Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Arkos

Nijak složitý příběh a k tomu vynikající Eastwood, vynikající hudba, vynikající prostě všechno. Eastwood posedává na verandě svého domu, popíjí pivo a přes tuhle obyčejnou scénu se nenudíte. Pro mě nejlepší filmový zážitek roku. ()

JohnnyD

Klasická feel good americana v modernom háve. Pocta starej Amerike z 50tych rokov, ktorá si hľadá miesto v časoch demografických, ekonomických i sociálnych zmien 21. storočia. Jeden z najlepších filmov o strete rozličných generácií (i kultúr). ()

Niles

Clint Eastwood dokazuje, že je nielen skvelý herec, ale aj rovnako kvalitný režisér a keď to dokáže spojiť vznikne dokonalý film. Po Million Dollar Baby je tento druhý, ktorý som od Clinta videl a musím povedať, že na mňa zapôsobil o niečo viac. Výborné dialógy, hudba a dojímavý koniec robia z tejto psychologickej drámy výnimočný film. Všetko čo sa tu udeje od začiatku do konca je krásnou ukážkou Eastwoodovho majstrovstva. ()

Boogeyman

Jednak je to hrozně nadhodnocený a jednak je to hrozně předvídatelný. Ale překvapivě je to taky vtipný. A ještě je to dost rasisticky nekorektní, což už se dneska moc nevidí. Ale především je to prostě lidsky hnusně pěkný! Je to tak čtyři a půl, jindy bych dal asi pět, ale vzhledem k tomu, jak přehnaně vysoko si Gran Torino stojí ve statistice, dávám 4*. ()

sheen

Hodně dlouho jsem se dokopával k tomuto filmu, nevím proč, ač mám Clinta jako herce i jako režiséra moc rád. Dostal jsem se k filmu v přestávce mezi učením ke státnicím a musím říct, že ten film mě opravdu vzal. Estwood je stále pan herec, takový tvrďáci mu sedí. Po dlouhé době film, který nepotřebuje stomilionový rozpočet, spoustu udělátek a hejblátek, který stál za to, na plátně se odehrává krásné divadlo. Obyčejný, chytlavý příběh ze sousedství byl opravdu strhující. ()

petaspur

Walt Kowalski je hladový sarkastický parchant. Zapšklý důchodce a americký patriot, jehož nezastíraný rasismus je částečně ospravedlnitelný účastí v korejské válce, získá nové sousedy. Je to taková žlutá rodinka (nejsou to Simpsonovi), kterou Walt dokáže nenávidět už od pohledu. Jenže po jedné nepovedené krádeži Waltova Fordu Gran Torino přichází na řadu dary, pečená kočka a chvíle, kdy bude muset hrdinný dědek dokázat, že medajle za statečnost je ve správných rukou. Slzy dojetí se plánovitě derou do očí - kap, kap, kap ... ()

hippyman

velmi dobrý film, bohužel musím jít s hodnocením o hvězdu níž - na můj vkus je snímek až moc patetický a soundtrackem ne zrovna vydatně podpořený... prostě očekávání byla asi krapet moc vysoká. ale abych jen nerejpal, divák se rozhodně pobaví a některý třeba i dojme, clint je nadmíru přesvědčivý a je to tak trochu on, na kom stojí a padá celý film. tedy suma za 80%, snad mě jeremy nesežere :) ()

Stegr

90% - Krásné, strhující dílo s nevymáchanou hubou. Clint mě opět položil na lopatky svým všestranným umem. Byl jsem okouzlen... ()

Disk

Naprosto parádní zážitek. Fakt by mě zajímalo, kam na to ten Clint chodí. Všichni říkáme, že je borec - a mně nezbývá nic jiného, než přidat svůj podpis k tomuto výroku. Eastwood natočil jedinečný snímek, který dokazuje, že být starý neznamená sedět v křesle a plést svetříky. Nemám co dodat než už stokrát omletou, a přece pravdivou frázi - CLINT EASTWOOD JE BOREC. 10/10 ()

salahadin

Pěkně ostrý a zábavný kopanec do zadnice všem těm rádoby drsňáckým gangům New Yorku, rána za Milion Dollar padla přesně na místo určené, k tomu pár životních mouder o životě a smrti, několik povedených ostročerných vtípků na Ráskoníky a snahy potomků dostat své staré, nebohé rodiče z domu do nějakého toho rentier-sběrného-kontejneru. Řeknu to jako chlap: "Bylo ko kurva dobrý!" ()

Deimos

DivX/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +excelentní výkon Clinta Eastwooda, perfektně napsaná i zahraná postava, jeho neuvěřitelná slovní zásoba mě neustále dostávala do kolen, i když přímočarý příběh, velice mě zaujal, závěrečná píseň -tohle jsem měl vidět v kině, naštěstí ještě je čas to napravit/// Nádhera, jsem ohromen a dojat. Na film jsem se čím dál tím víc těšil (přesto-že to není moje oblíbená žánrovka) a i přes velká očekávání jsem s výsledkem velmi spokojen. Po dlouhé době film, který si své vysoké hodnocení na databázi právem zaslouží./// Celkem 93%/// ()

Aky

Někdo stářím blbne a schopnosti mu odcházejí, jiní jako by je sbírali po těch prvních a zrají jako víno. Jako Clint Eastwood. Co na tom, že příběh je prostinký, že lze vytušit, jak musí skončit - jako by to byl jen důkaz jeho pravdivosti a přesné vnitřní logiky. Příjemný je stále přítomný jemný humor, který si nijak nekonkuruje s rovněž stále přítomným napětím. Korunou všeho je samozřejmě samotná herecká osobnost Eastwooda, která dokáže být uměřená i při svém vlastním režijním vedení. ()

666teen

Dirty Harry je v důchodu a svoje Jaro smrti tráví obklopen bambusáky, obtěžován knězem, vlastní rodinou, která už se vidí, jak se válí na gauči po dědovi, nebo si vozí řiť v jeho výstavním Gran Torinu. Takže kolem sebe kouše, plive krev a vůbec se chová jako hodný stýček ze sousedství. Ovšem všechna jeho nekorektnost se během filmu ztrácí a příběh nevyhnutelně spěje ke kataklyzmatickému finále. Jasně, že je to moralitka, ale já to Clintovi zase sežral. ()

Cappuccino

Gran Torino patrí medzi veľdiela, ktorým je hodno naúčtovať krásnych päť hviezd bez sebamenších úvah. Diela, ktorých kvality sú si rovné po stránke remeselnej i emočnej. Ako môžme jasne pozorovať, Eastwoodovi jeho staroba neprekáža. Dokáže zahrať (a zrežírovať) samého seba čo by rasisticky zaužívaného veterána zo starej školy. Skĺbiť zložitú myšlienku v podobe prostého, jednoduchého a predsa krásne vyznievajúceho deja. ()

-OverLord-

Něco takovýho už se dnes moc netočí. Jde totiž o film s hlubším významem, než se na první pohled může zdát. Clint Eastwood natočil fakt něco zvláštního, hezkýho, upřímnýho a smutnýho zároveň. ()

Allien.9

S "Gran Torinem" mám jeden jediný, ale poměrně zásadní problém. Od první minuty, co se objeví nechtění sousedé, je křišťálově jasné, jak se bude Waltův vztah k nim vyvíjet i jak to skončí. Proto 1* dolů. ()

HAL

Clint Eastwood je starý, velký bílý američan. Nasraný na všechny okolo a vyžívající se ve své osamělosti. Nemá rád své děti které stejně nezajímá nic jiného než to co podědí, nemá rád všechny ty barevné smrady ze sousedství co mu otravují ovzduší, nemá rád novinky a řád světa ve kterém už se vyrůstá a žije úplně jinak než jak vyrůstal a žil on sám. Je to prostě úplně normální důchodce zocelený tvrdým životem a válkou o které moc rád vypráví a se kterou srovnává všechno s čím se v životě setkává. Tedy... ne Clint Eastwood samotný, ale jeho postava která se tváří až moc autobiograficky na to, aby to bylo jen exaltované herectví. Jenže jeho nasranost a drsnost mu nevydrží dlouho, protože najednou začne zjišťovat že ti rákosníci jsou vlastně hodní a vaří dobré kočky, ten gerontofilní kněz je vlastně supr kámoš, že by tomu klukovi co mu kradl auto mohl dělat tátu a že být nasraný důchodce je tak uncool, že se místo toho radši změní na hodného pohádkového dědečka kterého mají všichni rádi... což jinak zajímavý film mění na rozbředlou patetickou omáčku o umírání, plnou schematických a plochých postaviček, a s hromadou klišé které i z jinak solidně zahrané hlavní postavy dělají místy až směšného panáka. 7/10 ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011