Plukovník Smith (Liam Neeson), poručík Peck (Bradley Cooper), seržant Baracus (Quinton „Rampage“ Jackson) a kapitán Murdock (Sharlto Copley) boli vysoko kvalifikovaní a rešpektovaní členovia elitnej vojenskej jednotky. Všetci ich obdivovali pre mimoriadny talent a schopnosť zvládnuť aj tie najťažšie misie bez toho, aby sa zapotili. To sa však skončilo vo chvíli, keď nastúpili do prísne tajnej mise v Iraku, ktorú ich nadriadení pripravili za jediným hanebným účelom - aby ich falošne obvinili a dostali za mreže. Vojakom sa však podarí z väzenia utiecť a ukryť v podzemí Los Angeles. Sú vydedenci a štvanci v krajine, ktorú celé roky chránili a za ktorú bojovali. Na úteku pred „spravodlivosťou“ sa živia ako žoldnieri a pomáhajú ľuďom, ktorí si inú pomoc dovoliť nemôžu. A-Team napokon dokončí pôvodnú vojenskú misiu navzdory zradným nepriateľom vo vlastných radoch. V zložitej hre zaujali kľúčové miesta agent CIA Lynch (Patrick Wilson), krásna kapitánka z ministerstva obrany Charisa Sosaová (Jessica Bielová) a cynický Brock Pike (Brian Bloom). (TV JOJ)

unrocker

Akční blbinka tak jak ji mám rád. Skvěle propracované scény a překvapující příběh. I když na mě tam bylo až moc animací, které bohužel bylo poznat od klasické kamery. Ale kluci moc dobře! ()

gicous

A-Team se mi líbil. Filmů nabitých super akcí a smrtonosnými hláškami není nikdy dost. Co tenhle kousek povyšuje vysoko nad průměr jsou hlavně akční scény, které Carnahan zvládl pevnou rukou ostříleného matadora. Roztočil je v digitálním stylu a díky tomu působí velkolepě, i když ty triky jsou někdy hodně průhledné. Tohle ale vyvažuje originálnost a úmyslná nadsazenost. U mě vede scéna s tankem a přepadovka mrakodrapu v Německu. Všechno výborně doplňuje úderný soundtrack od Alana Silvestriho. Hercům to spolu klape, doplňujou se a v pauzách stíhají ještě sekat vtipné hlášky. Charizmatu mají na rozdávání a vystačilo by na tři podobné filmy. Třešničkou na dortu je Jessica Biel, která ve filmu pobíhá v lodičkách a tváří se drsně a neúprosně - moc ji to sice nejde - ale oku lahodí. Věřím, ale že to byl úmysl. Jdu na 4+ a těším se na pokračování. ()

Kubi21

Tak tohle je paráda. Měl jsem rád původní televizní seriál a tenhle snímek mi udělal velkou radost. Je to vtipné, je to akční a je to stoprocentní zábava. Źádné psychologické kecy, ale čirá akce a vtip. Herci jsou vybráni typově skvěle a evokují původní seriál (viz potitulková scéna). Dávám lepší čtyři. Trochu mi vadila ta překombinovanost a závěrečné rozuzlení je sice plně v duchu A-teamu, ale mě moc nesedělo. Napravil to až konec a výše zmíněná potitulkovka. Opravdu milé pokoukání. ()

McMastamind

To jsem sám, kterému přijde tenhle film absolutně stupidní? A to mám akčňáky rád. Ale... ale jednoduchchost dialogů, absence příběhu, trapnost humoru, a taková ta do očí bijící "tvrďáckost", co se celým filmem line by pohřbili i tu nejlepší akci. Před odpadem to zachránila jedině hudba. ()

Boudyy

Dobrý snímek. Neeson pořád dokazuje, že min. jednou za rok dokáže natočit velmi uspokojivý film. Tato role mu přesně sedla. A vlastně nejen jemu. Potěšila mě role Rampage Jacksona, toho "šílence" mám rád. Dalším kladem je pochopitelně soundrack Alana Silvestriho. ()

Nessos

Škoda malinko horšího konce, jinak bych to opěvoval do nebes. Nečekal jsem tak dobrý film, akce a hlášky na každém rohu a vynikající výkon Liama. ()

HanZZeX

Hezkej "Remake". Od začátku to pěkně odsejpá, když to člověk nebere moc vážně tak se dobře pobaví, je tu plno zábavných scén, dobrých hlášek. Pro mě hezké překvapení. 75% ()

Viko

Nečekaně příjemná vzpomínka na seriál dostupný jen v němčině z rakouských TV kanálů, který jsem společně s Knigt Riderem a Batmanem (s Adamem Westem) hltal na návštěvách u babičky. Snad jen seriálovou znělku bylo možné lépe využít během filmu, ne jen v krátkých náznacích a pak až u závěrečných titulků. Finální střet je zbytečně rozkouskovaný neustálým opakováním a zpomaluje tak akci až příliš na úkor orientace diváka v čase a prostoru. V tomhle je mnohem lepší plánování přepadu k získání destiček, ve kterém je divák seznamován s akcí kadencí flashforwardů během jejího plánování. ()

subic

To co v seriálu nebylo, jak se vlastně A-Team dal dohromady? Tady je mnoho akce, k tomu velmi zábavné, jako třeba létající tank, i když triky jsou už na první pohled udělané tak nějak levně. Nutno dodat už seriál nebyl nic moc. Ale po nějaké tom asi třetím shlédnutí filmu v televízi bych dal i 4 frčky, je to docela zábavné. Pro srovnání např. s Nulovou šancí (Mission: Impossible) seriál nebyl až tak atraktivní. Ve stejných šlépějích pak jde i filmové pokračování, filmy Mission: Impossible s Tomem Cruisem jsou tak nějak lepší. ()

Patches1984

A-Team byl spolu s MacGyverem a podobnými jeden ze seriálů, na kterých jsem vyrůstal, takže jsem k modernějšímu filmovému zpracování přistupoval s dost velkou nedůvěrou. Ale nakonec jsem byl celkem příjemně překvapen. Pravda, B.A. Baracus pro mě už navždy bude Mr. T, ať už se Quinton Jackson snaží být sebevíc stejně cool, výbuchy jsou výbuchovitější než dříve a chybí tomu ta osmdesátková patina, kterou měl seriál, ale přesto se Carnahanovi podařilo neudělat z toho další tuctovou hollywoodskou splácaninu a pojmout to jako poctu původnímu zpracování. Navíc to celkem příjemně odsýpá, děj je poměrně zajímavý a bez vážnějších logických minel a jednou nebo dvakrát mě některý ze zvratů i překvapil. 8/10 ()

Sarcasmgirl

Po dlouhý době akční snímek, při kterým se se fakt bavila. Trocha hlášek, ale hlavně scény ostrý jak břitva. Že jsou ty scény "trochu" přehnaný? To je Bond a Indy taky. Malinko dopilovat děj, a bylo by to epes - počkej si - rádes. ()

helrohir

Akčný film, v ktorom hrá akcia (mimochodom značne prestrelená a predigitalizovaná) len druhé husle. Strih tiež mohol byť profesionálnejší, ale našťastie je tu aspoň zohraná štvorica borcov, ktorí chrlia jeden vtip za druhým. Hlavne S. Copley je v tomto nenapodobiteľný. Ale ani ten záver mi nejak extra nešmakoval, pretože mi tam okrem spomínanej prestrelenej akcie vadili aj tie únavné dialógy a diskusie. ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Pokud jste viděli Sejmi eso, A-Team nebo Mezi vlky, dobře víte, že se Joe Carnahan vyžívá v dobré akci. Jeho filmy vždycky mají říz a většinou jsou napůl šílené, určitě vás tedy potěší, že by… (viac)

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (viac)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Joemu Carnahanovi se sice nepovedlo rozběhnout úspěšnou sérii s A-Teamem, ale letošním Mezi vlky dokázal, že jako filmař má co říct a ví, jak to říct. Naposledy jsme o něm psali v souvislosti s… (viac)

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (viac)