Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

TomStall

Krásný film, který utekl jak voda, pohladil po duši, dokázal dojmout a zanechat příjemný zážitek. Do ***** něco chybí. Něco, co by mne přesvědčilo abych si film pusti podruhé. Clint je bez ohledu na věk stále božan:) P.S: celou dobu mě vrtalo hlavou jak Clint mluví a ejhle se mi pak rozbřesklo. Jako Batman v podání Balea. EDIT:// Pustil jsem si podruhé a nechybí nic! ()

touchmud

Clint Eastwood je bůh. S každým dalším filmem dokazuje, že již dávno překročil hranici mezi hercem/režisérem a filmovým klasikem. V tomto filmu vlastně přináší zdánlivě obyčejný příběh starého mrzutého válečného veterána, pro kterého je současný svět již cizí. Stejně tak se odcizil i vlastní rodině. Dovedu si představit co by s podobným námětem udělal tuctový režisér. Ne tak Clint. Především díky jeho citlivé režii a svělému herectví tu máme film, který musí oslovit každého, kdo dokáže ucenit silný příběh, jehož síla není nespočívá v emocích projevených na plátně, ale v nás. ()

Decker

Plne hodnoceni bez nejmensich rozpaku! Tohle ve me bude jeste nejakou dobu doznivat a ja Eastwoodovi sklanim poklonu za bezchybny majstrstyk, ktery se dlouho v kinech neobjevil. ()

eJacques

...Podle toho, jak je tady film hodnocen a v žebříčku vysoko, jsem se těšil jako malé děcko... A to se nemá dělat, opět zklamání... Klinťáka mám rád, a i zde táhl celý film svou mrzkou náladou a grimasou ve stylu Drsný Harry... Kromě něj to ale byla nuda jako blázen, žádná akce, žádný doják, konec na prd... 3,5* a zaokrouhluje se nahoru (jen abych nemusel dát 3*)... ()

A.Beech

Film o starom a mrzutom vojenskom veteránovi (jeho nenávisti k cudzím ľuďom, predovšetkým k Vietnamcom!!) a jeho priateľstve s vietnamským chlapcom (“kukuričňákom“), ktorý sa mu pokúšal ukradnúť jeho Gran Torino. Hlboký film s myšlienkou, ktorý po vzhliadnutí zanechá nejaký ten dojem. Vynikajúci Eastwood v hlavnej roli a aj tej režisérskej opäť presvedčil, že vie režírovať. Po filme som už aj ja pomaly dostával ten zamračený Eastwoodov pohľad alá "western". Treba vidieť. ()

hans500

Eastwood v nejlepší možné herecké formě (zasloužil by hereckého Oscara), ve výborném snímku, který navíc skvěle zrežíroval. Perfektní a překvapivý závěr. Nejlepší film roku 2008. ()

vadic

U Gran Torina mě strašně mrzí ty všudypřítomné škatulky. Pitomé americké děcka, majetničtí američtí dospěláci, xenofobní americký stařec. Přiznávám, že nemám páru jestli to v místních ghettech je fakt tak ostré, ale všichni ti černoši, hyspánci i asiatí jsou až k smíchu. Dobré 2/3 filmy jsou velmi pomalé a odpovídají fyzickému stavu hlavního hrdiny, ale v okamžiku kdy Clint prošlápne xicht špekounovi, začíná pravá sranda. Konec má grády, správnou vengeance šťávu a taky obětování člověka na pokraji sil ve prospěch mládí, které může při troše štěstí všechen tenhle bordel vymítit z ulic. Tak to má být. ()

Triple H

Videl som to po dlhej dobe a po obrovskom vychvaľovaní zo všetkých strán. A čakal som trošku viac. Nič čo by som už predtým nevidel, dosť schématické (hlavne dialógy a scenár - dosť to šustilo papierom) a vzdialené realite, ale celkovo sa mi to páčilo. Dobrý záver. Dojem trošku kazia herci. Eastwood to ešte ustál (toto by mala byť jeho herecká bodka a asi to tak aj bude), aj mladá holka, ale ostatní... Hlavne Tao - ten fakt nič moc. Toto je však zrejme Eastwoodova herecká labutia pieseň a to dodáva filmu určité neoddiskutovateľné kúzlo. To platí pravda, len ak máte starého pána radi. :-) ()

maxxxim

Moderný film o dobe dávno minulej podaný veľmi presvedčivo a nenáročne (myšlienky o stvorení sveta, či bonmoty kráľovny Alžbety tu nenájdete). Dej pojednáva o jedom právom zatrpknutom veteránovi kórejskej vojny a partičke nepodstatných adolescentov disponujúcich kolektívnym IQ dvoch koľajníc. Veterán dožíva svoj podzim života na terase svojho domu, do momentu kým sa mu jeden z rákosníkov (túto verziu občanov Kórey ponúkajú české titulky), alebo bambusákov (túto zase oficiálny český dabing) nepokúsi odcudziť jeho naleštené delo. Od tejto chvíle sa v tichej štvrti začínajú diať veci. Starký si pod svoje ochranné krídla zoberie malého "bambusáka" a jeho sestru, čo sa znepáči miestnemu gangu rovnakej odnože, ktorí ich chce dostať za každú cenu do svojho sveta. Začínajú boje o miesto pod slnkom. Clintova suverenita tu dostáva priestor a čas ukázať, že je jedným z najlepších hercov, ktorý ju dokázali ukočírovať po celý čas svojej hereckej kariéry. Jej dôkazov tu nájdeme niekoľko. Výsmech mladého priateľa susedky, no zoom finger headshoty bez prebíjania, či trefné poznámky ohľadom emailu jeho spoluobyvateľov. Toto sú tie momenty, ktoré by som vám odporučil. Stará škola sa nezaprie a dokáže si aj v dnešnej dobe veľkej konkurencie udržať vysoký kredit a upútať široké spektrum diváckej obce. ()

chelseaman22

Když se Clint Eastwood nechal slyšet, že tohle je jeho poslední film, celý svět se těšil. Také proto, vydělal tento film takový balík amerických dolarů. Jednoduchý příběh s jednoduchou zápletkou končí vskutku stylově - Eastwoodovou smrtí. 95% ()

Doudis19

Film tak okouzlující ve vší své jednoduchosti. Bez jakýhkoli příkras byť jen instrumentálních, natož režijních jsme svědky příběhu zatrpklého, rasistického staříka a jeho poměrné proměny, při čemž břitkým humorem glosuje většinu scén s až smrtelnou úderností. Eastwood opravdu ví co dělá (tentokrát především před kamerou) a pořád zatraceně dobře. Přesto si mě polehounku plynoucí příběh o problematice etnik víceméně nezískal a emocionálně vygradované finále šlo už mimo mě úplně. Objektivně je to za 4* s tím, že jednou stačilo. Přesto jsem nucen pátou hvězdu přidat. Né snad proto že se jedná o 17. nejlepší film databáze, nebo z úcty k pomalu odcházející personě světové kinematografie. Jde o to, že postava Walta Kowalskiho se všemi svými morálními i vlastneckými zásadamy, úctou ke starým časům, věcem i opovržení k moderně a všem jejím "coolovostem" je prototypem charakteru, který osobně shledávám za bohužel menšinový, ovšem o to více hodný obdivu a davání za vzor. ()

Skuby47

Klasická zápletka zpracovaná emotivním způsobem do strhujícího příběhu. Smekám klobouk, jak ho nenosím, před excelentním výkonem 78. letého Clinta Eastwooda jak po herecké, tak i po režijní stránce. Tímto filmem si postavil tento charismatický tvůrce nesmrtelný pomník. Drsný i dojemný příběh stojí na Clintově přirozeném a úsporném hereckém výkonu, kterým jako představitel válečného veterána a zahořklého člověka, všechny ostatní aktéry zastínil. Veškeré klady a superlativy tohoto filmu byly již zmíněny, není co dodat. Mne osobně zaujala myšlenka, zda je škodlivější otevřená krutost pouličních gangů či skrytá krutost lhostejnosti, nepochopení a nezájmu vlastní rodiny. ()

Lachtaan

Moje prvotina se samozvaným velikánem filmu Clintem Eastwoodem a okamžitě mě jak on sám, tak jeho bezkonkurenční herecký um i skvěle odvedený dabing pana Županiče naprosto uhranul. K tomu téma, které je tak ohromně obyčejné, až je dokonalé. Zasloužených 90% pro snímek, co popisuje velký problém rasové nesnášenlivosti a zároveň její nejdrsnější ale nejreálnější důvody. ()

UhLee

(9.5/10). Až dnes po asi pěti letech, co jsem viděl Gran Torino poprvé, jsem zjistil jak je tento film úžasný. Clint si to neskutečně dává.. Stáří a mrzutost z něj jen srší, ale ta jeho postupná je prostě úžasně napsaná a natočená. Tento film je prostě MUST SEE záležitost. ()

Remivsremi

Přemítání postaršího drsňáka nad životem a důležitými věci v něm. Takto poctivou sondu svých myšlenek a úvah nepřevede mnoho tvůrců na filmové plátno. Je tady generační střet, otázka náboženství a víry, zkoumání těch správných povahových rysů a do toho zádumčivý pohled očima člověka, který toho zažil víc než dost. Je to příjemně civilní, pevně vedený snímek, který ví, co chce povědět a za tím cílem si jde s rozvážnou, neotřesitelnou chůzí. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011