Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

brzozin

Je mnohem snazší kritizovat než chválit. Proto budu v tomto komentáři stručný. Disney opět ukázal, že si dokáže dlouhodobě držet svůj osobitý pohádkový styl. Takový, na který jsme byli zvyklí už od dob legendární Sněhurky. Také Na vlásku se nese v duchu nejlepších disneyovských tradic. Kouzelné romtaické prostředí, do kterého je zasazena roztomilá a místy až melancholická muzikálová pohádka. Ani některé komické skeče (naštěstí jich tu není mnoho, o to více jsou vkusné a patřičné) nedělají z této pohádky klasický pixarovský komediální mumraj plný karikatur. Ne, tím opravdu nechci kritizovat pixary, mám je skutečně ze srdce rád. Ale je fajn, že dneska někdo dokáže natočit animák, který není plný všeřtících a pitvořících se kreaturek. Pro někoho může být Locika jen naivní hlupoučká husička a Na vlásku bezduchým slzavým slaďákem. Možná je to pravda, ale v záplavě postmoderných úleťáren je to doslova pohlazení na duši. ()

MartinTerran

Klasická pohádka. která ničím nepřekvapí. Animace, vtípky a songy jsou v pohodě a takové dlouhé vlasy bych si taky přál. Při útěku z hradu se asi autoři inspirovali Šemíkem. Pro mě lehký nadprůměr. Hodnocení: 60/100. ()

Ivoman

Ze začátku vcelku pomalý rozjezd, ale po cca 1/3 film začíná nabírat na obrátkách a je to opět super zábavná podívaná. Ten kůň by si zasloužil svůj samostatný film, u jeho scén jsem se vždy strašně bavil a jsou promyšlené do posledních grimas. Ve 3D krásná podívaná. ()

zuzzuli

Romantická animovaná komedie, kterou si zamiluje mladší i starší divák. Děti v ní objeví princeznu, dobro a zlo a očekávaný happy-end. Dospělí se při ní zasní při představě, jaké by to bylo žít v pohádce, kde všechno dobře dopadne. Vřele doporučuji! :-) ()

XXXXXXXX

Čistě sentimentální záležitost. Film jsem v minulosti viděl, díky doporučení kolegy. Bylo během parádních dní, které jsou dnes ztraceny v minulosti. Kašlu na chyby, náhodně se mi dnes vybavily slova písničky a tu užásnou atmosféru oněch časů mám znovu před očima. Logické uvažování si vzalo volno. Sázím 5 hvězd. ()

DoNotCross

Moderní animace oživila animák jako ze starých časů. Pohádkové dobrodružství, romantika, akce, humor. Tohle všechno v tom nejkrásnějším možném balení. Rozhodně jeden z nejlepších animáků, co jsem v životě viděl a skoro se divím, že už dávno nepřiletěl nějaký sequel. Ale proč si kazit perfektní film? ()

Dickator

Princezna Lo'Cyka (Blyat), protože debilnější jméno už se asi vymyslet nedalo, tak nějak jsem pojal podezření, že místo smysluplných dějů si tvůrci dávají závody ve vymýšlení stupidních jmen, ale jinak celkem vtipná pohádka, 80% ()

ratpile

Kez by se druha polovina nezvrtla v prilisny rozmach. Dokud se totiz pribeh drzel osobnejsiho vypraveni 2-3 postavicek, bylo Tangled naprosto kouzelne, vtipne, originalni, svezi a zaroven naprosto presne stylizovane dobrodruzo. Zbytek byl uz takova az prilis oslniva a srdcervouci klasika. Kouzlo starych disneyovek ale bylo pritomno. Idealni podivana pro celou rodinu. ()

PlayEasy

Revoluce v animaci to tentokrát zrovna není. Tangled ovšem vše bohatě kompenzuje svěžím a zábavným příběhem, nápaditostí v detailech (to oceňujeme u animáků obzvláště) a v neposlední řadě i chytlavými písničkami. Kdyby se TAKHLE adaptovali i ostatní disneyovské princezny, svět by byl hned o kousek lepší místo :) 85% ()

Gamekeeper77

Jeden z mých Nej animáků. Klasická pohádka (což už se dnes moc nedělá), s kupou zábavy, krásnou animací, staronovým, ale za srdce beroucím příběhem, výborným dabingem a i když mě zpívání ve filmu moc nebere, tady ho to pro mě posouvá ještě o hvězdu výš. 98%. ()

Ukrizku

V rámci kategorie animovaných pohádek patří tahle rozhodně k těm nejvtipnějším a nejpropracovanějším. Má neotřelý námět, nadčasové dialogy a zajímavou bilanci dobra a zla. Navíc je pěkná i hudba. ()

Klat

Snímek ze studia Walta Disneye, je skvělý animák, kde nechybí humor, romantika a zpěv. Jó nesedět ve věži na zadku a jit za svým snem a o tom to je. Příběh plný dobrodružství, kde dobro jako vždy zvítězí nad zlem. Vtipný animák, kde Locinku a Evžena doplňují i zvířecí postavy, především kůň a i pánvička zde má svou roli. ()

ostravak30

Jsou dobré Disneyho pohádky - komedie a vynikající. Na vlásku má hned několik problémů, na kterých se tvůrci přitom snaží stavět. Tak předně - to nejdůležitější na filmu je samozřejmě příběh. Ten je podle mě celkově slabý. Například i Ledové království ho nemá moc silný, ale diváky si získalo především hudbou a postavami sněhuláka a soba - zkrátka vtipnými postavičkami, které jsou ale zároveň roztomilé, hodné a sympatické už od pohledu. Na vlásku nemá z těchto vlastností nic. Hudba pokulhává, i když je patrné, že na ni tvůrci dali hodně. A sympatické nebo vtipné postavy se spíše jen mihnou. Takže až na pár úsměvných scén - mj. když se Locika snaží nacpat svého budoucího manžela do skříně, nebo ho tříská pánví do hlavy, marně hledám něco, co by pobavilo. Chameleon je na zábavu prostě slabý. Oslík ze Shreka ani sob to není. A děj vystavěný na tom, že princezna chce vidět světýlka a nikdy nevyjde z věže sama, je zkrátka málo. Těžko říct, co je skutečným důvodem nakonec docela silného úspěchu filmu, ale Na vlásku se podle mě řadí jen do těžkého průměru, pouze animace samotné jsou opravdu propracované. ()

Petule3

Musím říct, že "Na vlásku" mám mnohem radši, než "Ledové království". Locika je dokonalá...nádherná, roztomilá, příjemně potrhlá a naivní. Fungují na mě vtipy, Maximus, prostě všechno. Navíc noc na lodi s tisíci lampiony, kdo by to nechtěl vidět naživo, kdyby to bylo takhle krásné. Za mě skvělé a na hranici 5ti hvězdiček. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)