jak si furt vymejšlela nějaký blbý podmínky). Kdo mě ale tady dostal byl Paul Bettany, který dokazuje, že je skvělý herec. Příběh má vtip, je akční a zábavný a navíc dojemný. Ideální kombinace, která se s Heathem bude líbit ženám a s Shannyn mužům. ()

Roman.Ticka

Slušná a vtipná romantická oddechovka, i když mohla být kratší. Zvláštní spojení moderní hudby s minulostí vůbec nerušilo. Williamovo "služebnictvo" bylo jak parta HIC, moc se mi líbil Mark Addy. Záporák Rufus má na to ten správný ksicht. Ale nejvíc to jiskřilo mezi rytířem a Jocelyn, slušelo jim to. A ta líbací scéna nakonec....!! ()

honajz

Nějak mi ta historka a její herci nepadli do noty. Přitom rytířské příběhy mám rád, ale tady mi ten humor občas přišel chtěný. ()

eraserhead666

Taková milá, zábavná oddechová blbůstka. Trochu jiný (popcornový) pohled na středověk. Schválně, kolik napočítáte českých tváří. Možná zbytečně dlouhé, ale během sledování to ani tak nepřijde. Navíc, tenhle film má velké plus již v tom, že přivedl k herectví Shannyn Sossamon. Jen měli složit nějakou tu báseň na její prsy :-) ()

Ilicka

Jeden z "historických" filmů u kterých mi vůbec nezáleží na věrohodnosti. Kouzelný Bettanyho Chaucer přehrává všechny přítomné shromáždělé existence nabalené kolem Ulricha von Lichtensteina, který je blond a fajn. Akční sekvence sestříhané podle vzorce MTV přesně zapadají do odvázaného ducha. Je to nenáročná oddechovka, ale proklatě zábavná. -Má paní se ptá, co si oblékneš na slavnost. -Nic! -Tak to bude skandál, neboť se obléknu stejně. ()

claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Shannyn Sossamon. Tak debilní film jsem už dlouho neviděl. Že byl jeho úspěch nečekaný, to se vůbec nedivím, protože ten úspěch nechápu. První hodina nuda, nuda, nuda, druhá hodina ještě větší nuda. Kdyby tam nehráli Heath a Shannyn a nezařadil jsem si snímek do výzvy, tak bych u něj asi nevydržel. A tu jedničku dávám oběma svým oblíbencům. Zjistil jsem, že pro Shannyn to byl debut, jenž jí pomohl k dalším rolím. Budiž tedy alespoň tento přínos světové kinematografii. A Heath, ten se stal nesmrtelným díky jiným rolím... ()

Ištván87

Původně jsem se tomuhle filmu vyhýbal, protože mi přišlo, že to bude nějaká ptákovina. Nakonec jsem byl velice mile překvapen. Příjemně cáklá komedie z jakéhosi rádobyhistorického prostředí. ()

kajda.l

Někdy je celkem vtipné, když jdete koukat na film o kterém si předem nic nezjistíte a očekáváte něco úplně jiného, než vám je servírováno s výsledkem takovým, že vůbec nechápete, co se to před vámi děje..tak přesně toto se mi stalo u Příběhu rytíře. Očekával jsem historický film a byla mi nabídnuta vskutku příjemná romantická komedie(sice převážně pro naše něžnější polovičky) ve které, si každý najde to své. Romantická linie příběhu byla sice celkem plytká, zato s charismatickým Ledgerem, k Bettanymu nemám slov(to byla jeho exhibice) a jako třešnička na dortu naprosto okouzlující Laura Fraser (v roli kovářky). Sice We Will Rock You a skandující publiku už bylo trošku příliš, ale pokud byl hlavní účel vyloudit na tváři diváka úsměv, tak se zadařilo. Pokud můžu doporučit, vůbec nic od tohoto filmu neočekávejte a jen se nechte unášet na vlně zábavy a nudit se rozhodně nebudete.. ()

mm13

Mne to sadlo. Helgeland je šikulka, takýto za vlasy pritiahnutý príbeh s odvážnym hudobným doporovodom nepripravíš len tak. Plus sa mal o koho oprieť, herecké kvarteto Ledger, Sewell, Sossamon a Bettany tomuto príbehu nepomáhajú, oni ho dotvárajú. Helgeland je šikulka. [70%] ()

Earl_23

Pět hvězdiček je asi přehodnocené, spíše by tu slušely čtyři (ještě si to budu muset rozmyslet :). Stejně je pro mě Příběh rytíře srdcovou záležitostí. Navíc rád vzpomínám na Heatha a jeho první velkou roli. Pro oddech a pobavení je to jeden z nejlepších filmů, co znám. ()

prome

Romantická pohádková komedie, u které jsem po chvíli věděl jak to dopadne, ale bavil jsem se královsky a bral to jako odpočinkový film. Jediné mínus dávam hudbě, která se tam chvílemi nehodí a je značně přehnaná(naštěstí ne vždy:-)). ()

Morholt

Pro pobavení a odpočinek přijemné. Jen mi pořád vrtá hlavou, proč pro krásku ze 14. století vybrali orientálně vyhlížející Havajanku. :D ()

Sawy

Příběh rytíře je zábavná historická oddychovka a každý,kdo ji bude brát takhle,nemůže být zklamán.Napoprvé jsem byl nadšený,napodruhé už to tak nebavilo a napotřetí jsem se dost nudil,ale přesto zůstanu na čtyřech hvězdičkách a to hlavně kvůli hercům.Pro Heatha to byla jedna z prvních velkých hereckých příležitostí,a i když bych si na jeho místě dokázal představit i někoho jiného,zhostil se jí dobře.Víc mě ale dostali dva jiní herci a to výborný Rufus Sewell,který svého záporáka obdařil velkou dávkou charismatu,a hlavně okouzlující Paul Bettany.O tomto herci jsem před Příběhem rytíře nikdy neslyšel,ale po něm jsem zhlédl další filmy s ním a říkám,že je to jeden z nejlepších herců vedlejších rolí současnosti.75 % ()

Chickenka

Až na tu nehodící se hudbu a prosťoučký děj, to byla vcelku příjemná oddychovka. Nejvíce mě pobavila postava Geoffreyho Chaucera v podáni Paula Bettanyho. Znovu bych to vidět ale asi neviděla. ()