V super akčnom thrilleri sa zo všedného bistra pri ceste stáva bojisko pre vojnu o prežitie ľudskej rasy. Keď Boh stratí všetku svoju vieru v ľudstvo, posiela na zem svoju légiu anjelov, aby zachránili planétu Zem a zabránili vyhynutiu ľudskej rasy. Posledná a zároveň jediná nádej ľudstva, spočíva v sile a šikovnosti pozoruhodnej skupinky na čele s Archanjelom Michaelom. (TV Markíza)

Beky

Ok, někteří dobří herci nečtou scénáře a nebo na papíře jim to připadá zatraceně dobrý!! Tohle mohlo bejt sakra dobrý...ale zbylo jen pár dobrých nápadů a spousta vystřelenýho olova!! Jednou větou: Poslední kapka padla kolem 30ti minut do konce, kdy čerpací stanice vybouchla a v následující scéně opět byla celá!! No nic, tohle se prostě nepovedlo, takovým tím způsobem, že film nejde ani jednoznačně odepsat do věčných filmových lovišť. ()

Raven0

Neříkejte mi, že tohle mysleli tvůrci vážně. Vždyť je to nadsázka jako hrom! Už jen scénář? Něco tak šíleně béčkového se jen tak nevidí. A dialogy? Sakra, u těch jsem se nasmál jako dlouho ne. Tolik životních "mouder a pravd" :-) To byla fakt síla. No a souboj Gabriela s Michalem, alá rotační palcát, to je už moc. Zkrátka dost zajímavě pojaté téma křesťanské apokalypsy :-) Více takových bijáků! ()

oveckaoa

Pohádka pro dospělé. Nějvětší stupidita je na konci Michaela zabijou načež mu Bůh dá křídla a vrátí ho zpět aby zabil Gabriela, který Bohovi slouží (logika neexistuje proč by to asi dělal když proti němu bojuje a měl by tím o 1 soupeře míň a takových stupidit je tam více) Nejlepší scéna je to psycho dítě to si zasloužilo víc prostoru. Hlavní postava té ženské byla sympatická asi tak jak hovno hrůza tam mohly dat nějakou pěknější herečku. ()

MiCM

Takovým námětům fandím maximálně. Očividně většina lidí na to ale s..e.. Sice to nebyl nějak extra povedený film, ale tu myšlenku to má maximální a vyloženě špatné to rozhodně nebylo. Ten orchestr být nemusel, ale tak to je dneska moderní no. ()

majxik

Pomerně hezký film pokuď od něj nic nečekáte. Andělé v drsnácké roli vyhladitelů lidstva je docela zajímavý nápad, ale zpracování do příběhu trošku vázne a tak po zhlédnutí nebudete mit nutkání běžet za kamarádem aby to rychle zhlédnul taky. Ale což, 3 hvězdičky si to zaslouží. ()

ywo666

Slušná vec. Nezdieľam kritiku. Ale ani nie som nadšený. Téma je super, len z nej nevyťažili dostatok. Chýba hĺbka a silné scény. Bettany je OK. ()

Phietros

Bettany, Black, Gibson, Durand, Quaid , zní to lákavě ale ani tyto jména s filmu neudělají lepší zážitek než průměr s nedotaženými detaily a v béčkovém duchu! Odlehlá restaurace v poušti, k tomu pár slavných jmen a apokalypsa kdy jsou na nás sesláni andělé (protože bůh v nás ztratil víru) může začít! Nápad dobrej, některé scény se povedly a možná díky nim hodnotím 3* ale ve zbytku to byl jeden přešlap za druhým! Vybuchnutá benzínka, ale restauraci se nic nestalo, za další proč zrovna mimino Audrey je jedinou záchranou lidstva?! A ten její porod a v zápětí jako by neporodila a plná energie rozdává moudra! Gybson zbytečně chcípnul, ikdyž scéna dobrá- čekal jsem spíše že mu dojdou náboje, ale proč za ním ze střechy běžela ta holka jako vepř na porážku?! Zásoby munice kritizovat nebudu, té měli opravdu dost, ale souboj s Gabrielem no nic moc a ten závěr taky odfláknutej... 50% ()

ybuko

Lehce zamenitelny a celkem hloupy beckovy film s radobyhlubokym poselstvim, ktery naroubovava neoriginalni dej ala napriklad serie Proroctvi ( http://www.csfd.cz/film/14880-bozi-armada-prophecy-the/# ) na klasickou survival akci, ve ktere je skupinka lidi uzavrena v malem prostoru v pousti a musi se branit utokum priser. Z "apokalypticke vize budoucnosti" neuvidite zhola nic a Kevin Durand ma k charisma Christophera Walkena taky hodne daleko. Idealni vysilaci cas na takovyhle film je ve vsedni vecer po 23.00 na nejake komercni televizi. ()

JohnSmith

Dumal jsem nad tím,jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec přecijen 3. Film má fajn atmosféru, je svižný. Sice je to ptákovina,ale moc pěkně natočená a chvílemi opravdu velice napínavá. Sem tam zajímavá hláška a Paul Bettany, který má charizma na rozdávání. Perličkou je pak sice krátký,ale pěkný souboj andělů.Jenže je tu problém s tím, že ve chvílích kdy Bettany nemluví a nebo není na plátně,tak je to naprostá nuda a ještě k tomu předvídatelná. ()

demented

Neuveriteľne zmršený potenciál. Legion výdatne čerpá z tematicky podobných filmov na čele s geniálnym Prophecy len s drobným rozdielom, že anjeli sa nemastia medzi sebou, ale idú priamo po ľuďoch. Na strane ľudí tak stojí len Michael zbavený svojho statusu (a prirodzene aj svojich krídel). Keď sa ale začala dlho očakávaná apokalypsa, nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať. Partička vyzbrojených civilistov uviaznutých v odľahlom drive-in s príznačným názvom Paradise Fall to naplno láduje do neustále prichádzajúcich ľudí posadnutých anjelmi. WTF? Na konci našťastie dorazí Gabriel vo svojej plnej kráse, ale následná epileptická bitka (naozaj nie je vidno ani h...) iba pridáva ďalší klinec do rakvy. Prostinký dej podfarbuje chorálová hudba, ktorá mala zrejme znieť majestátne, ale v skutočnosti pôsobí skôr ako paródia na Goldsmithov Omen. Ako sa toto mohlo dostať do kín? ()

Antek

Scott Stewart miluje Terminátora. Jenom stroje na zabíjení vyměnil za anděly a do toho přihodil hladové zombíky (vlastně ti zombíci jsou taky andělé!!). Ale jinak vše zůstalo při starém. Proroctví, těhotná Sarah Co .. Charlie a dva rovnocenní soupeři na opačných stranách. A k tomu ještě pavoučí zmrzlinář; babka, která si odskočila z pekla (ta je docela fajn) a Bůh, který nemá rád své děti (k čemuž se váže jeden z mála "cool" proslovů, které ve filmu zazní, takže jej tvůrci pro jistotu vrazili na začátek a konec filmu). Zní to jako guláš a taky to tak vypadá. Střihač má hodně tupé nůžky, Stewart postrádá talent a herci jsou jenom maso (kromě Bettanyho, který je boží). Tahle apokalypsa měla být zamilování hodné béčko (což jsem si moc přál), ale je to pouze špatné béčko (a není tím ani zábavné, pouze nudné). ()

yeniczek

Záleží, co od toho člověk čeká. Já čekal poměrně dost a tak mě zaskočila poměrně komorní akce kdesi uprostřed pouště s velice proměnlivou kvalitou triků. Scéna v restauraci s babčou je ale nehorázně cool:) ()

Timak

Potenciál jako prase, využií 0%. Taková škoda. Mám tuhle tematiku rád a hrozně jsem se na to těšil. Pořád jsem si opakoval - to se rozjede, jenom přežít ten nudnej úvod, pak to už půjde. Trailer sliboval mnoho, ale bohužel ... Chtělo by to lepšího hlavního hrdinu (toho lidskýho), třeba Ryan Reynolds by na to sedl perfektně a mohlo by to být o několik stupňů jinde. Ostatní herci byli v pohodě - hlavně Paul, ten byl extra bourák. Záporák se mi taky líbil. Prostě všechno hrálo do karet. Asi teda spíš to chtělo zručnějšího režiséra - Scotte měl bys raději zůstat u té produkce. Opravdu mě to mrzí, chtěl bych dát víc, ale nejde to. Zklamání je veliké ... ()

drake31

Očakávania to splnilo na 90% - čakal som nejaký obrovský nálet anjelov , bohužiaľ nestalo sa a takisto mohli urobiť trošku dlhší záverečný fight ... naopak veľmi dobré bolo spracovanie, obsadenie a dosť dobré hlášky napr. s tou rukou. Som nadmieru spokojný ()

Hennesy

Ech, aká škoda, že sa Michael a archaniel Gabriel nezmohli na lepší film, v ktorom by vynikli ich charaktery a hlavne potenciál. Namiesto toho sledujeme Jeho generálov v nezmyselnom a celkovo odfláknutom filme, v ktorom sa kopia hlúposti jedna na druhú a postupne prevyšujú aj tých pár priemerných akcií, ktoré sa vo filme objavia. No a kde nič, tu nič, nuda na seba nenechá dlho čakať a darmo sa tešíme na epické bitky anjelov, darmo čakáme úžasné vysvetlenie...dočkáme sa akurát tak jednej potičky medzi Michaelom a Gabrielom, ale tá je rovnako nezáživná ako zvyšok, a nakonci len krútite hlavou, že za niečo také ste vyhodili 5 €. Tie dve hviezdičky som dal asi len kvôli tomu, že sám nechcem uveriť, že som vážne bol v kine na takú "šumienku" :) ()

Trustme

Zdá se, že americká bezradná produkce po vyčerpání všech možných comicsových postav, oprášení starých hrdinů a vyždímání upírů...sáhla k Andělům!!! Mýtické náměty se špetkou toho akčního hrdinství jsou pro mě vždy vítanou podívanou. Legion má honosný název i námět. Výsledek je však velmi rozporuplný, stejně jako hodnocení tohoto filmu na čsfd. Bohužel jde vesměs o klasický "zombie" model: Parta různocharakterních osob uvízlá v objektu na samotě, čelící nájezdům Zla. Film se sice místy tváří jako "dospělý", ale klišé věškerých scén ho potápí. Ničení zlobivého lidstva Bohem prostřednictvím lidské (přírodní) mutace a sebezničení, mě připadá i na Boha složité, nicméně tato adaptace biblické apokalypsy je zde ve filmu použita... Jen mám obavy, že výběr nového Spasitele - nové Generace z lůna matky, která směle v těhotenství pokuřuje ležákové cigarety, je poněkud neperspektivní pro budoucnost lidstva. A nebo je tohle celé fantastická protikuřácká kampaň! ()

Moviemaker

Páni tak tohle byla opravdu trefa hooodně vedle. Pan Scott Stewart měl asi trochu připito když psal scénář, neboť bych mu nesvěřil ani reklamu na prací prášek na kabelové televizi. Kdyby se vrátil do školy a zopáknul abecedu udělal by lépe. Chudáci herci tak se snažili to béčkově uhrát, ale nakonec je z toho slabé céčko ne-li déčko. Za snahu herců dávam jeden špinavý puntík ()

Danny F.

Záčátek filmu sliboval divokou akční podívanou a opak byl pravdou. Očekával jsem tedy něco víc než mi bylo naservírováno. Pár dobrých akcí s perfektním vizuálem zde bylo ale převládaly zbytečně dlouhé a nudné dialogy. Děj mi nějak vyšuměl z hlavy. 55% ()

Tereza666

Čekala jsem od toho tak hodně, a nepřišlo skoro nic. Bettany je bezesporu největší hvězda filmu, zachraňoval co šlo. Pro mě největší hrůzou byl výběr herce na roli Gabriela. Tyhle mýtické postavy mám moc ráda, zajímám se o to. Tohle mi ovšem vyrazilo dech. To samé jako role těhotné spasitelky se zázračným dítětem. Nesympatická frnda s šíleným samozdřejmě českým dabingem. Sečteno podtrženo. Žádná výhra. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (viac)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku

26.08.2009

No, možná ne tak úplně včera, spíš „nedávno“. Tento týden padla první klapka historicko-dobrodružného The Eagle of the Ninth a upírského westernu Priest, taktéž už je v plném proudu natáčení fantasy… (viac)

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (viac)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (viac)