Duch boje

• Thajsko Chocolate (viac)

Nový film od tvůrců "Ong Bak"! Zen, která se narodila z lásky vraha Yakuzy a jedné nebezpečné krásky, je velmi zvláštní dívkou. Žije odřezána od světa a objeví v sobě vlastnost, která v kořenech změní její život. Tato obzvláštní vlastnost ji umožňuje okamžitě dokonale napodobit jakýkoliv bojovný pohyb, který uvidí. Mezitím dívčina matka onemocní rakovinou, ale přestože jim mnoho mužů dluží, nemají peněz na její léčení. Zen se rozhodne, že pomoci nově získaných schopností sežene peníze od dlužníků a zachrání nemocnou matku. Od této chvíle ji udržuje při životě jen jediná věc - boj. Přestože se narodila jako autistka, pomocí kousku čokolády se dokáže vymanit ze svého vnitřního světa a stát se zápasnicí bojového umění, jakou ještě svět nikdy neviděl. (oficiálny text distribútora)

Vojcl

Další thajská akční řezničina, kterou by si fanoušci žánru rozhodně neměli nechat ujít. Prachya Pinkaew nám opět předkládá jednoduchý, ale smysluplný a nijak neurážející scénář. O co tu jde, ale především jsou znovu vynikající a nápadité bojové scény jaké nemají obdoby. JeeJa Yanin možná není jako Tony Jaa, ale je to určitě nejnadanější asijská akční herečka(co se bojových schopností týče), kterou jsem kdy viděl. Doufám, že bude v natáčení pokračovat. Celkově se mi Chocolate líbilo trochu méně než předchozí Pinkaewovy filmy, ale i tak se jedná o skvělou podívanou, pro příznivce thajského boxu povinnost vidět :-) ()

raimi

Čokoláda mě úplně odrovnala. Celý film jsem se tetelil blahem a měl úsměv od ucha k uchu. Akčka, která se mně moc líbila dějově, dostala mě emocionálně, vyloženě mi rozproudila krev v žilách. Dechberoucí bojový scény, roztomilá hlavní hrdinka, super kontrast dětského uvažování se světem grázlů. No a po stránce technické není vůbec co řešit. Kamera, hudba, střih..., všechno super. A to finále!!! Jasných pět hvězdiček. ()

italka63

Maminka spolupracovala s podsvětím, tatínek musel zmizet do Japonska a narodila se holčička, autistická holčička a maminka musela začít sekat latinu života normálních lidí a zmizet s dcerkou pryč. Jenže přišla rakovina a nedostatek peněz, které na její léčbu začal vymáhat se Zen taktéž nedospělý kamarád. No, a pak se spustí bojový mazec a věřte, tahle dívka doopravdy umí a výcvik nemá nadarmo.Závěrečné scény na nouzových východech domů, několik desítek centimetrů širokých ochozů několikapatrových domů jsou opravdu perfektní. ()

reqiuem

dechberoucí mlátička..ta holka těm zlejm grázlům dává solidně do těla a na tolik způsobů, že sem si je někdy musel přetáčet znova, páč snad nemá v těle ani kosti, jak se mnohdy dokázala fakt neuvěřitelně vykroutit..příběh nestojí ani za řeč- je spíš přizpůsobenej tomu, aby se divák furt neptal, kde se berou všichni ti padouši..no co účel to splnilo, takže proč ne..furt jsem si ale říkal, jak to ti kaskadéři můžou sakra přežít?poslední záběry po titulcích vše osvětlujou a jak je vidět, tak některý měli celkem kliku :-) ()

kinderman

Od filmu s tak ordinérním českým titulem jsem nečekal žádný zázrak, ale byl jsem příjemně překvapen- to když dívenka Zen předvedla několik soubojů takřka „jackiechanovských“ parametrů (u kovových šatních skříněk a s prasečími hlavami). ()

fmash

VELICE mizerný příběh, v dialogových scénách přímo nechutně líně časovaný střih (o samotných dialozích nemluvě), vykrádačka na entou (až mi ty scény jako vystřižené z Kill Bill apod. přišly rušivé). Dvd, jež jsem měl k dispozici, navíc nedisponovalo českými titulky, proto jsem musel trpět českým dabingem - i když kdo ví, možná tak špatný nebyl a jen věrně napodoboval vyznění originálu. Musím ale přiznat, že (až na chvilkové úlety s neorganicky zakomponovanými zrychlovačkami) bojové scény byly skvělé. Ačkoli většinou netekla krev, dojem brutální rychlosti a spontánnosti akce byl na velmi vysoké úrovni (připomnělo mi to Danny The Dog) a i když to věčné řezání začne chvílemi působit monotónně, zachrání to vždy nějaká další bojová vychytávka, která diváka probere. Velkou zásluhu na tom má totální nasazení kaskadérů. Při sledování závěrečných titulků, jež jsou proloženy záběry z natáčení, jsem si až připadal provinile, co kvůli mé divácké rozmarnosti musí někdo podstoupit. Navzdory jasnému žánrovému zaměření snímku nemohu kvůli mizérii výplňové části hodnotit lépe, než činím. Ale nadšenci do bezduchých mlátiček to za mě napraví. ()

Lord.Jim

Kdyby děj nebyl tak dementní, mohl to být dobrý film. Holčičí mlátička fakt jela a její údery lokty a koleny nenechaly nikoho v klidu. Pořád však musím přemýšlet, proč to vcelku působilo tak nablble. Začíná to hudbou. Pokračuje klasicky pitomým 1000x provařeným šablonovitým dějem (každej ví, jak to dopadne) a končí to jalovým koncem. A zlatou korunu demence tomu nasadil úchylnej českej dabbing.__Nicméně to co předvádí JeeJa Yanin jsem ještě v ženském provedení neviděla. Je neskutečně dobrá. Že bych zvedla hodnocení? Ne. ()

Chen

Prvních pár bojových scén je poměrně rozpačitých a choreograficky nejsou až tak bombastické, aby se daly srovnávat s Ong Bak nebo Tom Yum Goong, ale finále stojí za to a dokazuje, že Jeeja Yanin by klidně mohla poměřit síly s Tonym Jaa. Sice by asi prohrála, ale Tonyho by to stálo hodně sil a bolestivých míst :)). A na Jeeja se mnohem lépe kouká :D ()

cubajz

kam se na tuto thajskou mlátičku hrabe Ong-bak! Byl sice o trošku rozmanitější a akrobatičtější co se bojových scén týče, ale to Chocolate dohání herectvím a oproti Ong-baku i příběhem. Navíc hlavní hrdinka je o poznání sympatičtější než Tony Jaa a hlavně zde není žádný ekvivalent užvaněného blonďáka - režisér Pinkaew neusnul na vavřínech a lepší se film od filmu. ()

TomikZlesa

Nejspíš první film v daném žánru (ong bak, protector, born to fight..) který má aspoň podle mě celkem slušný příběh, ba co dokonce je i krapet dojemný. Tonymu Jaa jeho kreace samozřejmě všichni žereme, je to přeci dospělý chlap, ale vidět něco podobné dělat malou holku ? sice ne v takový kvalitě jako Tony, ale i tak sem místama přestával dýchat a ke konci už sem nedýchal vůbec. Po shlédnutí až do konce, kdy následuje ukázka některých kaskadérských kousků už se dostavovala i zástava srdce. U vetšiny filmu, když se posere scéna tak se prostě natočí znova, ale v tomhle případě jde o to nejcenější a to lidský život! smekám před kaskadérama a samotnou Yanin. Nejde hodnotit jinak než 5*. PS: Idaho txh za titule. ()

laik_60

Milovníci kung fu a ázijského bojového umenia si asi prídu na svoje. Ja som po filme siahol zo zvedavosti , keďže hlavná postava bola autistka a zároveň "bojovnica" vždy a všade víťaziaca. Zdá sa, že v Thajsku kungfu ovládajú všetci, keď som videl, že ešte aj roboši z bitúnku kopú ako olympijskí preborníci mal som toho akurát dosť. ()

Shorty_

Aspoň vím že slečnu Nevadu nemam v oblíbené dvacítce pro nic za nic. Film vystihla znamenitě. "Příběh praštěný, akce výborná." 4* ! ()

Flynn

Osobně mi to příjde jako nuda, nebavilo mě to, bojové scény jsou sice místy skvěle propracované, avšak ukňučená herečka snažící se o autistickou dívku, která bravůrně zvládá bojové umění mě spíše štvala, než aby si získala mé sympatie. Rozhodně se najdou lepší filmy na shlédnutí.... ()

Martrix

Duch boje? Tyto zcestné a debilní názvy distributorů, dělají filmům zbytečnou antireklamu. O čem Chocolate je? Ona, thajská mafiánka, se zamiluje do japonského mafiána. To ale nese těžce její ex, který je shodou okolností oné thajské mafie hlavou. Yakuza se tedy vrátí do Japonska, aby jim dal hlavoun pokoj. Ona odejde z gangu a stará se o dceru, která se jí narodila. Dcera Zen je autistka, která se ráda dívá na bojové filmy jako je Ong-Bak. Když matka onemocní, Zen společně s kamarádem shání prostředky na léčení tím, že obchází(mlátí) lidi, kteří její matce dluží peníze. To ovšem přiláká pozornost thajské mafie... . I když jde o primárně bitkařskou záležitost, první polovinu Ducha boje tvoří zvláštní příběh, který působí jako součást úplně jiného filmu. A ani by mi nevadilo, kdyby se v této rovině nesl až do konce. Ale to se nestalo a druhá polovina filmu byla jedna dlooouuuhá bitka. Choreografie soubojů byla thajsky tvrdá a kdo si počká na závěrečné titulky, tomu trochu zatrne. Dělat kaskadéra v takových filmech...to by nedal ani Srstka. Místy už toho bojování bylo moc a celý film se zvrhnul do řežby ve stylu Kill Billa 2(bez galonů krve, naštěstí). I když bylo herečce JeeJa v době natáčení 23 let, hraje(a vypadá) 13-ti letou holku a o to víc pak závěrečné zúčtování působí...bizarně. Thajsko je schopno vychrlit ne jednoho, ale klidně deset mlátičů jako je Tony Jaa(Ong-Bak), nicméně JeeJa Yanin vypadá jako malá holka a málokdo by čekal, že vcelku věrohodně naklepe šunky asi 50 soupeřů. Evidentně se to líbilo, takže už letos bychom se měli dočkat pokračování Ducha boje(Chocolate 2). A ani není překvapením, že do nás Thajsko příští rok kopne také film Tom Yum Goong 2, kde si JeeJa zahraje(zamlátí) společně s Tony Jaa(Ong-Bak) .Pokud malá JeeJa nepřestala s tréninkem, máme se nač těšit. ()

Maty85

Slabší verze Ongbaku s Tonym Jaa, ale zato o něco více procítěnější a mladá Jeeja Yanin předvedla dobrej hereckej výkon a jako jinak si to tam rozdává poměrně slušně. ()

c.tucker

V herectví je to toporné jako příběhy u filmů Tony Jaa, zde je příběh trošinku inteligentnější, ale i přes to je to velká bída. Sledovat jak malá subtilní dívčina řeže velké chlápky, jednoho za druhým, je vcelku zábavná a originální podívaná. ()

Radiq

Aneb co se stane, když smícháte schopnosti Jackieho Chana a Bruce Leeho a dáte ho ženské (nebo spíš holce, protože je to ještě děcko) a pořídíte mu autistické chování. Ale co všechno dokáže, to je neuvěřitelný. A vypadalo to, že dablérku moc nepoužívala. Ale ten střih taky udělá svoje. Ale když jste se na to soustředili, tak jste viděli, jak jí do těch ran nabíhají, míří schválně jinam, celkově ju dost šetří a nedávají do toho sílu. Jasně, že to bylo hrozně přehnaný, nejen z hlediska děje, ale i těch bitek (a klasickej kopanec, kterej by nebolel ani mě, udělá hrozitánské hlasité vžžžuumm!!! a zabije chlapa) - ale to už je klasika u filmů tohoto thajského režiséra. Ženská záporačky vypadají jak transvestiti. A jedna scéna mi dost připomněla Kill Bill scénu, jak pozabíjela celou ochranku. Nejvíc se mi líbily ty různé pády, otloukačky a zranění - obzvlášť ty pády na záda byly dost krematoriální. Ne, nejlepší byl takovej ten brejlatej schizofrenickej synek s těma trhanejma pohybama. Pak už se mi to ale okoukalo a taky to omamování (ta její onanie z rakovinotvorné maminky) mi přišla trpknutě trapná. A nevím, proč se to jmenovalo Chocolate, když žrala lentilky. ()

Vecko99

Prachya Pinkaew opět natočil výborný akční kousek. Chocolate je takový Ong Bak v sukni, což mi vůbec nevadí. Tyto filmy se nesledují kvůli příběhu, ale spíše kvůli boji a tento film to naprosto splňuje. ()

ecceHOMMO

Veľmi rozmanité a efektné bojové scény v podaní sympatickej dievčiny ...aj by som spomenul dáke mínusy, ale to by som nemusel rozchodiť...( nie vždy a všetko treba skúsiť na vlastnej koži).....:O)))) ()