Ong bak 2: Pomsta

• Česko Ong bak 2: Pomsta (viac)
Ukážka z filmu 1

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

Ukážka z filmu 1

kikuka

okej..veľa kuchárok = presolená polievka :) .. ale odkedy je Tony Jaa národným thajským symbolom popri slonoch a tancoch, tak sa to dá vyriešiť.. aby som nadviazla na kuchársku metaforu - mlátičky sú takým zemiakom.. a tony je zjavne "born to fight".. a nielen on.. a idem vysávať..som zvedavá na 3 :P ()

Expendable

Film, který vyniká skvělou choreografií, nebo spíš šikovností Tonyho Jaa a krásnou výtvarnou stránkou. Dát Ong-baka do minulosti byl skvělý nápad, boje s kopíma, proti krokodýlům a ninžům, kteří padají z nebe. Film má skvělý příběh, který je zpracovaný do hloubky. O malém chlapci, kterého zachrání piráti, o tom jak u nich vyroste a naučí se bojovat. Konec filmu má nejvíc skvělé akce, kde Jaa vyřídí víc bojovníků za pomoci slona. Film bohužel končí smutně, ale to dodává na kvalitě snímku.100% ()

tombac

Na kvalitě a ucelenosti dějové omáčky jsou skutečně znát komplikace provázející natáčení. I tak si myslím, že Tony-režisér se nemá za co stydět. Skvěle natočené a choreograficky nápadité bojové sekvence jsou především díky variabilitě používaných zbraní a technik další hozenou rukavicí Donniemu a věčně dotahující hongkongské konkurenci. Film tedy dějově trochu rozpačitý, ale co se týče soubojů naprosto bez kompromisů. Má to ten správný drsný, efektní a špinavý cool look ideální na velké plátno, tak doufám, že se film stejně jako první díl objeví v evropské (a naši) distribuci. 7/10 ()

H34D

Ještě před závěrečnou akcí jsem si říkal: "Tři hvězdy a víc ani ťuk", ale posledních 20 minut jsem sledoval doslova s otevřenou pusou. Ong bak 2 zčásti vzdává poctu klasickým čínským bojovým filmům a ve zbytku povyšuje atraktivitu bojových scén na maximum. Obsah je podřízen formě a forma je podřízena stylu. Stylu efektního bojového umění, extrémní akrobacie, úžasné obratnosti a celkové ladnosti pohybů. Občas nejsou některé kousky ani tak účelné, jak jednoduše divácky efektní. Vše je navíc docela přehledné, bez přílišného střihu, je vidět, že protagonisti skutečně umí. Opět jen škoda toho nezvládnutého a nezajímavého děje, jenž tak tak drží scény pohromadě a zejména jehož emocionální momenty opravdu nefungují. 7/10 ()

imf

Do třetice už je to nuda. Nechápejte mě špatně, akční sekvence jsou neuvěřitelné. Tony odvedl neskutečný kus práce a to že během natáčení pravidelně kolaboval mu s klidem uvěříte. Ve filmu seseká stovky nepřátel, přičemž dobrý tucet jich patří k takovým expertům, že by malíčkem dematerializovali veškerou západní elitu. Závěrečných dvacet minut boří všechny hranice a připadal jsem si, že sleduju šest hongkongských klasik dohromady a zároveň adaptaci nějaké extrémní videoherní mlátičky. Přehledné, brutální, sofistikované a zdánlivě nekonečné. O ději se to bohužel nedá říct ani náhodou. Obrovské ambice a historické kulisy dokonaly dílo zkázy. Ong-Bak 2 působí jako řetěz akčních scén, které někdo vzápětí poslepoval neotesaným dějem. Jako když parta amatérů nakouká dva, tři velkofilmy a rozhodne se, že nějaký napíše. Neuvěřitelně to drhne, rozpačitý závěr nevyjímaje. Jenže zatímco k moderním Tonyho flákům (první Ong-Bak, Tom Yum Goong) máte jaksi vztah, protože vám je prostředí povědomé a jste zvyklí na hloupá béčka a záporáky, v tom epickém prostředí tupost děje zamrzí dvojnásob. Tonyho nejistá ruka se navíc projevuje i v dramaturgii bitek, které překypují kvalitními kombinacemi, ale ty správné zvraty v nich chybí. Hrdina buď mlátí hlava nehlava nebo dostává nakládačku. Nic moc mezi tím. Mohl bych vyprávět ještě dlouho a jenom rozbor těch akčních scén by vydal na diplomovou práci, ale hodnocení filmu to nezvedne ani o píď. Je to hrozná nuda, Tony moc hrát neumí a když budete moct, budete přetáčet. Na tom se bohužel nic nemění a s každým dalším (stejným) filmem je to smutnější. Obávám se, že třetí Ong-Bak bude opravdu jen o pěti bitkových videoklipech zamotaných do stominutové omáčky plné cheesy kostýmů, nesouměrného děje a okázalého pohrdání vyprávěním jako takovým. Protože nemám pocit, že by to ti kluci neuměli. Jen si prostě myslí, že správně provedené koleno do čelisti je důležitější než hrdinova motivace. Škoda. ()

• Pro potřeby natáčení byla za 25 milionů bahtů postavena replika starověkého khmerského chrámu nazvaného „Prasart Nagara“. (Raztubyl)
  • Když Ting (Tony Jaa) zápasí s mužem s copem, tak na konci zápasu, po dopadu na zem, se pod mužem pohne zem. (Duoscop)
  • Tvůrcům The Protector, tedy předchůdce Ong Bak 2, bylo vytýkáno, že film neobsahuje téměř žádnou krev. Díky tomu se Tony Jaa nechal slyšet, že to v Ong Bak 2 hodlá rozhodně napravit a to se mu vzkutku povedlo. (ČSFD)

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (viac)