Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Ceres

Velmi dobrý film, který jsem měl i možnost vidět kolikrát i v TV, kdy jsem si ho nenechal uniknout. Vždycky si vzpomenu na jednu scénu, kdy William vzpomíná na svého otce a pak ho potká....mi vrhá slzy do očí, pro mě velmi silná scéna a velmi kvalitní snímek. 80 % ()

zdenny

Krásný film o tom, kterak jeden středověký mladý muž změní svůj osud. Ve filmu je láska, romantika, taktéž napětí, humor a jedna dojímavá scéna. Heath Ledger je v této poloze velice sympatický. ()

JohnSmith

Příjemné vtipné rytířské dobrodrůžo, ve kterém se Helgelandovi podařilo opravdu vtipným způsobem skloubit středověk se současností. ()

VanTom

Rozverný Helgelandův scénář přenáší moderní sportovní film na romantizované středověké kolbiště, tento nápad však dál neobohacuje a spokojuje se s obyčejnou zápletkou, obyčejnou romantikou, obyčejným poselstvím, jimž se dodatečně snaží dodat šmrnc dravou (současnou) hudbou a skvělými kaskadérskými souboji. V závěrečném klání se vše sešlo tak, že 4. hvězdičku málem vybojovalo. ()

cross

Chvílemi strašlivě předvídatelné a melancholické až k uzoufání... Ale, tenhle film je zatracená pohoda, obsahující všechno, co si představuji v hodně odpočinkové letní podívané. 1:0 za použití moderních prvků, scénář i zpracování. Vážně jsem se bavil a to i přesto, že je to vlastně jen slátanina plánovitých scének a situací, které chce moderní obecenstvo vidět. ()

ganz

V tomto filmu je všechno, napětí, láska, akce, zrada, pomsta, dojemné setkání s rodinými příslušníky atd. Bohužel nic ze jmenovaného není dobře udělané. Když sem na tomto filmu byl někdy ve 12 letech v kině odcházel jsem s pocitem spokojenosti a dobře investovaných peněz. Bohužel časy se mění a nyní mě tento počin neosloví ani v nejmenším. Long live the Hollywood. dal bych 2*, ale když vidím že je filom červený musí mít alespoň ode mě 1*... Edit- ideál středověké ženy byl asi poněkud jiný, než jak je ve filmu. Vše je příliš čisté a makeup z tváří hereček přímo září. K tomu všemu podprahová reklama na Nike. Prostě příběh retardovaného rytíře a pár jeho nesmyslných kumpánů, kteří jsou asi tak vtipní jako výraz po osmém pivu. ()

Kosmik 1

Původně jsem dal 4 hvězdy, ale po znovushlédnutí musím přidat i tu poslední. Miluju scénu, kdy je Will na pranýři a princ ho povýší na sira Williama před vším tím davem, je to strašně dojemný v doprovodu slušné hudby. Znovushledání se se svým tátou je taky velmi dojemná scéna a člověku se chce brečet. Zároveň film nabídne i dost napětí, humoru a navíc i dabing je taky celkem solidně provedený, dokonce bych řekl, že lepší než originál. "jiskru jeho žití uhasilo řiťolití", "fuč je jeho duch, zbyl jen puch". Skvělé herecké výkony všech zúčastněných, příjemný a dojemný příběh. 90% ()

Siri69

Tento film mi opravdu sedl a patří mezi mé nejoblíbenější !!! Nápad spojit dobrodružný rytířský příběh s komedií a s moderností se nad míru povedl !!! Heath Ledger je v hlavní roli výborný a podle mě je to jeho nejlepší filmový výkon !!! Výborně obsazené jsou i vedlejší role - Paul Bettany jako básník, James Purefoy jako král, Alan Tudyk jako nervák který nejde pro ránu daleko a Mark Addy coby věrný přítel a pomocník hlavního hrdiny !!! Jasných 5* ()

Ev.D.

,,Tam je Tvoje ztělesnění lásky, Tvá Venuše. Jak já ji nenávidím" No šlo to. Heath Ledger podává dobrý výkon a pěkně se na něj kouká. Scéna s králem Anglie když ho povyšuje je naprosto dech beroucí. ,,We will, we will rock you!" ()

Killda

Udělat historický film takto moderním způsobem, to je výborné. Navíc herecká parta předvádí dokonalou souhru. Poslední hvězdě chybí jen větší režijní nápaditost, když už se tvůrci rozhodli pro takový ( mimochodem velmi originální) styl, mohli ho dotáhnout k ještě větší dokonalosti. Ale to vem čert, jde o skvělý film, který bych jistě zvládnul i několikrát (a to neříkám jen tak u nějakých filmů). ()

JustMeeKatie

"Támhle je, ztělesnění lásky, tvá Venuše." "Jak ji nenávidím." Z Příběhu rytíře jsem vždycky viděla jen kousek, většinou teda konec. Tak jsem si jednou řekla, že se na ten film podívám vcelku a rozhodně nelituju. Většinu filmu sice tvoří scény z turnajů a scény, kdy se hlavní hrdina pokouší získat srdce krásné princezny, ale nic to nemění na faktu, že je to opravdu vtipná podívaná, u které si člověk odpočine. Plusové body film určitě dostává taky za zmodernizováni příběhu a skvělý soundtrack! Hlavně We Will Rock You na začátku hodně potěšilo! ()

LondonGirl

Od prvého pozretia milujem tento film. Som vážne rada, že existujú ešte takéto snímky, kde je toľko humoru, presne podľa môjho gusta. Heath Ledger je geniálny. ()

DeathTheKid

Souboje rytířů jsou královská zábava a já se taky královsky bavil. Vtípky zleva zprava, krásná princeznička s neuvěřitelně extravagantními účesy (tohle byste v té době nečekali) sympatická družina včetně Heatha, velmi netypický soundtrack a souboje, sice provázeny těmi největšími klišé, ale to je úplně fuk, když to všechno společně funguje. Má to občas pár takových prázdnějších míst, ale na ty 4* to rozhodně má. RIP sire Ulrichu von Lichtenštajne :( ()

Trapper33

Heath Ledger opět skvělý. Film je posazen do mí oblíbené doby, takže mi perfektně sedl. Příběh je dobrý, snímek nepostrádá ani zábavné momenty (kterých je dostatek a jsou vtipné!) a celkově působí velmi dobrým dojmem. Jeden z nejlepších filmů s podobnou tématikou. ()

sedm.1

Jediné,co tento film skutečně zachránilo od naprosté katastrofy,je fakt,že sami tvůrci dali jasně najevo,že ho neberou vážně a tak i diváka k tomu vlastně nasměrovali.Příběh rytíře je totiž od první minuty taková konina,až to bolí!Sice jsem celý film vrtěl hlavou,co jde natočit za ptákovinu,ale dokoukat se to dá v pohodě. ()