Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

PavolJay

Veľmi zaujímavý film, ktorý ma presvedčil o tom, že tvorbu Clinta Eastwooda budem musieť sledovať (v mojom veku som toho ešte veľa nevidel :)). Krásna ukážka toho, že človek sa môže zmeniť aj na staré kolená a že nie je dôležitá rasa, ale to kým človek je. Koniec aj keď sa mi nepáčil, mi do diela zapadal a bol dôležitý taký aký je. Napriek tomu som z toho filmu nemal tak silný zážitok, aby to bolo na plný počet hviezd. ()

Bury

Clint Eastwood jakožto režisér, zároveň obsazen i do hlavní role vytvořil film, který je naprosto výjimečný jak zpracováním, tak dějem. Hraje zde mrzutého starce s nenávistí vůči cizincům v jeho čtvrti. Ta mu dokonale padne a i výkony herců s neznámou tváří nejsou vůbec špatné. Celý tento film jsem měl příjemný hřejivý pocit u srdce, který doprovázel i smích z chvílemi bizarních situací. Film je naprosto plynulý a konec tak zajímavý, že to ve mne nechalo doznívat právě nabyté dojmy po celý večer. ()

BranuliQ

Eastwood sa teda vyšvihol, či už po hereckej alebo po režisérskej stránke. Jeho postava Walta Kowalského je jedna z najzaujímavejších a najlepšie hláškujúcich postáv posledných rokov a jeho samotná premena zo zatvrdnutého a cynického starca na menej zatvrdnutého a cynického starca je skrátka geniálna. Avšak, problém je v tom, že ma samotný záver neknockautoval tak ako by som si želal a emocionálne nezasiahol tak, ako tu opisuje mnoho ľudí predo mnou, čím sa samozrejme dostavilo akési mierne sklamanie. Prívlastok výborný si však tento film určite zaslúži. 85% ()

plutofv

Velice silný příběh a vůbec nevadí linieární klasicky model vyprávění. Naprosto člověka strhne herecký výkon C. Eastwooda, kdy se divák může přistihnout, jak drží hrdinovi palce, jak s ním prožívá příběh. Film, který strhne a vezme za srdce! ()

vinson003

Myslím, že jeden z nejpovedenějších filmů barda americké kinematografie. Podruhé viděno v tv s výborným dabingem. Korejská ekypa sice totálně bez talentu (až na segru hlavního korejského protagonisty a možná to je i kulturou), ale Clint jako vždy jakoby hrál sebe. Tvrďák nad tvrďáky a vždycky chlapák chlapatej. Při scéně u plotu s třema "supernegrama" jsem v českém dabingu vybouchl smíchy, což se mi v originále nestalo. Slovní přestřelky za čistých pět (pětku dávám, pokud vidím film podruhé a znovu líbí, nebo pokud bych film klidně ještě jednou viděl). Takže pěkný sobotní večer takhle od stolu vám přeju :) ()

juro

jsem celkem otrávený z těch vychvalujících komentářů k tomuhle filmu - musím upozornit ža ANO film se mi líbil ale zase taková pecka to není - nejvíc na filmu nechápu přerod hlavního hrdiny ze zlého nerudného dědka (mimochodem v téhle části filmu je to supr) skoro v okamžiku na toho hodného spravňáka - podle mě slušně odvedená práce ale za extra filmy považuji něco úplně jiného ()

PanIncognito

Clint Eastwood tohle prostě zvládá levou zadní! Myšleno tím je božské herectví a režie. Kéž se točí takovýchto filmů více! Vše zde do sebe zapadá. Snímek nabízí upřímně silný příběh a navíc odpovídá na rasovou otázku. Problém totiž není v oněch rasách, ale pouze v lidech. Jde o výjimečné dílo s výjimečným scénářem, jenž řadím mezi mé oblíbené. :-o (viděno s dabingem) ()

Tristix

Spojler allert: Clint Easwood tady hraje rasistickýho *****, ale pod touhle snůškou nenávisti a povýšeneckosti, se skrývá tvář opravdového mužství, které je schopno se vzdát všeho. A když píšu všeho, myslím tím fakt všeho. Geniální film. Nesnáším rasismus a v prvních minutách jsem cítil silné antipatie proti hlavní postavě. Jenže s postupem času jsem pochopil, že to je chlap s tvrdýma rukama, ale velkým srdcem. ()

mdf

Clint Eastwood zraje jako víno a v záplavě béčkových filmů,co se poslední dobou chrlí,je to ještě dobrý záblesk v šedi.melancholický,bravúrně natočený biják.. Film je ze začátku konverzační přestřelkou vtípků a narážek, ale nakonec se z něj vyklube drsné drama, které je precizně natočené a skvěle zahrané. ()

gombik5

Veľmi dobrý film, ktorý sa oplatí vidieť. Perfektný herecký výkon Clinta Eastwooda, celý film je vlastne len o ňom, treba sa vžiť do jeho pocitov. Treba pochopiť ako premýšľa, ale hlavne to, ako sa v priebehu filmu mení. To je na tom veľmi dôležité. Celý film by som hodnotil ako priemerný, avšak posledná scéna vám doslova vyrazí dych a práve vďaka nej hodnotím tento film ako vysoko nadpriemerný. Gran Torino dostane úplne iný význam a začnete o tom filme uvažovať úplne ináč ako predtým. Je to perfektný, poučný, pravdivý film ale hlavne film na zamyslenie. Klobúk dole pred Clintom a jeho hereckým výkonom. Odporúčam každému. ()

Ajbell

To, že Clint Eastwood je rovnako dobrý herec aj režisér potvrdzuje aj tento film, kde si vyskúšal oboje. Starý vojnový veterán má stále svoju hrdosť a presvedčenie o niektorých veciach. Okolnosti ho však aj na staré kolená donútia zmeniť postoj k životu, hoci v ňom stále dýcha tvrdá duša vojaka. Veľmi silný a dojímavý príbeh, po ktorom pozretí nikto neostane chladným a aspoň bez chvíľky zamyslenia a ohúrenia. ()

MaleRipley

Nevím, jestli bych si vzpomněl na film, ke kterému bych se vrátil už tolikrát jako ke Gran Torinu. Clint Eastwood a jeho kousky nikdy nepatřili mezi mé TOP favority, co mi ale předsunul v této dvouhodinové podívané, mi doslova vyrazilo dech. Nádherný film, který podle mě ukazuje hlavně to, jak se v každém člověku, do kterého byste to tak úplně neřekli, může skrývat spousta skrytého citu, ochoty a možná i pochopení. Starý, silně konzervativní pán plný předsudků vůči všemu novému a cizímu, se zaplete do místní války s drobným rasovým podtextem, přičemž u svých "šikmookých sousedů" objeví něco jako druhou rodinu, pro kterou je ochotný obětovat cokoliv. Geniálně zpracované a geniálně zahrané, klobouk dolů Clinte. ()

dendev

Jeden z najlepších filmov 21. storočia, ktorý dokázal z priemerného-klišé námetu vyťažiť ZLATO... Veľa hercov sa snaží, teda okrem hrania, samozrejme, preraziť aj v réžii, no ak mám byť úprimný, tak sa to, snáď len s výnimkou Bena Afflecka, nedarí nikomu tak, ako starému, dobrému Clintovi... Jeho réžia bola bezchybná rovnako, ako jeho herecký výkon. Čo sa ostatných hercov týka, tak sme sa, prekvapivo, nedočkali žiadnych katastrôf - práve naopak, šikmooký Casting zvládol hranie po boku ''legendy'' veľmi dobre. Dialógy sú napísané skvelo a Walt hádže jednu skvelú hlášku za druhou... Ak mám byť úprimný, tak som dokonca prekvapený, že Nick Schenk napísal okrem tohto MASTERPIECU iba podpriemerného RoboCopa a ''len-dobrého'' Sudcu. Pri konci filmu sa emóciami nešetrí a s kludom poviem, že som posledných 10-15 minút PLAKAL (XD)... 90% ()

teekanee

Film ne nepodobný o dva roku mladšímu Million Dollar baby. Máme tu zase nerudnýho dědka, který má trable se svojí vlastní biologickou rodinou a oba filmy jsou mistrovská díla. Postavu Walta si nejde nezamilovat, stejně tak jako korejskou rodinu. Nějak se mi nedostává vhodných slov pro popsání toho kousku, tak jen napíšu, že lidštějších filmů opravdu moc není. 92% ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011