Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

Ant

Tak jo, dostalo mě to. U animovaných filmů se mi to zpravidla nestává. Vtipný scénář tady dělá divy. Místo pitomého prince tady máme lupiče královských klenotů s hláškou na jazyku a místo ustrašené princezny amazonku s pánví v ruce. Upřímně, už mám dost všech těch roztomilých zvířátek, prapodivných tvorů a kreslených nadlidí. Bylo příjemné vidět pro jednou v hlavní roli animáku obyčejné lidi(s kouzelnými vlasy). Těch pár ucajdaných písniček jsem taky přežila, takže nakonec velká spokojenost. ()

Slartibarkfast

Nádherný muzikálový animák od Disneye, který má v sobě vše důležité a skvěle to do sebe zapadá. Doslova mne to chytilo za srdce. City se tu v člověku mění s každou scénou a vše prožívá s hlavními hrdiny. Nádherná hudba jen podtrhuje dech beroucí kreslený svět a úžasně vypodobněné postavy. Jsem zkrátka fanoušek animovaných pohádek a tahle je jistě jednou z nejlepších za rok 2010. Našla si cestu i do mého srdce a já nemohu jinak. Tady nelze šetřit superlativy, to se zkrátka musí vidět. Hodnotím 95%, protože tohle si těch 5* jednoznačně zaslouží. ()

Eawy

Na túto rozprávku som sa tešila ohromne dlho, čakala som, pozerala som videá a fotky ako blázon. To že sa oplatilo čakať je jasné. pre mňa NAJKRAJŠIA rozprávka poslednej doby. Nie feministická princezná, ktorá si nedá poradiť, iba dievča, ktoré sa snaží objaviť svet. Rozplakala som sa. To je už čo povedať pri takejto rozprávke. Pesničky na výbornú, animácie na výbornú, Zachary je môj veľký hrdina. 100% ()

predators

Jo, jo a jo. Opět jeden povedený animák, který troufám si tvrdit, je hoden Shrekova nástupce. Nikterak přeplácaná, ale líbivá grafika, výběr postav (jen tomu chameleonovi bych dal víc prostoru), nenásilný humor-povedený! a i u těch písniček se dalo krásně rozjímat...á, už jsem se nechal unést. 80% ()

nash.

Konečně se ze záplavy animáků vynořilo něco opravdu povedeného. Na vlásku je klasicky pohádková i rošťácky rozpustilá, svižná, zábavná i dojemná. Mísí v sobě kouzlo z klasických pohádek i humorný shrekovský nadhled, plná vtípků, zábavných detailů, svižných dialogů a kouzelných momentů. Lociku si nelze neoblíbit a stejně tak Maxima. Dokonce ani písničky, když už tedy musejí být, nejsou tak otravné jako v jiných pohádkách. ()

Slarque

U Disneyho se přestali honit za aktuálními trendy a natočili to, co jim jde nejlépe: disneyovku. Jednoduchý příběh, písničky, srandovní zvířátka, vždyť to znáte. Kvalita je tradičně vysoká a zábavnost též. Český dabing má nadstandardní úroveň, takže vše je v nejlepším pořádku (lepší čtyři hvězdičky). ()

LoLaa

Když jsem se dozvěděla o tom, že se chystá už několikáté ztvárnění této pohádky, nejevila jsem o ní větší zájem. Až později po několika doporučeních a pozitivních ohlasech ostatních jsem se přeci jen přinutila k zhlédnutí. A udělala jsem dobře, čekalo mě příjemné překvapení. Nejedná se o ohrané ztvárnění snímku o dlouhovlasé princezně, liší se například skvělým muzikálovým pojetím a vtipem. Ani odpůrce pohádek s předem známým (jak jinak než šťastným) koncem se podle mě nebude nudit ani na minutku :) ..// Aktualizace komentáře: dnes (25.11.2011) znovu shlédnuto v českém znění v HD kvalitě (HBO) a tímto mohu jen znovu potvrdit svůj názor, že Tangled je snad ta nejlepší novodobá pohádka, kterou si prostě nelze nezamilovat! :) ()

dopitak

Solidní počin s poměrně originálním příběhem. Přestože nevinná zneužívaná princezna a zloděj a lapka (neštítící se ani okrást vlastní kolegy zloděje) netvoří příliš sourodý pár, děti tohle rádi odpustí. Film táhnou nahoru písničky a hlavně koňopes, který spolehlivš rozesměje i dospělé. Viděno v originálním znění. ()

Chrustyn

Méně propagovaná ale ve výsledku povedená pohádka, tentokrát spíše pro ty menší. Milovníky Pixaru odradí jak jednodušší animace a celkově moc staromódní, pohádkový příběh, tak i menší počet vyloženě vtipných scén a možná až přehršel (alespoň pro mě) rušivých písní. Na druhou stranu romantické části i přes svou kýčovitost pěkně fungují, postavy jsou sympatické (koně jsem si vyloženě zamiloval a litoval jsem, že ho ve filmu není více) a tempo je i přes pár slabších dialogových míst docela svižné. Všehovšudy povedená pohádka. P.S. v originále se jedná o stupínek lepší podívanou. ()

SeBig

Nééé, néé a znovu nééé..proč to kazej tim zpěvem proč??? Já to tak nemám rád..postavy jsou vtipné až na pudu hlavně ten kůň za kterého dávám o jednu hvězdu navic! :D Jinak příběh jako normální pohádka o sněhurce, karkulce a zlatovlásce..klasika která vás posadí na zadek do pěti let...nic moc ()

klerik

Napriek tomu, že ide o pesničkovú disneyovku, nemohol som sa zbaviť dojmu, že je v štýle animákov od Dreamworks. Biely žrebec je takmer rovnaký ako premenený oslík v SHREKOVI, vlastne príbeh ako taký je vlastne varáciou na Shreka. Navyše tu máme akože dievčenskú tému o princeznej, ale vo filme sú najlepšie zvládnutými momentami vynikajúce akčné sekvencie. Je to divácky atraktívnejšie ako PRINCEZNÁ A ŽABA, ale vo svojej podstate je to jednduchá a predvídateľná báchorka. Avšak zábavná takmer ako AKO VYCVIČIŤ DRAKA... ()

iamek

Klasická průměrná disneyovka, která mě na pár chvilek vrátila o deset let zpět kdy jsem tyhle animáky hltal. Teď vzhledem k věku mě tyhle pohádky nudí, ale na druhou stranu je fajn vidět, že ručně kreslené animáky mají pořád budoucnost. ()

ainny

Nádhera, po dlouhé době americký animák, který mě bavil od začátku do konce. Je na něm skvělé snad úplně všechno - animace, postavy, děj, muzika... co mě ale dostalo byl banditův tanec v hospodě. Pokud si dobře vzpomínám, tak zrovna tenhle tanec učil Blackthorne Toranagu a šlo jim to úplně stejně skvěle. :^)) ()

korbitch22

Stačilo málo a mohl to být nejlepší animák od dob druhého Shreka.Bohužel scénáristé v téhle době už horko těžko utáhnou celovečerní film pouze na základě vtipů, kterých je málo, proto je šikovně rozepíšou do pasáží které se střídají s písničkami, které sou pro normálního dospělého člověka neposlouchatelné.Kadence vtipů je ovšem úctyhodná a nepamatuju si, kdy sem se takhle u animáku nařechtal.Překvapivě vynikající český dabing sílu vtipů umocňuje a pokaždý když se začlo zpívat, nechal sem ženu s dcerkou v posteli a šel si zapálit.Příběh má co říct a nekopíruje svoje starší brášky, animace perfektní a koně vyhlašuju nejúžasnjším animovaným hrdinou posledních let, jehož kvalit snad dosahuje jedině Oslík ze Shreka.Překvapení, kterému sem se tři roky vyhejbal a nakonec sem se královsky bavil a aji přidal pár hřebíčku do rakve.75%. ()

Jirka_Šč

Věděl jsem, že to asi bude dobré, ale přesto mě příjemně překvapilo. Svěží, vtipné, dynamické. Pohádka o princezně zavřené ve věži a lupiči, který je donucen jí pomoci, se mi líbila víc, než ostatní mnou viděné animované filmy za poslední rok. Krásné lampiony, zvážnění filmu v některých okamžicích, stopovací kůň, originální amorek a na kreslený film kupodivu sexi princezna. "Pánové, já chci zámek!" ■ Pokud bych něco vytkl, tak, že trailer (například zde uvedený číslo 1) obsahuje mnoho scén, které ve filmu nejsou. Stále jsem čekal, kdy přijdou a nic :(. ■ S odstupem: Mám DVD, viděl jsem anglickou verzi, líbí se mi stále víc. The best anime 2010 ever! ()

Scalpelexis

Co si budeme povídat, na staré Disneyovky, jako Lví Král a Aladin, to ještě němá, ale ochotně to označím za velmi milý pokus se tomu co nejvíce přiblížit. Byl jsem nadšený návratem k pěkným písním (i když ne až tak výrazné a krásné, jako opět u starších Disneyovek), nekomplikovanému ději, sympatickým postavám (geniálně vypečený koník) a vůbec k tomu celému kouzelnému světu, kde si není potřeba střílet z nějakých klišé dnešní doby. Je to všecko sice velmi předvídatelné, ale nakonec tak originální, že vám to ani trošku nevadí. Na můj vkus to bylo až moc přeslazené, ovšem nenudil jsem se ani na vteřinku. ()

marhoul

To je těžko. Pohádku máme bohužel dabovanou, s uširvoucím (podle mého geny vymazleného jazzového ouška) falešným kvílením, hned v první třetině pohádky. A to se nedá. Pravidelně skáčeme po ovládači se slovy: vypni ten uvřískaný bordel! A vždycky to někdo radostně udělá. Takže, po první projekci, kdy jsme si to tady kdysi pustili my dospělí a líbilo se nám to, snižuji hodnocení na čryři. Kvalita nejde upřít, ale dobrá pohádka se v rodině s dětmi pozná i tak, že může hrát kdykoli a výrazně neruší. ()

packa

Starý dobrý Disney je zpět, se všemi pozitivy i negativy z toho vyplývajícími. Na jednu stranu přenádherný vizuál, na druhou stranu otravné (a absolutně zapomenutelné) písničky, dávkované obvyklým způsobem - po pěti minutách děje následují tři minuty zpěvu. I počet zvířecích kamarádů je standardní, dvě komická zvířátka, která mají pobavit hlavně nejmenší (a přinejmenším toho koníka bych pánům tvůrcům nejraději omlátil o hubu). Za úžasnou vizuální stránku pod čtyři nepůjdu, nejsem barbar. Na druhou stranu už docela chápu, proč film ani zdaleka nesplnil komerční očekávání - veselé příběhy s písničkami patří do jiné doby, nezlob se Walte. ()

heyda

Díky velmi vysokému hodnocení jsem očekával teda pořádnou animovanou bombu. No dostalo se mi nadprůměrné zábavy, nic přelomového, ale bavil jsem se docela dobře. Překvapil mě scénář, protože v jistých momentech působil kupodivu velmi přirozeně a vtipně. Animace byla solidní, příběh taky pěkný, akorát teda písničky nebyly nic extra podle mě. Sečteno podtrženo 75% ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)