Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

keane

7/10 Pěkný film, po všech stránkách velmi profesionálně zvládnutý. Příběh taky super, nevidím ale nic, kvůli čemu bych měl dávat tak extrémně vysoké hodnocení. ()

djtoko

Pro mně rozhodně překvapení loňského roku. Clint čím starší tím lepší....I když prohlásil, že už nebude hrát ve svém filmu, ušil si ho právě pro CLINTA EASTWOODA. Můžeme zde sledovat přerod o zapšklého starce, který opovrhuje "rákosníky" až po milého starouška, který nakonec pochopí jak se to má se smrtí a životem. Půlka filmu jede v monotóní notě, což vůbec není na škodu, protože Eastwood je svůj a jeho nezapomenutelné hlášky a všudypřítomné "grrrrrrrr" vás dostanou. Ve druhé polovině sledujeme právě onen přerod......až po pro každého předvídatelné finále, které ovšem dodá všemu jasný smysl. K tomu všemu bezvadná hudba.....s milým bonusem v závěrečných titulcích! Pro mě BEST OF 2008. ()

merlik

Dokonalé dílo s přesně vyváženým scénářem, napětí roste, sbližování hlavního hrdiny a jeho postupná proměna je díky scénosledu "lidská", pěkná písnička, herecké výkony. ()

Marty7CZ

Nemíním se opakovat, všechny superlativy už tady byly napsány, ale přece jen něco musím- mistře Eastwoode,proč Vám není aspoň o 20 let míň,bylo by víc času točit takový pecky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

polonius

Tenhle film bych řadil určitě k jednomu z Eastwoodových lepších filmových počinů, ovšem nijak zásadně nevybočuje z jeho obvyklé šablony. Outsider , který nakonec překročí svůj stín, spravedlivá odplata, sebeobětování....u Eastwooda už dost obehraná deska, na kterou , zdá se , sází znova a znova. Velkým kladem je Eastwoodovo herectví, které , i když šablonovité jako jeho filmy , nenudí. Pochybuji, že bych si někdy ( z vlastní vůle ) tenhle film opět pustil. ()

xenopus

Chci říct to a to, máte dvě hodiny na to, to pochopit, ustupte mi z cesty, protože tohle pojede pořád dál, stůj co stůj, děj se co děj, kašlu na všecko kolem. Přijde mi, že něco takového musel mít Clint Eastwood na mysli, když vytvářel svůj poslední herecký (a doufejme, že zdaleka ne poslední režisérský) snímek. V podstatě banální, ale tak mistrovské a sdělné... Jen u mála filmů se mi stalo, že bych od prvních minut věděl, že sleduji něco výjimečného, takže... jasná TOP10. Takhle ze světa odcházejí chlapi! Až nám, pánové, bude pětasedmdesát, tak to pochopíme... a mělo-li by to být v takovém stylu, ta se na to docela těším. ()

SKreyn

"Uzenáči, rákosníci, bambusáci,... takýchto rasistických poznámok je plný tento film. Ničím ma to neohúrilo, zvláštna dráma, najradšej by som dal 3 a pol *. ()

Gromit

Clint Eastwood zraje jako víno - čím je starší, tím je lepší. A věřte nebo ne, tohle je nejlepší film, jaký kdy natočil. Gran Torino je sice malé komorní drama, ovšem s takovým emocionálním nábojem, že citlivějšího diváka spolehlivě srazí na kolena. A aby toho nebylo málo, podává v něm Clint coby Walt Kowalski svůj životní, Oscarem neprávem opomenutý, výkon. Přesně tohle si představuji pod slovy VELKÝ FILM! ()

SunWuKung

Dalo by sa povedat ze pre mna je toto smrtelne spojenie. Nemam moc rad tento typ filmu, nemam dokonca ( az doteraz ) ani moc v laske Clinta Eastwooda . . mal som co robit odhodlat sa pozriet si to. A spravil by som velku preveliku chybu keby som sa tym nechal odradit ..Skvely film plny emocii, sucheho humoru, napatia. To co u inych filmov nemam rad : zatrpknuty stary dedulo, na sklonku zivota sa meni v dobraka, buduje nove vztahy ... Tu to fungovalo priam kuzelne. Parada. Rezisersky a herecky vykon Eastwooda bol famozny. 92 % ()

Sollozzo

Clint dokázal natočit drama, které svým jednoduchým příběhem na první pohled nezaujme. Ale režisérův cit pro vyprávění, díky němuž diváka udrží pořád ve střehu, skvěle zahraný nerudný dědek s musclem v garáži a citově vyděračský konec tento film zvedají sakra vysoko. Shrnuto, podtrženo, bez Clinta Eastwooda by to byl jen další film, který by si nikdo nezapamatoval. Lepší 4 hvězdy. ()

godspeed

za ****. závěr mi kapku nasral, nesnáším takováto řešení životních situací. nicméně srdce každého "křesťana sebetrýznitele" muselo poskočit. filmu avšak nelze upřít upřímnost, přímočarost, opravdovost a dospělost, které mu jdou jednoduše k duhu. což se nedá běžně říci tak o 9 filmech z 10, pokud člověk nevymetá malé kinosály a nezávislé tvůrce. ()

LukH

Clint Eastwood režisérsky zraje jako víno a v jeho režijní filmografii už najdeme velmi slušné množství nezapomenutelných filmů. No a tento považuji za druhý nejlepší...prostě M.D.Baby mne zasáhlo víc. (SPOILERy) Nicméně příběh o čerstvě ovdovělém, zatraceně svéhlavém vietnamském veteránovi se opět povedl. Jak na plátně pan Kowalski postupně ve svém "protižlutém" přesvědčení jihne, stejně tak jihne i fanoušek dobrého filmu. Trochu rozporuplně na mě působilo sebeobětování se ve prospěch řešení napjaté situace, což však bylo nutné k dovršení pointy - vydědění supů předstírajících rodinu a obdarování "rýžáka" - skutečného přítele - nepředstírajícího nic. Zahrané výborně, natočené perfektně. Opět klobouk dolů před panem režisérem. ()

Tiiso

Hezké přímočaré, svým způsobem jednoduché a lechce stravitelné. Spousty zajímavých dialogů a spousty zajímavých obličejových výrazů Eastwooda. A také možná i drobet odvážné z hlediska rasové nesnášenlivosti. Obzvláště v dnešních dnech. ()

Crazynka

Nádherný film, perfektní nápad, Clint Eastwood je prostě borec. Celý film jsem ani nedutala, příběh mě naprosto strhnul. Takhle "čistý" film jsem už dlouho neviděla. Celkově jeden z the best filmů, co jsem kdy viděla. Bez výhrad plný počet. ()

yerdua

skvělý film, ale pořád to není na ten plnej počet, a konec mě uplně dojal že mi ukapla ne jedna slza, doporučuju se podívat ()

MRPitivier

Tento film Clinta Eastwooda si nic jiného nezaslouží, než pokoru, respekt a chválu! Válečný veterán z Koreji Walta Kowalskij působí po pohřbu své ženy ještě víc cyničtěji, mrzutěji a nepřístupněji! Na pozadí svého stáří se srovnává se svojí minulostí, tak i přítomností! Vlastní sportovní vůz Grand Torino, kolem kterého se celý příběh kříží a zapadá do sebe! Etnické spory jsou zde na denním pořádku, agrese, znásilnění... Pozorujeme proměnu osobnosti a částečné smíření se smrtí. Ze začátku je hlavní hrdina velice nepřístupný, zdrženlivý vůči všem, zdržuje se konfrontace se sousedy i rodinou, ale nakonec zjistí, že se sousedy toho má více společného než s vlastní rodinou! Příběh je velice silný, emotivní a dokonale zpracovaný! Clint Eastwood zvládl svojí roli režiséra i hlavní postavy bravurně a vše je takové, jak má být! Nesmím zapomenout na výjimečnou hudbu! Nejvíce oceňuji příběh, herecké výkony, sarkazmus v hláškách a pojetí rasismu! ()

BFG2000

Dlouho jsem přemýšlel, jak tento film okomentovat, protože je to něco, co jsem doposud neviděl. Snímek, který vás pohltí od první scény, snímek, v němž se s absolutně protivným hlavním hrdinou dokonale sžijete a namísto, aby jste z něj byli znechucení, ho začnete mít rádi a budete ho obdivovat. Spousta hlášek, poukazujících na kruté reálie, kterými je snímek prošpikován, je podána takovou formou, že i když víte, jak je to kruté, musíte se s nadsázkou zasmát. Cesta k pochopení jiné kultury, kterou Walt (Client) absolvuje, je divákovi líčena tak nenásilně a věrohodně, že vám dovolí uvěřit všemu, co se na plátně odehrává, k čemuž dopomáhá i dokonalý herecký projev Clienta. Jako další velmi zajímavou a rozvíjející se postavu považuji otce Janoviche, jenž se Waltovi snaží pomoci při hledání toho dobrého, co v něm ještě je. Film je pro mě jeden z nejlepších, které jsem měl možnost tento rok vidět, Clint opět utvrdil, že je nejen skvělý herec, ale i režisér a mně nezbude nic jiného, než ho podpořit 5ti * (95%), děkuji Clinte. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011