Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

Parisée

Líbí se mi odkaz na pohádku O princezně Zlatovlásce, navíc je tahle komedie vtipná, má nápad a (alespoň tedy v originálním znění) hudební vložky zní velmi dobře. Tenhle snímek je sice koncipován spíše pro děti, ale ani již odrostlí diváci se jistě nudit nebudou. ()

MrNut

Říkal jsem si, že to bude totálně o ničem, tu pohádku přece už každej zná a navíc je to přece příběh pro holky, tak proč bych se na to koukal... Až mě k tomu jednou dokopala moje malá ségra, že se na to chce koukat se mnou... Tak jsem si řekl, že přinejhorším u toho usnu, vzal jsem misku Chocapiců a čekal co bude. A hle, ono je to ještě nacpanější skrytejma vtipama "pro větší", než akční věci typu Megamind... A navíc to s původní pohádkou má společnej jen základ. Skvělej film, kdo má rád vtipný animáky, neměl by se nechat odradit tím, že tohle už prece všichni známe, protože neznáme :) ()

Langiis

Krásná kreslená romantická pixarovka, která mě vrátila zpět do dětských let Disney. Sladké postavy, příjemné písničky, nádherný příběh, dokonalý svět a precizní dabing. Takhle dlouho jsem se nepobavil od prvního dílu Shreka. Chvílema mi to připomínalo film Pocahontas, kde se taky často zpívá. Pro mě vrchol dokonalé roztomilosti !! ()

cajda

Tato pohádka vlastně není ničím výjimečná až na to, že se jí podařilo vyvarovat spousty zlozvyků, které mají tvůrci animovaných pohádek tak rádi. Předně je infantilní tak akorát, aby to dospělým film neznechutilo a dokonce se nedočkáme ani nějakého velkého morálního poselství. Naopak uvidíme několik velmi povedených hudebních výstupu, zejména ten v hospodě, a koník, banditi a samotný Flynn mají humoru dost pro děti i dospělé. Přihoďte kouzelnou animaci a mát film, který je na dobré (rozuměj pixarové) cestě, ale k vrcholu mu přece jen něco chybí. I když Rapunzel brunetkou vůbec není k zahození, nějaký sequel by určitě nezaškodil:) ()

viruscrack

Musím se přiznat, že hezčí animovanou pohádku s hudebním základem jsem už moře let neviděl! Musím tedy pochválit celkovou hudební základnu, výběr zpěváků i zpěvaček a samozřejmě kvalitního překladatele. Osobně mi k srdci nejvic přirostl Maximus a Pascal! Obecně ale musím hodnotit pohádku, jako extrémně vysoce nadprůměrnou očekávání. :) ()

Ltblue

Skvelé animovaná/komedia pre mňa teda aspoň roku 2010.Skvelé animácie priam stvorené na Blu-ray.Pekný príbeh.:-).3D by som to nechcel vidieť. ()

HeyHou

Hned na začátku mě napadla Kouzelná romance (jak už někteří komentující poznamenali přede mnou). Hlavní hrdinka idealistka, kolem ní létají ptáčci a i ten největší bandita v té nejodpornější putyce si ji prostě zamiluje. Locika tedy klasická Disney girl :-) Navíc jde vidět, že s jejími vlasy si animátoři fakt pohráli. Evžen Houžvička je borec, fakt mě bavil a to především svým sebevědomím, a tím, že ví kdy nasadit svůdný pohled :-D Stejně tak se mi skvěle dívalo na Maxima s jeho pohybovou dokonalostí a chameleona s jeho bravurními výrazy. Celkově jsem byla potěšena, pobavena, a ráda se někdy mrknu zas, čili za mě 4 * ()

x_ander

Tohle je novodobá pohádka se vším, co k ní patří - nádherná animace, poutavý příběh, nadhled a humor atd. Nejednou jsem si vzpoměl na geniálního prvního Shreka. Jen doufám, že někoho nenapadne ždímat peníze a točit další díl. ()

p.i.t.b.u.l

Je to roztomilé, je to krásné, je to nádherně animované, ale to je tak vše. Animovaný film Na vlásku pobaví jak malé, tak velké. Menší ocení nádhernou animaci, dobře vybrané písně a spoustu pohádkových různorodých postav. Starší diváci ocení lehčí parodický humor. Jestli jsem se u toho bavil.....ANO.....jestli bych si to pustil znovu? NE. Vzhledem k lineárnímu jednoduchému ději je tento film snadno předvídatelný, někdy až příliš mně vadilo stálé zpívání, i když jsem s tím počítal, protože to je muzikál. Ale tak nějak mně zpěv do všeho úplně nezapadl. Filmu vlastně nemůžu nic vytknout. Splnil mé očekávání, příliš jsem se u něj nenudil. Hezký příběh i zpracování. Dávám 70%. ()

Trishka

Disney se vytáhl a v boji o to nejcennější - o diváka všech věkových kategorií - předběhl své soupeře skoro až hanebně snadno. Žádní noví hrdinové, žádné překombinované příběhy, ale staletá klasika o šplhaní po vlasech v novém vizuálním kabátě okořeněná chytrým humorem a příjemným soundtrackem. Musím říct, že už dlouho mě animák takhle nepotěšil. ()

Bercuss

Velmi nevyvážená podívaná, ve filmu jsou scény, které sem přeskočil,ale i scény, ke kterým sem se hned vrátil a pustil si je více než jednou. Muzikálové vsuvky mi přišly otravné a písně nehezké (viděno v češtině).Zato Pascal a hlavně Maximus dávali filmu šmrnc a šťávu. Sem na vážkách *** nebo **** nakonec varianta ´´A´´. Uvidíme, třeba to časem přehodnotím,ale s prozatím nechám ***, nebylo by to vůdči ostatním animákům fér. ()

Psychotic17

Aneb kterak zlatovlasá princezna potká Nathana Drakea. Možná byl můj úsudek otupen tím, že jsem tento film sledoval ve tři ráno, ale myslím, že o moc lépe to udělat nešlo. Sympatiční hrdinové (i záporáci - těm dvěma irčanům jsem fakt fandil), roztomilá animace a písně, kterých nebylo moc a kupodivu ani s českým dabingem nebyly otravné. Za to jediné, co otravné bylo, bych označil to klišé se slzou, ale nu což, ono se moc funkčních alternativ v pohádkovém světě vytvořit nedá... No, do dokolanosti přeci jen něco zbývá, ale určitě ne moc. 90% ()

Seuata

Jsem pohádkový typ, to vím a tohle bylo nejspíš natočeno přímo mě na míru... Láska na první pohled, jedno zhlédnutí nestačí... Musím opravdu pochválit, že do této pohádky namíchali všeho tak akorát a na nic nezapomněli. Tohle je pohádka pro pohádkové gurmány! Kdo neviděl, musí to okamžitě napravit! :) ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)