Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

kalap

Veľmi pekná rozprávočka s krásnou akčnou princeznou, s krásnym akčnym zlodejom, ježibaba, zloduchovia, dych berúca akcia, láska a žili šťastne až na veky. Škoda, že sa to deje len v rozprávkach, ale vždy lepšie preživať to aspoň v rozprávke ako dostať s drôtom do oka. ()

GILLWANDER

Pekný, i keď premenlivo umelý Disney animák, ktorý sa nehrá na niečo viac než v skutočnosti je. Jeho vtipný a nenáročný dej dokáže upútať skoro každého diváka. Je príjemnou hudbou sprevádzaný, emóciami dostatočné obsiahnutý a vtipnými momentami dôkladne osviežený. No na druhú stranu má film aj svoje slabé miesta. Napríklad niektoré tŕpke scény, ktoré sú až kŕčovito zakončené. Miestami je film umelohmotný, lepšie povedané je až nad mieru sladký. Dalo by sa toho vymenovať určite viacej, ale to bude asi zbytočne. Jednou vetou povedané: Film, ktorý určite spestrí váš všedný deň. 80% ()

kapsomut

Chtěl jsem ségře udělat radost tak jsem ji pustil tohle a normálně mě to překvapilo... Konečně animák, kterej byl fakt povedenej! Kotek to skvěle daboval! A zejtra si dáme dvojku! Doporučuju! :D ()

Scylla

Moc nechápu zdejší vysoké hodnocení. Pohádka jede podle šablony a jediná věc mě na ní nepřekvapila. Písničky jsou jak vystřižené z popíkového best of. Vtipy jsou postavené na pádech, úrazech a vykulených obličejích. Omluvu, že nespadám do cílového publika, neberu - stačí se podívat na ostatní animáky roku 2010... to se prostě nedá srovnat. ()

ilemas

Nejhorší Disneovka co jsem viděl. I přes výbornou animaci ve 3D a průměrný příběh mě to vůbec nechytlo. Málo humoru a hodně otravné nehezké písničky. ()

Beagle

Ne, víc než tři tomu asi s klidným srdcem dát nemůžu. Je sice pravda, že v současné nabídce animovaných filmů jde o nadprůměrně chytrou a vkusnou podívanou, úrovně Pixaru to v mých očích nedosahuje (nejenom o vlásek). Český dabing je ovšem solidní. ()

berusche

Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli to za 4 hvězdy stojí. Je to pěkné a je to občas i vtipné. Líbí se mi podstatně víc originál, který jsem také viděla jako první, poněvadž ani Kerndlovou ani Kotka nemůžu vystát, takže pokud na to nejdete s dětma, originál je přeci jen zvučnější. Z celého díla bych ovšem vypíchla bohužel jen málo věcí a to je dobrá animace a kůň Maximus. Je to roztomile udělané, hlavní pár je k sežrání a kůň je jedinej vážně vtipnej kousek. Tím to ale hasne, pohádka to není nijak zvlášť převratná. ()

BoredSeal

I díky kvalitnímu hravému českému dabingu příjemné zpracování klasické pohádky s trochu ironie. Z postav asi největší sympatie sklízí chameleon, maniakální kůň a čarodějnice s hlasem povedeně obsazené Heleny Vondráčkové - její falešná matka terorizující princeznu je prostě k popukání, pokud vám nevadí černý humor. ()

Fíla

Jeden z nejlepších animovaných filmů dnešní doby. Má přesně to, co očekáváte a to, co by jste měli po novodobém animovaném filmu chtít. Je vtipný s krásnou Locikou, vtipu přidává i bílý hřebec Maxim. Nevyjímaje zlodějíčka který se do Lociky zamiluje. Nijak extra přetažený časově, ta hodina a půl naprosto vyhovuje a když film skončí, tak váš úsměv na tváři stále převládá. Super podívaná. ()

honajz2

84%? To je vtip? Já mám zabít svůj čas tímhle? Vtipné je to jako krátký amatérský film Technická od Petra Cejpka (neznáte-li tohoto tvůrce, tak nepochopíte) Ženská, která žije bůhví kde a zabíjí čas tím, že hází svoje kilometr dlouhé vlasy neustále na strop. Pak to používá i jako lano pro svoji "macechu". Proč ji nikdy nenapadne utéct? Proč tam jsou ty stupidní písničky? "Princ", který ji má zachránit je zloděj? Ještě by to chtělo druhý díl, ten by však měl být víc umělecký, třeba místo zloděje by tam mohla být smažka, princezna by tam mohla mít hodinovou rozvahu o tom, jaké šaty si má vzít na sebe (to by jsme měli půlku filmu za sebou), "macecha" by mohla být Blairbitchská čarodějnice, s nekonečným počtem bradavic (s tou největší na nose), ještě by to chtělo hůl a skleněné oko. Takový kůň (plus ten chameleón, nebo co to bylo), by mohli ještě mluvit a to by se postaralo o humor, hlavně kůň by tam mohl mít debilní kecy. Uvidíme, třeba druhý díl bude a získá aspoň nějaké Oscary. Ale teď už zpátky k tomu, co jsem viděl: bylo to neuvěřitelně přeslazené. Ach, ty emoce! A ani ten příběh nestál za nic. To už jsem mohl čumět na stěnu a čekat, až spadne. Ale přesto tu jednu hvězdičku udělím. Za co? Za snahu? Ne. Za postavy? Nikdy! Tak za co? Asi za tu hospodu, to byla jediná chvíle, kdy jsem se nijak nenudil. Možná ocením ještě animaci,ale to už zasahuji do krajních mezí. Disney se neuvěřitelně zhoršil. ()

easaque

nostalgické 2* Když jsem u recenze na Shreka souhlasil s jeho vysokým hodnocením, tak u tohoto snímku, který se mu hodně vizuálně podobá, tak musím dát palec dolů. Jede na podobné vlně, ale jinak nepřináší nic nového a vůbec jsem se u něj nebavil. Zábava za každou cenu na mě u pohádek prostě nefunguje a kupí se tu jedno klišé na druhé. Takže víc než dvě hvězdy nedostane. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

hodně old-schoolové a předvídatelné,co se příběhu týče,nicméně velmi zábavné a celkově prostě příijemné a sympatické.Osobně disneyovky moc nemusim pro jejich klišovitost, a mnohdy až kýčovitost,ale tohle mě dostalo i díky faktu,že z toho nenápadně,ale přeci vykukuje Pixar.Spolu s Toy Story a How To Train Your DRagon nejlepší animák loňského roku...90% ()

Vyhy

Konečně super animák. Líbil jsem mi po všech směrech. Zaujme jak děti , tak i odrostlejší. Smál jsem se a bavil jsem se. Skvělá grafika a i náš dabing. Vřele doporučuji vidět všem co mají rádi takový to styl pohádek. ()

Gee.Rocks

Pět hvězdiček bez výhrad. Jediná věc, která mi připadala zvláštní bylo to, že rodiče Lociky vůbec nemluvili. Ale byla to nádherná pohádka. U mě Na vlásku dokonce překonalo zážitek ze Vzhůru do oblak! ()

Aljak

Veľmi dobré, až prekvapivo :) Trošku som alergický na presladené rozprávky o princeznách, ale toto ma fakt oslovilo - nielen vydareným príbehom ako takým, ale hlavne množstvom vynikajúcich hlášok a dojemnými životnými osudmi hlavných hrdinov. Navyše k tomu aj pekná hudba, zaujímavá zápletka, dávka napätia a nerozlučná romantika s happyendom - ale tak to už v rozprávkach býva, k tomu výhrady ani nemám. V tom obrovskom množstve animovaných rozprávok, ktoré sa v súčasnosti produkuje, to bol vysoký nadpriemer a v porovnaní s ostatnými "princeznovskými" rozprávkami táto určite vynikla. ()

Wiikii

(Píše se rok 2011) Když jsem si tento roztomilý animák poprvé pouštěl. Nic v tu dobu nenasvědčovalo tomu, že by se měl po zhlédnutí stát mým top ten(respektive sixteen). Na ČSFD měl v tu dobu ušmudlaných 65% a jeho kartónové postavičky nehyzdili města a nákupní střediska jako tomu bylo u Shreka či aut. Jenže překvapení přišlo už v prvních minutách, kdy bylo poznat, že nejde o žádný průměrný animák. Ale o Disneyovský muzikál, který vsadil na známý příběh, krásnou vizuální stránku, milý humor a samozřejmě jak to u muzikálů bývá nemalou porci hudební vsuvek, který doprovází celý děj snímku. .. Závěrem bych už jen dodal, že český dabing sahá hodně vysoko. .. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)