Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

jenspifa

Film se natacel v cechach, v jednom zaberu muzete videt vaclava upira krejciho. Jinak opravdu vydareny film ze stredoveku, s modern prvky a vtipem. Spokojenost. 78% ()

sopticek

Taková úsměvná pohádka, která se v určitých ohledech tváří dospěle a vcelku humorně. V několika scénách jsem se opravdu zasmál v daném žánru, jsem toho viděl daleko lepší snímky. ()

GCorsini

Romantická komedie, ve které hraje Heath Ledger je zaručená kombinace úspěchu. Nemám co k tomuto filmu moc dodat, klasický rytířský příběh ověšený docela osvěžujícími vtípky, který jak jinak, skočí dobře. Doporučuji k takovému domácímu žvýkání. :-) ()

Pythonator

Taková milá pohádka ze středověké Anglie, kde se lady obléká jak blbá nána z módního katalogu, tančí jak cuchta na diskotéce a hraje jí k tobu moderní hudba. Taky na castingu byli trochu méně soudní a snad v rámci začínajícího nástupu prosazování multikulti evropského režimu vybrali do role lady a její služebné dvě sice velmi krásné, ale tak trochu neanglicky přičmoudlé skorocikánky. Až na tyto pofiderní experimenty ubírající na historické autenticitě to není špatný film. ()

KajunkaB

Příběh rytíře pro mě je skělým filmem. Dostalo se na mé oblíbené Queen, Anglii, Chaucera, chrabrého, krásného a vtipného rytíře, českou krajinu a taky historii. Skvělý mix na výbornou podívanou, budete se smát a budete i mírně dojatí, ale hlavně si to užijete. Ledger je záruka kvality ve všem, a mě to ani po deseti zhlédnutí nepřestalo bavit. ()

Holly_Molly

Jeden z nejkrásnějších a nejzábavnějších filmů se středověkou tématikou! Kombinace romantiky, komedie, dramatu, akce a aktuální hudby zakomponovaný do středověkých čas, soubojů a ctností je boží. Herci jsou úžasný, zápletka jak bysmet a celý to zanechá po dokoukání takovej ten krásně hřejivej pocit, že to za to stálo! Navíc se to jako bonus z části natáčelo u nás a ta česká stopa je sakra znát. <3 P.S: Odpůrcům romantiky vstup zapovězen! :-D ()

Thalin

Film jsem viděla mockrát a stejně jsem pořád nepochopila, jestli se snaží tvářit vážně, odlehčeně nebo nějak rádoby moderně. Herecké výkony ujdou, vtipy a akce místy taky, ale vždycky mi tam haprovalo několik věcí. Willova vyvolená je hrozná. Její chování, styl a hlavně to příšerné oblékání a účesy jsou totálně mimo. U toho mi vždycky přišlo, že si to hraje na jakousi moderní pohádku, hlavně tou hudbou a oblečením jak z laciného karnevalu. Záporák se snaží tvářit démonicky a hrozně krutě, ale nějak mu to nejde a Will je většinu času jen ťunťa, co dělá jedno nelogické rozhodnutí za druhým a bez svých přátel by nejspíš už dávno příšel o hlavu. Koukat se na to dá, ale člověku to nedá žádný nádech historie, spíš jen průměrnou komedii na nedělní odpoledne. ()

berapav

Rytířské souboje 14. století doprovázené Queeny?! Senzace!!! Obzvlášť, když do hlavní role obsadíte fešáckého Ledgera, přihrajete mu dva povedené kamarády Addyho a Tudyka a nakonec na cestu pošlete nahého Bettanyho s jeho nezapomenutelnými proslovy.... Nesmíte zapomenout ani na krásnou "liščí dámu" a úhlavního nepřítele a originální filmový zážitek je tu. A když se to navíc odehrává v Praze... ()

Alexis

Knight´s Tale se může pochlubit krásně zinscenovanými rytířskými souboji. To a přítomnost Shannyn Sosammon jsou jediné klady celého snímku. Vyjma toho uvidíme množství ohraných gagů obalujících standardní příběh s hloupoučkým scénářem bez jediného překvapení, přičemž s blížícím se závěrem dosahuje stupidita a patetismus hraniční míry únosnosti. Logiku netřeba hledat, stejně jako podrobnější scénáristovu znalost historie, upachtěná snaha o modernizaci za jakoukoliv cenu působí směšně. Romantická linie rytířova příběhu je tak špatně vymyšlená, že bude působit nevěrohodně snad i čtenářkám Bravo-girl. Z herců obstojí jen Paul Bettany, Shannyn Sosammon zůstává jen pěknou ozdobou. Dávám za dvě s tím,že film by mohl být zábavnou podívanou pro 15-ti leté kluky a holky, něco jako Karate Kid, akorát s exotičtějším sportem a přitažlivějšími herci v hlavních rolích. ()

Ywec

Film zaujme především spojením středověkého prostředí a moderního hudebního doprovodu a módy Shannyn Sossamon. Výborní jsou parťáci Viliema Doškaře v čele s Bettanym. Snímek je zábavny, pouze místy na můj vkus příliš jednoduchý. ()

Michaell

Z naprostého podprůměru tento film vytahuje jen výkon jednoho z londýských trubačů (ten nejhezčí) srovnatelný snad jen s vrcholnými felliniovskými kreacemi Mastroianniho. PS: toto hodnocení je naprosto neobjektivní! ()

Bobeš14

Ledgerovi sedla role Ulricha teda Willa skvěle.S tlupou pomocníků objíždí turnajje na kterých bojuje o peníze,slávu a hlavně lásku.Prostě výborný "historický"film ve kterém dokonce zjistíme kde začala existence jedné oděvní firmy. ()

marocco

Veľmi príjemný a pohodový snímok s príjemnými a charizmatickémi hercami (Paul Bettany rocks), skvele natočenými súbojmi a slušným príbehom s predvídateľným (až tak mi to nevadilo) záverom. Taktiež mi nevadila dlhšia stopáž, ubehlo to rýchlo bez nejakých hluchých miest. P.S. Odpočívaj v pokoji Heathe. ()