Columbo - Season 7 (1977) (séria)

Smrť v pohári vína (S07E02)

(epizóda)
  • Česko Smrt ve sklence vína (viac)

Paul Gerard je známý a uznávaný gurmán, který obchází věhlasné restauranty a píše o nich doporučení do odborného tisku. Bohužel se jeho hodnocení neopírá o skutečnou kvalitu nabízených pokrmů, nýbrž o tloušťku podstrčené obálky. Jeden z gastronomů Vittorio Rossi má již jeho podivných praktik dost a rozhodne se vše zveřejnit. Nato se k němu Gerard nechá pozvat na luxusní večeři a s pomocí speciálně upraveného otvíráku otráví jednu z jeho lahví vína. Rossi umírá v náručí svého synovce a číšníka Maria Deluca. Columbo stojí před hádankou, čím byl vlastně Vittorio otráven. Šéfkuchař, který ochutnával všechny připravované pokrmy, se těší nejlepšímu zdraví a Gerard, který se okamžitě poté, co se o neštěstí doslechl, dostavil na místo, si rovněž nevšiml ničeho podezřelého. (oficiálny text distribútora)

d-fens

Réžia Jonathan Demme.... to je ten chlapík, ktorému vďačíme aj za Mlčení jehňátek... Jeden z najlepších dielov s naozaj odporným záporákom, možno s jedným z najslizkejších z celej série (čo v záverečnej konverzácii potvrdí aj samotný Columbo :) ()

andrii

Pozor na jedovatý /v/střik. Stoly se prohýbají, sliny se sbíhají. Muži v zástěře rozpoutávají sladko - slané hody, s vraždou v menu. Vyšetřování vykazuje klasický divácký požitek, tentokráte obohacený o gurmánský zážitek. Škoda, že jen vizuální, ale i tak kamera rozmazluje naše smysly, seč jí síly stačí, když nám doma v obývacích pokojích dopřáno jest jísti pouze očima. Bon appétit! ()

LadyPupu

Óóó, svatá makrelo! Můj nejoblíbenější díl!!! Louis Jourdan je Falkovi výborným protivníkem. Navíc se to celé točí kolem jídla a vína, což je všeobecně fantastické spojení. A Columbo se tady projeví jako znalec... "Myslel jsem, že fugu bude chutnat jako tuňák." :-) ()

šerminator

Tentokrat Colombo sveho protivnika nedrti od sameho zacatku a na kobylku se mu dostane vlastne "nahodou". Zajimave je to gastronomicko - italstke prostredi cele epizody, take pokad bude Colombo vysetrovat muze si byt jist, ze nikdy nebude mit hlad. Moc pekny dil s typickym humorem, zbesilym vysetrovanim a vynikajicim dabingem Vladimira Dlouheho. ()

Autogram

Jedovatá ryba fugu je vďačnou tému do kriminálky. Columbo sa v tejto epizôde asi stokrát výborne najedol, očakával som, že si bude dávať väčší pozor pri konzumácii jedla od podozrivých. A pani Columbová zase neprišla ani na honosný banket vyhlásenia najlepšej reštaurácie. Opäť skvelý priateľský vzťah s vrahom, a po celý čas som sa nezbavil myšlienky, že je to staršia verzia Sheldona. –––– Poručíku, stojíme za vámi, všichni. A chci, abyste věděl, že dokud máte tento případ, nikdy nebudete mít hlad. –––– Mysel jsem, že fugu bude chutnat jako tuňák. ()

mikulem

Tenhle Columbo ani náhodou nepatří k nejlepším. Detektivní nudu naštěstí zachraňuje charisma obou hlavních hrdinů a celkově pohodová atmosféra. ()

Stružák

Skvělej díl! Ta pointa mě fakt bavila, Louis Jourdan je bezvadnej záporák (ze všech dílů možná nejlepší vůbec) a potěšila mě tu role i Antonyho Aldy. Navíc je to jeden z mála dílů, kterej mi fakt přišel i vtipnej – obecně nějak tomu Columbovýmu humoru nemůžu přijít na chuť, ale tohle je výjimka. ()

Yardie

70%. Trošku netradiční díl v tom smyslu, že nevíme, jak přesně byla vražda provedena. Opět zvoleno zajímavé prostředí, nicméně, co mě doslova vytáčelo bylo chování hlavního záporáka. Ty jeho gesta, ty mi lezla krkem. Každopádně je zde trošku slabší pátrání i odhalení - i když bylo velice chytré. A ani humoru tady moc nebylo - teda krom akce s bábovkou a gejšou. :-) Takový průměrný díl. Howgh! ()

majec4

Jedna z tych Top casti. Pacilo sa mi gastro prostredie a dialogy okolo toho - aj po taliansky. Vrah bol citatelny ako slabikar. Ja by som ho zabasol hned ako prisiel na miesto cinu. Hnusak jeden si este aj na porucika trufol. Zaverecny duel bol super, hlavne Columbove priznanie, ze vraha podozrieval po par minutach ako sa spoznali - necudujem sa. A pobavilo ma Columbove stretnutie s gejsou, asi mu pani porucikovu pripominala. Tesim sa na dalsiu cast. ()

kkarx

Tento díl mi nikdy neutkvěl v paměti a to jsem ho viděl nejspíš několikrát. Není tu moc vtipu, vyšetřování a dokonce chybí i dobrá pointa. Záporák je celkem dobře slizký, ale to nestačí... ()