Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

Venous666

Určitě každý zná tuto pohádku od bratří Grimmů. Tentokrát v podání B. Howarda a N Grena v kabátu Walt Disney. Celé to je Svižné, hravé, vtipné ba i kouzelné. Princezna a její zachránce jsou v pohodě, ale kam se hrabou na chameleona a hlavně ,,koňopsa,, Maxima, to je podle mě tahoun celého Tangled. 70% ()

Móó

Nečekala jsem nic světoborného, ale pravdou je, že mě to opravdu bavilo. Titulní píseň mi zněla v hlavě ještě několik dní a úsměv mi také nějakou chvíli vydržel. ()

melloun

Bezvadná pohádka, jenž spojuje povedená pěvecká čísla s lavinou vtípků, u kterých i těm nejvážnějším začnou cukat koutky. Pochvalu zaslouží, mimo jiné, velmi podařené vedlejší postavy - banditi, chameleon Pascal a kůň Maximus. Hlavně Maximus je perfektní a na každou další scénu s ním jsem se velice těšil. Disney chytá druhý dech! ()

jasanka

Moc pěkný animák. Napůl úplná klasika, napůl moderní zábava. Super chameleon, příšerná čarodějnice, krásná princezna, sympaťák Evžen… akorát ten kůň se mi moc nelíbil. Ze začátku mi vadily ty písničky, ale asi u třetí jsem si na ně zvykla a vůbec mě nerušily. Dobré hlášky (ale co to mělo znamenat s tím ptákem ohnivákem??!!); zkrátka hezký pohádkový animák. ()

Silencia90

Výborně jsem se bavila :) Pánvička forever :D Hlášky dokonalý a dabing supr :) Navíc skvěle propracované pohyby postav(iček) - grafika, chcete-li. Doufám, že takovýchto filmů bude více. ()

jane1106

Tangled možná není scenáristicky zrovna nejpromakanější animák, postavy také nepatří k nejkomplikovanějším a celé se to nese v přímočarém, ideálně pohádkovém tónu - to ale vůbec není na závadu, když příběh pěkně odsýpá, hudební čísla jsou chytlavá i jímavá, nádherná animace zastavuje dech, Flynn Rider je neodolatelně okouzlující (přiznávám se, cele jsem mu propadla;)), Rapunzel má zářivou hřívu a oči jako studny a romantické scény jsou tak sladké až srdce bolí a slza ukápne. Na své si přijdou děti i odrostlejší (tedy já alespoň přišla.:)). ()

Rehooo

Po delší době jsem viděl animák, který mi utkví v paměti. Paradní příběh, pěkná animace a krásný hudební doprovod. Celý děj byl doprovázený vtipnými scénami a hláškami. Tuhle líbivou pohádku můžu vřele doporučit. ()

Kvítek

Čím víc vlasů, tím víc zábavy. Nevinná Rapunzel v reklamě na kvalitní šampon rozdává radost z úniku do světa, kde vlasy září, koník čmuchá a chameleonek je domácím mazlíčkem. Originalitu v příběhu nehledejte, ale věřte, že A) originalita je v detailech B) koník a chamík jsou fakt strašně vtipní C) macecha je správně děsivá (lituju děti) D) je to fajn. ()

TomasKotlant

Pěkné, docela dobře vyhýbající se totálnímu kýči. Slušný český dabing. Místy pěkný satirický pohled vůči klišé. Většina zvratů je až nečekaně logická. Jenom ta alternace na Romea a Julii je možná moc viditelná, ale nějak to filmu neublížilo. Animace je pěkná, ale občas vypadá moc digitálně, ikdyž oproti podobně dělaným filmům je to dobré. *** Ve zkratce: Zářivý lampion mezi současnými animovanými filmy (nejen) pro děti. ()

frolish

Pesnicky na mna posobili otravne (neviem ci to bolo dabingom), zasmial som sa malicko a ani ma to nechytilo za srdce tak ako by malo, vlastne som sa celkom nudil. Videl som ovela lepsie animaky, na druhej strane moja 9-rocna sestra bola nadsena, takze aspon tie 3* si to zasluzi. Ale znova si to uz asi nepustim. ()

chrispe

S čistým srdcem můžu prohlásit, že ti co ještě náááhodou neviděli rozhodně prohloupí, když se nepodívají. Protože já se skvěle bavila. Výborná parta legračních postaviček, od úžasného koně s vlastnostmi psa, přes zlodějského kasanovu a drsňáckého chameleona, až po stařečka notorika, co v převlečení za Amora rozdává chlípné pusinky. Nejlepší hláška: Šemíka nééé! ()

RedHot

Stokrát to může být animáč, ale takové koule nemá ani Eastwood, když močí. Celý film je napěchován gagy natolik, že obyčejné pasáže se zdají jen jako vycpávka mezi další humornou expozicí a pěveckou pasáží, kterých je po celou dobu víc než dost. Zpěvavé momenty jsou tu mimochodem zpracovány nadmíru dobře a profesionálně, nikdy se nejedná o táhlé vřískání nějaké nedostudované pizizubky. Hlavní hrdina je patřičně charismatický a blonďatá princezna má přímo královské proporce, takže na své si přijde i dospělé a dospívající publikum. Po určitém ohledu navíc Na vlásku trumfuje Shreka, jelikož vztah Evžen – kůň funguje mnohem líp než vztah kocour – osel. --- Pečlivě a s citem odvedená práce, jejíž výsledkem je nadšené publikum každého věku. ()

Erinien

Vtipná pohádka na kterou se rádi podívají i dospělí. Já ji tedy vřele doporučuju. Zaujaly mě ladné pohyby postav i jejich výrazové prostředky. Oblyčeje byly něčím zvláštní, ale nedokážu říci čím. A ten kůň. Jak už tu někdo podotkl má sice pohyby psa ale také má vlastní dokonalou mimiku. Princezna je akční a energická, žádná puťka (a jak umí používat pánvičku). No jen se podívejte sami. ()

111tom111

Příběh o princezně,která byla ukradena zlou babiznou,kvůli kouzelným zlatým vlasům,které léčí a navrácí mládí.Princezna byla unesena královské rodině a byla uvězněna daleko v údolí lesa.Jednoho dne jí ale navštívil lupič,který jí ..dalo by se říct osvobodil.Byl to první den po tolika letech kdy princezna opustila věž kde byla vězněna babiznou.A jak už to tak bývá,Lupič se zamiloval do princezny a princezna do lupiče :D ...Nebudu vám říkat jak to celé dopadlo ale můžu říct že v pohádce jsou krásné písně a příběh je dojemný :)..Pro mě veliké překvapení a film musím zařadit do top 5Animovaných pohádek! ()

Darth Vader

Myslím, že Shrek je poražen! Je to krásně provedé, děj je skvělý a šlape jak hodinky. Láska má v pohádce být nastíněna přesně jako zde. Písničky krásné a vše je naprosto k popukání. Prostě skvělé a nejen pro děti!!!!:P ()

Kajdous

Konečně nějaký snímek, který vylepšil můj pohled na 3D pohádky. Už jsem měl plné zuby všech možných Shreků, Dob ledových a podobných... Tahle kombinace povedené vizuální i hudební stránky, hezkého příběhu podle bratří Grimmů a vtipných dialogů (obzvlášť Flin v podání Kotka) mi udělala radost. Scéna s lampióny mě pak totálně dostala. ()

rusty09

Čekal jsem to horší, nebejt debilního zpívání a dost podobnýho příběhu se shrekem asi bych dal i víc, ale takhle, kord když to je spíš pro bárbí. ()

El-Barto

Jeden ze tří nejlepších animáčů co znám (líbilo se mi to víc než Shrek). Ty písničky se dají v pohodě vydržet, protože zbytek je fakt silnej nadprůměr a dějově bych to dal kousek nad Jak vycvičit draka. Loveckej kůň Maximus je bezezbytku boží, vtipy fungujou a romance je minimálně fajn. Výbornej film nejen v rámci animáků. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)