Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

Tirion

Přiznám se, nemám moc rád tyhle pohádkové muzikály. A i proto jsem nikdy nemusel Disneyho Popelku, Sněhurku a další podobné. Tangled je v tomhle podobný svým předchůdcům. Disney navazuje na to, co umí nejlépe a tentokrát už plně digitálně. Vlastně je to jakési Disneyho přiznání, že ruční animace jde do kopru a vše nahrazuje animace počítačová a zároveň se potvrzuje, že Disney by bez Pixaru dnes jen těžko existoval, což dokazuje John Lesseter ve funkci výkonného producenta. Tangled má poměrně líbivý příběh plný vtipu, ale také plný určité unylosti. Nicméně dabing a režie jsou na úrovni. Největší devízou snímku je určitě jeho vizuál. Nádherná barevnost, nápaditost, jiskření. Je to pastva pro oči. Ale zpracování holt není úplně mým šálkem kávy. Nicméně se jedná o nadprůměrný film. ()

SarumanKo

Disney je späť a to vo veľkom štýle. To, čo som tvrdil nie až tak dávno pri Princeznej a žabe, platí aj teraz. Akurát, že kresbu nahradila nádherná 3D animácia. Tangled kombinuje zo všetkých súčasných prúdov to najlepšie - istú vyzretosť Pixaru, detinskú vtipnosť Dreamworksu a muzikálové čísla disneyovských klasík. Tie sú väčšinou veľmi príjemné a aj vďaka nim fungujú emocionálne aj napäté momenty výborne. Audiovizuálne je to vyšperkované do maximálnych medzí, vrátane dabingu postavičiek, z ktorých ma najviac dostala roztomilá Rapunzel, avšak čo sa príbehu týka, je to neuveriteľné klišé. Zdalo sa mi, že tvorcovia priam súťažia, koľko ohratých motívov do toho filmu dokážu natrieksať, a to, že v podobe, akej sú, stále fungujú výborne, na to nemá žiadny vplyv. Videl som tisíckrát videný príbeh v mierne nových odtieňoch, ktorý pecke ako Toy Story 3 nedokáže konkurovať, ale jednorázovo zabaví. (8/10) ()

ABLABLABLA

Já si nemůžu pomoct, ale prostě mám ty nové animáky ráda a zatím bych řekla, že tohle je jeden z těch nejlepších:) Sice to není nic nového, stále dokola ten samý příběh, ale tento byl navíc okořeněn krásným humorem, úžasným chameleonem a ještě úžasnějším koněm a už jsem řekla, že většina těch hlášek a spousta vtipných scének stála za to? Nedokážu si teď vybavit tu nejlepší, ale momentálně mě přišla na mysl scénka, kterou bych pojmenovala "Pusť tu holinu" - celá až do konce, kdy Maximus dloubne Evžena do břicha, stojí za to:) ()

buldock

Dlouhou dobu mě žádný snímek tolik nepohladil na duši, jako tahle nádherná hudební pohádka, kterou si mě Disney i přes mou nesnášenlivost k muzikálně laděným projektům dokonale podmanil. Musím jednoznačně vyzdvihnout také hlavní postavy, vykreslení jejich charakterů a obrovský pocit pohody a pozitivní energie, který z tohoto animáku jen číší. Výborně! Film: 89% ()

gogos

Čistokrevný a naprosto dokonalý Disney! Úžasná animace, překrásné barvy, milý příběh, spousta skvělé zábavy. Nechybí napětí, emoce, které sráží do kolen, ani naprosto skvělý humor. Když k tomu připočteme parádní postavy Maximuse a chameleona, je z toho opravdu pohádka s velkým P! Celé je to podtržené vynikajícím českým překladem a naprosto super dabingem. Hodně, ale opradu hodně dlouho mě žádný film takhle mile nepřekvapil. Na vlásku je naprosto výborný animák, který patří mezi to nejlepší, co se v posledních letech objevilo na trhu! ()

kaylin

Nedám tomu tolik jako "Ledovému království" (tomu jsem dal 100 %, "Na vlásku" 90 %), ale přece jenom je to animovaný snímek, který mě naprosto nadchnul. V kině to byla úžasná zkušenost, i teď, podruhé v domácím prostředí je to něco krásného, co vám strašně zlepší náladu. Jasně, že si z tohohle snímku budete hlavně pamatovat chameleona a spoustu vlasů, ale je to víc, než kolik ve vás zanechá většina filmů, co jinak vidíte. A ty emoce jsou prostě krásné. V tomhle vydání si člověk zamiluje i ty happy endy. ()

Kaluž

Maximus s Pascalem byli krajně podezřelá zvířecí dvojka. Ale nejen děti jim to žerou, takže plus. Písničky to místy trochu kazí, jinak příjemné pohádkové pokoukání jako ze staré animované školy. ()

suicide

Pustil jsem si ten film k snídani, abych zjistil, co nám to ten Disney zase naservíroval za hrozný animáč. Ale jaké bylo mé překvapení, když se mi díky "Na vlásku" snídaně nebývale protáhla. Takhle jsem se opravdu dlouho u filmu nezasmál a vzpomněl jsem si akorát na Shreka, se kterým může tato novodobá pohádka zdatně soupeřit. Určitě kladem je, že nejde o film, který s dětma dokáží v kině přetrpět i rodiče - každý si v něm něco najde, co ho dostane a přiková ke křeslu (židli, sedačce, posteli) - a přesto je to pohádka, v níž nic nechybí - princezna, šejdíř, zlá čarodějnice, zpívání, trpící rodiče, utančené království, spousty barviček a VTIP. Jo a nesmím zapomenout na koně - už jenom kvůli němu stojí zato vidět ten film. ()

Mikita

Takhle si představuju animovanou princeznovskou pohádku a směr, kterého se má studio Walt Disney držet. Kromě klasického příběhu je tu pár překvapení, mnoho povedených fórků, roztomilé zvížátko a okouzlující hlavní hrdinové. Hltala jsem každou minutu a málem vynechala Štědrovečerní večeři. ()

Hanyou

Skvělé. Všechny vtipy byly vtipné, písničky se mi taktéž líbily a prostě tak nějak všechno funguje. Disney se tentokrát opravdu vytáhl a jsem za to ráda. Jen tak dál. ()

Easykk

Dostal jsem jednou jednu otázku - zda bych tu krásku z Na vlásku, neprodal za tisíc zlaťásků....neprodal, a ani za jeden, to bych je raději utratil až na jeden, za ten bych princezně z Na vlásku koupil zlatou pentličku do vlásků. :) ()

katuska138

Klasická Disneyovka. Hudební čísla a roztomilá zvířátka. Je to milá pohádka, ale nečekejte víc, než pár opravdu vyvedených hlášek a gagů. ()

stration

Asi to nejlepší, co mohl Disney bez Pixaru vymyslet. Typická grafika v novém 3D kabátě, který je bezezbytku využit. Plochá historka okresního formátu je ovšem vylepšena o geniální vedlejší postavy, bez kterých by byl film zcela podprůměrný. Všechny scény, ve kterých se objeví banda hospodských drsňáků, chameleon nebo spartánský koník jsou opravdu prošpikovány humorem, odkazy na kdeco a já se při nich opravdu smál. Toto je rozhodně styl, kterým by se měl Disney dál ubírat! ()

MATADOR

Příběh z království ve kterém nechybí zlá baba, pohledný hrdina, krásná princezna, duo zvířecích sympaťáků, temná atmosféra, nečekané momenty, příjemná hudba, slzypřinášející momenty a ... já už ani nevím, je to krásné samo o sobě :-) ()

decouble

Je to vlastně jenom další z řady předvídatelných disneyovských příběhů, kde vás občas může rozčilovat ta dvourozměrnost jejich světa, ale ve svém žánru se jeví jako natolik skvěle odvedená práce, že té pohádce divák v několika momentech (hlavně druhé půli) celkem snadno a na dlouho podlehne a podvolí se... Muzikálové výstupy až na jeden jsou ale celkem nic moc. 7/10. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)