Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

Kinepa

Jak jsem psal u jedničky, tady to je již trochu slabší a oba poslední díly mně trochu splývají. Chci si vzpomenout po pár dnech na nějaké zajímavé scény a nejde to. Je to plné krásných triků atd., ale chybí tomu šmrnc. ()

Pollini

Potom, co jsem asi stikrát viděla Pána prstenů, jsem odtušila, že Hobit nebude té kvality dosahovat. Ale takovou nudu jsem tedy nečekala! Navíc některé události vůbec nekorespondují s odkazy v Pánu prstenů. Jeden výrazný příklad se týká toho, jak se Gandalf dověděl, že Bilbo má prsten moci. Ovšem musíte vidět! ()

za.on

Moc dlouhé, moc digitální a marně snažící se přiblížit LotRovi. Ale pořád je to velkolepá fantasy podle jedné z mých nejoblíbenějších knih. Takže 70% ()

Duffman 97

Druhý díl mě utvrdil v to co jsem již říkal.A to že Hobit je dle mého lepší než Pán prstenů. Scény jak s pavouky,Elfy tak se Šmakem jsou natočeny mistrovsky.Celá trilogie také je věrná knize.Co víc si přát? Za mě 100% ()

mfanta

40% - Jak jsem po shlédnutí prvního dílu filmového Hobita byl nadšen, tak jsem po závěrečných titulcích dílu druhého podlehl hluboké deziluzi. První díl byl natočený citlivě, pokorně, dějem se hodně přibližoval ději knihy. Zato díl druhý se od děje knihy odchýlil výrazně. To by mi samo o sobě vadilo jen trochu, ale to odchýlení je bohužel samoúčelové, aby připravilo půdu pro natočení velkolepých scén. Ještě bych toleroval snahu o vypíchnutí několika hlavních postav, kterým se dostalo většího prostoru než v knize, aby měli diváci více času se s nimi sžít. Ale například "boj s drakem", kde se všichni účastníci včetně draka samotného chovají jako retardovaní idioti, je zde jen proto, aby Jackson mohl ukázat, jak skvělé dokáže natočit trikové akční scény. Takže za mě palec dolů a doufám, že třetí díl bude lepší. ()

Pedro72

Jakkoliv je to film ze všech nejvzdálenější předloze, je pro mě překvapivě nejzábavnější z trilogie a druhý nejzajímavější z Tolkienovské série (po Společenstvu). Škoda, že měl Jackson peníze na vizuální efekty, být tam aspoň trochu reálného světa, nemuselo by to být celé tak šedomodré. A taky je škoda, že Jacksona zcela opustil smysl pro humor. ()

honza.g

Proti prvnímu dílu nastal významný posun směrem k Hollywoodu, romance přerotlého trpaslíka a elfí bojovnice je umělá a odporuje Tolkienovu duchu. Při hodnocení se na tuhle partii snažím zapomenout. Zkorumpované vedení vodního města - není to klišé? Chápu, že děj je třeba natáhnout, aby na třetí film kus knihy zbylo, ale k tomu se daly najít více "středozemní" reálie (delší bitva s pavouky?, život lesních elfů - ten král byl dle Tolkiena hrabivý až hamižný, to se dalo rozpracovat). To, že Bard je jakýsi disident, mi přijde jako implantát z 20. století. 70% se skřípěním zubů. ()

Gordy34

Film byl dobrý, ale ten první díl se mi líbil víc. Nějaké scény v jezerním městě mi přišli až trošku zbytečné. Musím ale velmi pochválit scénu, kde Bilbo osvobozuje Filiho z pavučiny. Je mi ale trošku líto, že byla vystřižena scéna, kde Gandalf utíká v Dol Gulduru společně s Thráinem. Stáhl jsem si tedy prodlouženou verzi, která je rozhodně lepší. Většině diváků se prodloužená verze určitě zalíbí více než ta, co běží v televizi. Musím ještě zmínit, že herci jsou skvělí. Nejlepší mi přišli Aiden Turner, Ian McKellen, Evangeline Lilly a Morgan Freeman. ()

Jirkacek

Fantasy film Hobit: Šmakova dračí poušť z roku 2013 mi jako správnému filmovému fanouškovi nemohl uniknout, i když tento žánr není mým nejoblíbenějším šálkem kávy. Určité obavy ve mne budila také délka 161 minut, jelikož nemám rád uměle natahované příběhy a často se při těchto dlouhých stopážích vyskytnou zcela nezáživné děje. Také pohled na herecké obsazení plné pro mne neznámých jmen nevěštil nic dobrého, jen Cate Blancettová jako Galadriel a elfská paní Lórienua či Christopher Lee v roli čaroděje Sarumana mi něco říkaly, ale jak se ukázalo, mnoho sekund se na obrazovce ani jeden z neohřál. Nic moc jsem přes nadšení milionů jiných diváků od druhého dílu trilogie neočekával, i když první díl nebyl podle mého hodnocení vůbec špatný. V tomto mém rozpoložení se následující den po prvním díle ten druhý s názvem Hobit: Šmakova dračí poušť rozběhl na obrazovce naší TV. Příběh se začal odvíjet již rok poté, co se Bilbo Pytlík v podání herce Martina Freemana vydal s 13 trpaslíky a čarodějem Gandalfem Šedým alias Ianem McKellenem do trpasličího království Erebor, jemuž vládl před 60 lety trpasličí král Thrór. Jednalo se o velmi bohaté království, v jehož pevnosti na osamělé hoře ležely tuny zlata, ale ednoho dne ale do království vtrhl drak Šmak a vyhnal odtamtud všechny trpaslíky. Teprve po mnoha letech se Thrórův vnuk Thorin Pavéza alias Richard Armitage rozhodl Erebor získat zpět atak se výprava dala do pohybu. Rok po začátku cesty se výprava schovala v horách před Azogem Znesvětitelem a jeho skřetí jízdou, když tu Bilbo zahlédl obrovského medvěda. Gandalf všem vysvětlil, že se jedná o člověka jménem Medděd, který se v noci měnil do podoby medvěda. Právě do jeho obydlí výprava utekla z lesa před skřety a doufala, že jim Medděd pomůže, což se opravdu stalo, jelikož sám nesnášel skřety kvůli tomu, že jeho národ kdysi vyhladili. Dal jim poníky a sdělil Gandalfovi, že skřeti z Morie uzavřeli spojenectví s černokněžníkem Nekromantem v Dol Gulduru. Vzápětí na malých koních dorazili k Temnému Hvozdu, kde se s nimi Gandalf rozloučil a vydal se do Vysokých skal, kde se nacházela hrobka devíti prstenových přízraků. Trpaslíci zatím vjeli do lesa, kde kvůli otrávenému vzduchu zabloudili a byli zajati a málem snědeni obřími pavouky. Vysvobodili je lesní elfové pod vedením prince Legolase, jehož si zahrál Orlando Bloom a sympatické velitelky elfích stráží Tauriel v podání Evangeline Lilly. Elfové trpaslíky přivedli před krále Thranduila, jehož si střihl Lee Pace a ten Thorinovi nabídl dohodu o vyrovnání, ale ten na jeho nabídku nepřistoupil a tak byli trpaslíci uvrženi do vězení na 100 let. Jako už mnohokrát, tak i tentokrát Bilbo trpalsíky zachránil, když se se za pomoci prstenu zneviditelnil a vysvobodil je. Výprava se dala na zběsilý útěk po řece v sudech zrovna ve chvíli, kdy na zámek elfů, ale zaútočila skupina skřetů pod vedením Azogova syna Bolga, který jednoho z trpaslíků Kiliho střelil Morgulským šípem. Zatím se Gandalf u vysokých skal setkal se svým bratrem a druhým čarodějem Radagastem, jehož si zahrál Sylvester McCoy. V horách ležely hrobky devíti Nazgûlů a když je čarodějové našli otevřené, tak Gandalf konečně složil skládanku. Zjistil totiž, že se zlý démon Sauron vrátil zpět a tak musel opustit své přátele a s Radagastem se vydal do Dol Gulduru. Mezitím trpaslíci v sudech unikli k jezeru, které se nacházelo mezi nimi a horou. Potkali Barda Lučištníka alias Marka Mitchinsona, který je za úplatek propašoval v lodi do města na vodní hladině jezera. V jezerním městě se pak odehrála podstatná část druhého dílu. Bard trpaslíkům slíbil zbraně, které jim opravdu dal, ale těm se rybářské a zemědělské potřeby nelíbily a tak se vloupali do do zbrojnice, kde byli zatčeni strážemi a předvedeni před starostu. Thorin i přes Bardovi varování že to městu přinese dle proroctví zkázu, přesvědčil lidi, aby jim dovolili vstoupit do hory a on jim za to slíbil část ze svého obrovského pokladu. Ráno se výprava vydala k hoře a kvůli časové tísni v jezerním městě nechali trpaslíky Bofura a Kiliho, Filiho a Óina. Když výprava dorazila k hoře, tak u vyhlídky, kde na skupinu měl čekat Gandalf, nikdo nebyl a Thorin na něj nemínil čekat. Mezitím na Kilimu začal působit jed ze skřetího šípu a tak šli trpasslíci pro pomoc k Bardovi, jenže se ve městě objevil se však Bolg se skupinou skřetů, který měl za úkol zabít Thorina. Skřeti byli ale sledováni Legolasem a Tauriel a tak začal tuhý boj. Tauriel zachránila Kiliho kouzelnou bylinou a on jí vyznal lásku. Bolg z města uprchl na sever Mlžných hor, jenže Legolas si vzal koně a vyrazil za ním. Mezitím trpaslíci našli tajné dveře a po pár neúspěšných pokusech se dostali do hory. Bilbo měl za úkol získat od draka cíl výpravy, zářivý drahokam s názvem Arcikam. Gandalf zatím poslal Radagasta za bílou radou a šel do pevnosti zla sám. Zde jej napadl Azog a jeho skřeti. Gandalf uviděl v podzemí celou armádu skřetů a vrků. Chtěl sice utéct, ale narazil na Nekromanta a ten jej v souboji čarodějů porazil a odhalil tak svoji podobu - Nekromant byl skutečně Sauron. Gandalf byl uvězněn a sleduoval pochod obrovské skřetí armády pod Azogovým velením k Osamělé hoře. Bilbo zatím vešel do síní plných zlata a pokladů. kde sice našel Arcikam, ale omylem vzbudil obrovského draka Šmaka, se kterým následně vedl dlouhý dialog. Když jej drak chtěl zabít, Bilbo utekl k trpaslíkům, kteří plaza nalákali na zlatou sochu do síně, kde na něj vysypali roztavené zlato. Jenže drak útok přežil a vyletěl z hory zničit jezerní město, aby se všem pomstil. Tím druhý díl skončil a já jsem musel konstatovat, že mne ten příběh docela bavil, i když zde bylo mnoho zbytečných a příběh natahujících scén, vyplňujících dlouhé minuty jinak dobrého filmu. Když se tak nad tím příběhem člověk zamyslel, v podstatě se celkově u Hobita jako celku jednalo o celkem jednoduchý příběh, když se v prvním díle výprava 14 nelidí vydala na cestu, na ní zažili nějaká ta nebezpečenstva a dobrodružství a v druhém v cestě v podstatě pokračovala až ke svému cíli. Filmovému štábu se vše za velké peníze podařilo zabalit do atraktivního obalu, jehož pomalým rozbalováním vznikla jedna z nejvýdělečnějších trilogií v celé historii filmového průmyslu. Právě ty fantastické světy a skvěle vypadající postavy a prostředí se mi asi líbily nejvíce, naopak všechny ty bojové scény mne nebavily vůbec. Druhý díl Hobit: Šmakova dračí poušť pro mne nebyl sice tak zábavný jako ten první, ale myslím si, že udržel dobrou kvalitu a nastavenou laťku a tak ode mne tento film získal čtyři Šmakovy hvězdy ****. () (menej) (viac)

Battlekingx

na pana prstenu to vubec nema.. jak pribehem, tak zpracovanim.. Peter Jackson se spis chtel udrzet na vysluni, ale cela tahle serie se moc nepovedla.. Je fajn, ze je to zasazeno do pribehu pana prstenu a jsou tam doplnena nektera mista, o kterych bilbo v PP mluvil, ale jinak je to vsechno strasny nesmysl.. ani radeji nebudu vypisovat vse, co mi na cele serii vadi, jelikoz je toho strasna spousta.. 3 hvezny za nostalgii, jinak nic moc jo a dabing, kde se hlupaci snazi zpivat anglicke pisnicky a do cestiny to prekladal a nazpival samotny trapak, je naprosto otresny... ()

rostsoft

Málokdy se vidí, že filmové zpracování předčí to knižní. Tady se to úspěšně povedlo. I když se mi Pán prstenů líbil více, musím říct že toto zpracování je také velmi skvělé, a nedat tomu pět hvězdiček by bylo prostě hřích. To, že autoři obohatili filmové zpracování o ženskou hrdinku bylo jen k dobru. Sice některým lidem se toto nelíbí, ale já to považuji za plus. Opět vizuální zpracování bylo na jedničku, možná bych řekl že bylo ještě lepší, ale to bezesporu bylo díky tomu, že byl natočen o mnoho let později. K tomuto snímku se vztahuje, že je to jedno z nejlepších fantasy, co jsem kdy viděl, a zatím to vypadá, že dlouho to tak bude i když se rýsuje série zaklínače kterého mám také velmi rád. Možná předčí, i když tomu moc nevěřím, Pána prstenů a hobita. Jelikož se jedná o jeden příběh a o jednu knihu, musím to hodnotit jako celek, tak se prosím nedivte, že u všech třech dílů mám stejný komentář. ()

Overlord_04

7,5| 10 prodloužená verze: 8 |10 Platí to stejné co první díl HOBITa. Zhlédněte prodlouženou verzi. Za mě rozhodně slabší než jednotka. Nejvíce mi vadily scény se sudy a hopkajícím Legolasem a trapná smrt Traina - (prodloužená verze). ()

Hansolo35

Mno, píšou tu, že prý ve filmu nějací herci opravdu jsou. Na první, druhý i další pohledy mi přišlo, že jde o animaci od A do Zet. Včetně Legolase a dvanácti prcalíků. Jinak jde o videohru do které nemůžete zasahovat...jen koukat. Místy je animace tak křečovitá a přehnaná, že se na to ani koukat nedá. Jinak jde o obvyklý příběh. Jdou odněkud někam, cestou bojují, občas jim někdo pomůže, občas získávají artefakt... prostě klasická hra. Na rozdíl od Pána prstenů tu chybí otravný půlčík nesoucí prsten do Hory osudu. ()

BrokyyS

Takže, druhý díl Hobita, byl už i podle mého očekávání akčnější a zábavnější.. Akce byla dalo by se říct každých 5 minut.. U tohoto dílu sem se nenudil a byl sem  překvapen.. Souboje, hudba, masky.. Všechno bylo moc hezky udělané, ale CGI efekty trochu pokulhávaly, nicméně nehodnotím efekty, ale film a film se mi moc líbil, závěrečný souboj byl super, a ten otevřený konec byl tak výborný, že divák musel přemýšlet nad tím co se stane v dalším díle. Jednoznačně 5*. Doporučuji. ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)