Duch boje

• Thajsko Chocolate (viac)

Nový film od tvůrců "Ong Bak"! Zen, která se narodila z lásky vraha Yakuzy a jedné nebezpečné krásky, je velmi zvláštní dívkou. Žije odřezána od světa a objeví v sobě vlastnost, která v kořenech změní její život. Tato obzvláštní vlastnost ji umožňuje okamžitě dokonale napodobit jakýkoliv bojovný pohyb, který uvidí. Mezitím dívčina matka onemocní rakovinou, ale přestože jim mnoho mužů dluží, nemají peněz na její léčení. Zen se rozhodne, že pomoci nově získaných schopností sežene peníze od dlužníků a zachrání nemocnou matku. Od této chvíle ji udržuje při životě jen jediná věc - boj. Přestože se narodila jako autistka, pomocí kousku čokolády se dokáže vymanit ze svého vnitřního světa a stát se zápasnicí bojového umění, jakou ještě svět nikdy neviděl. (oficiálny text distribútora)

Le_Chuck

Filmová reč na úrovni "kde mám slona", bez zmyslu, motivácie, logiky. Totálne disfunkčná záležitosť, ktorá opäť len dokazuje, že Thajci nepoznajú hranice a bojovej akrobacií rulujú svetovému rebríčku. Aj ked prelúsknuť, že to naše 40 kilové mušie pískle rozdáva ozajstné bomby bol celkom oriešok. Ale fajn. Mlátičiek je dosť, pekne gradujú a aj ked sú až na jeden pripad (boss = nerdík v teplákovej súprave) viacmenej kosenie lowlevelov vyskakujúcich z rôznych dier (rovno na pripravené kolená-lakte), tak vďaka dynamickému prostrediu určite nenudia. 70% ()

Claw

U mě naprosto není co řešit. Tyhle filmy prostě miluji a Prachya Pinkaew prostě umí. Kašlu na příběh a scénář, dostanu vždycky přesně to, co chci, a ještě hromadu šlehačky s několika třešničkami k tomu navrch. JeeJa Yanin samozřejmě není Tony Jaa, ale na to, jaké je to mladé děvče je neskutečně dobrá. Stejně tak musím opět vzdát hold kaskadérům, kteří by se pro diváka téměř zničili a zabili (jak je vidět po skončení filmu - zranění, pády, atd. V jedné scéně dá Yanin chlápkovi bez problémů kopačkou KO, takže tak křehká asi fakt nebude). Film je úžasnou reakcí na celou tradici martial arts filmů, od "Big Bosse", který odstartoval kariéru a slávu Bruce Leeho a martial arts filmů obecně, tak přes filmy s Tonym Jaa až po samurajské řezničiny a videohry. Videohru navíc finále na stěnách baráků vyloženě připomíná, perfektní nápad. Některé scény berou dech, u některých mrazí v kostech, některé jsou tradiční. /90%/ ()

Kangaxx

Bojové scény sú na extrémnej úrovni, avšak podobne ako u ong-bak, ani tu to zďaleka nestačí. Scenár je neuveriteľný, pravdepodobne ho písali pomedzi prestávky na poskytnutie prvej pomoci jednotlivým aktérom. AK označíme realitu za horskú rieku, tak hrdinka je motorový čln plaviaci sa proti prúdu. Jednoducho toľko nelogickostí v jednom filme som ešte asi nevidel (keď nerátam horory s rozpočtom 200 usd). Napríklad guľky z pištole sú úplne neškodné a ani prebodnutie katanou nie je čo bývalo. Keď som to rátal, tak mi vyšlo, že každých 5 rokov veku tu postavy rozbehajú jednu guľku....takže v 60tke ich nerozhádže ani dávka z kalašnikova (viď Ozzy Osbourne vo finálnom fighte). Na druhej strane karate štýl je po vzore Ongu naozaj slušný, aj keď kvality predchodcu nedosahuje (predovšetkým 25 kilová hrdinka rozdáva kopy o sile rozbehnutého kamióna, to musí jesť ovsené vločky aspoň 3x denne, keď má toľko energie). Tempo je slušné, stále sa niečo deje, každý podnikateľ v meste je padouch a jeho zamestnanci po šichte chodia na lekcie karate, ale keby všetci sekali dobrotu, nemala by dievčina koho nakopať. V zhrnutí môžem snímok odporučiť vyložene iba ako oddychovku a efektnú prezentáciu bojových umení, ktorá neobsahuje ani štipku reality. Tú tu však nikto asi ani nečaká a tak dávam 40 %. V záverečných titulkách ešte tvorcovia poukázali na to, že častejšie ako kameru pri natáčaní používali defibrilátor... ()

pornogrind

Film nám vypráví příběh málé(mentálně postižené) vymahačky dluhů,která shání prachy pro svoji nemocnou matku.A jelikož je jejím oblíbencem Tony Jaa tak je jasný jakým stylem bude "svoje" peníze vymáhat.Čekal jsem akční nářez a taky jsem ho dostal.Navíc se mi líbí,že Pinkaew nenatočil pouhou poctu martial arts filmům,ale dal filmu i zajímavou a dojemnou dramatickou linku.Vše je podpořeno skvěle se hodící hudbou a vynikajícím výkonem JeeJa Yanin.A to finále ve videoherním stylu kde hrdinka prochází z jednoho levelu do druhýho bylo prostě užasné vymyšlený a rozhodlo o páté hvězdě. ()

Expendable

Je to film, který mě nijak neoslnil a ani nesklamal.Na Ong-Baka to nemá, tady jde vidět, že souboje jsou strašně amatérské a i ty zvuky z ran zní pěkně amatérsky.Navíc ten příšernej čekej dabing byl určitě ještě horší než ten Thajskej.Souboj v ledárně byl celkem fajn,ale kdyby ve filmu hrál Tony Jaa nebo Jet Li film by byl určitě lepší.55% ()

• Ve filmu se nepoužívaly žádné dráty k zavěšení herců při scénách na vysokých budovách a hlavní představitelka zvládla většinu kaskadérských scén sama. Není divu, že byla nejednou vážně zraněna při pádech z velké výšky nebo při rvačkách. (Chrustyn)
  • Pri natáčaní sa JeeJa Yanin zranila päťkrát a kaskadéri 6 (z toho dvakrát ťažšie). Je to vidieť v záverečných titulkoch. (andykovac)
  • Součástí přípravy JeeJi Yanin na natáčení bylo kromě tréninku bojových umění také naučit se autistickému chování. Sledovala proto filmy jako Rain Man a Forrest Gump, a navštěvovala ústavy pro autistické děti. (Raztubyl)