Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

Skleni

Nebyť tej otravnej hudby, ktorá bola vyslovene nevkusná a mierneho nezáujmu tvorcov o akúkoľvek pointu, tak by tento film, táto rozprávka bola jedna z naj. No takto je to iba priemer:).. ale veľmi zábavný. 60% ()

nikushaa

Rozprávková :) ... asi tak sa dá najlepšie charakterizovať táto Disneyovka. Celý čas som si pripadala, ako keby sledujem úplne klasický Disneyho príbeh, len s tým rozdielom, že tentokrát som bola uchvátená nielen dejom, ale aj výbornou 3D animáciou. Všetko bolo také krásne, farebné, proste kúzelné :) Postavy si musel obľúbiť každý, najmä dvoch zvieracích parťákov - koňa a chameleóna, ktorí boli geniálni :) A ako to už u Disneyoviek býva, dej bol obohatený skvelými pesničkami, veľkou dávkou humoru a nič z toho nepokazil ani slovenský dabing. Počas celého sledovania som sa nemohla zbaviť úsmevu a pocitu, že toto je je pre mňa jednoznačný animák roka 2010. Bolo to jednoducho úžasné - 5* ()

PEZ

Krutil som hlavou nad tymi peniazmi, ktore do toho Disney studios vrazili (260 mil. USD!), ale tie prachy stali za to. Dokonala animacia, rychly spad, skvele napady, vtipne dialogy a sceny, navyse dobra choreografia k piesnam. A ako perla na zaver ziadne vulgarne vtipy, takze vhodne aj pre deti. Takto ma vyzerat spravna rozpravka! Odporucam vidiet v kine (idealne v 3D). Po prvom pozreti 10/10. ()

maar

Nemůžu si pomoct, příběh klasika a vtípky neotřelé, slušné a navíc vtipné. :D Nevtíravý film, který občas až moc tlačí na strunu diváka, že i dospělý by ukápl slzu, ale asi to o tom je :D Super animáček ()

kuces

Neuvěřitelně jsem se bavil. Sliby trailerů, že to bude veselá a vtipná podívaná se naplnily. Svěží vánek, je tento film mezi ostatními. Mohu jen doporučit. ()

radaza

Po shlédnutí jsem trochu v šoku, tohle má být 170. nejlepší film? Pohádka je to pěkná, ale přece jen spíš holčičí. A když říkám holčičí, tak myslím tak do 13. roku.... Děj je celkem předvídatelný, ale docela to (nebýt písniček) odsýpá. Animace disneyovská, pěkná ale nepřekvapivá. Postavy jsou docela dobré. ale trochu si myslím, že není zcela využit potenciál chameleona. Písničky mají do Lvího krále hodně daleko, takže jsou spíš výplňovou taktikou. Je to sice příjemný animák, ale podruhé bych se na něj nepodíval. ()

Mimo83

Mňa Disney prekvapil a to milo! Už dávno tu nebola urobená disneyovka, ktorá dokáže pohladiť po duši. Veľmi peknú animáciu - vidieť na nej, že dozeral John Lasseter z Pixaru =o) - dopĺňajú vtipné scénky, vynikajúce piesne, okúzľujúca atmosféra (horiace lampy) a nakoniec aj trošku vážnosti. Mne sa teda Tangled páčilo veľmi a dúfam, že Pixarovcov to poženie vpred do boja! .) ()

LojZza

Velmi pekna pohadka, mirici spise na mladsi publiku. Tim ale nechci rict, ze by se dospelym nemela libit. Je to v podstate vykradacka jinych animaku. mame tu pohledneho hrdinskeho sirotka, lehce naivni princeznu, pitvorici se zverinu, zpivajici lotry a zlou macechu. Presto mne Na Vlasku velice bavilo a nestydim se za to. (snad krome hudebnich cisel). Sice nedosahuje kvalit Draka nebo Padoucha, ale i tak je to vyvedena poctiva pohadka, ktera si bere hodne z Disneyho stare skoly. ()

foundation

Opäť, znova, stále. Nudné, trápne, vtieravé. To ma má akože tých pár dobrých a pár priemerných vtipov prinútiť k tomu aby som to ospevoval do nebies? Ani nápad. Niekto by sa mal už konečne spamätať a nechať Shreka na pokoji pretože tých pokusov už bolo veľa a za každým to dopadlo katastrofálne. Alebo je to mnou a už mi ku spokojnosti treba viac ako len hlúpe ksichty, ešte hlúpejšie ,,hlášky,, a stupídne postavičky? No tak teraz neviem. Každopádne...Dve hviezdy s prižmúrením všetkých mojich očí. :) Hovoril tu niekto o tom že toto je originálne? Ale no tak... ()

bolf!k

Téhle pohádce nechybí skvělé postavičky, ať už koňopes nebo vousatý amorek, a hlavně humor. Bylo to super, a myslím si, že jako pohádka na Štědrý večer si to zaslouží i hvězdu navíc. 85% ()

Blaogranas

Typickej snímek na pomezí 3-4*. Na jednu stranu příjemný písničky i animace, na stranu druhou jednoduchej příběh a přiblblej kůň. Navíc se musím přiznat, že jsem z toho až nečekaně "cítil" Shreka. Ale rozhodně to nebyla ztráta času, takže 70%. ()

Eki

Kam se na to hrabe Pippi dlouhá punčocha. Pěkné odkazy (Avatar), fajn písně (až na zpívající chlapy v hospodě) a hlavní postava (k sežrání). ()

Torgal

Klasický disney v novom kabáte. Príbeh sa nesie v duchu tradičných rozprávok štúdia strýčka Walta, ale je zabalený v úchvatnom modernom háve. Všetko funguje na výbornú, skvelé postavy (ach tá Rapunzel, opäť som sa zamiloval), milý humor, slušné pesničky a kvalitný príbeh. Tento film ma jednoducho hrial na srdci a priam z neho sálala pozitívna energia. Na plný počet to ale zatiaľ nevidím, rozhodne druhé zhliadnutie. Update: Po druhom pozretí (tentokrát s SK dabingom) definitívne ostávam pri štyroch hviezdach, moment prekvapenia je preč. 8+/10 ()

pepa3rd

Příjemně naivní, trošku romantická, střídmě vtipná pohádková podívaná, bez experimentů na divácích a nesnesitelného přehrávání. Prostě byla radost tuhle pohádkovou Kouzelnou romanci sledovat. 90 % ()

aR3Zz

Velice příjemná, pohodová a hlavně zábavná záležitost! Doporučuji všem bez ohledu na věk. Vyzdvihnul bych především originalitu a nápad, ostatní vedlejší postavičky plnily roli křoví výtečně a jediné, co mě trošku rušilo, byly zpívané pasáže. To je ale věc vkusu. 85% ()

mi-ib

Místama jsem se smál, až jsem se za břicho popadal a místama jsem se naopak celkem nudil. Je to takový ten celkem typický animák poslední doby. Jeho zábavnost stojí spíš na vtipnosti některých postav a ne na příběhu. Nebýt koně, chameleona, loupežníků a několika hlášek Rychlíka Flynna, tak by z té zábavnosti nezbylo nic. Zajímavost příběhu zkrátka pokulhávala. ()

Luisis

Famózní práce, která nejde ocenit jinak, než plným počtem.Bod navíc získává skvělý český dabing a písničky.Byla to sranda a už se těším na druhé zhlédnutí - 95% ()

darkreider

Po druhej projekcii dávam plných 5*. Disney sa skutočne vytiahol a zasa priniesol prvú ligu. Fakt, že najlepšie postavy sú tie nemé nevadí, pretože každá ďalšia má svoje osobité čaro a nikto tu nie je naviac. Posledná vec je dokonalý soundtrack. A úplne na záver poviem, že Česi sú v rozprávkach doma a to nie len pri samotnej tvorbe ale aj dabing. A na tomto filme sa fakt vyriadili. Dokonalý český dabing. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)