Když někdo patří mezi fotbalové hooligans, je to navždy. Nezáleží na tom, kde je ani co dělá. Jeho tým je pro něj vším. Platí to všude, i ve vězení. I tam je to West Ham proti Millwallu. Tahle válka nepomine ani na jediný den. Úplatní dozorci zavírají oči před každodenní brutalitou. Jako kdyby nebylo jasné, že tohle nejsou žádné nevinné šarvátky. Tady jde o život... (TV JOJ)

majo_svk

Rváči (Green Street Hooligans 2) je ďalším snímkom o futbalových chuligánoch, ktorí robia všetko možné i nemožné pre česť svojho obľúbeného mužstva a svojej skupiny. Už dopredu je jasné, že s fanúšikovaním futbalu to nebude mať veľa spoločného. Príbeh sa tentokrát odohráva vo väzenskom prostredí, čo veľmi pripomína filmy Trestná lavica, Zločinec a pod. Filmu Hooligans 2005 sa zrejme nevyrovná, rovnako nie je ani zďaleka tak vtipný ako Trestná lavica a chýba mu aj patričná atmosféra Zločinca. Svojich fanúšikov si však určite nájde už len kvôli akcii, zábave a maličkému kúsku napätia. Ja som rád, že som to videl. PS: Vybojuj si rešpekt, inak zomrieš. ()

costa odpad!

Kdo mohl dopustit, že se tohle natočilo? Amíci zase po 4 letech perlili. To bylo natáčený v nějaký mexikánský base ne? |waste| ()

Gastovski

Hmm, možná o trošičku lepší než jeho mladší bratr z roku 2005. Samozřejmě, že to není nějaký oscarový kousek, ale jeho cíl - pobavit se při rvačkách a výprascích ve vězení - tak účel splnil. ()

Tom44zKA

A tohle mělo být jako co? Něco jako Vykoupení z Vězníce Shawshank a Fotbal za mřížemi dohromady, s tím, že to ještě celé polili tlustou vrstvou 'cool' amerického stylu... Tohle mělo z hools pramálo společného... radši se 100x podívám na Football Facotry než znova na tohle... ()

sadlokan odpad!

Na prosluněném hřišti v kriminálu někde v Anglii(...)se mydlí fanoušci West hamu,Chelsea a Millwallu.Tito vypatlanci,kteří se při výjezdech národního týmu dokáží spojit proti všem to v kriminále jaksi nezvládnou a kamarádí se raději se soupeři/dozorci.A dva z nich jsou piloti RAF.Tolik informací jsem pochytal asi za 28 minut,dál jsem to nedal,nejsem S/M. ()

RedDuck

Myslím že už ti co toto natáčeli dobře věděli, že natáčí zbytečný film těžící z úspěchu předcházejícího dílu. Standardní nemastný nízkorozpočtový vězeňský film ničím nepřekvapí a nemá žádnou pořádnou scénu. O fotbale a kultuře hooligans se nedozvíme prakticky nic. ()

Hapretor

Tento film není o fotbalu. Tento film není o vězení. Tento film není o přátelství. Tento film není o pokleslé společnosti. Tento film je totiž o ničem! Pro jednou vidět je až moc. Já ho bohužel nedopatřením viděl dvakrát. ()

MickeyStuma

Hooligans tentokrát ve věznici. I zde to mezi fotbalovými fanoušky vře, a tak se to tu neustále někde rve. Do toho je přidána, a podle mě zcela zbytečně, zvrácená dozorkyně, která se neštítí ani o šikanu svého kolegy. V tomto snímku jde především o rvačky, ale zdá se mi, že je jich tu nějak moc, a je to na úkor příběhu. K happy andu nakonec dojde, ale to se už od začátku tak nějak očekává. Jedná se tedy o další vězeňský film, kde jakoby vězeňský řád neexistoval, každý si tu dělá co si zamane, a bachaři se na to jen s zpovzdálí dívají. Jedná se tedy o průměrný snímek, který dokáže zaujmout, ale divák musí být víceméně shovívavý. ()

Olík

Začal bych netradičně otázkou: Proč zrovna hned Green Street Hooligans 2? Kvůli tomu, že Ross McCall nicotným způsobem fungoval v jeničce? Protože, nám bylo hned ze startu vysvětleno, že klukům kriminálníkům bije srdce pro Kladiváře? Nebo k...a proč? Hooligans z roku 2005 s Woodem a Hunnamem jsou zatraceně zdařilým kouskem z prostředí fotbalových rváčů - Hooligans 2 jsou dost možná průměrným vězeňským dramatem, ale odkazovat se na čtyři roky starého předchůdce je úplně mimo. Jak už jsem napsal pobyt Rosse McCalla a jeho dvou kumpánů je něco mezi starou VHSkou, Fotbalem za mřížemi (r.2001) a španělským vězeňským opusem - nic víc, nic míň. Nějaká atmosféra tam je, příběh kopírka na druhou, herecky za dostatečnou, ostatní filmařské profese v pololetí stejná známka. Určitě se dají zamřížovaní rabiáti bez problému skouknout, ale původním Hooligans nesahají ani kotníky. ()

Raaavenek

Po přečtení komentářů tady jsem váhal, jestli se vůbec podívat, nakonec ale nelituju. Film sice nemá víceméně žádný děj a je děsně klišovitý a průhledný (zlý polda, hodnej polda, gangy a korupce), ale jako nenáročná zábava funguje perfektně, navíc člověk nemá absolutně žádný problém sžít se s hlavními hrdiny, kteří jsou vykresleni až přehnaně kladně. Nudit jsem se nenudil a při hlášce "You're fucked sunshine." ke konci filmu jsem byl štěstím bez sebe. Na vynikající jedničku to nemá ani zdaleka, není to film který bych si pustil dvakrát, ale zklamání rozhodně ne. ()

Fulham

Tak s jedničkou se to asi srovnat nedá, ale nebylo to úplně špatné a ani sem se nenudil... Takže 3*. Jinak se mi líbil výkon Grahama McTavishe... ten to zahrál parádně. ()

cure

Nádherná ukážka ako si amerikánci predstavujú anglických hooligans. Oproti pôvodným je to pozérsky, zcolorovaná, zostrihaná reklama na "ťažký" život fans, s krásnymi žiarivými úsmevmi, vo väzení. A to všetko napriek tomu, že angažovali veľké množstvo hercov z Anglicka a Škótska. Myšlienka bola dobrá, ale mal to robiť angličan prípadne nemecká hooligans z "jednotky". Jasné, že bol aj us happy end s pivom v plechovkách a prci prci prcicky môžu začať. Už chýbali len Offsprings. Taktiež ma vytáčalo to kopírovanie Felona aj s tou hypotékou v sračkách. Pozitíva boli dva hlavné a to sympatický hlavný hrdina s parťákmi a muzika. Inak americký štandardne priemerný spotrebný tovar. Už aj kôli tomu, že si dovolili ryžovať na jednotke za 40%. ()

Stíba

Když pominu pár absurdit tak je to velice slušná chuligánská zábava. Nic složitého ale jako oddechovka v rámci subžánru povedené. ()

Ozzy2 odpad!

Za trest bych nechal anglány natočit film třeba o NHL,aby se amíci nesrali do žánru, kterýmu nerozuměj.A o propuštění vězňů rozhodují dozorci a ředitel?Ne soudy?Ani jsem nevěděl, komu fandit.Blbci se rvali s jinými kokoty ,Byl to thriller, komedie, sportovní drama, vězeňské drama, nebo na co jsem to vůbec koukal?Největší blbost, jakou může udělat ženská svýmu uvězněnýmu chlapovi-ukázat mu vyholenou štěrbinu ()

DAPDO odpad!

A kurva !!! Tak tohle dílo mi uniklo až do dneška. Do tématu fotbalových hooligans by se neměl pouštět někdo, kdo v životě nebyl na fotbale... ()

dessa

Tak to byl hodně špatnej pokus o mix všeho možného, nejvíc film kopíruje asi Mean Machine... Především se nejedná o film o hooligans, ale o obyčejnej vězeňskej film (vlastně neobyčejnej, protože i z vězeňskýho hlediska je tu dost píčovin), navíc dost pitomě nadnesenej se spoustou nelogičností a málo dobrejma bitkama... Hraje zde i jeden z typických představitelů padouchů horších B-filmů Matthias Hues, opět jen v malé roli, což už samo o sobě leccos naznačuje o kvalitě filmu... Pořád pro mě nejlepší hooligans-movie zůstává Football factory s Danny Dyerem, ale srovnávat s touhle sračkou to snad ani není nutné...Dámy a cíťové doufám prominou vulgarismy v tomhle příspěvku, nicméně lépe jsem to napsat neuměl... Nechápu hodnocení s více než třemi hvězdami, s výjimkou LIVINGDEADa - díky za tu práci s titulkama... ()

radeckator

Být tvůrci jedničky, tak posbírám tvůrce dvojky po městě, nahážu je do kufru od auta, vyvezu někam daleko za Londýn a tam je zmlátím tak, že je podobná zhovadilost už v životě nenapadne. Protože nebýt toho, že ve vězení sedí fanoušci West Hamu se jedná o klasické vězeňské drama o hodných a samozřejmě poctivých a špatných a samozřejmě zkorumpovaných dozorcích, o dobrosrdečných přátelských zločincích v kontrastu s těmi zlými a samozřejmě o velké lásce v nebezpečí tam někde venku. Prostě tuctovka jakých byli natočeny už desítky zneužívající v názvu úspěšnou jedničku. Takže jak jsem napsal v úvodu: vyvézt za město a vymlátit to z nich. ()

kwaicheng

Takhle to dopadá, když mírně nadprůměrný evropský film dostanou do pracek emeričtí filmaři. V mých evropských očích z něj udělali velmi podprůměrný americký film. ()